Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi az oka a gyakori izomláznak, mit tehetek ellene? fórum

Mi az oka a gyakori izomláznak, mit tehetek ellene? (tudásbázis kérdés)


1 2
2019. aug. 19. 09:53

[link]

"A közismert elmélet szerint a túlterhelt-fáradt izomzatban oxigénhiányos állapot alakult ki, és az anaerob energianyerési folyamatok melléktermékeként az izomzatban tejsav szaporodik fel, ez okozza az izomlázat. Ez a régi elmélet azonban mára már megdőlni látszik, mégpedig több okból. Egyrészt a tejsav lebomlási ideje kb. 20 perc, az izomláz pedig csak a terhelést követő 1-2 nap múlva jelentkezik. Másrészt az aktív versenysportot űzők izmaiban is képződik tejsav, mégsem éreznek izomlázat."

34. Nyamitörp (válaszként erre: 33. - Icuska538)
2018. nov. 1. 20:59

Az a baj, hogy izomfájdalmat sok vitamin és ásványi anyag hiánya okozhat. Pl. a kálcium, magnézium, kálium, azt hiszem a vas is. Csak hát ezek közül több is van, amit viszonylag könnyű túladagolni és nem éppen veszélytelen. Saját kútfőből nem biztos, hogy érdemes kísérletezni. Csak hát magánúton leellenőriztetni ezek szintjét (ha már az orvos nem hajlik rá) azért elég húzós lenne.

Egyébként nem is értem, hogy az ilyen gyógyszerek szedése mellett, miért nem ellenőrzik, főleg, ha tünetek is jelentkeznek. Először engem is lehurrogott az orvos, de mondtam neki, hogy nem csak egyszerű fájdalomról van szó, hanem konkrétan alig bírok hazavinni egy kiló kenyeret meg kb. 20 perc kényelmes séta után már remeg a lábam. Túl azon, hogy úgy néztem ki, mint egy anorexiás.

33. Icuska538 (válaszként erre: 27. - Kokuszoscsoki)
2018. nov. 1. 19:13

Köszi hogy reagáltál rám. A doki legyint kimennek az ásványisók ....szerinte ...lehet van benne valami ha többet iszok többet megyek pis...és általában fáj is olyankor többet. Figyelek nagyon a magnézium bevitelre..



De egy időben volt nekem D vitamin ...iratok újra ...köszike

32. Icuska538 (válaszként erre: 25. - Nyamitörp)
2018. nov. 1. 19:09

Köszi nekem sem sport miatt..

Nagy valószînűséggel a koleszterin csökkentő izom fajdalmat okoz...na meg több gyógyszeren van mellékhatásként izom fájdalom ..

31. Guruljka (válaszként erre: 21. - Kokuszoscsoki)
2018. okt. 31. 17:30
Kis nyújtózkodás jólesik néha, de végül is mostanában nem edzek tisztességesen. Minimálisan sem rendszeresen.
30. Zillertal (válaszként erre: 29. - Zillertal)
2018. okt. 31. 16:14
Vagyis például az SMR hengerben is bízom,csak a mobil elirta.
29. Zillertal (válaszként erre: 28. - Zillertal)
2018. okt. 31. 16:12
Pl.az SMR henger én is bízom,neten már találtam 3-4000-ért is.
28. Zillertal (válaszként erre: 26. - Kokuszoscsoki)
2018. okt. 31. 16:11
Koszi,így már találtam 3-4000-ért.Orvoshoz még nem szeretnék fordulni,mivel eddig leginkább csak árnika, borsmenta olajjal próbálkoztam akkor,amikor már megvolt a baj,reményeim szerint,nem olyan jellegű a baj,hogy orvosi segítség kellene,hanem irtok olyan megoldásokat amelyek biztosan segiteni fognak.Aztán,ha mégsem,akkor irány az orvos.
27. kokuszoscsoki (válaszként erre: 20. - Icuska538)
2018. okt. 31. 09:43
Mi azt tanuljuk, hogy a vitaminokat legjobb természetes úton bevinni (étellel). Én nem is szedek semmit. Viszont ha ez a fájdalom régóta van és nem múlik, én a helyedben nem kísérletezgetnék, hanem kikérném orvos véleményét.
26. kokuszoscsoki (válaszként erre: 23. - Zillertal)
2018. okt. 31. 09:38

Azt írd be, hogy SMR henger, 3-4ezerért már lehet kapni. Gondolom minél nagyobb, annál drágább. De ahogy az előttem szóló írta, dechatlonban, egyéb sportboltokban is lehet kapni.


Ez amit írtál ilyen elektromos, azért kerül ennyibe. Szerintem nincs szükség ilyen extrákra (kezelőfelület, masszírozó program, stb), elég egy sima henger is, ha elsajátítod a használatát.

25. Nyamitörp (válaszként erre: 20. - Icuska538)
2018. okt. 31. 09:32
Nekem a D3 vitamin segített, de ahogy írtam, nem sport miatt fájtak az izmaim, úgyhogy ez nem a hagyományos izomláz volt. Nekem orvos írta fel ezt a vitamint.
24. Nyamitörp (válaszként erre: 15. - Kokuszoscsoki)
2018. okt. 31. 09:27

De jó, hogy írtad az SMR hengert. Én már próbáltam néhány alkalommal (egy pár hónapja) és nagyon jól oldja a görcsöket minden testrészen.

Akartam is venni, de aztán elfelejtettem. Dechatlonban láttam azt hiszem olyan 5.000 ft körül, csak azon nagyobbak voltak a rücskök, mint, amivel én találkoztam. Nem tudom mi a különbség, de ha arra járok megkérdezem inkább valami gyógyászati segédeszköz boltban.

23. Zillertal (válaszként erre: 22. - Kokuszoscsoki)
2018. okt. 31. 08:52
Árgépen elég drágán találtam,több mint 40000ft. ez az?Beurer MG 800
22. kokuszoscsoki (válaszként erre: 16. - Zillertal)
2018. okt. 30. 20:18
Ha az ember idő és/vagy pénz szűkében van, jó a henger. Személyes tapasztalatról még nem tudok beszámolni, de nyilván minden edzés után nem fog az ember masszőrhöz menni, ezzel a hengerrel viszont magad meg tudod masszírozni minden edzés után. Izomlázra is jó, nem említetted ugyan hol érzel izomlázat, de pl. vádlira tökéletes. Csak annyit kell tenned, hogy a lábad végiggörgeted párszor a hengeren, és nagyon jót tesz neki. Pár ezer ft befektetés, szerintem megéri. De majd ha kipróbáltam, akkor tudok többet is mondani majd :-)
21. kokuszoscsoki (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2018. okt. 30. 20:12

Nem hinni kell benne, hanem csinálni kell. Ha bemelegítés nélkül állsz neki edzeni, nem termelődik elég ízületi folyadék, amit ha meg is spékelsz egy kis terheléssel, egyenes út vezet a porckopáshoz. A te korodban pláne fontos, minél idősebb az ember, annál lassabban készül fel a szervezet a terhelésre, annál hosszabb bemelegítés kell.


A nyújtásról hasonlókat tudok elmondani. Olyan nincs, hogy egy edzés után ne essen jól a nyújtás, akkor valamit rosszul csinálsz.

20. Icuska538 (válaszként erre: 13. - Nyamitörp)
2018. okt. 30. 20:09
Bocsika lenne egy kérdésem melyik vitamin segit az izomfájdalom leküzdésében? Magnéziumot szedek rajöttem hogy ha többet mozgok és nyújtom kevesebb a fájdalom. Én már 65 éves vagyok
19. Guruljka (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2018. okt. 30. 19:52

Itt megyékre bontva ki lehet keresni, melyik helységben van sportorvos.

[link]

18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Zillertal)
2018. okt. 30. 19:28
Egy jó masszázsnál, ha a masszőr érti a dolgát, szerintem nincs jobb.
17. Guruljka (válaszként erre: 15. - Kokuszoscsoki)
2018. okt. 30. 19:27

Kókuszoscsoki, én nem hiszek a nyújtásban, sem a bemelegítésben, és van már pár kísérlet, ami ebben igazol... :D (pedig ezek újabb kísérletek, és én sosem szerettem bemelegíteni. Nyújtani meg unok, ha csak muszájból teszem és nem azért, mert jólesik...)


Szerintem ez a kulcsszó, ha jólesik, nyújtson.

Azt a hengert néztem már, jópofa lehet, de nem olcsó.


Érdemes lenne egy komolyabb sportorvosi vizsgálatot végeztetni. Ott akár kicsit személyre szabott edzési tanácsokat is tudnak adni.

16. Zillertal (válaszként erre: 15. - Kokuszoscsoki)
2018. okt. 30. 19:22
Köszi a tippeket az SMR henger az milyen,hogy segít?Akkor nem is kell masszőrhöz menni,hanem ez jobb megoldás?
15. kokuszoscsoki (válaszként erre: 12. - Zillertal)
2018. okt. 30. 17:40
Így van, nem csak a tejsav okozhatja, de az esetek elég nagy százalékában az okozza. Viszont én nem neten olvasgatok, hanem edzőnek tanulok. Nyújtógyakorlat rengeteg van fent neten is, de egy nagyon jó könyvet is tudok ajánlani: Gödrösi - Street workout kezdőknek. Ebben minden egyes testtájra le van írva nyújtógyakorlat, sok képpel szemléltetve. Ha maga az edzés nem is érdekel, a nyújtás miatt is érdemes nézni. Masszírozáshoz pedig az SMR hengert javasolja a könyv. Én magam még nem próbáltam, de szülinapomra meg fogom eggyel ajándékozni magam.
14. Zillertal (válaszként erre: 13. - Nyamitörp)
2018. okt. 30. 16:06
Köszi,igen a masszazsròl én is olvastam,hogy segíthet utólag,de akkor talán inkább a meleg illoolajos fürdő helyben,ez azonnal megvan,de majd a masszázst is lehet kiprobálom.A megelőzésre is keresek ötleteket, egyéb alternatív ötletek érdekelnek,a D vitamin jó tipp lehet, köszi az ötletet,veszek majd mikor megyek,ezt jó tudni,hogy akár ez is segíthet.
13. Nyamitörp (válaszként erre: 12. - Zillertal)
2018. okt. 30. 15:32

Nem vagyok tapasztalt sportoló, de a nyújtást szerintem végezheted magadtól is. Úgy értem, hogy ami neked jól esik, nem muszáj meghatározott módon. Az átmasszírozás is jó, ahol tudod, ott magadat is masszírozhatod. Meg zuhannyal is. Olyat is olvastam, hogy át kell kopogtatni a testet. Pl. egy hát- vagy hajkefével finoman ütögeted magad.

Személyes tapasztalatom: nekem a D vitamin segített, de csak alkalmanként szedtem, kb. heti 2-3X 2000NE-t, de én akkor nem sportoltam, csak egy gyógyszer miatt kellett szednem, mert az "zabálta" az izmaim. Nekem akkor voltak folyamatos izomfájdalmaim, de látványosan és sajnos érezhetően is tűnt el rólam az izom. A vitamin szedéstől normalizálódott a helyzet.

12. Zillertal (válaszként erre: 9. - Kokuszoscsoki)
2018. okt. 30. 15:21
Igen,ebben igazad van, a nyújtás az fontos,mindenki erről beszél,viszont annál nehezebb megfelelő nyujtogyakorlatokat találni, ráadásul ebben mindenkinek más gyakorlat segíthet a legjobban.Az izomláz okaival kapcsolatban több okozó is van a neten,nemcsak tejsavval kapcsolatban,ez is nehezíti,hogy a megfelelő megoldást megtalálja az ember.
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Zillertal)
2018. okt. 30. 15:19

Nem tudom, nálunk van sportorvos a rendelőintézetben. Ortopéd orvos eredetileg, mindkét szakosításban dolgozik.

Keress rá a neten, a lakóhelyed szerint.

10. Zillertal (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. okt. 30. 15:17
Köszönöm,ez jó tipp,de nem ismerek jó sportorvost.Haziorvos továbbküldhet sportorvoshoz?
2018. okt. 30. 15:05

Ha rendszeresen izomlázad van, ráadásul nem gyenge, akkor valamit egészen biztosan rosszul csinálsz, pláne, ha nem kezdő vagy az edzésben.


Az úgynevezett biológiai oxidációhoz szükség van oxigénre, hogy a szénhidrátból glükózt, majd energiát (ATP) termelj. Ha nincs elég oxigén, akkor erjedés következik be. Az erjedési folyamat beindulásakor pedig tejsav képződik. A tejsav felhalmozódás az izomláz fő oka.


Fontos, hogy a mozgás előtt alaposan melegíts be. Ne 2 perc alatt, legtöbben ebbe a hibába esnek, hanem hosszan. És legalább olyan fontos az is, hogy mozgás után alaposan nyújts is le.


A pici izomláz még egészséges, mert stimulál. De az alapján amit leírsz, ez már nem az egészséges kategória.


Néhány tipp, amivel nyorsabban "gyógyulsz" ki az izomlázból: hideg-meleg zuhany váltogatása, nyújtás!!!, alacsony intenzitású mozgás!!, esetleg ha van rá mód masszírozás, illetve rengeteg folyadék fogyasztása! A lényeg, hogy serkentsd a vérkeringésed, és gyorsabban elmúlik.

8. apeeng (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2018. okt. 30. 14:51

Hagyd úgy kezeletlen...csak éld a napjaidat...az izom majd feldolgozza. Pláne, ha normálisan étkezel, és nem erős diétán élsz.(mert akkor már az izmod fogy)az nem is baj, hogy izomlázad van...legalább tudod, hogy még van..


szakállas vicc:

-Kovács! maga miért hiányzott egy hónapot az iskolából? ...de nyomós okot mondjon ám!...

-Tanárnő kérem agyhártyagyulladásom volt...

egy hang a hátsó padból: - ahhoz agy is kell...

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Zillertal)
2018. okt. 30. 13:01
Ez az izom-alkatod egyéni húzása lehet, vagy esetleg keress fel egy olyan orvost, aki sportorvoslással is foglalkozik. Ő ebben nyilván tanultabb, mint én vagy más laikus.
6. Zillertal (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2018. okt. 30. 12:57
Már régebben edzem, a folyamat sajnos hosszabb ideje fennálló, ezért is szeretnék már megoldást rá.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook