Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Függöny díszítés házilag! Szerinted? fórum

Függöny díszítés házilag! Szerinted? (tudásbázis kérdés)


15. stulika (válaszként erre: 13. - Panka78)
2009. dec. 3. 18:04
Ha van felétek Diego, ott a kiválasztott anyagot készre varják (szerintem nem túl drágán). Jó tanács az anyag kiválasztásához : Ablak felé fordulva tartsd az anyagot magad elé, így meglátod, hogy mennyire engedi át a fényt :)
14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - Panka78)
2009. júl. 8. 20:40
Én a lányaimnak falvédőt csináltam bambuszárnyékolóból. Különböző színű szaténszalagokat fűztem közé ez volt az alap, és filc anyagokból virágformákat vágtam ki (ez is többszínű volt) más színű volt a közepe, és más a virág. A virágoknak gyöngyből varrtam szemet, vékony fekete gyöngyfűző drótból szájat fűztem a filcbe. A megmaradt szalagdarabokból masni-pillangókat csináltam. Zseníliadrót a közepe, a masni a szárnya, szintén drótból és gyöngyökből lett a csáp. A szárnyakra öntapadós matricából lyukasztóval csináltam pöttyöket. Kartonból pedig katicákat. Nagyon szeretik még most is!
2009. júl. 7. 22:13
Akkor segítsetek már, hogy hol kapnék valami tuti biztos sötétítőt. Készrevarrt és nagy méret:)
12. Panka78 (válaszként erre: 11. - Borbelya)
2009. júl. 7. 22:12
Pedig azt írja, hogy annak ellenére, hogy a függöny fehér 98%-os sötétítő, mert valami spéci szálak vannak közé varrva.
11. borbelya (válaszként erre: 10. - Panka78)
2009. júl. 7. 22:09
Akkor nem javaslom a fehéret, mert az átereszti a fényt, fel fog rá ébredni.
10. Panka78 (válaszként erre: 9. - Lillacska)
2009. júl. 7. 22:04
Én mondjuk nagyon szeretném, ha jól sötétítene, mert amint világos lesz, ébred a gyerkőc. ..meg amíg világos van este nem alszik:D
9. Lillacska (válaszként erre: 7. - Panka78)
2009. júl. 7. 22:02
Azt nem tudom, de minden esetre megved a kivancsi tekintetek elol este. Nappal mennyi hasznad veszed azt nem tudom. De ha az anyag eleg vastag akkor rossz nem lehet.
8. Panka78 (válaszként erre: 6. - Lillacska)
2009. júl. 7. 22:01

Komolyan mondom, hogy kipróbálom.

A textilfilcek mennyire megbízhatóak? (azzal is lehetne rá rajzolni valamit) Csak ne lennének olyan nagyok az ablakok:)

7. Panka78 (válaszként erre: 4. - Lillacska)
2009. júl. 7. 21:59

Erre nem is gondoltam.. :)

Csak azzal vagyok bajban, hogy ezek a fehérítetlen ikeás cuccok vajon mennyire sötétíthetnek...

2009. júl. 7. 21:58
Lehet mintat letolteni a netrol is. Kinyomtatod, atmasolod es mar mehet is a moka.
2009. júl. 7. 21:57

Szerintem nem, csak hasonló vastagságú anyagot vegyél.


Honnan veszel mintát? Vagy magad rajzolod?

4. Lillacska (válaszként erre: 2. - Panka78)
2009. júl. 7. 21:57
Egyaltalan nem hulyeseG! Sot! Estleg festhetnel ra textilfestekkel valami mesefigurakat is.
2009. júl. 7. 21:56

Hello!

Mi all jelenleg a rendelkezesedre amit szeretnel feldobni?

2009. júl. 7. 21:56
Arra gondoltam, hogy a gyerekszobába vennék sima sötétítőt. (kikás v. ikeás fehérítetlen) Itthon meg rá lehetne varrni dekorban kapható virágot, lepkét, meg ki tudja még mi mindent. Szerintetek hülyeség?
2009. júl. 7. 21:55
Függöny díszítés házilag! Szerinted?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook