Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Forrázzam vagy ne forrázzam? fórum

Forrázzam vagy ne forrázzam? (beszélgetős fórum)


2023. ápr. 6. 09:36

Ha nemcsak az íze, hanem a hatása miatt is iszod, akkor szerintem dobd ki a filtert és vegyél csipkebogyót.


Nekem most is ázik szoba hőmérsékletű vízben 6 szem bogyó.

1 napig (kb. 24 óráig) szoktam áztatni.

2023. ápr. 6. 09:21
Szia! Én egész csipkebogyót szoktam fogyasztani. Hideg vízben áztatom egy egész estét. A filterest azt sajnos nem tudom. Szerintem Gyuri bácsi tea keverékei még mindig verhetetlenek.
11. Alessandro (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2023. ápr. 5. 08:31

Valóban csak fel kell melegíteni a vizet (kézmelegnél

valamivel melegebbre), mert a C-vitamin 50 fok felett megsemmisül. Én is úgy szoktam, de csak kb. negyed órát - húsz percet áztatom, úgy is finom lesz.

10. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 5. 07:24
Én a filtereset simán leforráznám, szerintem az már átmegy annyi feldolgozáson, hogy kb. mindegy neki, nem abból fogsz jelentős mennyiségű vitaminhoz jutni. És akkor már ne legyen totálisan íztelen a tea. Ha egyben vannak a bogyók, akkor viszont tényleg nem érdemes leforrázni, de ezt már többen is írták.
9. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. ápr. 5. 06:43
Igen, szárított, őrölt csipkebogyó, eredeti termés.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 5. 06:42
Nem forralom fel a vizet, csak felmelegítem, úgy öntöm rá és beborítva hagyom kb. egy órát.
7. SzuzyF (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 22:49

Csipkebogyóból csakis áztatással készítek teát. Nem filteres, mert azt nem használok.

Este beáztatom forralt, de már teljesen lehűlt vízbe, reggel leszűröm és kész is van :)

6. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 22:34
Filteres? Lehet,hogy csipkebogyó ízesítésű. Kíváncsi lennék a filterek beltartalmára.
2023. ápr. 4. 22:31
Ne forrázd!
2023. ápr. 4. 21:07
Langyos vízben áztatom, ameddig csak van türelmem :)
3. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 20:41
A filteres teát ne forrásban lévő vízzel öntsd le. A gyógyhatása elenyésző az átatott, teljes csipkebogyóéval szemben. Inkább az íze finom :)
2. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 20:40

Igen,én is így tudom, nem szabad forralni vagy leforrázni. Utánanéztem, ezen az oldalon is így van írva:

[link]

2023. ápr. 4. 20:25
Vettem csipkebogyó teát és a dobozon az van, hogy forrásban lévő vízben kell a filtert tenni. Viszont valahol meg azt olvastam, hogy hideg vízbe kell tenni, mert a magas C vitamin tartalmát a forró víz lebontja? Ki, hogy készíti a csipkebogyó teát? Köszönöm!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook