Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gloxínia tulajdonosok segítsetek! fórum

Gloxínia tulajdonosok segítsetek! (beszélgetős fórum)


2010. szept. 9. 15:40
Mikor nekem volt gloxíniám, akkor csakis lágy vízzel (klórmentessel) locsoltam.
2010. jún. 17. 13:12

Gloxinia problémák: felkunkorodó, barna csúcsú levelek oka: Általában a meleg, száraz levegő. Virágzás idején igen lényeges a növény körül növelni a levegő páratartalmát.

Növénypusztulás, a gumó puha és rothadt. oka: túlöntözés következtében a víz áll a növényben, vagy rossz a cserép vízelvezetése. Okozhatja az is, ha túl hideg vizet használunk.

Barna szélű, hosszú, megnyúlt levelek oka: kevés fény. A gloxiniát árnyékolni kell a tűző nyári naptól, de a sötétet nem viseli el.

A bimbók nem nyílnak ki: a leggyakoribbak a száraz levegő és a hideg huzat.

2010. márc. 16. 19:33
semmi gondja a kicsikémnek.gyönyörűen kihajtott.nemsokára virágzik is.
2009. okt. 20. 14:02
értem, köszi
7. b72bf01933 (válaszként erre: 6. - Ca2ffaf6c3)
2009. okt. 20. 14:01
nincs kizárva.próbáld ki hogy vizes agyaggolyókra állítod a cserepet.Nem drága egy zacsi.Egy próbát megér,végülis ártani nem fogsz vele.
2009. okt. 20. 13:54

nem felpöndörödik, hanem nem lapos a tevél, hanem osszehúzódott, ha ki akarom lapítani akkor be kell szakítanom a levelét

kényes a páratartalomra?

5. b72bf01933 (válaszként erre: 4. - Ca2ffaf6c3)
2009. okt. 20. 13:48
Hát nem tudom pontosan hogy néz ki,de pl ha nem megfelelő a páratartalom,akkor száraz,kemény,felpöndörödött levelekkel reagál a virág.
2009. okt. 20. 13:37

hagyhatod a cserépbe benne


viszont nekem olyan bajom van vele, hogy a levelei úgy össze húzódik, olyan lesz mint egy csónak

mitől lehet?

3. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 1. - B72bf01933)
2009. okt. 20. 13:36
semmit, én is jártam már így, hagytam kiszáradni
2009. okt. 20. 13:33
Szerintem mivel cserépben van, hagyd nőni. Teleltetni szerintem leginkább akkor kell, ha kertben nevelted. Majd a következő elvirágzás után pihenteted.
2009. okt. 20. 13:27
Van egy csodaszép gloxíniám,azt olvastam hogy úgy kell átteleltetni hogy a száraz virágföldben hagyom és tavasszal majd átültetem és kész.Ez mind jól is ment,elvirágzott meg leszáradt a szára,kiszáradt a földje...CSakhogy legutóbb véletlen az is meg lett locsolva és most újra kihajtott.Most mit csináljak,locsoljam tovább tavaszig vagy megint várjam meg míg kiszárad?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook