Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gátmetszés után rosszul varrtak össze. Volt már valakinek ilyen? Lehet ezzel vmit kezdeni? fórum

Gátmetszés után rosszul varrtak össze. Volt már valakinek ilyen? Lehet ezzel vmit kezdeni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. dec. 31. 12:41
A hímzésem nekem se lett valami fényes. Fodros, hurkos a varrat. Mondjuk én repedtem rendesen...Máig érzékeny tud lenni... Gondolkodtam, hogy megcsináltatom rendesen,de majd a következő babánál helyrehozatom a dokival.
2010. aug. 24. 11:48

Nekem 9 varratom volt kb. Ebből 5 volt kívűl, úgyhogy engem is alaposan megvágtak. De legalább varrni tudott a doki rendesen, mert nem éreztem soha különbséget. Viszont, a gátmetszést ugyanúgy éreztem, mint utána a varrást. És tuti, hogy belém nyomtak 3 helyre lidokaint, plusz 3 tűszúrás, csak éppen szart sem ért, mert annyira véreztem, hogy nem volt ideje felszívódni, mondta is a doki, hogy ne másszak már le a székről és tegyem le a popómat, mert nehéz úgy fércelni, ha közben remegek. :) Persze könnyen dumált. Kínomban azzal poénkodtam, hogy annyit bököd, hogy lassan bevarja azt is amit nem kéne. Azt válaszolta, hogy akkor majd visszabontja. :)


Ezek szerint Te pont így jártál. :( Ennyit a fogadott orvosokról meg a sok pénzt amit eltesznek, holott más dolga jóformán nincs is egy sima szülésnél, csak összevarni. :S

36. pocak25 (válaszként erre: 35. - Szitaszivárvány)
2010. aug. 23. 17:59
Szia ! igen begyogyult, de ronda heg maradt ott , és rücskös. Nem tudtam elemenni a 6 hetes kontrolra , mert most megjött, de azert megjegyzem majd a dokinak , hogy jol elintézte.
2010. aug. 19. 19:34
Akkor te is jól megjártad! és begyógyult a megvágott rész?
2010. aug. 19. 16:26
Sziasztok! Sajnos nekem is rossz élményem van , pedig a 3. gyermekemet szültem 6 hete. A szülés a gyors könnyü , és szép volt, de a gátmetszés után a varrás az valami horror. Nagyon fájt , és az volt rá a válasz hogy nagyon heges ott a szülések miatt. A varratszedés az meg mégrosszabb volt. Az orvos belevágott a külsö szeméremajakba, ami ott lifeg. Akkor nem vettem észre csak nagyon fájt , és nagyon vérzett. Én kérdeztem töle , hogy ez normális-e azt mondta , hogy igen , pedig én tudtam hogy nem fájhat ez ennyire , és nem is vérezhet. Mmost itt vagyok a 6 hetes kontrol elött , és kiváncsian várom mit mondanak rá.
2010. aug. 19. 13:51
köszönöm! oké
2010. aug. 19. 13:43
a legjobbakat kívánom! majd írj, h mi van!
2010. aug. 19. 13:36
én is remélem. Most 3. dokihoz fogok menni.
2010. aug. 19. 13:32
:(( nagyon durva. remélem, azért rendbe tudnak hozni!
2010. aug. 19. 13:30
én felvoltam rá készülve. Egyszerűen rosszkor rossz dokinál szültem. Mindezért 120 km-t utaztam!
2010. aug. 19. 13:24

tuti h részemről lenne asztal borogatás :) bár tudom, jobb a békességre törekvés..

azt hiszem nagyon szorgalmasan nekikezdek a gátvédelemre-felkészülésnek :)

2010. aug. 19. 13:16

na, ez az, amire én se találok választ.

Bár az ollóval úgy benyúlt, hogy belső varratom is volt és szerintem így korrigálta.

A belső varratokat ki se szedte, azt mondta, majd felszívódik. Én még azt hittem, hogy azt érzem, így nézegettem kistükörrel és próbáltam kitapogatni, végül megmutattam a férjemnek és közölte, hogy cérna már nincs, így össze vagyok varrva.

2010. aug. 19. 13:12

édes bosszú :)

de attól, hogy -tegyük fel- szétrepedve mész be a kórházba, miért kell a kisajkaid egymásra varrni?

2010. aug. 19. 13:08

érzéstelenítő nélkül? Gondolom nem örülne neki! :-) De jó ötlet!!!! :-)


Gondolom ez volt a legjobb módja annak, hogy levédje magát és ne ugráljunk.

2010. aug. 19. 13:00
ő mit szólva, ha hozzávarrnák a farkát a zacsijához??
2010. aug. 19. 12:56

undorító dolog !! :S

a magzatvíz elfolyása miatt már miért repedne szét a gát?? vagy csak én vagyok alulinformálva? :)

2010. aug. 19. 12:54
levédte magát. A védőnő már úgy jött ki hozzánk, hogy a kórház megküldte neki a papírokat, miszerint gátrepedéssel mentem be a kórházba. Valójában fájások nélkül elfolyt a magzatvizem 15 órakor és 19 40-re lett meg a lányom.
21. Eszterkee (válaszként erre: 20. - Szitaszivárvány)
2010. aug. 19. 12:51
egyébként borzasztóan sajnálom, amit Veled csináltak! nem tudom van-e rá mód, de én biztos, h balhét csapnék és vmiféle kártérítést követelnék. mert oké h meg lehet oldani még egy műtéttel, de szülés után (meg egyébként is) elég megterhelő lehet.
2010. aug. 19. 12:46
magát a metszést én se éreztem. A varrást annál jobban.
19. Eszterkee (válaszként erre: 13. - 006373a427)
2010. aug. 19. 12:43

köszönöm :)


úgy értem, magától a metszéstől azért félek, mert annak a következménye a varrás, ami fájdalmas..

18. Eszterkee (válaszként erre: 15. - Krinya8)
2010. aug. 19. 12:42
sokaktól hallottam, h nekik is fájt, de akkor mért nem tudnak fájdalom csillapítót adni mielőtt összevarrnak?
2010. aug. 19. 12:32
amúgy a gátmetszést egyáltalán nem éreztem, még csodálkoztam is amikor mondja a szülésznő hogy gátat metszett. De a varrás! :((( Sokat káromkodtam az biztos!
2010. aug. 19. 12:32
nekem nem fáj. csak épp a "hüvelybemenet" necces.
15. Krinya8 (válaszként erre: 11. - Eszterkee)
2010. aug. 19. 12:30
Bocs nem ijesztgetni akarlak , de én biza éreztem mikor varrtak, borzasztó kellemetlen érzés volt!
2010. aug. 19. 12:30
engem 4-en is varrtak szülés után 1 órán keresztül. Talán a sok varrat miatt kellett 9hét mire azt mondtam rendben vagyok. Mindig ha leültem a wc-re azt éreztem mindjárt szétszakadnak a varratok. :S
13. 006373a427 (válaszként erre: 11. - Eszterkee)
2010. aug. 19. 12:29

Csak azért hogy tudd a gátmetszést az esetek többségében tényleg nem érzed én már 2*szültem tudom akkor mással leszel elfoglalva és ráadásul akkor adnak lidokaint is viszont a varrás az már macerásabb dolog mert akkor már nincs semilyen fájdalomcsillapito és azt igenis érzed sőt... nekem is az a véleményem inkább egy szülés mint egy gátmetszés:-)

Külömben gratula,a szüléshez pedig sok erőt kívánok:-)

2010. aug. 19. 12:29

10 éve intimtornázom, tehát nekem eleve szűk. A nőgyógyászom úgy fogalmazott, hogy ha nem tudná, hogy van egy gyerekem nem mondaná meg,hogy már szültem egyet. Főleg úgy, hogy az elsőnél se nem repedtem, se nem vágtak. Igazság szerint most se kellett volna vágni, mert már félig kint volt a feje, amikor ollóval bevágott. Én a varrást is végig éreztem, mikor szóvá tettem azt mondta már csak 3 öltés van!

Egyébként én is féltem a gátmetszéstől.

Eddig úgy gondoltam, hogy 6 hetes felülvizsgálat elég lesz, hátha addig még alakul a dolog, de csak várom a napokat és nem lesz jobb.

2010. aug. 19. 12:21
30 hetes kismama vagyok. amikor egy két ismerősnek mondtam, h jobban félek a gátmetszéstől-varrástól, mint magától a szüléstől, akkor értetlenkedve néztek rám, h "mert miért, hisz mindenkinek csinálják, nem lehet érezni, nem is fáj, akkor se mikor varrják és nagyon hamar begyógyul". na hát igen az esetek többségében, és én pont az ilyen előttem leírt kivételektől rettegek. de hogy lehet ilyet csinálni??? ennyire szűkre varrni??
10. gatto4
2010. aug. 19. 12:19

Hú, ez durva :S

Szerintem menj el vele dokihoz, mert gondolom "megoperálják" hogy ne legyen ott a heg, de tuti, hogy ez így nem normális, szerintem orvos...

2010. aug. 19. 12:17
Ja, mindez azért, mert a fogadott nőgyógyászom az utolsó pillanatban átpasszolt egy rezidensnek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook