Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gerinctorna, manuálterápia- és ami mögötte van fórum

Gerinctorna, manuálterápia- és ami mögötte van (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gerinctorna, manuálterápia- és ami mögötte van

15. Nissi
2012. nov. 4. 16:10
Igazad van a gerinctorna nagyon fontos. Nekem van itthon DVDm és szoktam rá tornázni. Mindig nagyon jól esik. De jó a joga, pilates vagy callanetics is aki kicsit intenzivebb, modernebb mozgásra vágyik. A joga tanárom mindig mondja hogy a joga szerint annyi idös vagy amilyen mozgékony és hajlékony a gerinced. Lehet valaki csak 30 de recseg a dereka ha lehajol és lehet valaki 50 de lemegy hidba.
14. Krisz42 (válaszként erre: 13. - Snow white)
2012. nov. 3. 21:30
Nekem a súlyzós edzés nem jött be,mert a zsírt nemszedte le,viszont a kardiós igen,ráadásul sokat olvastam róla,azt írták,a saját testsúlyos edzès egészségesebb.
13. snow white (válaszként erre: 12. - Krisz42)
2012. nov. 3. 17:35
Sokan nem támogatják a súlyzós edzést, de én az elért eredmények láttán aboszolút emellett tettem le a voksom. Korábban semmilyen más edzésforma nem vált be ennyire. Most kipróbáltam a TRX-et is, ami a saját testsúllyal dolgozik, nagyon élvezem és szerintem hatékony is lesz, de csak a súlyzó melletti kiegészítésként jöhet nálam szóba. Szerintem az a legjobb, ha az ember tudja kombinálni a különböző edzésformákat- erre sajnos nem mindig jut idő- így nem egy irányba mozdul.
12. Krisz42 (válaszként erre: 9. - Snow white)
2012. nov. 2. 15:25
Szerintem attól függetlenül én a helyedben inkább saját testsúllyal edzenék.Az nem csak felpumpálja az izmokat,hanem igazi erőd lesz és az állóképességed is nő,viszont ezt a súlyzòs edzésről nem lehet elmondani.
11. pita17
2012. nov. 1. 23:04
Nekem is fáj a derekam már egy ideje, pedig csak 20 éves vagyok. Hova forduljak kezdésként?
2012. nov. 1. 14:21

A gerinctorna kiegészítőjeként jól jöhet nap néhány perc nyújtás gravitációs ágyon.


Van magyar fejlesztés is, kifejezetten gerincsérveseknek. De akiknek nem ennyire súlyos még a helyzet, azok a jóval olcsóbb, de jó minőségű hasonló eszközöket is választhatják.


Ennél is fontos a fokozatosság betartása!

9. snow white (válaszként erre: 6. - Tequilla)
2012. okt. 31. 20:38
Szerintem feltétlenül menj el szakemberhez, aki nem csak megmutatja, de pontosítja is a mozdulatokat, és elmondja mire kell figyelni. Én a XI. kerületben jártam kezelésre, ha manuálterapeutát keresel, privátban szívesen megírom, hová jártam. Édesanyámnak a csontkovács vált be, nekem ez túl drasztikusnak tűnt, ezért volt szimpatikusabb a manuálterápia. Jó hosszú hétvégét mindenkinek!
2012. okt. 31. 13:07
Nekem a csontkovács segített a 2 gerincsérvemen. Az tuti :)
2012. okt. 31. 09:01

Klassz cikk! Majd szeretném én is elmondani a tapasztalataimat, csak most rengeteg a munkám!

Berzerker, ne ess kétségbe, még "megjavulhatsz" :)

6. Tequilla (válaszként erre: 1. - Snow white)
2012. okt. 30. 22:52

Köszönöm hogy ellett inditva ez a fórum oldal.

Nekem nyakigerinccsigolya 4mm elcsúszás van

milyen módszerrel lehetne helyre rakni

Kihez kell fordulni ?

Milyen torna gyakorlatokat kell végezni az izmok meg erősitéséhez?

2012. okt. 30. 21:48
köszi a jó ötleteket!
2012. okt. 30. 21:39
Hát... Nekem február óta 7 lumbágóm volt... Ma is ép kaptam egy szteroid lórúgást a csigolyák közé. Van 2 sérvem, egy kezdődő + egy elcsúszott csigolya. Frankó ez így 32 évesen.
2012. okt. 30. 10:42
Leendő gyógytornászként,hálás vagyok ezért a cikkért..Sajnos az emberek nagy része lebecsüli ezeket a technikákat,és csak akkor jönnek rá ezek fontosságára,ha baj van,és rajtuk is segítettek.
2012. okt. 30. 09:32

Szia!


Köszönöm, hogy ezt leírtad, mert én is hasonlóan jártam az elmúlt hónapokban. Május óta 19kg-ot fogytam diétával és mozgással(zumba+bringa) viszont két hónapja elkezdett fájdogálni a derekam, nekem szerencsém van mivel a párom csontkovács, viszont egy mozdulatot ,ami abból állt, hogy hason fekve felemeli a lábamat a hátam felé azt nem engedtem neki gyakorlatilag az első terhességem óta 5 éve, így nem tudta helyre rakni a lumbális 4-es 5-ös csigolyát. Közben a kis falunk ahol élek Szolnok mellett nyeret egy Uniós pályázaton pénzt egészségmegőrzésre, amit heti egy óra jóga és egy óra pilates óra megtartására fordítottak, én persze rögtön azt mondtam, hogy igen ez kell nekem, sajnos a gyerkőceim kihordása, illetve az évekig tartó szoptatás eredményeként kialakult rossz tartásom miatt is rendszeresen fájt a hátam. Nagyon tettszett nekem ez az új mozgásforma és éreztem, hogy nagyon jót tesz a hátamnak, de nem jött rendbe. Megkértem a párom tanárát, hogy rakja renbe ő a hátamat, mert páromnál lemászok az asztalnál, nem hagyon neki megcsinálni a szükséges mozdulatot, elsőre neki sem sikerült annyira be volt állva ,még egy alkalomra szükség volt, hogy teljesen helyrejöjjön, és tilos volt terhelni, nem mehettem se jógázni, pilátesezni, se zumbázni. Most így két héttel az utolsó kezelés után mosdhatom azt, hogy nem fáj semmi és a tartásom is rendben van. Jövő héten fokozatosan elkezdek újra mozogni, és ez több mint két hónap szenvedés után nagy boldogsággal tölt el. Köszi Bécike:))

2012. okt. 30. 09:08
Sokan úgy gondolják, a gerinctorna az idős embereknek való, rendbe hozza azt, ami a kor előrehaladtával tönkremegy. Sok sportoló nem fordít figyelmet arra, hogy megfelelően edzett alapizomzattal kezdje a nagyobb terhelést. Én is közéjük tartoztam-tévedtem...

Ugrás a teljes írásra: Gerinctorna, manuálterápia- és ami mögötte van

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook