Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincműtét porckorong sérv miatt fórum

Gerincműtét porckorong sérv miatt (beszélgetős fórum)


1 2
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Ágio8405)
2023. máj. 10. 12:45

Nekem ágyéktájéki. 30 éve van.

6 évvel ezelőtt diagnosztizálták.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. máj. 10. 12:33

Sajnos ma reggel nem tudtam felülni, felkelni. Ilyen még nem volt.

Tornán és kezeléseken túl vagyok. Sokmindent próbáltam. Semmi sem segített.

Most a sürgősségin kapok fájdalomcsillapítót. Szüleim behoztak. Egy haskötővel tudtam pár lépést tenni végül.

5. Borian (válaszként erre: 4. - Ágio8405)
2023. máj. 10. 11:41

nem csoda, hogy orvosként is félt tőle


elölről műtik, a többit a fantáziátokra bízom...

2023. máj. 10. 08:58
Közeli ismerősömnek nyaki porckorong sérve volt. 1,5 évig szenvedett vele, már nem tudott vezetni stb. Ő maga is orvos mégis nagyon félt tőle. Aztán rászánta magát mert már annyira rontott az életminőségén, azóta semmi baja. Ez jó pár éve volt már. Azt bánja, hogy várt és szenvedett vele 1,5 évig.
3. Shukran (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 08:30

Nekem is van porckorongsérvem, de eszembe se jutott, hogy megoperáltassam. Annyira elferdültem, hogy hónapokig járókerettel jártam. Iszonyú fájdalmaim voltak, a legalapvetőbb dolgokat sem tudtam megcsinálni. A fájdalomcsillapítók szinte semmit nem használtak, éjjel nem tudtam aludni, nem tudtam elmozdulni az ágyban. A házi gyógytornászom azzal vigasztalt, hogy ezt a betegséget heveri ki leghamarabb a szervezet. Nekem nagy segítség volt még a Ceragem készülékem, ami éppen a gerinc melletti izmokat stimulálja. Amikor már kicsit jobban voltam, elkezdtem használni a Ceragemet, és fokozatosan javultam. Most is használom, minden nap edzek rajta. Nem mernék műtétre vállalkozni, a legtöbb idegszál a gerincben fut össze, minden mindennel összefügg. Az is visszatartott, hogy előtte féléve voltam túl egy másféle műtéten, úgyhogy a mozgással próbáltam kompenzálni, amennyire tudtam. Ennyit az én esetemről.

Jobbulást és teljes felépülést kívánok!

2023. máj. 10. 08:05

Én biztos, hogy nem műtetném magam.

Torna! Először gyógytorna, utána mehet minden.


Nem ismerek olyan embert, akinek fájdalom mentes lett az élete a műtét után. Csak olyat, akinek nem fájt annyira.


Nekem 5 db porckorong sérvem van, azaz 5 műtétem lett volna, de tornával kiváltottam a műtétet.


Tudom, az lesz, hogy nekem nem fájt annyira, stb.


De, nekem is fájt, én se tudtam sokszor napokig lábra állni, én is 11 évig szenvedtem, mert a legtöbb orvos, csak annyit tesz, hogy ad rengeteg gyógyszert és azt mondják, hogy ne emeljek, pihenjek, stb., de erre az a megoldás, hogy jó erős gerinc melletti izmot csinálunk.


Sok sikert neked!

2023. máj. 10. 06:25

Sziasztok!

Műtötték közületek MOSTANÁBAN valakinek a gerincét porckorong sérv miatt?

Mivel jár a műtét, mennyi ideig kell kórházban maradni? Mikor tudnám utána ellátni magamat rendesen és a gyereket is?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook