Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fóti kismamák fórum

Fóti kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2283. melissam
2010. febr. 28. 10:41

Ja Dóri, azt meg nem is írtam, hogy jó a kedd 3 után :)

akkor majd átmegyünk. remélem a csomagok is megjönnek.


lehet h írtam már, vettem a teszveszen egy járókát 2500 ftért. Pedig nincs is rossz állapotban. A kertbe szánom, amikor én kertészkedem vagy akármit csinálok kint, akkor tenném bele Timikét. Most úgy érzem nagyon optimista vagyok, hogy úgy gondolom, hogy 10 másodpercnél tovább marad benne :) de majd meglátjuk :) végülis ennyi pénzért megéri, még ha nem is marad benne.

2282. melissam
2010. febr. 28. 10:28

Tünde, remélem most már kikeveredtek belőle. Már nem kellene több fogyás... Jobbulást továbbra is!


Dia még kórházban van, én többet nem tudok róla, mert sms-t írtam neki. azt írta, h majd mesél. Felhívni nem akartam, nehogy zavarjam.

2281. melissam (válaszként erre: 2279. - Danica16)
2010. febr. 28. 10:22

Ne is mond Dóri, olyan gyorsan nőnek... Nemsokára már nem dajkálhatom, mert elszalad :)

MEg eltűnik a babaillat :))

Na de addig dajkálom :)

2280. VTünde
2010. febr. 28. 10:06

Sziasztok!


Csak beleolvasgattam a hozzászólásokba.


Diának nagy szeretettel gratulálunk és jó egészséget kívánunk!


Judit, mi is szélcsöveztük Nórit, amikor nagy gond volt:( Neki nem kaki nem volt mondjuk, hanem puki:(Emiatt szenvedett.


Mi valamivel jobban vagyunk, este későn még Apának ment a hasa, Neki ma már nem, eddig, kopp-kopp, Nekem ma is...de már kicsit több erőm van.


Lassan csak túljutunk már ezen. Mindenkinek köszönjük az ötleteket és az aggódást, aranyosak vagytok.Nóri jól van, nagyon remélem hogy nem kapja Tőlünk vissza, mert akkor biztos nekimegyek a falnak:(


Étvágyam az még nincs, kíváncsiságból megmértem ma magam, rekordot döntöttem súlyban pár éve nem voltam ennyi: 49,9 kg...de nem csodálkozom, a tegnapi menüm 1,5 banán volt, pár db keksz, pár kocka étcsoki (ettünk Melinda:) és folyadék. Ettől nem nagyon lehet hízni.


Szép napot Nektek!


Ha van híretek Diáéról, milyen volt a szülés...írjatok!


Puszi!

2279. Danica16
2010. febr. 28. 10:05

Meli jó a kedd, 3 után már bármikor, akkor már általában mindhárom gyerekem ébren van :D Újabban meg Zizi nem alszik délután, nem tudom miért...


És köszi :)


Hihetetlen nem? Még csak most születtek...

2278. melissam
2010. febr. 28. 10:00
Ja és Zizinek boldog 8. hónapos kort :)
2277. melissam
2010. febr. 28. 09:57

Szegény Zsóka-baba. náha Timinél is előfordul a pár napos kihagyás, de neki a kajától. Őt a répa és a banán fogja nagyon meg. pedig a banánt nagyon szereti. ilyenkor én tököt adok neki, az segít. De Zsókának még ezek nem segítenek.

Viszont Laevolac szirup nekünk is van itthon :)


Dóri, mit szólnál a keddhez? Hétfőre csomagokat várok, remélem megérkezik az összes, hogy kedden már ne kelljen várni. NEkem az is jó, ha délután szólsz, hogy most jó, mert felébredtek a gyerekek és ha TImi és épp ébren van, akkor átsétálunk :) Ha így jó NEktek?

2276. Danica16
2010. febr. 28. 07:34
A szélcső sem segít neki? Nálunk az is elég volt a terméshez :)
2010. febr. 27. 22:36

Judit! Természetesen egy orvos sokkal többet tud mint én :) sztem bátran kérd ki a gyermekorvos (védőnő) tanácsát ez ügyben. (laevolac nagyon jó amúgy, ha gondolod kérdezz rá)

Azt tudom, hogy anyatejes babáknál nem baj ha nincs minden nap széklet, nálunk ugyebár Patrik tápszeres baba volt, nálunk minden nap kellett a széklet, én ezért adtam a kamilla teát. Ráadásul először olyan tápszerünk volt ami nagyon megfogta a pocakját, ezért váltani kellett, de még így sem volt széklet.


Sogornőmnek pár héttel fiatalabb a babája mint Zsóka, és neki a védőnője a lázmérőzést javasolta. Én biztos nem tenném, de ezt mindenki döntse el saját maga :)

2274. Csuti25
2010. febr. 27. 22:10

Köszi, hogy leírtad.

A neten sehol nem találtam olyat, hogy nem adható 3 éves kor alatt. Viszont találtam egy orvos válaszol rovatot, ahol ezt írja: "A csecsemők nagy részénél az első hónap végére a székletek száma megkevesbedik. Azonban 1-2 székletük van naponta. Vannak babák, akik ilyenkor 2 esetleg 3 naponta ürítik székletüket. A gyermekorvos kollegák általában azt tanácsolják, hogy a szülő már a 3. napon legyen aktívabb. Próbálja meg a hőmérőt, esetleg kúpot. Ha ez eredménytelen a 4. napon is ismételje meg ezeket. Azoknál a csecsemőknél észleljük a 2-3 napnál ritkább székletürítést, ahol a családban székrekedés előfordul. Itt örökletes hajlamról lehet szó. Semmilyen fertőzést nem kaphat ettől a baba, de ahogy a napok telnek, étvágya csökkenhet, nyugtalanná válhat, többet bukhat. Ilyenkor kamillateát javaslunk, de legalább napi 1,5-2 dl-t. Ebben az esetben tanácsos lenne a gyümölcslevet, pépet elkezdeni. Ez őszibarack, narancs, paradicsom, meggy lehet. A csecsemőkorban alkalmazott kúp nem befolyásolja a későbbi székelési szokásokat. 1 éves kor után más a helyzet. A kúp méreténél fogva székelési ingert kelt, valamint síkossá teszi a széklet felszínét, így az könnyebben ürül.

Dr. Gömöri Ágnes "

Ezt egy 3 hónapos csecsemő szüleinek írta.


Na mindegy. Ez már megint olyan, mint a hason/háton/oldalt altatás. :D

Sajnos Zsóka mostanában nem fogad el semmit cumisüvegből meg kanálból sem, így a teáztatás sem megy.

2010. febr. 27. 21:58

Judit!Tényleg nem szabad ilyen picikének glicerines kúpot adni! De nagyon ritkán ha szenved a baba akkor esetleg meg lehet próbálni. Ez ott "helyben" lazítja fel a székletet és segít kicsusszanni. De mondom inkább NE!!!! 3 éves kortól alkalmazható, hozzá lehet szokni.

Ha nem tud kakilni Zsóka esetleg próbáld meg enyhe kamillateával itatni, (Patriknak is ilyen gondja volt csecsemőkorban én azt adtam neki és nekünk bevált) nem kell abból sem sok, vagy ha nagyon szorulásos, akkor van olyan szirup amit már csecsemőknél is lehet alkalmazni, Laevolac szirup a neve. Ez nem szívódik fel a szervezetébe hanem ez is ott hat a bélben több vizet köt meg, így lágyítja a székletet.


ügyes volt az úton akkor, kis csöppség :)

2272. Csuti25
2010. febr. 27. 21:41

Valamennyire visszaolvastam, látom a csapat fele beteg. :( Gyógyuljatok meg mielőbb!


Nem voltam pár napig, mert Zsókával lementünk a szüleimhez. Ott volt nővérem a 2 éves unokaöcsémmel is. Nagyon jó volt! Akkora szerencsém volt, mert az odautat és a visszautat is (1,5-1,5 óra) átaludta Zsóka! :) Viszont csütörtökön este megint sikítós-sírós volt. Már rájöttem, hogy tulajdonképen ilyenkor az a baja, hogy nem tud kakilni. Nővérem javaslatára kapott egy glicerinkúpot. Meg is hozta a várt eredményt.

Ma mondtam apának hogy hozzon a gyógyszertárból glicerinkúpot, de lecseszte a gyógyszertáros, hogy az nem adható 3 év alatti gyereknek. Ezen meglepődtem. Ti ezt hogy tudjátok?

2010. febr. 27. 21:26

Sziasztok!


Patriknak lemegy a láza a lázcsillapítótól, de aztán ahogy kimegy a hatóanyag a szervezetéből újra felmegy neki.

Voltunk az ügyeleten, csúnya piros a torka, de tiszta a tüdeje, valszeg bakteriális, ezért kapott antibiotikumot. Hát nem örülök neki, de ez van.

Még most este is lázas volt.


Tünde! Jobbulást Nektek is!!! Ha vírus tényleg nem sokat tehetsz, de a lopedium nagyon jó gyógyszer, érdemes otthon tartani.

Remélem Nórika azért jobban van.


Diának szeretettel gratulálok Laurához!!! Isten hozott apró kezek, pici lábacskák :)))

2270. Danica16
2010. febr. 27. 20:37

Hú Gratulálunk nekik! :)



Meli, egyelőre úgy néz ki, mindkét nap jó, de csak délután :)

Délelőtt újabban nem kiszámítható Lizi alvása, és a bevásárlásokat is akkor intézzük :)

2269. melissam
2010. febr. 27. 19:24
Hát ez a kép nem sikerült ide :)
2268. melissam
2010. febr. 27. 19:23

Gratula

[url= [link]

2267. melissam
2010. febr. 27. 19:22

De jó :)) Gratulálunk Diának :)))

Sok-sok boldogságot nekik!!

2266. Csuti25
2010. febr. 27. 19:17

Sziasztok!

Tudja mindenki, hogy megszületett Dia kislánya, Laura? Ma hajnali 3:34-kor. 3560 g és 56 cm.

Gratulálok Nekik ezúton is! :)

2265. melissam
2010. febr. 27. 19:05

Tünde, kész lett a kalács, nagyon finom lett :)

Kicsit másképp csináltam, mert tettem bele egy tojást és összesen 3 dl tejet. Meg kicsit kevesebb vajat. LEgközelebb majd még egy picivel több cukrot teszek hozzá. Úgy megkeltek, hogy teljesen összenőttek a tepsiben :)


Remélem gyógyultok Ti is és Patrik is!

2264. melissam
2010. febr. 27. 19:03

Mi szerdáán lehet, h Félegyházára megyünk Timikével.

Ha Nektek jó a hétfő vagy a kedd, akkor elsétálnánk Timikével.

2263. Danica16
2010. febr. 27. 18:54
Csütörtökön kell feladnom a következő címre.
2262. melissam
2010. febr. 27. 17:35
mosz= most
2261. melissam (válaszként erre: 2260. - Danica16)
2010. febr. 27. 17:35

meddig van nálatok Dóri? lehet h kipróbálnám.

Tünde mosz sütöm a kalácsot_:)

2260. Danica16 (válaszként erre: 2259. - Melissam)
2010. febr. 27. 16:12
Meli itt van a vándor MT, szeretnéd kipróbálni? Lehet az másképp terhel.
2259. melissam
2010. febr. 27. 16:09

Sziasztok

Tünde jobbulást Nektek! Én ilyenkor banánt, krumplit, almát és feketecsokit eszek és fekszem. MEg C vitamint. Mivel vírus, sok minent nem lehet tenni ellene, csak várni, hogy legyőzze a szervezet.


Patriknak is jobbulást! Remélem csak valami időleges dolog és kialussza. Elég sok nátha vírus kerint mostanában, az otthoniak sem bírnak kikeveredni belőle.


Dóri, láttam a kismamában. Nekünk van most vékonyabb overállunk, ami jó a hordozáshoz, majd ha a háti hordozót többet használjuk. de abba belefér a vastag overállban is :)

meg most a babakocsit használjuk épp, csak ilyen pesti kirándulásokhoz lesz a háti hordozó jó, mert angyon nehéz már Timi, egy fél óra után a hátamon is elfáradok.

2258. VTünde
2010. febr. 27. 15:39

Sziasztok!


Sz...l vagyunk :( Apának megint megy a hasa, én csak feküdni bírok, a gyomrom kész van, annyira fáj, néha hányingerem van, néha csikar , eddig fél banánt ettem...

2257. Danica16
2010. febr. 27. 14:11

Tünde hogy vagytok?


Kata Patrik?

2256. Danica16
2010. febr. 27. 14:10

Meli, Judit, láttátok a kismama újság kihozott hordozáshoz kezeslábast a gyerkőcöknek, nem is annyira drága, a minőségére mondjuk kíváncsi lennék .

Mondjuk nekünk mire újra kell, szerintem már önjáró lesz a lányzó :)

2010. febr. 27. 08:18

Tünde! Citromnyalogatás is jó hányingerre. Hasmenésre ha nagyon gáz akkor LOPEDIUM kapszula ez recept nélkül kapható, nagyon jó.


Csak írom, hátha nem tudjátok lányok, hogy az SZTK-nál lévő gyógyszertár (ahol a gyerekorvosi rendelő is van) minden nap nyitva van. Hétköznap este negyed 8-ig, hétvégén és ünnepnapokon pedig reggel 8-12 ig. Karácsonykor is, mindig!!!


Picit lejjebb ment Paffi láza .. remélem ha kimegy a gyógyszer hatása akkor sem ugrik vissza ...

2254. Danica16
2010. febr. 27. 07:44

Mindenkinek jobbulást!


Tünde terhesség alatt a rosszullétekre, hányingerre gyömbért szoktak javasolni, nem tudom hatásos-e...

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook