Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Germicid kontra germicid C fórum

Germicid kontra germicid C (beszélgetős fórum)


2011. okt. 22. 11:23
azt eldöntöttem hogy kúpot adok, csak az a kérdés hogy nagy gáz-e a nyugodt alvás szempontjából hogy nem C-s.
2011. okt. 22. 11:22
nekem a doki azt mondta nurofen menjen éjjelre, vagy a kúp, nappal meg panadol baby fél-fél adag amikor úgy látom hogy nyügös.
2011. okt. 22. 11:16
A nurofent és a panadolt nem lehet felváltva használni, mert a hatóanyag teljesen vagy majdnem ugyanaz. Az egyiket, amelyikszimpibb kell váltakoztatni a germiciddel...
2011. okt. 22. 11:15

Akkor meg chamomilla - nagyon sokan ajánlják fogzási fájdalmakra. Biztos kell azért 1-2 nap, mire okés lesz, mert ugye ez is homeopátia.

Mi köhögésre egyébként Stodalt használunk, a panadol baby nálunk is csak akkor van, amikor nagyon bedurvul a fogacska és a hőjén is észrevenni, egyébként Dentinoxunk van itthon.

2011. okt. 22. 11:13
köhögésre azért hogy eltudjon tőle nyugodni, ahogy megébred rögtön köhög. Amiket írtál jók, de nem azonnal hat, hanem napok kellenek hozzá. De látom a gyereken hogy fáradt ezért kéne egy kicsit "lenyomni" hogy aludhasson végre egy jót.
2011. okt. 22. 10:53
Mondom, hogy Nurofen kúp. Persze az sem fog egész éjjel hatni. Olyan szer nincs.
2011. okt. 22. 10:51
nurofen, panadol kilőve próbáltam 2-3 órát használ max :( azért gondoltam a kúpra mert már napok óta sem ő , sem mi nem alszunk rendesen:(( 5 foga jön egyszerre , plusz a köhögés....
2011. okt. 22. 10:50
Miért adnál köhögésre nyugtatót? Fogzási fájdalomra kiváló a Viburcol (homeopátiás) vagy a Nurofen kúp. Köhögésre Rhinathiol vagy Robitussin szirup.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Dallam'75)
2011. okt. 22. 10:43
Mivel nem lázra adnád, hanem azért, hogy nyugodtan aludjon, sima Germicidet teljesen felesleges adnod neki.
2011. okt. 22. 10:40

Én sosem adtam fogzásra lázcsillapítót.Chamomilla,viburcol kúp,ínyére kenőcs.Ha köhög sinupret,baby luff balzsam.38,5 felett panadol baby és nurofen felváltva.

Én csak akkor gyógyszerezném,ha tényleg nem segít más.

2011. okt. 22. 10:40
A sima germicid lázra való, én úgy tudom. :O A C változat a nyugtatós, ebben igazad van. Adj neki inkább panadol babyt, az jobb erre, és abban tuti van láz-fájdalom-gyulladáscsökkentő. Az oldalára asszem rá is van írva, hogy fogzási fájdalomra is alkalmazható babáknak - régen rávolt írva legalábbis, sztem most is. Nekünk is van fogzó babuci, én azt szoktam neki adni, és nálunk nagyon jól szerepel.
2011. okt. 22. 10:36

Sziasztok!


Kisfiam 1 éves és fogzik, doki szerint estére adhatok neki germicid kúpot mert az lenyugtatja, tud majd aludni. Igen ám de nekem sima kúpom van nem pedig a C változat, amiben úgy tudom van nyugtató is. A sima is lenyugtatja annyira hogy egy jót aludjon, vagy az csak fájdalomra jó? Igazából a fogzás mellé a köhögés is bejött, ami sztem jobban bántja alvásnál. Arra a sima fájdalomcsillapító nem jó, ezért gondoltam egy kis plusz nyugtató hatásra. Tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook