Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Főztél már le kamillát és csepegtetted már gyermeked orrába, orrcsepp helyett? Egyszerűen nincs olyan orrcsepp ami használna. :( fórum

Főztél már le kamillát és csepegtetted már gyermeked orrába, orrcsepp helyett? Egyszerűen nincs olyan orrcsepp ami használna. :( (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 29. 14:47

A kamilla szárít is meg allergizálhat is.

Én sem javaslom


ACC, Nasopax, sós vizes gőzölés naponta addig, míg ki nem veszik az orrmanduláját.

15. bc8bec3b9b (válaszként erre: 1. - 6208ad5eaa)
2011. aug. 29. 14:45
Kamillát nem, én úgy gondolom,hogy nagyon szárít,és még rosszabb lenne a helyzet...Az orrcseppek sót tartalmaznak,lehet,hogy a legegyszerűbb orrcsepp a legnagyszerűbb.Mi mindig ezt használjuk.
14. zebracsikó (válaszként erre: 10. - 6208ad5eaa)
2011. aug. 29. 14:44

Ha ennyite tele van takonnyal állandóan, bizony tanácsos kivetetni az orrmanduláját!!

Középfülgyulladása volt már?

Ha arra is rámegy, akkor a hallása is könnyen károsodik, bár ilyen folyamatos takonykór mellett biztosan most sem jó- és ha ez évek óta így megy, akkor évek óta fedett a hallása........4 éves, a beszédfejlődése intenzívebb szakaszában van/lenne.


Képzeld magad a helyébe: egy kellemes lélegzetvétele nem volt évek óta? Milyen kínlódást élhet át szerencsétlen! Szerintem ne kínozd tovább.


Sós vizes gőzölést nagyon javaslom és dr. Somi Ildikót is

2011. aug. 29. 14:39

Kedves Vad Virág!

Nekem is van egy mostmár 5 éves unokám,és valahányszor nálunk tölti a szünetet (ovodai),mindig náthásan,orrhanggal hozzák haza.Lehet az nyár,tél,tavasz!A lányom is vitte már orvoshoz(Ausztriában élnek),orrmandula volt a diagnózis!3 azaz három nap alatt megszüntettem minden esetben az "orrmandulát"!Jelenleg is itt van,egy heti horvát nyaralás után hozták hozzánk,természetesen "orrmandulával",de olyan szinten,hogy nem kapott az orrán levegőt,ezért enni se úgy tudott ahogy kell.Azonnali kúra,ami abból áll,hogy egy fej vöröshagyma apróra vagdalva,majd mélyeket szippantva az orron át 2-3x.Ezt ismétlem napi 3-4 alkalommal.Kis tálkában jól lezárva 1 napig hatásos,majd egy evőkanál cukorral meghintem,visszazárom,másnap abból van a finom és leghatásosabb köhögés elleni kanalas!Ezt csinálom három napon keresztül,és minden alkalommal elmúlik az a fránya orrmandula.Természetesen az elején előre felkészítettem a picurt,hogy kellemetlen,erős szagú lesz,és így nem érte váratlanul a könnyezés.

Most ott tartunk,hogy Ő kéri a kanalast ha köhint 1-2-őt.Sok sikert kívánok: 1 nagypapa!

12. gne2 (válaszként erre: 10. - 6208ad5eaa)
2011. aug. 26. 15:33

Én sem rajongtam a műtétért (sőt!), eredetileg csak a garatmandulájáról volt szó. De a doki megnézte az orrmanduláját, és javasolta, hogy azt is kivenné, jóval nagyobb volt, mint az átlagos.

Azóta nem horkol, sokkal több az energiája, eszik végre!


A gyerkőcöd hallásával minden rendben van? Figyeljétek, mert az orrmandula ilyen gubancot is csinálhat. :( Ha ennyire nehezen tudjátok kordában tartani, akkor szerintem nincs mire várni. Persze én nem vagyok orvos, és rábeszélni sem akarlak. :)

11. msaca (válaszként erre: 10. - 6208ad5eaa)
2011. aug. 26. 15:11

Nagyon jó lenne megszabadulnotok az orrmandulától!

Mi végigcsináltuk ez! 4 és fél éves volt a fiam, mikor megműtötték. Azóta mintha elvágták volna. semmi baja!

Minél előbb vetességek ki szerintem.

10. 6208ad5eaa (válaszként erre: 9. - Gne2)
2011. aug. 26. 14:49
eddig 3 orvosból 3 javasolta hogy vetessük ki az orrmanduláját, de legutóbb mikor dokinál voltunk akkor azt mondta még várjunk :S na most akkor mi van? na mindegy, egy kicsit hamar bele is egyeztem félek nagyon a műtéttől
9. gne2 (válaszként erre: 5. - 6208ad5eaa)
2011. aug. 26. 14:36

Nincs semmi baj az orrmandulájával? Ez nem normális dolog, hogy ennyire sokat legyen náthás!

A lányomnak az egyik fajta homeogolyócskák segítettek, de két hónapja kivették a manduláit, úgyhogy remélem, megoldódott a gondunk.

8. ujlany (válaszként erre: 1. - 6208ad5eaa)
2011. aug. 26. 14:20

A solampat probaltad mar? Nem draga, hasznalhatod ejjel-nappal. Nekem ez az egyik legjobb modszer ami segit. (meg a kornyezetemben sok kisgyereknek)

Es nem kell hozza semmi kulonleges, csak beraksz egy gyertyat a solampaba (azt hiszem vam mar elektromos is) es nem felejtesz el lelegezni. :-)

Ennyi az egesz.

2011. aug. 26. 14:11
Nekünk az ezüst kolloid segít. Orrspray-s üvegbe töltöttem, orrba, garatba, nyugodtan fújhatod. Amint érzem a torkom, fújom.
2011. aug. 26. 14:05
Nekem a sós vizes orrmosás segít a leginkább mindenféle orrproblémáknál (sőt egyszer a hangom is visszahozta, pedig oda nem került semmi sem belőle). Itt olvashatsz róla: [link] és itt: [link] Eszközt déemben is lehet venni, de nincs mindegyikben.
2011. aug. 26. 13:59

Ennyire nem pici. :D lassan 4 éves lesz. csak sajna a kis életéből eddig talán ha össze adom a nátha mentes hónapok számát akkor talán 12 hónapot ha meg tudok említeni amikor nem volt náthás :S. és egyszerűen még a receptköteles termékek között sincs olyan orrspray vagy akármi ami használna.


az egyetlen utolsó kombináció ami használt az a sumamed + hydrocortizonos orrcsepp persze fülorr gégész írta fel, de agyamra megy már az egész


egy kolléganőm mondta, hogy próbáljam meg a kamillát lefőzni és azt csepegtetni neki, egyszerűen nem tudok már mit kitalálni.


nem allergia, meg be is lázasodik és ez kb. havi szinten.


nincs olyan immun erősítő amit ki ne próbáltunk volna


egyszerűen nem bírok a takonnyal. :(

4. Szilvita (válaszként erre: 3. - Kata 1977)
2011. aug. 26. 13:54
Pont ezt akartam írni. De ha van lefagyasztva az is jó. Feloldja a sok trutyit, nekünk mindig segített mikor pici volt.
2011. aug. 26. 13:50

Igen ez fontos mennyi idős.

Mert ha esetleg még pici és szopizik,az anyatejnél nincs jobb!

tapasztalat.

2. gne2
2011. aug. 26. 13:49

Mennyi idős? Milyen jellegű orrdugulás? Nátha, allergia?

Én sterimart szoktam a gyerekeknek használni náthára, aztán orrszívó (a nagy már kifújja rendesen), és úgy az orrcsepp.

2011. aug. 26. 13:44
Főztél már le kamillát és csepegtetted már gyermeked orrába, orrcsepp helyett? Egyszerűen nincs olyan orrcsepp ami használna. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook