Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gondozzuk közösen kedvenc virágjainkat? fórum

Gondozzuk közösen kedvenc virágjainkat? (beszélgetős fórum)


52. Hyde (válaszként erre: 51. - Nagyi57)
2008. jún. 20. 16:48

Sziasztok!


Margókám én is naponta szedem le az erkély ládámban virító petúniám elnyílt virágait. Rengeteg van rajt, és naponta kb. két marokra való elnyílt virágot szedek le.

51. nagyi57 (válaszként erre: 48. - Kiss Ildikó)
2008. jún. 20. 15:22
♣♣Elfelejtettem az elöbb leírni,ha az elnyilt virágokat folyamatosan leszeded akkor sokkal több lesz rajta,állandóan virágozni fog.♣♣
50. nagyi57 (válaszként erre: 48. - Kiss Ildikó)
2008. jún. 20. 15:13
♣♣Szia Ildikó.Ha a futó muskátlira gondolsz,akkor az locsolhatod a locsló rózsájával,mert annak enyhén viaszos a levele.A hagyományos magyar muskátlinak viszont nem tesz jót,mivel annak könnyen rohad a levele nincs rajta a viasz védőréteg.Az enyémek csak akkor kapnak így vízet ha az eső éri.♣♣
49. Hyde
2008. jún. 20. 13:52
Sziasztok, kellemes délutánt. Épp, hgy csak bekukkantottam, s már megyek is tovább.
48. Kiss Ildikó (válaszként erre: 46. - Nagyi57)
2008. jún. 20. 11:36

Megnéztem, nagyon szép virág, igazán tetszik. Jó ötletnek tartom a naplódba, hogy minden nap teszel föl képet és írást a virágaidról. Remek és hasznos gondolat. Hasznunkra fog válni. Köszönjük! :-)


Írtad a permetezős locsolást. Erről jutott eszembe, hogy a házon kívül lévő muskátlikat amik a teraszon és a kertben vannak locsolórózsával kellene locsolnom. Szerinted? Te, hogy locsolod a muskátlikat?

47. Kiss Ildikó (válaszként erre: 45. - Nagyi57)
2008. jún. 20. 11:29
Köszönöm! Megfogom keresni.
2008. jún. 20. 06:45
♣♣Naplómba a mai napnál van egy bejegyzés 1 cserepes szobavirág van melette,olvassátok el.Akinek kérdése van virággal - gondozással nyugodtan irjon-kérdezzen,de ha nincs vagy csak a kép után jut eszébe valami akkor is itt megbeszéljük.Mindenkinek szép napot.SZIASZTOK.♣♣
45. nagyi57 (válaszként erre: 44. - Kiss Ildikó)
2008. jún. 20. 04:49
♣♣Szép jó reggelt Mindenkinek!!Szia Ildikó!Mind két alkotó elemet élelmiszer boltban,T.c-ho,vagy bármelyikben,ezek befőzési kellékek.A benzonát olyan zacsiban van mint a zselatin,a másik körülbelöl egy pohár átmérőjének megfelelő 2 ujjnyi magas kerek sárga vagy zöld színű műanyag doboz.10 dkg van benne,évekre elég.De ha nem tudsz szerezni ,írj és rögtön küldök!Szia♣♣
44. Kiss Ildikó (válaszként erre: 33. - Nagyi57)
2008. jún. 19. 22:18
Köszönöm szépen a savanyúság receptet. Megfogom csinálni. Tényleg egyszerűnek tűnik, csak a kémiai hozzávalókat hol vegyem meg?
2008. jún. 19. 22:16

Sikerült elültetnem a futómuskátlit. Muskátli virágföldet vettem hozzá.


Meg is csináltam a kefír tortát meggyesen és a csirkemellből a gyümölcssalátát.

42. imolaviola (válaszként erre: 37. - 0292fff612)
2008. jún. 19. 13:40

Szia. Igen itt is figyelem a virágokat, ső fényképeket is készitettem, a naplómban ha vissza "lapozol" akkor ott láthatod a szép rhododendron bokrokat, amiket április-májusban fotoztam.

Nagyon szeretem a virágokat, és a szobanövényeket.

41. imolaviola (válaszként erre: 38. - Kiss Ildikó)
2008. jún. 19. 13:37
Igen, édesanyám gondozza. Mindig amikor beszélünk, mondja, hogy éppen melyik virágzik, és, hogy milyen szép.
40. Kiss Ildikó (válaszként erre: 33. - Nagyi57)
2008. jún. 19. 13:34
Kimentem a piacra vásárolni a holnapi vacsorához és megláttam, hogy egy árusnál még van futómuskátli. Nagyon megörültem neki és vettem nyolc cseréppel. Olcsó volt nagyon, csak 250 forint volt egy. Ma ki is megyek elültetni, pedig még reggel nem így terveztem. De szerintem sokat száradt mostanáig a föld, mert olyan szépen süt a nap. :-)
39. Kiss Ildikó (válaszként erre: 36. - Hyde)
2008. jún. 19. 13:31

Holnap estére vállaltam a főzést az egész családra. Anyu meg a lányom péntek estére jönnek haza a nyaralásból. A testvéremék a két gyerekkel pesten voltak egész héten, Ők is péntek estére jönnek haza. Anyukáméknál fogok főzni, várom a nagy családot haza terített asztallal, mert nagyon szeretem őket! :-)


Sütök két tesibe félbevágott krumplit, az egyikre pulykaszárnyakat és kacsaszárnytőt rakok, a másikba tarját. Ehez tejfölös uborkasalátát csinálok ( sikerült venni reggel a piacon mindent ). Ma este csinálom meg a jércemell koktélsalátát és a meggyes kefírtortát.


Szerintem jó kis vacsora lesz. Ötig dolgozok, azért gondoltam ezt az ételt mert egyszerű bedobni a sütőbe.

38. Kiss Ildikó (válaszként erre: 35. - Imolaviola)
2008. jún. 19. 13:24

Üdvözöllek Viola!

Nincs dáliám, de mintha úgy rémlene, hogy az később virágzik. Azért irtam ilyen röviden a tegnapi választ mert nem tudtam időpontot mondani a dália virágzására. De látom magam előtt, hogy milyen szép virág és sok színben pompázik.


Az ittholi kertedet gondozza valaki, még Ti nam vagytok idehaza?

37. 0292fff612 (válaszként erre: 35. - Imolaviola)
2008. jún. 19. 09:15
Szia!Ott is figyeled a virágokat?Izgalmas lehet,picit irigyellek.
36. Hyde
2008. jún. 19. 08:35

Szép jó reggelt Nektek.

Ildike, hogy Te is milyen csoda dolgokat főzöl. Az én lányaim is mindig valami különlegességet csinálnak, megmondom őszintén nem is mindig ízlik nekem, mert különleges fűszereket tesznek bele, amit én nem szoktam meg. De hát az a lényeg, hogy Ők szeretik. De azért ha nálunk vannak: ... a mama főztje! Igazi sárgán gyöngyöző húsleves bezöldségelve, jó kis hagyományos "pörkűtt", deszkán szaggatott nokedlivel, uborka saláta. Nos mit szóltok hozzá? Desszertnek lehűtött gyömölcs saláta, tejszínhabbal. Valószínű, hogy a hét végén ezt főzök, s jön az egész csapat ebédre.

35. imolaviola (válaszként erre: 12. - Kiss Ildikó)
2008. jún. 19. 07:35
Kedves Ildikóm, én most itt a messzi távolban el vagyok tévedve a virágzást illetően, mert itt már nagyon rég meleg van. Legalább másfél hónappal van előbbre az időjárás. Itt már a kertekben szedik a paprikát, meg a hagymát fokhagymát is árulják a piacon ami már az idei, és nem zöld hagyma. Ezért van az, hogy a dáliára gondoltam. :)))
2008. jún. 19. 07:20

Ma este főzök: jércemell koktélsalátát és sütök egy kefír tortát. Mert ezek pot holnapra lesznek finomak, egy kicsit állniuk kell.

Képzeljétek, nálunk a boltba nincs régi krumpli, csak új. Hát de azt még nem jó tepsibe sültni. Elindulok a piacra, hogy vegyek régi krumplit, uborkát.

33. nagyi57 (válaszként erre: 32. - Kiss Ildikó)
2008. jún. 19. 05:54
♣♣ Jó reggelt,szép napot Mindenkinek!Nagyon sok dolgom nekem sincs kint,de azért kimegyek,mert a málnám érik és azt folyamatosan leszedem,mert a szél egyébként leveri az érett szemeket.Van még egy őár tő karfiolom,azt pedig a retek helyére szeretném palántálni.DE úgy láttam az este,hogy egy pár kardvirágot is megdöntött a vihar azokat meg fel kell karózni,de nem tudom mennyir sáros az egész kert.No majd látjuk.♣♣
32. Kiss Ildikó (válaszként erre: 31. - Nagyi57)
2008. jún. 18. 22:21
Holnap ki se megyek, de szombat vasárnap nagyon szeretnék kertészkedni! :-)
2008. jún. 18. 19:35
♣♣Én is megnéztem ,de olyan sár van,hogy napokig nem lehet közéjük menni,de itt egyébként most megint esik.♣♣
2008. jún. 18. 18:44
Megnéztem a kertemet az eső után. Nincs semmi gond. Elnyelte a vizet a föld. Szomjasak voltak a növények.
29. Hyde (válaszként erre: 23. - Kiss Ildikó)
2008. jún. 18. 17:52
Köszönöm Ildike! Az idén is pályázok, no nem a díjért, csak amikor a városgondnokságtól kijönnek és lefényképezik az erkélyeket, udvarokat, s ott a díjkiosztásnál bemutatják felnagyítva a fotókat, az valami csoda. Külön díjazzák a családi házas kerteket, s külön a lakótelepi erkélyeket. A családi házas virág-rengeteg azért sokkal szebb, de hát nekem ez van.
28. Kiss Ildikó (válaszként erre: 27. - Nagyi57)
2008. jún. 18. 12:45
Mivel a tulipánokat sem szoktam felszedni, mostanra már sok eltünt. Túl mélyre került évek alatt a hagymájuk és nem kelnek ki. Pár évente érdemes felszedni őket. Lehet, hogy ősszel kikellene ásni a kertből őket. Ősszel nem ástam fel a virágos kertet csak kigazoltam. Eszembe se jutott a tulipán, mivel már a szárát se látni szeptemberbe.
27. nagyi57 (válaszként erre: 26. - Kiss Ildikó)
2008. jún. 18. 12:40
Akkor már tudom a liliomot is küldeni.Egyébként én sem szoktam a hagymás virágokat felszedni,csak akkor ha már nem jó helyen vannak,és át kell ültetni öket.
26. Kiss Ildikó (válaszként erre: 24. - Nagyi57)
2008. jún. 18. 12:36

Az szuper jó lesz. Szerintem ősszel mennek a csomagok, benne felcimkézve a virágtövekkel és hagymákkal! :-) Te küldöd nekem Én pedig neked.

Jövőre meg gyönyörködünk az új virágainkban.

25. nagyi57 (válaszként erre: 23. - Kiss Ildikó)
2008. jún. 18. 12:30
Itt az unokám,de délután küldöm amit tegnap megígértem.!
2008. jún. 18. 12:28
Én tudok neked az összel küldeni,de csak szeptebber végén érdemes,akkor már nincs nagyon meleg.Persze kell 1 pontos cím
23. Kiss Ildikó (válaszként erre: 17. - Hyde)
2008. jún. 18. 12:26

De szeretnék kéknefelejcset!

Gratulálok az I. helyezéshez. Ez nagyon szép teljesítmény ! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook