Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni, de hogyan?! fórum

Fogyni, de hogyan?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
23. Álomvirág1 (válaszként erre: 21. - Binky)
2010. máj. 24. 18:39

Hú, nem tudom. Az én pulzusmérőmön nem ez van.

Meg azért mikor 165 a pulzusom, nem igazán pihenek, én még aerob tartományba vagyok.

22. Binky (válaszként erre: 20. - Álomvirág1)
2010. máj. 24. 18:39

Elvileg kettő van: kardio és erősítő edzés. A zsírégető kardió áll két szakaszból az aerob és anaerob szakaszból.

Hatékony zsírégetés a kettő váltakozással jön létre(pl futásnál néha gyorsabban, néha lasabban, egyenletes tempóban futunk).

21. Binky (válaszként erre: 17. - Binky)
2010. máj. 24. 18:37
Na megnéztem közben, az én tévedésem és elvesztem a fogalmak közt. Bár amennyire most utánaolvastam úgy tűnik az anaerob, ami inkább zsírégető és az aerob, ami pihenésszámba megy.
2010. máj. 24. 18:37

Én úgy tudom, hogy a kardió a zsírégető, az anaerob az állóképességfejlesztő.

Kardio lehet a kocogás, bicikli, aerobik. Jah igen és aerob zóna beli bulzus szám a kardio mozgás.

19. CsillagTM (válaszként erre: 8. - 2b12091acd)
2010. máj. 24. 18:36
tök hasonlóak vagyunk...rajtam is kb. 8 kg van (172 cm, és most vagyok 65-66), és én is sportoltam (versenyúszás, 10-12 évig), aztán egyetemen abbahagytam. a többiek már sok okosat írtak, még annyi, h tényleg ne méregesd magad mindig...elkeserítő tud lenni, és elveszted a lelkesedésed. ja és még egy dolog: a citromos víz, v az almaecet csodákra képes:) hajrá!
2010. máj. 24. 18:35
A kardio pl. az ellipszis tréner, nem? Azt én is inkább zsírégetőnek gondolnám, erőnlétem attól nem nagyon lesz.
17. Binky (válaszként erre: 16. - Álomvirág1)
2010. máj. 24. 18:32
Án úgy tudtam a kardió inkább az erőnlétet fejleszti. Ha nem így van, akkor az az én tévedésem.
16. Álomvirág1 (válaszként erre: 10. - Binky)
2010. máj. 24. 18:28

a kardio= zsírégetés

Ami túl magas pulzusszám, az az anaeorob, és állóképességet fejleszt leginkább.

15. 2b12091acd (válaszként erre: 14. - Dindin19)
2010. máj. 24. 18:25
Gondoltam, semmi gond :-)
14. dindin19 (válaszként erre: 12. - Dindin19)
2010. máj. 24. 18:25
bocsi, ezt nem ide szántam!!!!!!!!!!!!!!!
13. 2b12091acd (válaszként erre: 11. - 0c930ce391)
2010. máj. 24. 18:24

Na most feltettem egy fürdőrucis képet, igaz, tavalyi, de sztem kb most is ilyen vagyok.


ÉS igazad van teljesen, de sajnos most nem érzem így jól magam :( Leginkább az zavar, hogy a kedvenc farmerom szűk lett, és nem is derékban, hanem combban... szóval tényleg fogynom kell, ha törik, ha szakad.


De sokkal jobban bízom a sportban, mint a sanyargató diétákban, bár láttam már olyat, aki pusztán attól fogyott le, és semmit sem mozgott...


Amúgy nagyon csinos vagy! :-)

2010. máj. 24. 18:19

véget ért a hosszú hétvége, tele élménnyel, kalanddal


azt hiszem holnap nem dolgozok, a jóból is megárt a sok, ideje lenne egy kicsit aludni is, az elmúlt napokban erre nem volt idő, de megérte :-DD

2010. máj. 24. 18:17

Szia! Én 168 cm vagyok, és per pill. kb 72 kg, ez a csúcsformám. lehet, hogy ez sokaknak túl sok, de ha megnézed a képem, látni fogod, hogy ez bizony a sport miatt jó úgy, ahogy van. :-)

A felesleges téli 3,5 kg-t úgy adtam el, hogy heti 5x edzek, és este kevesebbet eszem, gyakran csak gy fehérjeshake-t. Lassan járj, tovább érsz.

Ne siess, menni fog, és ne mások véleményére adj, hanem ara, hogy jól érezd magad a bőrödben. és ha így lesz, dőlni fognak az elismerő szavak is :-))))

10. Binky (válaszként erre: 8. - 2b12091acd)
2010. máj. 24. 18:15

Ha megerőltető, és nagyon felmegy tőle a pulzuszámod, az inkább kardio, mint zsírégető.

Ami jó, mert egészséges leszel és fitt, de nem biztos, hogy zsírt is égetsz vele. Viszont elindítja az izmok kiépítését(valamennyire), ami azért nagy plusz.

2010. máj. 24. 18:13

A zsír nem alakul át izommá...

Az izom megléte sok energiát emészt fel a szervezetedben, ezért a zsírból ugyan elkezd égetni, de akkor sem lesz a zsír helyén izom.

2010. máj. 24. 18:10

Hú hát nagyon köszönöm a bíztatást, máris sokkal jobban érzem magam! Amúgy érdekes dolog ez, mert valóban az izom nehezebb, mint a zsír, tehát ha a zsír átalakul izommá, nem feltétlen fogyunk.

Sosem voltam az a nádszál típus, de 55-56 kg körül voltam, ehhez és a magasságomhoz a 62 sok...

Meg akik ritkábban látnak, azért megjegyezték, hogy híztam...


Az az igazság, hogy 5 évig sportoltam, csak aztán egyetem 3. évében elkezdtem dolgozni, reggel suli, este meló, esélyem sem volt menni mozogni, viszont este 11-re értem haza és akkor ettem.. aztán az évek során ezek szerint szépen megérkezett ez a néhány kiló. De most elkezdtem tényleg újra komolyan mozogni, mert jól is esik, és szeretem is. Amúgy azért az alakformáló is olyan, hogy az első 20-25 percben step padon ugrálunk, akkor azért ég a zsír is rendesen, mert konkrétan a hátamon folyik a víz...

7. zena01 (válaszként erre: 1. - 2b12091acd)
2010. máj. 24. 18:06
Hű ez nehéz kérés! Aki meg tudná mondani, Nobel-díjat érdemelne.
6. Álomvirág1 (válaszként erre: 3. - Binky)
2010. máj. 24. 18:03

Így van, a pulzus szám nagyon fontos.

Érdemes beszerezni egy pulzusmérő karórát.

Ha nincs, akkor az a jó tempó, ha tudsz néhány szót szólni edzés közben, anélkül, hogy fulladoznál. De ne is tudj mondatokat regélni.

5. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - 2b12091acd)
2010. máj. 24. 18:02

Ne keseregju. Azért nem "fogysz" mert "sokat" sporolsz, igy a zsir izommá változik. Érdeme lenne megnézetned a testömeg indexed, és mondjuk 1 hónap múlva is, biztos alacsonyabb lesz a zsír értéked. De érdemes lenne lemérned magad (derék,csipő,comb). Biztos lehetsz benne, hogy ennyi sporttal szép alakod lesz, megha a súlyod nem is lesz egy-kettőre kevesebb.

Az a véleményem, hogy nagyon jó uton jársz, csakl igy tovább. A mérleget száműzd 1 hónapra, és csak a centikkel törődj:)

Sok kitartást kivánok:)

4. Álomvirág1 (válaszként erre: 1. - 2b12091acd)
2010. máj. 24. 18:00

Szia!


Majdnem azonosak az adataink.

Szerintem ne kötelezd el magad egyetlen "jól bevált" módszer mellett. Hiszen ezek a fogyókúrák ideig-óráig tartanak, és az eredmény szintén.

Jó az, amit csinálsz.

Általában akin nincs annyi fölösleg, annak nehezebben is indul el. Szóval csak tarts ki és mozogj sokat!

3. Binky (válaszként erre: 1. - 2b12091acd)
2010. máj. 24. 18:00

Ja és alakformálsz, tehát nem zsírt égetsz és nem is igazán izmot építesz. Az izom egyrészt többet nyom, másrészt több kalóriát igényel a fenntartása.


Ha zsírt akarsz égetni, vagy megfelelő gyakorlatokat nagy ismétlésszámmal csinálj (pl. Tatarek Rezső videói), vagy ügyelj a pulzuszámodra és úgy tornázz(pl. Bérex Alexandra).

2. Binky (válaszként erre: 1. - 2b12091acd)
2010. máj. 24. 17:58

Most írok egy cikket a témáról, öt oldalnál tartok...pár tanácsot bemásolok.


1) Nem elég ha egy diétát követsz, azon belül is diétásan kell főznöd: olaj helyett olívaolaj, fehércukor helyett nádcukor vagy méz, kevesebb fűszer(sóval, csípőssel spórolj, nézz utána fűszerek jótékony hatásainak), kevesebb zsír. Sem mártás, sem olaj nem kell a salátára, ha az önmagától is finom. Majonéz, Ketchup, Mustár, Szójaszósz jó pár plusz kalória.

2) Legnagyobb ellenséged a konyhában: olaj, só, cukor. A só ráadásul remekül visszatatartja a vizet, így nem csak a mérleg mutat többet majd, de a tükörben se fogsz magadnak tetszeni.

3) Nézz körül, keress jó diétás recepteket, nézz hasonló műsorokat további ötletekért.

4) Ami bemegy, ki is jön: folyamatosan figyeld a székletedet. Ebből sok mindent megtudhatsz, az értékelési szempontokat Gillian McKeith-től is ellesheted.

5) Próbáld rendszerezni a ’dolgaidat’. Ha szorulásod, vagy szeleid vannak, nem véletlen, és valamit vagy nem csinálsz jól, vagy többet kéne.

6) Igyál sokat. Az étvágyadat is elveszi, azonkívül szinte mindenre jó. Ha máshogy nem megy, minden nap jelöld ki az ásványvízadagodat. Az adagot csakis VÍZben számold. Ne feledd: sok kedvelt ital(pl. kávé) vízhajtóként működik, így azok csak rontanak a helyzeten. Ha rászoksz a leves evésre, jelentősen megkönnyíted az életed.

7) Szokj le a rendszeres túlzott alkoholbevitelről, és ne igyál szénsavas üdítőket. Sok kalória.

8) Dolgozz friss alapanyagokból!! A konzervek rengeteg cukrot, sót, tartósítószert tartalmazhatnak!

9) Vigyázz az édesítőkkel(különösen az aszpartámmal), túlzott fogyasztásuk nem ajánlott.

10) Ne akarj mindent egyszerre és azonnal. Csak magaddal szúrsz ki. ne hasonlítgasd magad máshoz. Te te vagy. Fogyj a saját tempódban. Ne siess, ne méregesd magad össze másokkal.

11) Kis önbecsapás: Tálaláskor a kisebb tányért válaszd, és szépen, igényesen rendezd el az ennivalódat.

12) Ülj le, és nyugodtan egyél, lehetőleg társaságban. Mindent alaposan rágj meg és lassan fogyaszd az ételedet. Így nem fogod magad pukkadásig enni, de jóllaksz. (Míg az agyadig eljut, hogy tele van a hasad, az akár sok perc is lehet, tehát csak LASSAN.)

13) Ne állj állandóan mérlegre. Van, hogy egyszerűen kevesebb kiló megy le, vagy látszólag visszahíztál párat. Azonban ne feledd, hogy a mérleg sokszor csal. A centiket érdemesebb nézni. Hetente egyszer, maximum kétszer mérd magad. Így nem csalódsz, de nem is fogod elbízni magad.

14) Ne szokj le teljesen a csemegéről. A napi többszöri (pl. ötszöri) étkezés segít a az inzulinszintedet kordában tartani. A magok sok fehérjét tartalmazhatnak, és bár nagy mennyiségben hizlalnak, kis mennyiségben egészségesek és hasznosak, nem leszel éhes napközben és nap zabálsz majd főétkezéskor. Ugyanígy a tejtermékekről sem kell véglegesen leszoknod, hisz sok bennük a kalcium. Ahelyett, hogy bogyókból nyernéd ki a szükséges vitaminokat, fogyaszd őket közvetlenül. Sovány tejtermékek is léteznek.

15) Leves vagy egy pohár víz étkezés előtt: kevesebb fér beléd, és nem leszel dehidratált.

2010. máj. 24. 17:55

Sziasztok!

Napok óta csak böngészem itt a fogyókúrával kapcsolatos fórumokat, és elhatároztam, hogy én is indítok egyet.


nem vagyok kifejezetten kövér, 162 cm, és 62 kg. Még csak látni sem nagyon látom magamon ezt a 8-10 kiló fölösleget, és a párom sem. Viszont mégis zavar, jünéhány nadrág szűk lett, és nyakamon a bikiniszezon, én bizony így nem akarok strandra menni...


2 hete nem eszem édességet és kenyeret sem, leginkább salátákat fogyasztok és heti 4x járok tornázni, amiből 3 alakformáló aerobic. Mégsem fogytam egyetlen dekát sem a 2 hét alatt!


Nagyon el vagyok keseredve. Nézegettem itt a 90 napos diétát, meg minden mást, de teljesen tanácstalan vagyok... :-(

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook