Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Görcsös ragaszkodás a kapcsolathoz, hogy lehet elengedni? fórum

Görcsös ragaszkodás a kapcsolathoz, hogy lehet elengedni? (beszélgetős fórum)


22. Sybrrill (válaszként erre: 4. - Drflora)
2019. jún. 1. 14:17
😢 dunántúli régió
21. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - Lávli)
2019. jún. 1. 06:55
Én férjem anno 7 napból 7et ment .(5nap munkahely,2nap maszek)kisfiunk mikor 6-7 hónapos lehetett,hisztiztem egy sort,azóta heti 2 nap a miénk és hogy variálás volt a melohelyén is,hétvégén van itthon.
20. Lávli (válaszként erre: 19. - Semleges)
2019. jún. 1. 06:36

50-60 évesen is legyen valami más is.

Önmagamért is, meg a másikért (kettőnkért) is.

Nem tudom, talán még a pápának is vannak szabadnapjai, bárki fiatal Magyarországon is megpihenhet egy-egy napra, bármennyire a munka megszállottja.

Szóval nekem ez az "állandóan dolgozik" erősen világfájdalmas túlzásnak hangzik, mintha csak hibakeresés lenne, mibe lehet belekötni, panaszkodni.

19. semleges (válaszként erre: 9. - Lávli)
2019. jún. 1. 06:05

Én sem értem.

Már volt egy ilyen fórum, hogy a pasi reggeltől estig melózott a csaj meg otthon unatkozott.

Könyörgöm suli mellett is lehet dolgozni és lehet programokat szervezni. Úgy élnek mintha 30 éve házasok lennének. Vagy még úgy sem, mert még azok is aktívabb életet élnek.

Az más dolog, hogy sajna ez az élet. Felkelünk megyünk dolgozni, hazamegyünk lefekszünk aludni, hogy másnap újból kezdjük az egészet. De 23 évesen legyen már valami más is:)

18. semleges (válaszként erre: 1. - Drflora)
2019. jún. 1. 05:59

23 vagy és unatkozol. Ha ennyire nem tudod magad elfoglalni a tanulás mellett dolgozz. Szerintem nagyon ráérsz. Szervezz hétvégékre programokat magatoknak de tudod ahhoz is pénz kell amit ezek szerint a barátod teremt elő.

Egyébként miért nézed a pasikat és miért beszélsz szakításról ha ennyire függesz tőle?

17. Érdekes73 (válaszként erre: 14. - Drflora)
2019. máj. 31. 22:12
Pénz nélkül is programozhatsz...
16. ab65a971c2 (válaszként erre: 1. - Drflora)
2019. máj. 31. 16:38
Durva, hogy ilyen fiatalon így éltek. Rám jön a röhögés, ha eszembe jut, én mit csináltam 23 évesen. :D Szerintem teljesen alaptalan a félelmed, hogy egyedül maradsz. Előtted a élet. Ha szeretitek egymást, nem a szakításon kéne gondolkodni, hanem több időt együtt tölteni, kimozdulni.
15. Sz123
2019. máj. 31. 13:24
Az a baj, hogy nincs életed. Mondjuk ha most dolgozni kezdesz, kicsit kinyílik a világ (jobbik esetben...)
2019. máj. 31. 13:21
Voltak barátaim de a nagyja srác,nem igazán rajongott értük mert szerinte fiú-lány között nincs barátság. A lány barátnőm egyenesen utálja és ez gyenge kifejezés, ha tudná szerintem megölné. Van egy lány barátnőm de ő már anyuka vele korlátozottak a lehetőségek. Mivel itthon voltam állandóan így esélyem sem volt barátkozni. Mióta tudom, hogy nekem is több pénzem lesz azóta úgy vagyok vele nem fogom sajnálni a pénzt magamtól és el fogok járni programokra akár egyedül is.
2019. máj. 31. 11:23

hova tűntek a barátaid? voltak, és leépítetted őket a kapcsolatod miatt, vagy nem is nagyon voltak?


milyen programokra vágynál?


ha ennyit dolgozik, akkor miért nem csinálsz magadnak programokat, amikor nem vagy a suliban?


Gondolom, ha te is dolgozni fogsz, akkor több pénzetek lesz, és esetleg le tud mondani a hétvégi munkájáról.


Azért az átlag emberek, ahol mindketten dolgoznak, nem sokat programoznak hétköznaponként. Inkább hétvégére jellemző, a barátok is inkább csütörtök-péntek este érnek rá.


Találd ki, hogy milyen programok hiányoznak, és beszéljétek meg.

12. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Drflora)
2019. máj. 31. 09:28
21 évesen találtatok egymásra? Még együtt kellene menni szórakozni, vagy ha még érzed hogy szereted *** és nem azért, mert mellette akarsz maradni *** beszélj vele, mert szép hogy egész nap dolgozik. De valóban a pénz nem minden, hiszen lehet ára. Agyon dolgozza magát, ha lerobban, az idő már elmegy és rengeteg dolgot kihagysz az életedből.Magánügy, de későn jár haza, van rá ideje hogy veled legyen? Te reggel 5 kor kelsz. Még a 8 óra munka-8 óra pihenés sincs meg? Te átmentél rabszolgába. Ha te is dolgozni fogsz, ki fog neki reggelit adni? Ő fog neked vacsorát készíteni? Hogy a fenébe legyen barátod, hiszen a 24 órátok túlfolyt. Radikális változás kell, vagy a szépséged és mindenből kívülről is látható évek rakódnak le.
2019. máj. 31. 05:42

Szia

Ülj le beszélj vele,mert ez így szerintem (2 év után )nem normális kapcsolat .

10. f.frezia (válaszként erre: 1. - Drflora)
2019. máj. 31. 05:09

Ez nem egy normálisan működő kapcsolat, alig találkoztok, hazajár aludni konkrétan.

Beszèlj vele erről. A pénz nem minden, el fog veszíteni így.


Viszont Neked is változtatnod kell. Arról nem a barátod tehet, hogy bezárkóztál, egyedül érzed magad, nincsenek barátaid. Ezen csak te tudsz változtatni és ebben senki sem akadályoz.

2019. máj. 30. 22:04

Nem nagyon értem, hogy mit akarsz elengedni.

A kapcsolatot vagy a "görcsöt"? De min görcsölsz?

Semmi probléma nincs azzal, ha valakinek barátai vannak, ha kapcsolatban él. A kettő nem zárja ki egymást.

Kicsit túlfilózva érzem az egész történetet. Élj!

8. Érdekes73 (válaszként erre: 7. - Drflora)
2019. máj. 30. 22:03
Ezen neki kell változtatnia. Élni is kéne időnként.
7. Drflora (válaszként erre: 5. - Sanyinak)
2019. máj. 30. 22:01
Nem szeretném elhagyni, csak állandóan a munka. Két állása van plusz egy hétvégi és én nen tudom hova férhetnék be..
6. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Drflora)
2019. máj. 30. 21:59
Szerintem legalább szervezz magadnak kellemes programokat.
5. sanyinak (válaszként erre: 1. - Drflora)
2019. máj. 30. 21:58

Az idő során talán valóban eltávolodtatok egymástól. Nemhogy régen beérted ezekkel a mindennapokkal, csak az utóbbi időben jöttél rá, hogy ő kevés neked? Alapvetően nem benned zajlott le a változás?


23 évesen nyilván nem késő még váltani. Ugyanakkor kicsit furcsa, hogy amíg tanultál, addig jó volt ő, most pedig elhagyni készülsz őt...

4. Drflora (válaszként erre: 3. - Sybrrill)
2019. máj. 30. 21:55
Szia. Én borsod megyében élek Miskolctól nem messze. És te?
2019. máj. 30. 21:46
Sziasztok! Merre élsz? Szivesen baratkoznek. Szerintem nekedis jol jonne ha lennenek mas programjaid a baratodtol Függetlenül (es nekemis ). A szo jo értelmében.
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Drflora)
2019. máj. 30. 18:39

Próbáltad már ezeket vele is megbeszélni?

Nem a függőségre kihegyezve, hanem arra, hogy bezárkóztatok, nem "éltek". A jövő biztosításához sosem lesz elég anyagi forrásotok és abból mindig több és több kell.

Fiatalok vagytok még, hogy magatokra zárjátok az ajtót.

2019. máj. 30. 18:10

Hogyan lehet a görcsös ragaszkodást elengedni? Túlságosan a barátom körül forog az életem

23 éves vagyok, 2 éve vagyunk együtt ebből 1,5 éve élek vele. Eleinte ő volt a szerelmesebb aztán egyszer csak teljesen a kapcsolat függője lettem úgymond. Nincsenek barátaim, a párom egész nap dolgozik. Későn jár haza, ritkán járunk már el együtt bárhova mert ő a jövőt akarja biztosítani. Ha a jövőről van szó szerepelek a mondataiban és állítólag szeretne velem családot. Én viszont úgy érzem teljesen erre raktam fel mindent. Most fogok dolgozni jövőhéttől igazi munkahelyen idáig tanultam és diákmunkákból éltem. Érzem, hogy minél jobban ragaszkodom hozzá annál értéktelenebb leszek. Játszmázni sem akarok. Nem gondolom, hogy baj lenne a külsőmmel, mindig csinos és ápolt vagyok, odafigyelek magamra és az alakomra. Utánam néznek a pasik mégis attól félek ha szakítunk egyedül maradok, vagy túl késő lesz és nem lesz már alkalmam párt találni akivel családom lehetne és gyerekeim. Olyan mintha más nem is létezne a jövőben. Megnézni megnézem a pasikat az utcán de ennyi. Reggel keltem mindig 5kor elkészítettem az aznapi ennivalóját ő elment én vissza aludtam kicsit, el mentem suliba vagy gyakszira majd itthon amit kelett meg csináltam. Délutánonként olvasok, vagy futok, tornázok és este mikor hazajön melegítek neki vacsorát stb és lefekszünk aludni. Ilyenek mellette a napjaim. Hogyan, miképpen engedhetném el ezt a ragaszkodást a kapcsolat iránt? Szeretnék hinni magamban, hogy ha vége lenne lehet esélyem a boldogságra. Vágyom barátok után és programok után. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook