Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fontosnak tartod a napi háromszori étkezést? fórum

Fontosnak tartod a napi háromszori étkezést? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Banános Zselé)
2019. jún. 8. 23:04
És ha délben ébredek?
22. Banános Zselé (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2019. jún. 8. 22:57
logikusan a reggeli amit reggel esznek, azért az a neve, mint kutyának kutya, fának fa, tévének tévé, autónak autó
21. Guruljka (válaszként erre: 19. - AppIe)
2019. jún. 8. 22:56
Ugyanazt mondod, amit én, csak másik irányból.
20. Guruljka (válaszként erre: 18. - Banános Zselé)
2019. jún. 8. 22:56

Mi az, hogy reggeli?


Láttam olyat, aki éhesen esik ki az ágyból, de én ébredés után még jó darabig nem vagyok éhes.

Pláne nem reggel. Ha valami miatt korán kell kelnem, még jó darabig nem vagyok éhes.

19. AppIe (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2019. jún. 8. 22:35

Ezzel nem ertek egyet. Nyilvan a megszokasnak is van alakito eleme, de szerintem nagy mertekben testi adottsag is. Nincs mogotte megtudomanyozas, vagy mert a kis Miska megmondta, csak igy erzem jol magam.


Az alvas, vagyis nem alvas meg plane nem elhatarozas kerdese volt. Egyszeruen hazamentem, nem birtam sokszor elaludni, reggel meg felebredtem, es hiaba fekudtem orakat az agyban, nem tudtam visszaszallni alfaba. Pedig piszkos faradt voltam, csend, sotet, megfelelo homerseklet volt, de hiaba.

18. Banános Zselé (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2019. jún. 8. 22:27
háromszori étkezés, reggelit, ebédet, vacsorát jelent
2019. jún. 8. 22:25

vagy számolok, vagy eszem.

Nem lennék hajlandó amiatt koplalni, mert "nincs még x óra" vagy mert már ettem aznap x-szer.

16. ronka
2019. jún. 8. 22:22
igen
15. Banános Zselé (válaszként erre: 14. - Érdekes73)
2019. jún. 8. 22:18
igen lehet ötször vagy hatszor is
2019. jún. 8. 22:16
Lehet többször is. Szerintem a sokszor kevesebbet a legjobb a gyomornak.
13. Nanda
2019. jún. 8. 22:15
Nem.Általában pl.nem reggelizek.Ebéd,és vacsora,közben néha bekapok valamit.De van mikor vacsora után is eszek,attól függ meddig vagyok fönn este.
2019. jún. 8. 22:00
sőt én négyszer eszek, meg közben mást is
2019. jún. 8. 21:59
igen
2019. jún. 8. 21:58
Szerintem a rendszer annak fontos, aki annak tartja. Jó érzés lehet eleget tenni egy elhatározott követelménynek.
2019. jún. 8. 21:51

Nekem az. De a munkarendemtol fuggoen valamikor 4-szer eszek, mert pl. Ha del korul kezdek, es 3 korul van szunetem, akkor zarasra baromi ehes tudok lenni,az egesz napos talpalas utan, de olyankor csak bekapok par falatot (valami tomenyet, pl sajtot, sonkat, tojast, egy kis avokadot olivaval), aztan zaras, irany haza, es otthon eszek.


Valahol meg dolgoztam ugy, hogy 30-45 percenkent volt 15 perc szunetunk, ott neg szorszor 2-3-4 szunet alatt ettem meg a kajam. Istenem, az de szsr volt! Raadasul ejjelbe, hajnalba nyult, nappal meg keptelen vagyok aludni. Szoval rendesen se aludni, se enni nem tudtam :P

8. simple (válaszként erre: 1. - F047cd7294)
2019. jún. 8. 21:30
Nem. Általában egyszer eszem egy nap.
2019. jún. 8. 21:12
Nem.
6. Lávli (válaszként erre: 1. - F047cd7294)
2019. jún. 8. 21:00
A rendszert viszont fontosnak tartom, minden másban is, de az étkezésben is, és igazad van, hogy otthon könnyebb tartani, mint ad hoc jelleggel, főleg, ha olyan a munkakör. Ezt pedig a szervezet meghálálja.
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. jún. 8. 20:56

Tudom, hosszú... ez az eleje:


"Mielőtt rátérnénk arra a kérdésre, hogyan szerveződtek a fent megismert ételekből az egyes étkezések, az étkezések napi sorozatának történeti alapformáiról kell szólnunk. Az étkezések napi rendje, vagyis a napi étkezések sorozata és időpontja a táplálkozáskultúra olyan alapvető intézménye, amely azt egyúttal a mindennapi életvitel, a munka, az életmód és életritmus egészébe bekapcsolja. Számos étkezéselnevezés időpont megjelölésére is szolgál a nap során. A napi étkezések sorozatában mindenkor vannak a rendszer pilléreit alkotó, mindenkire kiterjedő, mindennapos állandó étkezések, és lehetnek kiegészítő étkezések. Az utóbbiak nem mindenkire és nem minden körülményre terjednek ki.


Az étkezések napi rendjének az európai kultúrában két alapvető szerkezeti mintája ismeretes, az ún. középkori kettős és az újkori hármas étkezési rend. Az osztályozás a mindennapos állandó étkezéseket veszi tekintetbe. A középkori kettős étkezési szerkezetben a napi első étkezés (magyar neve ebéd volt) a reggeli, kora délelőtti órákra, a második (vacsora) délutánra esett, a déli órákban állandó étkezés nem volt. Az újkori hármas étkezési szerkezet állandó étkezései a ma is szokásos reggeli-ebéd-vacsora, a déli órákra eső ebéddel. Sajátos helyzetekben mindkét szerkezetben lehetségesek kiegészítő étkezések. A középkori kettős étkezési rendnek, illetve helyenként igen hosszan tartó fennmaradásának a szegénységhez semmi köze. Az életmód különbözőségéből adódóan a paraszti társadalmi rétegek és a felső társadalmi rétegek étkezéssorozatában viszont már a középkorban, amikor a források kezdődnek, voltak különbségek. A kétféle rendszer egymáshoz való viszonya világít rá a parasztkultúra mindenkori sajátosságaira."

2019. jún. 8. 20:55

Kerestem, és érdekeset találtam:


[link]

2019. jún. 8. 20:54
Ki találta ezt ki vajon? Van rá adat?
2019. jún. 8. 20:53
Nem, nekem elég kettő.
2019. jún. 8. 20:52
Mindig reggelizem, az ebédet sem szeretem elhanyagolni, 6 körül vacsorázunk, napközben gyümölcsöt eszem. Igazából, azóta tartom be, mióta nem dolgozom, azóta sikerült egy rendszert kialakítani az étkezésünkben.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook