Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gázfogyasztást csökkentő mágnessel kapcsolatos tapasztalatról érdeklődnék. fórum

Gázfogyasztást csökkentő mágnessel kapcsolatos tapasztalatról érdeklődnék. (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
90. Pirosalma (válaszként erre: 89. - ERZSI)
2009. máj. 30. 20:16

Kritikus a hangvétel, nem érzem, hogy ez probléma lenne.

Ja, Ottokár más téma:-) Ő tényleg kicsit agresszív...

89. ERZSI
2009. máj. 30. 19:14
Látjátok, ilyen stílussal lehet véget vetni egy fórumnak. Nem biztos, hogy az erőszakosaknak van igazuk.
88. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 84. - Cszsuka)
2009. febr. 17. 11:59
Egy kétéves gyerek fél év alatt sokat fejlődik.
87. Cszsuka (válaszként erre: 86. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 15. 20:11

Hát, akkor használd a flectort:)

Nem használhat mindenkinek minden:)

86. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 85. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 15. 19:49
Én is feltettem a derekamra semmi hatása nem volt abszolút nulla. A Flector gél viszont jó sőt kitűnő.
85. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 84. - Cszsuka)
2009. febr. 15. 19:44
Egen. Mindenre jó. Ami meg mindenre jó.. Anyám is rendelt pár éve mágneses micsodát a térdére meg a derekára csak épp macskafing hatása se volt. Oszt van aki azt mondta róla hogy hűha!
84. Cszsuka (válaszként erre: 79. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 15. 19:30

Mindenre nem jó...

Felmosni nem tudok vele és az ablakot sem tudom megpucolni, sőt, kapszulába sem fér bele, hogy megegyem. És: nem fér rá a bokámra, hogy súlynak használjam futáshoz.

Egyébként meg biztosan nem hallottál még a mágnesterápiáról, de ha igen, akkor szerinted az is kamu. Igaz, nem ugyanaz a mágnes, de mágnes és biztosan placebo volt, amit egy orvos természetgyógyász rendelőjében láttam, hogy a súlyos veleszületett izombetegségben szenvedő kétéves gyerek féléves kezelés után tud mosolyogni, kommunikál, megfogja a kezemet- ezeket eddig nem tette- mindezt a mágneses kezelés hatására.

De bocs, ez már nem a Turbo B-ről szól...

83. ERZSI (válaszként erre: 79. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 15. 18:55
Mindenki lehet hitetlen, azt hisz el ,amit tud, amit akar. Én nem akarok eladni nektek semmit. Ezt tapasztaltam. A mágnes hatását kell ismerni. Azért részemről nincs harag. Csak csodálkozom az indulaton.
82. c42a13b98c (válaszként erre: 81. - 68f3da251d)
2009. febr. 7. 19:08
LOL
81. 68f3da251d (válaszként erre: 78. - ERZSI)
2009. febr. 7. 19:00
Én is ezt tapasztaltam. Amióta mágnest teszek a mosógépbe, nem kell mosópor. Mágnest raktam a vekkeremre, azóta nem zavar a ketyegés. Mágnest raktam a TV-mre, nem zavar a kép. És amióta mágnest dugtam a fenekembe, azóta nem kell Colonix-ot használnom, mert kihúzza belőlem a méreganyagokat.
80. c42a13b98c (válaszként erre: 79. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 7. 18:59
és aki a homlokára?!;-))))
2009. febr. 7. 18:57
Az ördögnek az ő ronda szőrös patája ott lóg ki hogy a mágnes mindenre teljesen egymástól eltérő dolgokra jó. Én szerintem ha valaki a hasára ragasztja akkor meg az emésztése is jó lesz, ha a talpára akkor meg nyúlcipőt se kell vennie. Azt az örökigazságot meg nyugodtan elfelejthetjük hogy ami mindenre jó az semmire se jó.
78. ERZSI
2009. febr. 7. 18:29
Én is hitetlen voltam. Mi is tettünk fel a kazánra, a vízvezetékre és az autóra is. Jók a tapasztalataink. A vízkő por alakú lett, nem tapad sehova, lágyabb a víz. Az autónak is más lett a hangja, gyorsabban mozdul, a gázkazánnak is jobb az égés. Merem ajánlani másnak is.
77. rexona
2009. febr. 7. 13:48

Nekem már több mint 1 hónapja van ilyen felszerelve a lakásban. És épp most fizettem be az eddigi legmagasabb gázszámlámat.

Mondjuk fűtöttünk is decemberben elég sokat, de sajnos nem érzem a hatását. Kíváncsi leszek a többi számlámra.

76. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 75. - 2f4fe453b8)
2009. febr. 7. 13:39
Többek közt azért mert a mágnes hatása tisztán fizikai az égés és hatásfok meg tisztán kémiai és bár a fizika és kémia sok helyen találkozik hiszen van fizikai kémiai jelenség is de pont itt ez a találkozás elmarad. Az hogy a mágnes pld a láng alakját befolyásolja az nem égési hatásfok növelő tényező csak egy szép játék. Csoda e hogy annyi szénmonoxid mérgezés van még új berendezéseknél mikor nagyon rosszul megtervezett égetőberendezések vannak, hát még ha a levegő arány sincs jól beállítva. Ugyanis CO csak akkor keletkezik ha az égéshez nincs elég oxigén ezért a berendezések hatásfokát egy jó beállítással látványosan lehet növelni.
75. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 71. - Cszsuka)
2009. febr. 7. 12:58

Attól, hogy a leírt hatásmechanizmus áltudományos hablaty, persze még működhetne a dolog. De nem működik. A személyes anekdotáknak a dolog megítélésében nincs tudományos értéke. Az ilyen esetek eredendően szubjektívek, pontatlanok, elfogultak.

A leginkább gyanút ébresztő kérdés az lehet, hogy ha ilyen egyszerűen megoldható a fogyasztáscsökkentés, akkor a jó nevű, tőkeerős és jelentős kutató-fejlesztő potenciállal rendelkező autógyártók,kazángyártók vajon miért nem szerelik az autójukba, kazánjukba ezt a mágnest?


Személyes tapasztalatom kazánnal van:

A füstgázban mért O2, CO2, CO, NOx, füstgázhőmérséklet, a kazánvíz előremenő/visszatérő hőmérséklet különbsége (leadott hőmennyiség) jottányit sem változik a mágnes hatására.

74. Pirosalma (válaszként erre: 71. - Cszsuka)
2009. febr. 7. 08:06

Szia, Zsuka!


Ezzel nem tudok mit kezdeni. Valószínűleg valahol máshol van az Ördög - a részletekben.

73. Rézike 49 (válaszként erre: 71. - Cszsuka)
2009. febr. 7. 07:08
Köszönöm, hogy megosztottad velünk a tapasztalatodat.
72. Cszsuka (válaszként erre: 71. - Cszsuka)
2009. febr. 7. 06:59

bocs: nem néhány nap, hanem néhány hónap...

most látom, hogy rosszul írtam:)

71. Cszsuka (válaszként erre: 70. - Pirosalma)
2009. febr. 7. 06:58

Szia!


Én csupán azt írtam le, amit tapasztalok, s mivel nem érthetek mindenhez (szerencsére), csupán az érdekel, hogy működik-e?

Akármit is mondjon a tudomány, az nem placebó volt, hogy a csőben lévő lerakódások néhány nap után eltömítették a kifolyó víz útját, s a férjemnek le kellett szerelni az összes csaptelepet, mert tele volt vékony meszes lemezkékkel ott, ahol a csőhöz a falon csatlakozó csaptelep első szűrője nem engedte tovább.


Régebben én is azt csináltam, hogy azonnal utánajártam, hogy mennyire lehet alapja annak, amit hallok, addig nem adtam tovább az infót. Mostmár ott tartok, hogy úgy gondolom, aki elhiszi, használja, aki nem, az ne használja.


Mivel céges a kocsink, kötelező menetlevelet írni, s minden tankolásnál lenullázzuk a napi km számlálót, s mindig teletankolunk. Az autó fogyasztása a chip tuning beszerelése után megnövekedett, majd egy év múlva (amikor az autó két éves volt), feltettük a mágnest. Visszaállt az eredeti fogyasztásra, ami a 80 l-es tanknál 100 km-t jelentett. Ezek leírt tények, nem tudom, mennyire placebó.


Szóval, mint írtam, senkivel nem kívánok vitatkozni, (főleg olyannal nem, aki okosabb nálam). Én csak leírtam a tapasztalataimat, mert ez volt a kérés.


Mindenesetre köszi:)

70. Pirosalma (válaszként erre: 41. - Cszsuka)
2009. febr. 6. 17:33

Szia, Zsuka!


Nem ok nélkül kérdeztem ám meg:-)

És a gyanúm beigazolódott (villamosmérnök kolléga erősítette meg): így a cső belsejében, 0, azaz nulla a mágneses mező erőssége.

2009. febr. 5. 10:04
Köszönöm a hozzászólást. Ezzel azt hiszem, a témát lezárhatjuk.
2009. jan. 31. 11:26

Mi az ilyent a szakmában csak "pszichológiai vízlágyító"-nak nevezzük.

A működése a placebó hatáson alapul. Hinni kell benne akkor elégedett leszel.

A gázfogyasztás csökkentő mágnes szintúgy.


Két cikk: [link]


[link]


Az egyik legnagyobb európai gázégőgyártó állásfoglalása:

img3.indafoto.hu/8/3/41533_7c40611ab3917aa747d7f7fb249b9620/2682293_d5c9520794e1c6dbd1bbad49e2ea59ec_xl.jpg

67. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 66. - Pirosalma)
2009. jan. 20. 09:42
A CaCO3 állapota csak a nagyobb oldhatóság felé változhat mert gyakorlatilag vízben oldhatatlan. Ebben az esetben a "berendezés" vízkeményítő lenne. Amúgy érdekes hogy az ipari vízkezelésben sehol nem használnak mágnest pedig kurva olcsó lenne fajlagosan. És az ipari vízkezelés semmiben nem különbözik a háztartásinál.
66. Pirosalma (válaszként erre: 64. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 20. 09:02
Nem így értem. Hanem pl. ha valami - jelen esetben a mágneses tér - miatt megváltozik a CaCO3 oldhatósági szorzata.
2009. jan. 19. 23:11
Ami a fő lényeg hogy azt nem lehet megcsinálni egy háztartásban egy lépcsőben hogy jó ívóvízet és vízkőmentes mosó és fűtési vízet is állítsunk elő.
64. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 62. - Pirosalma)
2009. jan. 19. 23:08

"bikarbonát nélkül is történhet csapadékkiválás. "

Nem lehetséges mert csak az alkáliföldfémek karbonátjai oldhatatlanok vízben és a foszfátjai. A foszfátiont viszont kivülről be kell vinni.

63. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 62. - Pirosalma)
2009. jan. 19. 23:01
A korrózió a Ca(HCO3)2 bomlásakor keletkező CO2 -miatt lesz Fe3 ion jelenlétében ami katalizátor. A vasion a vízkőképződésnek is katalizátora. De ha a csőről lejön a vízkő akkor CO2 mellet a csövet korrodálhatja bizonyos sótartalom mellett. Ezért középnyomású kazánoknál már sótalan vízet használnak és a PH-t 7 fölé nyomják.
62. Pirosalma (válaszként erre: 44. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 19. 21:55

Minket értelemszerűen a Ca- és a karbonátkoncentráció érdekel.

Ha a mágneses tér befolyásolja (nem tudom, teszi-e, de a mágneses polarizáltság is torzítja az elektronburkot, befolyásolhatja az említett dolgokat) az oldódást vagy a hidratációt, akkor bikarbonát nélkül is történhet csapadékkiválás.


(Utolsó mondatodban nem értem, miért írod a korroziót, amikor szerinted nem képes befolyásolni az említett folyamatokat.)

61. Pirosalma (válaszként erre: 43. - Cszsuka)
2009. jan. 19. 21:47

Akkor ne gondolkodjunk:-)

A bizonyításnak leginkább két szintje van (statisztikai és hatásmechanizmus), nekünk elég az egyik. Nem kell mindennek ismerni a magyarázatát, de mindentről tudni kell, működik-e. Kontrollálatlan kísérlet pedig nem kísérlet. (A tapasztalat pedig a valóság jól vagy rosszul szűrt leírása, értéke a körülményektől, ill. a későbbi értelmezhetőségétől függ.)


Igazán nincs mit, én köszönöm a pofázási lehetőséget:-)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook