Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fölső lakó fórum

Fölső lakó (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. 7bb9026578 (válaszként erre: 36. - Jeva)
2013. márc. 4. 17:31
Szegényke!!!!
38. 7bb9026578 (válaszként erre: 37. - 2e137fbcc7)
2013. márc. 4. 17:30

De az állat tehet róla a gazdája!


*És még csodálkoznak, ha átdobnak valami romlott húst! !!

37. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 35. - Bd55e3f068)
2013. márc. 4. 16:03

Amikor már hetek óta ez volt a műsor nyári éjjeleken, mutter fölkereste a kedves kutyitulajdonost, és megkérte, hogy ha már nem bírja elhallgattatni azt a szarógépet, legalább zárja előre, ne a hátsó kertbe, ahol mi hallgathatjuk a műsort. A válasz:

1. vidéken lehet kutyát tartani

2. nem zárja előre, mert ott van az ő hálószobájuk, és zavarná őket.

???

És még csak nem is az állat tehet róla...

36. jeva
2013. márc. 4. 16:03
Hazaértek... :-(
35. bd55e3f068 (válaszként erre: 33. - 2e137fbcc7)
2013. márc. 4. 15:58
A neveletlen, buta kutyánál nincs rosszabb. Az ugyanilyen kisgyereket legalább magad tudod fenyíteni, de egy kutyával nem lehet mit kezdeni.
34. jeva
2013. márc. 4. 15:57
Nálam is kész gáz a helyzet.. Ha akarom ha nem minden reggel fél 7 körül ébresztő. Kértem már őket, ha lehet ne rohangálva, ajtócsapkodva közlekedjenek, szerintük nem tőlük jön. Ez azért érdekes mert egy hónapja költöztek ide, azóta vannak zajok. A gyerekek a hálószobám felett alszanak és reggel tök jó parkettán guringázni minden zajos dolgot.. Tehát nincs mese, én is kelek hétvégente is.. Nincs megoldás sajnos...
33. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 25. - Bd55e3f068)
2013. márc. 4. 15:56

Mindent tudtunk a szomszéd gyerekek metabolizmusáról, szellemi fejlett(lenségéről) és úgy általában mindenről amiről nem szerettünk volna. :)

Leginkább vihogtunk rajtuk, zavaróbb volt az egész éjszaka a kerítés töviben vonyító eb...

32. G.Garbo (válaszként erre: 26. - 7bb9026578)
2013. márc. 4. 15:56
Az a baj, hogy reggel felébred a saját lakásában???
31. G.Garbo (válaszként erre: 1. - 7bb9026578)
2013. márc. 4. 15:55
Zajong? Hogy zajong?
30. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 24. - 7bb9026578)
2013. márc. 4. 15:52

Mindenkinek más a bioritmusa, más tempóban (napszakban) éli az életét.

A már említett ex-alsó szomszédunk pl. hajnalig házimozizott meg szűrögetett, ezért fordulhatott elő, hogy egyszer felsüvöltött, hogy a valagamba dugja a fuvolát, ha nem hagyom abba...szombat fél 12 volt, és zárt ajtónál/ablaknál zenéltem...

Úgyhogy nehéz eldönteni, kit mikor mi zavar.

Nálunk a házirend munkanapokon este 8-ig engedi a "hangoskodást", de sose törtem még rá az ajtót a szomszédra, hogy este 10-kor centrifugázza.

29. bd55e3f068 (válaszként erre: 27. - 7bb9026578)
2013. márc. 4. 15:43
Persze, estére kiveszik az elemet a kutyákból, és senki nem szokott soha a késő estik grillezgetni és a többi :o) Ha szerinted olyan idill, költözz ilyen helyre, aztán rájössz, hogy ott is vannak zavaró szomszédok, csak másként zavarnak.
28. bd55e3f068 (válaszként erre: 24. - 7bb9026578)
2013. márc. 4. 15:40

Neked ez a bevett szokásod, téged meg az nem érdekel, ha más pl. hétvégén szeretne délelőtt aludni :o)

Különben én nem tartom valószínűnek, hogy az esti 7-8 között esedékes porszívózásommal sok embert zavarnék az alvásban.

27. 7bb9026578 (válaszként erre: 25. - Bd55e3f068)
2013. márc. 4. 15:40
De legalább éjjel csönd van meg reggel.
26. 7bb9026578 (válaszként erre: 22. - 2e137fbcc7)
2013. márc. 4. 15:39

Rajta kívül mások is léteznek?


Hát ezzel egyáltalán nincs baj csak az ember otthon szeret megnyugodni, megpihenni. Nincs más ahová mehetnék és kis odafigyeléssel meg lehet oldani jobb helyeket. Én is 7 éves koromtól 30ig panelba laktam ez a 3.hely, de iylen sz*r még nem tenyereltem. Kit érdekel ha valaki lehúzza a wc t vagy hallom a hangját. Nappal hallhatom,de éjjel oda kéne figyelni erre illetve reggelente hogy tudjon más pihenni és azért mert valaki 6 kor már kukorékol ne kelljen az is aki aktívan dolgozik mert az csak ilyenkor tud pihenni!


ezek annyira alapdolgok

25. bd55e3f068 (válaszként erre: 22. - 2e137fbcc7)
2013. márc. 4. 15:37
Az is áldás, ha a szomszéd a kertet átüvöltve "neveli" a gyerekét persze reggeltől estig, mert gyesen van :o)
24. 7bb9026578 (válaszként erre: 23. - Bd55e3f068)
2013. márc. 4. 15:36
Hétvégén porszívózom és akkor sem 5-6 körül, hanem délelőtt. Ha valaki szeretne lepihenni ebéd után ne az én porszívom zavarja. Én ilyen vagyok sajnos más nem!
23. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - 7bb9026578)
2013. márc. 4. 15:34
Miért ne lehetne d.u. porszívózni? Talán szabadnapot kellene kivenni a porszívózásra? Az átlag reggeltől délutánig dolgozik.
22. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 19. - Hudvig)
2013. márc. 4. 14:34

Úgy is van, ahogy írod!

A mi alsó szomszédunk hajlamos volt azt gondolni,minden zaj csakis tőlünk jöhet. Párszor elmagyaráztam neki, hogy mi haza sem érünk 6 előtt, és az általa nehezményezett időpontokban otthon sem tartózkodtunk...

Tényleg elképesztő milyen vargabetűket képes leírni a hang :))

A "golyó"hang az alattunk lévőknél is megvan, már mi is töprengtünk mi lehet az...:)

Amúgy én kertesben nőttem föl, és megtapasztaltam a vasárnap délutáni flexeléstől a nagy bababummig mindent...az államvizsgára kellett volna készülnöm, amikoris 3 szomszéd kertjének metszéspontjában összegyűlt az összes kiskorú, és azt játszották, ki tud artikulátlanabbul és hangosabban üvölteni...olykor citerázott a számon az ideg. :)))

Ez van, egy átlag ember átlag körülményekkel és élettérrel meg kell hogy szokja, hogy rajta kívül mások is élnek.

2013. márc. 4. 13:51

A társasház ilyen. Valószínű, hogy te is hangos vagy, de az alattad lakó tisztában van a dolgokkal, így nem szól.


Tudom ajánlani a családi házat.

20. Linaaa
2013. márc. 4. 12:57

A panel az sajnos ilyen. Sok ember, viszonylag kis helyen, extra vékony falakkal. Én is hallom ha az alattam lakó fújja az orrát a wc-én, mikor énekel a fürdőszobában, szárítja a haját, ordít a lányával, nyikorog a törölközőszárítója, hisztizik Sziszike a szomszéd lépcsőházban, ezért ordítanak vele, sokszor tele van hajszászállal az ablak párkányom, rengetegen dobálják ki a csikket az ablakon, időnként fúrnak-faragnak, golyó gurítást is rendszeresen hallok a konyhánál(ezt már barátnőm is mondta, pedig nyilván nem gurítanak mindenhol golyót, nem tudom mi lehet az...)... Ez a panel gyönyöre... Ezeket sajnos el kell viselni, mert hozzá tartozik az élethez.

Olvastam már olyat is, hogy valaki azért volt kiakadva, mert reggel és este hallotta, ahogy fölötte kihúzták illetve betolták az ágyat. Azért ezen már csak röhögni tudtam. Lehet, hogy zavaró ez is, de szerintem aki panelba költözik annak ezeket el kell viselni, mert mindenhonnan mindig jön majd valami zaj...

19. Hudvig
2013. márc. 4. 12:48

Mindegyik ilyen sajnos. Én 25 évet éltem le tégla társasházban. Az volt az utolsó csepp nálam, amikor az alsó kiscsaj a szórakozóhelyen elordította magát, hogy hallottam milyen jól éreztétek magatokat a múltkor.

Lehet, te úgy hallod, hogy fagolyót gurítgat, de elég ha valaki mezítláb (papucs nélkül) sétál. Iszonyat a hangja.

Sőt, sokszor van, hogy nem is a feletted lévő zajong, mert érdekesen terjednek a hangok. Anyám nyugdíjas és az alatta lakó állandóan veri a plafont, mikor a felette levő ágyaz! Nem beszélve arról, hogy a mellette lévő lakások hangjait is hallja az alatta lakó.

Ez tényleg megszoksz vagy megszöksz! Én soha többet nem tudnék társasházban lakni.

2013. márc. 4. 12:05

Tényleg nem akarok védeni senkit, de azt tudom, hogy nem kell sok minden renitens dolgot művelni odafönt, hogy az alatta lakót idegesítse.

Mi családi házban lakunk, és a tetőtérben berendeztünk egy lakást a férjem gyerekeinek. Először csak egy szobát, a lánynak, és spóroltunk a szigeteléssel. Hát, amíg ott lakott, minden lehallatszott. Ha kettőt lépett, ha ablakot nyitott, bármi:(( Sokszor már úgy hallottam, mintha vasgolyókat gurigatna (pedig nyilván nem, 25 évesen).

Aztán tanulva ebből, amikor a tetőtér egészét beépítettük már, máshol mindenhol nagyon igényesen szigeteltünk. Vastag parafa, satöbbik, süppedő szőnyegek. Most csak a fiú lakik fent, de napi szinten ugrál, tornázik, és semmi nem hallatszik le. Mint afféle fiatal, van, hgoy nappal alszik, éjjel főz, de semmi zaj nem csalódik le nálunk lent.

Annyira szigetelés kérdése, és ez ellen tényleg nem lehet tenni, ha ilyen igénytelenül vannak építve akár a panelek, akár az új lakások:(((

17. Vikyci (válaszként erre: 14. - CrystalPhoenix)
2013. márc. 4. 12:03

Nem :-D

Arra vigyáztam azért, hiszen albérlet volt :-D

Így visszagondolva már csak nevetek rajta, de akkor igazi traumaként éltem meg.

Felettem is albérlők laktak, és amikor kiköltöztek, elkezdték felújítani a lakást.

Akkor volt még csak igazi dübörgés! Délután-hétvégén is ment a kalapálás, fúrás, aztán el is áztattak, csőtörés volt, szóval akkor megérett a költözésem.

16. 7bb9026578 (válaszként erre: 13. - Vikyci)
2013. márc. 4. 11:58
Borzasztó!!!
15. 7bb9026578 (válaszként erre: 12. - CrystalPhoenix)
2013. márc. 4. 11:57
Teljesen más egy gyerek. Az egy normál zaj!
14. CrystalPhoenix (válaszként erre: 13. - Vikyci)
2013. márc. 4. 11:54
nem potyogott a nyakadba a vakolat? :D
13. Vikyci
2013. márc. 4. 11:51

Amikor albérletben laktam, akkor volt olyan, hogy éjszakánként a felső lakó fapapucsban fagolyót gurigázott a parkettán. Legalábbis én így hallottam.

Iszonyat volt, seprűnyéllel ütöttem a plafont, hogy vegyék észre magukat.


Volt olyan is, hogy az ágy nyikorgott, ment a lihegés...

Még jó, hogy csak pár hónapig kellett ott laknom.

12. CrystalPhoenix (válaszként erre: 10. - 7bb9026578)
2013. márc. 4. 11:48

lehet csak az alattad lakó tudja,hogy milyen a panel élet.. :D

Párom 25 évet panelben élt le,3 éve én is, az előző lakásban sosem volt ránk panasz... december óta,hogy új lakásba költöztünk, az alsó szomszéd rendszerint veri a plafont.. kislányunk júniusban lesz 3 éves.. de télen meg van bolondulva... mivel odalent csak kevés időt töltünk, idefent rohangál. Elhiszem,hogy zavaró lehet, folyamatosan rá is van szólva hogy ne rohangáljon, ne dübörögjön....de se lekötözni,sem verni nem fogom a gyereket azért, mert nem áll le....... alsóka pedig nem tolerálja a dolgot.. de mi akkor sem megyünk innen sehova :D

11. diegóóó (válaszként erre: 10. - 7bb9026578)
2013. márc. 4. 11:48

Hamar ítéletet mondtál rólam. :D

Nálunk sem csak pisilés a gond. Hanem van reggel 6-kor üvöltő rádió felettünk és este részegen úgy felejtett házimozi rendszer alattunk, ami úgy szól mintha moziban lennék.És van egy folyton sírdogáló kislánya szomszédban, ami szintén zavaró, de tudom, hogy nem tehetnek róla. Ezek a lakások ilyenek. Elfingja magát az ember és a szomszéd azt is hallja, de sajnos ez ellen nem sok mindent lehet tenni. Megszoksz vagy megszöksz.

10. 7bb9026578 (válaszként erre: 9. - Diegóóó)
2013. márc. 4. 11:40
a pisilés és az órákon át tartó rámolás nem ugyan az. Pláne nem este és reggel. Ez nálam alap. Pl. nem járatom a mosógépet sem már délután és nem is porszívozom ne zavarjak mást. Személy szerint olyan papucsot vettem ami nem klaffog. Nem csapkodom az ajtókat. Nem is szólt még rám senki hogy zajongok. Nem lehetsz egy jó indulatú ember ha neked ebből az jött le hogy az a bajom hogy más nem készülhet reggel a munkahelyére. (egyébként nem dolgozik az illető akiről szó van)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook