Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fokföldi ibolya szaporítása fórum

Fokföldi ibolya szaporítása (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 1. 20:58

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni.Vettem gyökeres ibolyaleveleket,szeretném elültetni,de nem tudom milyen mélyre ültessem a földbe.Köszi,aki segít.

2014. febr. 22. 16:16

Sziasztok!


Én ma tettem három levelet cserépbe, homokos talajba. Tettem a cserépre zacskót is, remélem, hogy megmarad. De az anyanövény is megvan, úgyhogy ha esetleg nem sikerül, akkor tudok még leszedni róla levelet.

2013. szept. 2. 18:33

Sziasztok!


Én a vízben gyökereztetést próbáltam ki, és 10-ből 9 már szép(2 már virágzó)növény :) Most 5 levél van vízben tegnap óta, meglátjuk mi lesz belőle :)

17. aurorasolaris (válaszként erre: 14. - Dudijudit)
2012. jan. 8. 08:43

Én is kipróbáltam a levéldugványozást, mind a kétféle módon. Raktam vízbe is, remélem nem fog elrohadni, és tettem egy kis joghurtos pohárba is, virágföldbe. A föld akkor legyen mindig vizes? De csak alulról a levéldugványozásnál? mert akkor raknom kell a dobozkára pár lyukat, mert nincs rajta. Gondoltam mindig locsolok rá kicsit, hogy a levelet ne érje és csak minimális vizes legyen, de ha alulról kell megoldanom akkor lyukasztok. :)

Köszönöm a válaszodat :)

16. Dudijudit (válaszként erre: 15. - Timycat)
2012. jan. 7. 23:17
Én is már osztogatom fűnek-fának,annyi van belőle.Nálam keleti ablakban vannak és jól érzik magukat...remélem.
15. timycat (válaszként erre: 14. - Dudijudit)
2012. jan. 7. 23:15

pont ugyanez a receptem... én már kidobálom a növényeimet annyi lett belőle.

Nem vízben kell gyökereztetni, próbáltam, de csak elrohadt; a közvetlenül földbe dugványozással mindig sikerrel jártam, így lett nagy a szaporulat.

Én nyugati fekvésű ablakban tartom őket; ahol nincs alattuk radiátor, azt nem szeretik, kiszárítja a földet. Mindig csak annyi vizet kell nekik adni alulról, hogy ne álljon alatta a víz

2012. jan. 7. 22:38
Sziasztok,én rendszeresen szaporítom az ibolyáimat már évek óta.Nem vízbe teszem a leveleket,hanem egyből virágföldbe.Egy kb.10-15 cm átmérőjű cserépbe teszek 4 levelet,egymástól egyforma távolságra.A földnek mindig nedvesnek kell lenni és csak alulról lehet locsolni az ibolyát,egyébként kirohad,vagy tönkremegy.Kb 3-4 hét mire előjönnek az első levelek.Mikor már minden tő szépen növekszik és láthatóan már kicsi nekik a cserép,akkor szoktam őket külön ültetni (évszaktól függetlenül). Szeretik a napfényt (de nem a tűző napot),ezért északi fekvésű ablakokban is remekül érzik magukat.Remélem tudtam segíteni.
2012. jan. 7. 22:12

Úgy kell pohárba tenni, hogy a levél ne, csak a szár érjen a vízbe. A vizet én is csak pótolni szoktam. Jó megoldás ha egy pohárba vizet teszünk majd folpack fóliát feszítünk és kis lyukakon dugjuk át a levélszárakat úgy, hogy a vízbe beleérjenek.


Kb. 4 hete raktam 2 kémcsőbe 1-1 levelet, már 2 cm-es gyökereket hoztak ....

2012. jan. 7. 13:11

Valamelyik internetes oldalon olvastam, hogy 2 naponta kell cserélni a vizet, de akkor majd csak pótolom az elpárolgott mennyiséget. :)


és remélem a már meglévőket nem öntözöm túl.. elég lesz eltalálni...

2012. jan. 7. 12:34
én sosem cserélem a gyökereztető viezet és az ablakban szoktam üvegedényben gyökereztetni a dugványokat
2012. jan. 7. 12:08
Én is gyökereztettem már,mert nálam is agyon locsolták,s kidőlt szerencsétlen. Van gyökereztető hormon,az por és a Gazdaboltban árulják,van fás szárú növényre is és lágy szárúra.Vízben meg gyökeresedik a levél és hajt,igaz hosszadalmas.A meleget nem szereti.
2012. jan. 7. 12:07

köszönöm :) én is csak hobbi-szintem tartok növényeket, nincs is sok, de szeretem őket és próbálkozom jól csinálni, vagy összejön, vagy nem :)


szép napot Neked is!

8. aurorasolaris (válaszként erre: 7. - Mkriszti81)
2012. jan. 7. 12:03

Megnéztem a képeidet, nagyon gyönyörűek, szép munkát végeztél :) beraktalak a kedvenceim közé és a továbbiakban is tegyél fel képeket a növénykéidről :)

Köszönöm a válaszodat, igyekszem türelmesen kivárni és hátha sikerülni fog nekem is :) szép napot

7. mkriszti81 (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2012. jan. 7. 11:56
a sok fényt viszont igen, a gyökerezéshez is ez kell
2012. jan. 7. 11:55

Anyukám a muskátlihoz mindíg valami port használt (már lejött a címke, nem tudjuk mi volt a neve)

Kipróbáltam az ibolyámon és ott is használt.

5. mkriszti81 (válaszként erre: 4. - Aurorasolaris)
2012. jan. 7. 11:55

én nem szoktam cserélni, csak pótolni az elpárolgott vizet


nekem sem mind szokott sikerülni, ha kicsit rohadni kezd, abból még lehet gyökér (nekem is így lett), ha nagyon rohad, akkor levághatod éles késsel (ne ollóval, mert az összepréseli) a rohadt részt, ferdén vágd, és várj újabb heteket


kitartást, türelem kell hozzá :)


a kókadt ibolyád több levelét is tedd így vízbe, egyik csak sikerül ;)


ja igen, és a túl nagy meleget sem szeretik (pl közvetlenül a radiátor felett)

2012. jan. 7. 11:48
Én is tettem már vízbe, és azt is irták hogy 2 naponta cserélni kell rajta a vizet, de olyan volt mintha rohadna a levélke szár része.. és sok idő után sem lettek kis gyökerek :( nem tudom mi lehetett a baj..
2012. jan. 7. 11:47

Szia!


Szeretik, ha a földjük mindig nedves, de a sok vizet nem bírják, könnyű túlöntözni!

Nekem is egy így járt, ott a sok víz volt a ludas :(


Levéldugványozással lehet szaporítani bármikor, van, aki földbe dugja, én egy pohárka vízbe szoktam, így látni, ahogy szépen apró gyökérkéket ereszt. Ha már elég ilyen kis "bajuszkája" van (pár hét), beleteszem egy cserép földbe. Legutóbb 2 hónap kellett, mire megjelent a tövében egy újabb kis levélke.

Az anyalevél egy idő után tönkre fog mellette menni, ez természetes, de megmarad helyette az új növénykéd.

Elég lassú folyamat, de megéri :)

Van a virágos naplómban pár kép is az én szaporításomról.

2012. jan. 7. 11:46
Én csak sima vízbe tettem a levágott leveleket, amik gyökeret növesztettek, aztán földbe ültettem és sorban jöttek ki a levélkék:)
2012. jan. 7. 11:37

Kedves olvasók,és témában jártas emberek!


Érdeklődnék tőletek, hogyan tudom a fokföldi ibolyáimat megmenteni a kipusztulástól? Hallottam, hogy levéldugvánnyal is lehet szaporítani, ezt mindegy mikor teszem (pl. lehet ilyenkor télen is), és hogyan kell? Némelyik ibolyám (3 cseréppel van) olyan mintha lelankadtak volna a levelei, ez miért van? Mennyi víz kell neki? Hány naponta kell locsolni? Vagy csak nem bírják ezt a fűtött meleget? Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook