Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elhervadtak a fokföldi ibolyám virágai és a bimbók is, mi lehet az oka? fórum

Elhervadtak a fokföldi ibolyám virágai és a bimbók is, mi lehet az oka? (tudásbázis kérdés)


16. 563b626108 (válaszként erre: 9. - Danina)
2016. máj. 25. 18:30
ez a tanács nekem is jól jött :)
2015. dec. 7. 20:18
Ja és a legkomolyabb hogy nálam az ibolyák eléggé ridegtartáson vannak. kb 2 hetente öntözöm (szigoruan alulról a földre tilos) ráadásul lágyitott vizzel mert nálunk központi vizlágyitó van, kb évi 1-2 szer kap olyan vizet amiben van rendes ásványi anyag, tápot sosem kapnak. Évente többször is virágoznak nagyjából egyszerre kb 2 hónapig vannak virágba borulva. utána pár hét szünet és ujra jönnek a bimbók.
14. Ágio8405 (válaszként erre: 13. - Globus)
2015. dec. 7. 20:12
Én pont forditva vagyok. ibolyáim gyerekkoromtól vannak ( tehát nem az van hogy szereti a házat, anno lakásban is szépek voltak mindig) évi egy hal meg általában de az sok év utáni egyszerüen elöregszik. Ellenben az orchideák mindig 1-2-3 hónapig birják pedig én probáltam már mindent. pakolgattam egyik ablakbol a másikba a napsütéses párás fürdöszobűtól a szobáig mindenhol de sehol nem maradnak meg. akkor sem ha zuhanyzom akkor sem ha tápoldatozom. többet nem is veszek, kérek, megutáltam.
13. globus
2015. dec. 7. 08:30

Fokföldi ibolya nálam nem bírja a klímát :)

Ellenben orchideák háborognak, 4 db van, ami jelenleg virágzik, elpusztíthatatlan növény.

2015. dec. 6. 23:28
tul ontozted szerintem,sok noveny/ez sem/szereti a tul sok vizet.
11. csigabaga (válaszként erre: 4. - Phaedrax)
2012. jan. 8. 16:42
Épp úgy tudtam, hogy ki kell száradnia a földnek és csak utána szabad öntözni.
10. matrika (válaszként erre: 9. - Danina)
2012. jan. 8. 16:18
Köszönöm a tanácsot, semmiképp nem dobom ki mert nagyon szép egészséges maga a növény. virág nélkül is szép csak sajnállom hogy nem tudott kinyilni a sok bimbó. Talán majd jobban figyelek a tápoldatozására.
9. danina (válaszként erre: 1. - Matrika)
2012. jan. 8. 15:31

Ne dobd ki,csak vágd ki a virágok szárát közvetlenül a tőnél.

Hetente 1x öntözd alulról,vagy úgy a földjét,hogy leveleket ne érje víz.

Ablakpárkányra tedd,nem baj,ha hűvös,az enyém fűtetlen verandán telelve állandóan teli volt virággal.

Esetleg vegyél neki Substral rózsaszín táprudat. havonta egyet szúrj a tő és a cserép fala közé.

Talán még azt érdemes megnézned,nem nőtte-e ki a cserepét (felemeled,és ha alul a vízáteresztő lyukaknál látod kibújni a gyökereit,akkor bizony igen.)1-2 mérettel nagyobb cserépbe kell ültetni.

8. matrika (válaszként erre: 7. - Phaedrax)
2012. jan. 8. 15:11
Hát akkor nem lettünk okosabbak. Sajnálom mert az első 3 virág gyönyörű nagy volt és egészséges és hosszú ideig díszelgett. De köszi hogy írtál!
2012. jan. 8. 14:57
Szerintem ha valami betegség lenne, az látszódna is. Valamiért ő maga dobhatta le az egészet magáról, lehet, hogy tényleg fényhiány, de a hűvöset sem szereti.
2012. jan. 8. 14:44
Most alaposabban megvizsgáltam az egyik virág szárat, olyan mintha valami elszorította volna a tőtöl kb 0,5 cm-re, és azon a ponton fonnyadt, alatta fölötte kemény a szára. valahogy így-> )(
2012. jan. 8. 14:37
Csak alulról öntözöm , kb 1,5 hétig szépen virágzott, már vártam az ujabb virágok nyílását, erre a virágok elnyítával a bimbóktól is búcsút kellett vennem sajnos. Lehet valami gomba, vagy penész?
2012. jan. 8. 14:25
Víz-adagolás: csak alulról és sose száradjon ki a földje.
2012. jan. 8. 14:25
Maga a növényke nagyon szép egészséges, a levelei, vastagok haragos zöldek.csak a virágok hervadtak le egyik napról a másikra.Ami bánt, hogy a még ki nem nyílt bimbók is elhervadtak, pedig dugig volt a bimbóval a virágszár.
2012. jan. 8. 14:24

talán a fényhiány, sok fényt igényelnek, de mostanság nagyon kevés van

vagy túl melege van, esetleg víz-gondok..

2012. jan. 8. 14:21
Elhervadtak a fokföldi ibolyám virágai és a bimbók is, mi lehet az oka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook