Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Forgalmi nélküli kocsi vezetése jogsi nélkül… mennyi lehet a büntetés? fórum

Forgalmi nélküli kocsi vezetése jogsi nélkül… mennyi lehet a büntetés? (beszélgetős fórum)


2022. okt. 13. 22:45
Egyszer minket is elengedett egy rendőr. Egy vasárnap kora reggel mentünk a férjemmel, Ő vezetett. Festékért siettünk, egy két autó volt az úton. Lámpás kereszteződés, a városi rendőrség előtt. Ahová mi kanyarodtunk, épp egy rendőrautó volt. A lámpa korán reggel mindíg sárgán szokott villogni. Akkir piros volt, a férjem áthajtott, szépen a rendőrautó előtt. A rendőr villogót kapcsolt, szirénázva jött utánnunk. Félre állt a párom, a rendőr oda jött, megkérdezte tudja hogy piros volt a lámpa? Hová megyünk? De a szeme nevetett. Azt hiszem ő sem hitt a szemének. Azt mondta, hogy mennyünk az utunkra, de megjegyzi az autót😁. Szegény férjem olyan mérges volt magára.
26. 71ddaa07fa (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2022. okt. 13. 17:51
Ilyen előfordul. Ennyi idő távlatából bevallom, én is engedtem el olyan személyeket, akiknek le volt járva a jogosítványa, de valami miatt rokonszenvesek voltak.
25. 71ddaa07fa (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2022. okt. 13. 17:49

Az u.n spiratest alkoholszonda, ami értéket nem mutatott csak elszíneződött szerintem nem volt igazán alkalmas arra, hogy az ember eldöntse, milyen mértékű az ittassága az egyénnek.

Mi minden esetben előállítottuk az ittas személyt, ha gépi meghajtású járművet vezetett a Seres Ethylometer légalkohol mérő készülék kifújása céljából, ahol két fújást kértünk az illetőtől, ha jól emlékszem 20 perces különbséggel. Amennyiben azt az ittassága vagy egyéb okokból nem tudta kifújni, hogy megfelelő eredményt kapjunk, úgy kettős vérvételre vagy vér és vizeletvételre szállítottuk a személyeket.


Persze lehet máshol más volt a bevett szokás, illetve már az én emlékeim is halványulnak sok dologgal kapcsolatban, mert idestova 5 éve, hogy leszereltem.

24. michelle.r (válaszként erre: 22. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 13. 17:40

Én igen. És a cukifej akkor sem büntetett meg, csak közölte, hogy húzzak jogsit csináltatni.


A férjemet követtem, őt igazoltatták, én megálltam mögötte, a rendőr odajött, hogy miért álltam meg, és ha már ott vagyok, mutassam a papírjaimat. Akkor derült ki, hogy nem figyeltem, és kb. egy éve lejárt a jogsim.

23. michelle.r (válaszként erre: 20. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 13. 17:38

Gondolom nem egyet fogyasztott, és látszott a járásán, vagy egyszerűen csak túl fontoskodta a zsaru. Én világéletemben jó fej, cuki rendőrökkel találkoztam, egyszer az egyik egy általános közúti ellenőrzésen megszondáztatott, miután egy campari juice ittam, és "véletlenül" elejtette a szondát. Pedig a férjem is ott volt, tuti, hogy nem cukiskodni/csajozni akart.


Nem tudom, hogy igaz-e a sztori, de azt kétlem, hogy az érintett olyan sztorit talál ki, amiben ekkora lúzert csinál magából. Több mint 20 éves történet, nem emlékszem pontosan, arra sem, hogy kortátozta-e a szabadságát, vagy csak feljelentette.

22. 71ddaa07fa (válaszként erre: 21. - F7f780f355)
2022. okt. 13. 14:50

Az engedély nélküli vezetés csak szabálysértés. :) Akkor lesz bűncselekmény, ha eltiltás hatálya alatt vezetsz.


De én soha nem vezettem jogsi nélkül. Olyan már persze volt, hogy az iratokat otthon felejtettem, de hogy ne lett volna jogosítványom, úgy eszembe sem jutott. Nem is szerettem vezetni, csak a munkahelyem miatt muszáj volt. Ma már persze szeretek, de valószínű, ha civil szakmám lett volna, még ma is tömegközlekedési eszközzel járok. :)

21. f7f780f355 (válaszként erre: 2. - Mimóza07)
2022. okt. 13. 14:46

Ja egy ures parkoloban biztos sok embernek artott vele...

Ki ne vezetett vna jogsi nelkul? En is mentem ugy regen. Bunozo vagyok ezekszerint.

Sok jogsist sem engednek az utra.

20. 71ddaa07fa (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2022. okt. 13. 14:36

Én ezt azért ezt a sztorit kissé fenntartással kezelném. Bár vannak olyan sztahanovista rendőrök, akik szabadidejükben is a munkát keresik, de honnan tudhatta, hogy a férfi otthon elfogyasztott egy sört?

Persze lehet, hogy képen volt az emberünk a rendőrségnél, mert gyakori volt nála, hogy ittasan vezetett.

De általában olyan esetnél szokta magát valaki szolgálatba helyezni, ha ez mindenképpen elengedhetetlen. Főleg, ha a barátnőjét várta és ebből arra gondolna az ember, hogy közös programot terveztek. Mert ezek után annak lőttek. Egy személyes szabadságot korlátozó intézkedésről szóló jelentést minimum írnia kell ilyenkor.

19. michelle.r (válaszként erre: 12. - Channa*)
2022. okt. 13. 13:24

A gonosz mostohabátyám még nagyon fiatal, tróger egyetemista korában olyan részegen ült autóba, hogy nem találták a vérét az alkoholban. Elvették a jogsiját egy évre, újra kellett vizsgáznia.


Együtt vizsgázott egy fickóval, akinek azért vették el a jogsiját, mert szombat délután egyedül sörözött tévézés közben, és lement a parkolóba, hogy a kocsiját átrakja az árnyékba, pár méterrel arrébb. Úgy, ahogy volt, gatyában, trikóban, flip-flopban. Látott egy pasit egy autónak támaszkodva, beült a kocsiba, és ahogy elfordította a kulcsot a csávó odalépett hozzá, bemutatkozott, elővett egy szondát, ami szép zöld lett. És még kárörvendően el is mondta neki, hogy megúszhatta volna, ha a barátnője, akit várt, hamarabb lejön, ő most szolgálatba helyezte magát. Remélem, ez volt a legnagyobb öröme az életében.

18. Csillagszem38 (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2022. okt. 13. 13:10

Ja, az teljesen lényegtelen szerintem, ha a tesójának még nincs önálló keresete és nem tudja fenntartani minek is legyen a nevén? Nekem is van egy kocsim, ami a lányomé igazából. :)

Meg biztosítás szempontjából is érdemes átgondolni kinek a nevére kerül a kocsi.

17. michelle.r (válaszként erre: 16. - Csillagszem38)
2022. okt. 13. 13:03
A tesójának vette az autót, de még a saját nevén van.
2022. okt. 13. 11:40

Én egy évig vezettem jogsi nélkül 18 éves koromban.. :DD

5-ször igazoltattak, mindig lekentem őket. :PPP


Ma már nem merném megtenni a mai fejemmel és a büntetések is sokkal durvábbak, mint 21 évvel ezelőtt voltak.


Az mit jelent, hogy nem papíroztattátok le, ha a neveden van?

15. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Pasionella)
2022. okt. 13. 11:34

Nem tettem meg, mert nem volt mit vezetni jogsi nélkül. Csak azok után vettem egy Trabantot, ahogy lett jogsim.

Jelentem nem hazudok!

14. Pasionella (válaszként erre: 12. - Channa*)
2022. okt. 13. 09:22
Mindenki, aki meg azt mondja nem az hazudik...
13. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 13. 06:54
Majd írd meg, mi lett a vége!
2022. okt. 13. 06:50

Régen, amikor még nem volt jogsim, és még nem is nagyon akartam, én is vezettem jogsi nélkül.

Igaz, csak beparkolt az udvarba vagy kiálltam, illetve amikor már jártam vezetni, akkor is gyakoroltam pl. a parkolást a parkolóban.


Ki nem teszi meg?

2022. okt. 13. 06:47
Egy ismerősöm motort vezetett így, ő nem szerezhetett jogsit kb. 2 évig.
2022. okt. 13. 06:33

Köszönöm szépen mindenkinek!



Kettes, remélem te sosem követtèl el semmi hibát az életedben:) baromi rosszindulatú vagy.

Életfogytiglant annak sem adnak aki kimegy a forgalomba ittasan és balesetet okoz, sőt annak sem aki embert öl SZÁNDÉKOSAN! Szóval túlzásokb ne essünk… ez csak egy ártarlan parkolós vezetés volt, én is mérges vagyok rá de azért rosszakat ne kivánjunk mar egymasnam

9. Rosszfiú (válaszként erre: 8. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 12. 22:43
Azt nem tudom milyen kategória bűncselekmény vagy szabásértés. De jogos, jó hozzászólás! ;)
8. 71ddaa07fa (válaszként erre: 4. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 12. 22:32
Annyit módosítanék, hogy úgy gondolom, hogy a Jármű önkényes elvétele miatt akkor indulna bűncselekmény miatt a testvéred ellen eljárás, ha magánindítványt terjesztesz elő, amiben kéred, hogy járjanak el ellne. Gondolom ezt nem fogod megtenni. Így ezt megúszhatja.
7. Rosszfiú (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 22:31

"Engedély nélküli vezetés szabálysértés miatt felelősségre vonható, ami elzárással is büntethető, illetve helyszíni bírság, vagy szabálysértési eljárás során pénzbírság is kiszabható. A törvénymódosítás eredményeként a jogosítvány nélküli vezetésért akár három év börtön is kiszabható Magyarországon."

50 ezer ben kalkulálj alsó hangon, ha nem vplt elötte ügyetek, plusz a járművet nem adtad oda. Így a tesódnak jármű önkényes elvitele miatt is felelnie kell. Ha odaadtad, akkor te is mehetsz tárgyalásra és te is bünti. A forgalmi azért kell, hogy részt vehessen a jármű a közlekedésben, a birtoklásnak ez nem feltétele. Azt a törzskártya igazolja. Ja és húzzátok meg magatokat az előadónál!

2022. okt. 12. 22:20
Ne nagyon vezessen így mert a 3.alkalommal lezárják 72re, utána gyors tárgyalás és a bírón függ mi lesz az ítélet.
2022. okt. 12. 22:17
Nem tudom hogy te kapsz e büntetést, de szerintem nem. A tesódat még a vezetéstől is eltilthatják/eltiltották.
2022. okt. 12. 22:14

Ha a neveden van a gépjármű, akkor úgy gondolom le van papírozva.

Amennyiben a testvéred a gépjárművet a tudtod és engedélyed nélkül vitte el, akkor az érzésem szerint elkövette a Jármű önkényes elvétele bűncselekményt, amiért szabadságvesztésre is ítélhetik. Valamint az engedély nélküli vezetés szabálysértést, mivel jogosítvány nélkül vezetett.

Egy biztos, így egy darabig jogosítványa nem lesz, mert a vezetéstől el fogják tiltani.


A helyedben én gyorsan eladnám ezt az autót, mert, a testvérednek egy ideig nem lesz rá szüksége.

2022. okt. 12. 21:57

Sokat.


Bár nem tudom, hiszen a haver is kicsivel úszta meg.

2022. okt. 12. 21:40
Remélem életfogytiglanira. De komolyan.😒😔
2022. okt. 12. 21:30
Vettem a tesomnak egy autot, amit nem papiroztattunk meg le, mert ugy voltunk vele, hogy ha majd leteszi a jogsit akkor megcsináltatom neki. Viszont nem tudtam, hogy lejart neha gyakorolni a barátjával a parkolóba, és elkapták a rendőrök…:( tudom, hogy hülyeséget csinált és nem kellett volna előre megvenni neki az autót. Az én nevemen van.. a haverja aki tanította ő is kapott 40 ezer ft- büntetést amit kifizettünk “helyette”, de mi mire számíthatunk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook