Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Füllyukasztás - csomó? fórum

Füllyukasztás - csomó? (beszélgetős fórum)


2013. jan. 3. 14:09
Én is sokat gondolkodtam a fülbevalón, de úgy döntöttem, hogy csak akkor lesz fülbevalója, ha már Ő tudja vállalni a fájdalmat stb. Mindenesetre ha csomó van, én Neogranormonnal próbálnám bekenni, abban is vannak gyulladáscsökkentő-gyógyító hatóanyagok. Ha megint begyullad, próbáld meg egy későbbi életkorban.
20. last (válaszként erre: 19. - Mkriszti81)
2012. dec. 8. 16:03
Szia.Nekem most orvosi fém van benne és jól bírja.Attól vettem aki lyukasztotta,itt ismertem meg a Hoxán.Meg aranyat szoktam bele tenni néha.Mást nem is merek kockáztatni.
2012. dec. 7. 22:18

Ha valaki olvassa, a lányom most elmúlt másfél éves, azóta nem próbálkoztunk újabb lyukasztással, és azóta is 1-2 havonta megtelik egyik-másik lyuk kis fehér gennyel (csomó), amit ki lehet nyomni (ha hagyja), be nem gyullad, nem fáj neki.

De aggaszt, hogy folyton feltelik, hogy lehet így majd újra lyukasztani. Vagy ahogy last is írta, majd mellé lyukasztunk.


Más okból kifolyólag bőrgyógyásznál voltunk most a héten, tőle is rákérdeztem, ő egyértelműen a belövés ellen volt, mert az ott kötelezően használt orvosi fémnek nevezett fülvebalón csak valami bevonat van, és az sokaknak kezdi ki a fülét (hiába állítják róla az ellenkezőjét, hogy éppen azt megelőzendő). Szerinte keressek egy "régimódi" védőnőt vagy orvost, aki rendes tűvel kilyukasztja és sima arany fülbevalót tegyünk bele, az arany legalább gyógyít is.

Egy próbát még megér, de nem most lesz ez, majd ha nagyobb lesz és megérti, hogy nyugton maradjon, most nem tudnám lefogni :)

18. last (válaszként erre: 1. - Mkriszti81)
2012. máj. 9. 15:20
Nekem pici koromban lőtték ki és 16évig volt benne arany.Akkor kicseréltem,egy félre értés miatt,nem aranyra és nagyon durván bedurrant mind a kettő.Kivettem őket és 10évig nem is raktam bele semmit.A jobb fülemben maradt egy csomó,ami kb1-2havonta "megtelik"és ilyen furi cucc jön belőle ha megnyomom.Tvaly új lyukat lövettem mellé és most azokban van a fülbevalóm.Ezt meg amikor kell "ki tisztítom."
17. e57e061615 (válaszként erre: 14. - Mkriszti81)
2012. máj. 8. 20:30
Megnéztem, mi ez a krém, szerintem ez nem való ilyesmire. Inkább Betadine krém kellene rá, ha mindenképp krémet szeretnél rá tenni, de szerintem a rendszeres fertőtlenítés is elég.
2012. máj. 8. 20:27
köszönöm mindenkinek a válaszokat
15. mkriszti81 (válaszként erre: 12. - Globus)
2012. máj. 8. 20:27

igen, van egy sanda gyanúm, hogy mi is így járunk


de még bízom, később talán megoldódik

14. mkriszti81 (válaszként erre: 13. - E57e061615)
2012. máj. 8. 20:24
persze, nem is a csomóra kenem, csak a gyulladásra
13. e57e061615 (válaszként erre: 11. - Mkriszti81)
2012. máj. 8. 20:15
Szerintem az halottnak a szentelt csók, mert a csomó belül, a húsban van, a hámosító meg a rajta lévő bőrre hat, de persze megpróbálhatod.
12. globus (válaszként erre: 1. - Mkriszti81)
2012. máj. 8. 20:05

Nem akarlak elkeseríteni, nekem 5 csomó van a fülemben, tizen-huszonvalahány évesek. Ahány akció volt, az mind csomósra gyógyult.

Talán ez egy alkati adottság lehet.

Nem hordok fülbevalót.

11. mkriszti81 (válaszként erre: 10. - E57e061615)
2012. máj. 8. 19:53

igen, most várok türelmesen, kaptam tippet, hogy sudocrem-mel kell kenni, az hámosít és gyógyít


az a védőnő már évek óta lőtte a gyerekek fülét, a környékről sok kismama vitte hozzá a gyerekét - ezért bíztam én is meg benne, hiba volt

10. e57e061615 (válaszként erre: 9. - Mkriszti81)
2012. máj. 8. 19:14

A védőnő lőtte be? Úristen! Mi lesz a következő újítása? Zepter edénnyel megy a gyereket meglátogatni?


Olyan sok hozzáértés nem kell ahhoz, hogy életre szóló döntés előtt egy pöttyöt tegyen az ember, és megnézze, hogy a saját gyerekét hol lyukasztatja át. Azt még a kozmetikákban és az ékszerésznél lőtt fülbevalóknál is megcsinálják. Ezért kell olyanra bízni a munkát, aki legalább egy kicsit ért hozzá.


Különben szerintem nem kell különösebben foglalkoznod vele, idővel szerintem gyógyulni fog. A porccal vigyázni kell, az ha csomós, huplis lesz, valószínűleg olyan is marad, de a cimpánál nem szokott ilyen lenni. Ha sebész is látta, akkor felesleges is máshova vinni, orr-fül-gégész nem foglalkozik ilyesmivel, és szerintem a bőrgyógyász sem tud mit kezdeni vele. Amíg sebes, előfordul, hogy duzzadt, ha lassan is, de el szokott múlni. Nem tudom, milyen fér cucc jött ki belőle, de lehet, hogy az nem is baj. Ha nincs fülbevaló a fülben, és rendesen, tisztán van tartva, a lyuk akkor is feltelhet. Szerintem tartsd tisztán, és légy türelmes.

9. mkriszti81 (válaszként erre: 8. - E57e061615)
2012. máj. 8. 18:52

A gyerekorvos már az első csomó megmutatásánál széttárta a kezét, hogy ő nem tud mit csinálni.


Utána mentünk sebészhez, szerinte ha nem zavaró, nem fáj, akkor nem kell kivenni, mert ő csak felvágással tudja eltüntetni, annak pedig örök nyoma marad.


Az első úgy került rossz helyre, hogy még soha nem kellett ehhez értenem, a gyerek feje mögül annyit láttam egy pillanatra, hogy a fülcimpának nagyjából a közepére került, bíztam az állítólag hozzáértő védőnőben.

Ez a másik pearcinges nő hívta fel a figyelmemet arra, hogy azért kell kicsit feljebb lennie a lyuknak, mert a nehéz fülbevalók később lehúzhatják azt. Sajnálom, de erre én akkor nem gondoltam, de nem is hiszem, hogy tudnom kellett volna...

8. e57e061615 (válaszként erre: 7. - Mkriszti81)
2012. máj. 8. 16:48
Mivel ez gyakorlakilag egy seb, ezért sebész lenne akinek igazán a szakterülete, de igazából egy körzeti is el tudja látni. Különben meg ha tényleg ilyen problémás, érdemes fontolóra venni, hogy érdemes-e azt a gyereket kínozni. Nem dől össze a világ akkor sem, ha tényleg még felnőttként sem hordhatna fülbevalót, de ennek kicsi az esélye. Azt meg nem is értem, hogy kerülhetett rossz helyre az első. Nem nézted meg a jelölést lövés előtt?
2012. máj. 8. 15:15

Milyen orvoshoz lehet ezzel fordulni?

Fül-orr gégész? Bőrgyógyász?

6. Anika70 (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2012. máj. 8. 14:22

Van, hogy begyullad. Én egy megoldást találtam rá, többször kiveszem éjszakára és sűrűn tisztítom őket.

Hozzá kell tennem, hogy ha nem olyan típusú a fülbevaló, mint az orvosi(vagyis nem hátul kell rögzíteni), akkor nem gyullad be.

5. mkriszti81 (válaszként erre: 3. - Anika70)
2012. máj. 8. 14:17

Ez is eltérő, kinek mennyi időt mondanak a viselésre, amikor először lőtték ki, min. 6 hetet mondtak, ez a második már csak 4-et. Előtt mikor olvasgattam a neten, 12 hetet is láttam...


Tőled is azt kérdezem, hogyan tudsz így csomósan fülbevalókat hordani? Be is szoktak gyulladni?

4. mkriszti81 (válaszként erre: 2. - Ogrené)
2012. máj. 8. 14:15

köszönöm a nyugtatást, nagyon ideges és elkeseredett lettem a mai nap után :(


az első lövés utáni csomót én is nyomogattam, jött is fehéres váladék (mint egy pattanáskor),de utána megmaradt a csomó, feltelt újra


erre mondta nekem azt az új belövős nő,hogy minek bizgáltam, így sose fog elmúlni - és persze ma meg már azért tolt le, hogy miért nem nyomtam ki...


Neked van így fülbevalód? Ha igen, a csomótól hogy tudod visszatenni?

3. Anika70 (válaszként erre: 1. - Mkriszti81)
2012. máj. 8. 13:50

Mi is füllyukasztás előtt állunk (8 hónapos múlt a kislányom).

Én úgy hallottam, hogy a belőtt fülbevalót 6 hónapig kell viselni, utána jöhet az arany.


Egyébként nekem is becsomósodik a fülemben az összes lyuk, pedig arany minden fülbevalóm.

Egy kisbabánál biztosan nem egyszerű, de én egy héten 2x is kiveszem éjszakára.


Azt is hallottam,hogy a sudocream is nagyon jó belövés után.

2012. máj. 8. 13:50
Szia ne aggódj nem csináltál semmit rosszul vedd ki a fülbe valót és masszirozd ott ahol a csomó van ki fog jönni egy kis váladék belőle és el tünik a csomó.Bár nekem többször vissza jön.
2012. máj. 8. 13:44

Segítséget szeretnék kérni, hová, milyen szakemberhez vihetem az egy éves kislányomat, akinek már a második belövést követően is csomó lett a fülében?

Először 4 hónaposan lőtték ki a fülét, 6 hét után kicseréltem az új fülbevalójára, és a jobb oldalon ezután gyulladt be, majd lett csomó. Bal oldalán semmi gond nem volt.

Bő fél év múlva a csomó nem szívódott fel, elvittem egy másik helyre, ahol mondták, a régi lyukak úgyis rossz helyen vannak, így kilőtték neki feljebb (most már jó helyen). Kaptunk gyulladáscsökkentő cseppet, vártunk 5 hétig, de a jobb oldali kicsit gennyezett néha, így visszavittem, nézzen rá a hölgy. Ő meg se nézte, mondta, alkohollal nyomogassam át, és cseréljem már végre ki.

Megtettem, tegnap este kivettem a belövős fülbevalóit, és akkor láttam (éreztem), hogy most már mindkét fülében csomó van!

Ma visszamentünk, mi tévők legyünk, de a hölgy "letolt", hogy ő ilyet még nem is látott, biztosan én fertőztem össze neki (nagyon gondos vagyok, direkt vigyáztam rá, nem bolygattam, cseppentettem, stb). Másik tippje (támadása), hogy akkor lehet fémallergiás. De hisz csak az a fülbevaló volt neki bent, amivel ő lőtte át, ami pedig orvosi fém! Ezelőtt igen, volt bent a sajátja is (ami tiszta arany), na de attól a bal fülének nem is volt semmi baja.

Lényeg, ő nem tudott mit kezdeni vele, mivel tegnap este kivettem a másikat, közölte (megnézés nélkül!), hogy az már biztos összeforrt egy éjszaka alatt (??), azt akarom, hogy kézzel lyukassza vele át újra?

Gyakorlatilag összevesztünk, tagadta, hogy a lövés miatt lett volna gond, engem megsértett, rossz anyának állított be, és nem segített, hogy ezek után mit tehetünk, még abban sem, hogy hová, milyen orvoshoz fordulhatunk.


Legrosszabb forgatókönyv szerint soha nem lesz kilyukasztva, nem lesz fülbevalója (csak a 2-2 elcseszett lyuk helye) és felnőtt korában esetleg majd hordhat klipszeket. . . :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook