Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilálás után begyullad az egész karom/a lábam nem/.Ez hogyan előzhető meg?Mit tehetek ellene? fórum

Epilálás után begyullad az egész karom/a lábam nem/.Ez hogyan előzhető meg?Mit tehetek ellene? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. febr. 18. 12:57

Mivel epilalsz?


Eloszor is, meg kell tisztitani a borodet gyantasaz elott. Ezt sokan elmulastzjak, de rajta van a verejtek is. Ha utana kiszeded a szorodet, akkor belemegy a baci is a nyitott feluletbe. Lehet, h ezert begyullad.


Olaj csak eltomiti a porusokat. A kozmetikaban azert hasznaljak, mert az olaj oldja a gyantat.


Radirozni sem art neha, hogy a novo szorocskek ki tudjanak bujni, es ne visszafele nojjenek: benott szor.


Szaliciles alkohol fertotlenit es szarit. Sudokrem nekem csillapitja a gyulladast.

2009. dec. 18. 18:48
körömvirág kenőcs
2009. szept. 1. 08:04
Karomat csak gyantáztatom nekem alul gyullad be a kozmetikus azt mondta hogy ilyenkor radirozni kell a bőrőm ha begyullad!!
2009. aug. 30. 14:23

Én minden epilálás, gyantázás, borotválkozás után lefertőtlenítem a bőrt. Kevertettem egy hoxás recept alapján gyógyszertárban egy arcszeszt és azóta sehol sem pattogok ki és gyorsan helyrejön a bőröm.

A hónaljam volt sokáig kipattogós, de mióta epilálom, azóta nem volt.

Ha előtte leradírozod az adott felületet, akkor nagyobb az esélyed, hogy nem nő be.

2009. aug. 30. 12:19
Gondolom utána,hogy lehúzza gyulladást/?/
27. Miss Angel (válaszként erre: 26. - 8ce4df2775)
2009. aug. 30. 12:18
epilálás előtt,v után?
2009. aug. 28. 08:04

minimum 5 perces jéghideg vízes tusolás az érintett testrészen

nekem ez vált be

25. 447f833a2f (válaszként erre: 24. - Miss Angel)
2009. márc. 23. 09:09

Köszönöm szépen!!!

Puszi:Zsuzsi

24. Miss Angel (válaszként erre: 23. - 447f833a2f)
2009. márc. 23. 00:15
Szuper,köszönöm,és neked is sok sikert a tanuláshoz!!
2009. márc. 22. 21:26

Szia!

Ez valószínűleg azért van,mert a karodon érzékenyebb a bőr,mint a lábadon.Ezt megelőzni nagyon nem lehet,de az talán segíthet ha epillálás után rögtön bekened babalojjal a karodat.Ha ez megtörtént,akkor utána még biztos,hogy a szőrtüszőid pirosak lesznek,de általában másnapra ez már el szokott múlni.Ha ez sem segít,akkor válaszd borotvát vagy a szőrtelenítő krémet.Azért ne a gyantát,mert a hatása annak is ugyan az mint az epillálásnak.A gyantának és az epillátornak ugyanaz a lényege,mind a kettő tövestül tépi ki a szőrszálakat(csak az egyik gyorsabb megoldás mint a másik).A borotva és a szőrtelenítő krém pedig,a bőr felszíne felett lévő szőrszál részeket"vágja le".Tehát..neked a gyanta is ugyan ezt okozná ezért vagy krém vagy borotva.De ha borotválásra kerül a sor,akkor mivel érzékeny a bőröd,ajánlom,hogy mindenképpen fürdés közben csináld,amikor nemcsak vizes,de szappanos vagy tusfürdős is a bőröd vagy borotvahabos.Mert akkor nem fogsz kipattogni.

Sok sikert a próbálkozásokhoz!Ezeket azért mondom,mert kozmatikusnak készülök.

Puszi:Zsuzsi

2009. márc. 10. 21:06

Egyébként a veet szőrbenövés elleni krémjéről van vmi tapasztalata vkinek?

Mert többen is mondták már,hogy próbáljam ki,de eddig még nem vettem...

21. Miss Angel (válaszként erre: 20. - Holly1985)
2009. márc. 10. 20:50

Én is gondoltam rá,hogy bőrgyógyász talán segíthetne.Na de ahhoz az kellene,hogy ujra leepiláljam a karom,és lássa,hogy néz ki...semmi kedvem ehhez,mert aztán sokáig ott van a helye,és nehezen jön rendbe.

Én anno,mikor elkezdtem epilálni,semmit nem kentem a bőrömre utána,mégis kijött...

Borotválni meg sose borotváltam a karom,csak azóta csinálom,amióta rájöttem,hogy az epilálástól begyulladok.

A lábamra pedig sose kenek semmit,mégis tökéletes.Legfeljebb a szárazság miatt egy kis testápolót.

2009. márc. 10. 14:46

Hali!

Én közel 3 évig szenvedtem szőrtüsző gyulladással meg szőrbenövéssel,de egyszer összeszedtem magam és elmentem egy bőrgyógyászhoz. Aki kb 2 méterről vettet rá egy pillantást, majd adott egy receptet ami Dalacin emulzióra volt kiállítva. És tatám kb 2-3 hónap, és már nem is vettem észre. Ez a kellemetlen tünet egyébként csak annak tudható be,hogy epilálás után sokan mindenféle szír-szart kennek a frissen szőrtelenített bőrfelületeikre. Legyen az tépkedős vagy borotválós módszer. Nekem hormonális okok miatt alakult ki de nektek is segíteni fog. Írassátok ki nyugodtan a háziorvosotokkal. Ez egy gyulladás csökkentő készítmény. Epilálás után öblítsétek le langyos vízzel a bőrfelületet, töröljétek szárazra majd csak egy-két cseppet masszírozzatok el. Az első hónapba a betegtájékoztató szerint járjatok el ami úgy emlékszem napi két alkalmat említ de szőrtelenítés után sose hagyátok el. Nagyon tuti. Ja a szőrbenövést csak úgy érdemes kiküszöbölni ha sose borotválkozik az ember csak gyantáz (minden ilyen panaszokkal küzdőnek ajánlom hogy cukor gyantát használjon, mert azt meleg vízzel lelehet mosni, és nem kell mindenféle trutymós olajjal eltömni a nyitott szőrtüszőiteket ami persze a legrosszabb reakciókat váltja ki)és a gyantázást követő 3. naptól minden 3. napon legalább egy durvább mosdó kesztyűvel szépen megdörzsizni a bőrt(de nem erősen), nem árt mindenütt, mert ezzel egy csomó elhalt bőrsejtet eltávolítasz és szép selymes lesz a bőröd. És utána rögtön kenegetheted is Dalacin-nal. Remélem segítettem. Bocsi a hosszú szónoklatért. jó kúrálgatást!!! :-))))

19. Miss Angel (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2009. márc. 9. 15:16
Köszönöm szépen,hát az tuti,hogy ezt ki fogom próbálni.De jó lenne ha használna!
18. emagdi (válaszként erre: 17. - Miss Angel)
2009. márc. 9. 15:09
szerintem teljesen mindegy melyik gyártótól veszed, az a lényeg, hogy közel 100%-os tisztaságú aloe gél legyen (rá szokták írni hogy milyen, ha 99,5% az is jó:))))
17. Miss Angel (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2009. márc. 9. 15:07
Melyik jó,neked melyik vált be?-már ha próbáltad:)
16. emagdi (válaszként erre: 14. - Miss Angel)
2009. márc. 9. 15:00
bármelyik drogériában kapható, valószínűleg többféle gyártmányú is:))
15. Miss Angel (válaszként erre: 12. - C1e9612cd3)
2009. márc. 9. 14:57

Szóval ez szőrbenövés???

Én,mikor vettem azt a krémet a gyógyszertárban,elmondtam a problémámat,és a patikusnő adta,de a kukában kötött ki egy idő után,mert semmit nem ért....

Egyébként mi a különbség a szőrbenövés,és a szőrtüsző gyulladás között?Azt értem,hogy mi a szőrbenövés,hisz világosan leírtad,az én tüneteim erre utalnak/azok a pici gennyes csomócskák/?Akkor lehet,érdemes lenne kipróbálni a veet szőrbenövés elleni krémjét?

14. Miss Angel (válaszként erre: 13. - C1e9612cd3)
2009. márc. 9. 14:44
Ezt az aloe vera gélt hol szerzitek be?Drogériában,vagy patikában?én még nem használtam.
2009. márc. 8. 14:00
másutt láttam, h epillátorral csinálod. Próbáld meg azt, h mielőtt elkezded leepillálni a kezed, fertőtlenítsd az epillátor fejét! Epillálás után pedig kend be aloe géllel, vagy after save balzsammal.
2009. márc. 8. 13:19

Ha epilátorral szedted le a szőrt, akkor azzal nem tudsz mit csinálni, mert azt az okozza, h a tőből kitépett szőr vége annyira elgyengül, h nem tudja átbökni a bőr szarurétegét. Ezért nem tud kibújni, befele nő.

Ennél 1 fokkal jobb a gyanta, mert az az elszarusodott réteget is lekapja, így könnyebb a szőrnek :)

Ha borotvával szőrtelenítettél, akkor miután leborotváltad, sima after save-el kend be a borotvált területet!

11. Marmar
2009. márc. 8. 12:39
Nekem van aloe vera gélem. Soha nem gondoltam rá, hogy erre használjam. Majd meglátjuk, hat e...
2009. febr. 14. 21:01
Senki nem tud valami hatásos módszert:(((((((((((((
9. Miss Angel (válaszként erre: 7. - RoniSize)
2009. febr. 13. 20:04

nekem hetekbe telt,mire elmúltak azok a kis gennyes csúfságok:S.

Tavaly 1 alkalommal a nyári kánikulában próbálkoztam vele,és csak hosszú ujjú felsőt tudtam felvenni,olyan brutálisan néztem ki válltól csuklóig-DDDD.Na,azóta nem csináltam....

2009. febr. 13. 20:01

Aloe vera?azt még nem próbáltam.

Évek óta epilálom a lábam,semmi nem látszik utána,még 1 apró pötty se,selymes a bőröm hetekig,szóval nem vagyok allergiás.

Viszont karon jóval vékonyabb a bőr,és érzékenyebb,eddig 3-szor epiláltam le,kiomlott az egész bőröm,pici gennyes hólyagocskák lettek rajta/kb akkorák,mint egy gombostű feje/,és nehezen gyógyult.

Gyógysz.tárban vettem 1 méregdrága krémet,amit ajánlottak/sajna a nevére nem emlékszem/,de semmit nem használt,ugyanúgy előjött.

Azóta borotválom,de kb2 naponta át kell menni rajta,hamar előbújnak a szőrszálacskák,és a bőrfelület nem olyan finom,sima:(

2009. febr. 13. 19:57
semmit, én is mindig igy járok.. pár órán belül elmúlik.
2009. febr. 13. 19:47
Nekem az aloe vera gél vált be. Rögtön, epilálás után bekened vékonyan a bőrt, rengeteget segít.
2009. febr. 13. 19:44
Én meg csak borotvával tudok szőrteleníteni. Ha gyantázok, van úgy, hogy minden kitépett szőrszálam töve vérzik.
2009. febr. 13. 19:43
én nyugtató hatású krémmel szoktam bekenni!
2009. febr. 13. 19:43
dehogy allergia, szinte mindenkinek begyullad, nincs mit tenni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook