Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » AHA sav, BHA sav és hialuronsav kapható külön, egyéb összetevő nélkül? fórum

AHA sav, BHA sav és hialuronsav kapható külön, egyéb összetevő nélkül? (tudásbázis kérdés)


25. bummihatka (válaszként erre: 21. - Channa*)
2021. júl. 20. 14:31
Pigment foltra C-vitaminos hatóanyagok meg alpha arbutin javasolt inkább szerintem.
24. NomNom (válaszként erre: 22. - Bichi)
2021. júl. 18. 11:39
Én is jól megvettem tavasszal, de ott csücsül a szekrényben bontatlanul, majd ősszel elkezdem.:)
23. Channa* (válaszként erre: 22. - Bichi)
2021. júl. 18. 11:28

Köszi!

Nem fogok!

Majd késő ősszel, ha már nem erős a nap. Gondolom ez a lényege;)

22. Bichi (válaszként erre: 21. - Channa*)
2021. júl. 17. 22:57
Nehogy nyáron hámlassz! Akkor lesznek csak igazán foltjaid...
21. Channa* (válaszként erre: 20. - NomNom)
2021. júl. 16. 23:28

Köszi!


Ezt megnézem.


Pigment foltjaim lettek.

Nem túl vészes, de nagyon zavar.

Az orrom alatt van, ami olyan, mintha bajszom lenne, illetve az arccsontomon.


Nem rég vettem kétféle krémet. Amit elsőre vettem az fényvédőt is tartalmaz. Úgy látom, hogy hatásos, mert halványabb lett, illetve a fényvédő nem engedi, hogy jobban barnuljon a foltom.

Vettem egy olyat is, ami elvileg világosítja ezeket a foltokat.


Ezt még csak 1 hete használom.


Remélem jók lesznek, csak arra gondoltam, hogy ez a hámlasztás talán nem ártana.


Ráncom még csak úgy van, ha gyűröm az arcomat, így ezt nem teszem:D


Azt gondolom, hogy a bőrradírral csináltam a foltjaimat, mert attól sebes lettem és nekem nehezen gyógyulnak a sebhelyeim, azaz évekig barna folt marad utánuk.:(


Ősszel ki fogok próbálni ilyeneket.


Ja, száraz is a bőröm, bár most néhány hete szedek kollagént+hyarulont és azóta nem száraz a bőröm és a hajam se.


Köszönöm szépen!

20. NomNom (válaszként erre: 18. - Channa*)
2021. júl. 16. 22:55

Ő ezeket használja.

A saját bőröd igényei szerint kell kiválasztani a termékeket. Vannak a neten "rutinvarázslók", ott be lehet írni milyen problémára keresel megoldást (pl. vízhiányos, érett arcbőr pigment foltokkal) és ajánl termékeket.

19. NomNom (válaszként erre: 17. - Channa*)
2021. júl. 16. 22:53

Nem árt.:)

Nekem legalábbis igényli a bőröm nagyon. Én még napvédő alá is szoktam pedig sokan reggel nem hidratálnak, csak fényvédőt tesznek.

18. Channa* (válaszként erre: 15. - Tien)
2021. júl. 16. 22:43

5 félét? Vagy nem értem...


Pontosan mit vegyek?

És persze, majd ősztől.

17. Channa* (válaszként erre: 14. - NomNom)
2021. júl. 16. 22:39

Köszönöm!

Akkor nekem AHA+hyaluron hidratálásra.


És ha jól értem, akkor van olyan, amit naponta lehet használni.

Hidratálni minden nap kell?

16. tien (válaszként erre: 15. - Tien)
2021. júl. 16. 22:14
Régió_Retinol
15. tien
2021. júl. 16. 22:12

The Ordinary terméket használok.

1.AHA 30%+BHA 2%Peeling Solution.

Hámlasztó hatású (csak az ősz-téli hónapokban ajánlott a használata.

10 perc maximum a hatóidő ,de ha nagyon csíp inkább lemosni.Szép ,tiszta bőrt eredményez ,használat után szinte szívja magába a bőr a hidratàlót.

2.Retinol 1% ín Squalane.

Este vékonyan bekenni a bőrt,elég hülye állaga van.

Kissé olajos ,de reggelre feltölti a bőrt .

Én nem minden este használom ,mert váltogatom a termékeket.

3.Vitamin C Suspension 30%in Silicone.

Tudom ,tudom a Silicone ,de olyan szép tőle az arcom ,hogy pont letojtam.

4.Vitamin C Suspension 23%+HA Spheres 2%.

Nekem csíp ,de használ pici kell belőle ,és ritkán.

5.Buffet peptide szérum.

Nagyon klassz cucc ,szépen tölti az arcot.

Este bekenem ,nincs olajos hatás ,nem csíp.

Ezek mind TO termékek ,ár érték arányban remek !


De soha nem szabad együtt használni !

Tehát: hétfőn egy kis régióból.

Kedd akàr egy gyengéd budget.

Ki is lehet napokat hagyni ,de akkor nyílván este a hidratálás nem maradhat el.


Fontos hűtőszekrényben tároljuk!

Tök jó a pipettás megoldás ,mert nem nyúlunk kézzel a cuccba.


Remélem kicsit segítettem😊

14. NomNom
2021. júl. 16. 21:58

Melyiket szeretnéd?

Az AHA és BHA kémiai hámlasztásra valók, én jelenleg nem használok hámlasztót:

[link]


A hyaluronnak vízmegkötő képessége van, hidratálásra való. Nedves bőrre kell felvinni.

[link]

13. NomNom (válaszként erre: 7. - Bummihatka)
2021. júl. 16. 21:53
És keverni is kell valamivel, azt sem töményen teszed fel.
12. NomNom (válaszként erre: 5. - Kacsahercegno)
2021. júl. 16. 21:53
Hát igen, azért 100% AHA. Szépen leégne a bőre. De valóban a 30-tól is le tud.xD
11. Kacsahercegno (válaszként erre: 9. - Qwert1234)
2021. júl. 16. 17:01
The Ordinary. Amúgy ha nem a 100%-os savban akarsz fürdeni, de az 5-10%-osak túl gyengék, használd gyakrabban. Én is van hogy minden másnap hámlasztok, mert rinocérosz bőröm van és úgy esik jól. De biztos olyan is van aki minden nap használja.
10. Bless the child (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2021. júl. 16. 16:53
Kérdezd Walter White-ot
2021. júl. 16. 16:38
Köszi a válaszokat :) amúgy természetesen nem úgy gondoltam, hogy a 100%os savat tenném az arcomra, természetesen higítottam volna valamivel. Amúgy a TO az melyik márka rövidítése?
2021. júl. 16. 16:34

Ha már van egy ilyen fórum...


Légy szíves gyakorlott használók írnátok arról, hogyan kell használni, mi a hatása, stb.?


Köszi!

7. bummihatka (válaszként erre: 6. - Bummihatka)
2021. júl. 16. 08:39
Jah mondjuk c vitaminból van ilyen por állagú pont a TO-nál, végülis az is sav..
2021. júl. 16. 08:38

Én sem vagyok vegyész, de szerintem kell az aktív ható anyagok mellé más is, amivel formulázva van, ami ilyen vivő anyag féle.

Másrészt a 30%-os aha is sokaknak lemarja az arcát, eleve csak 10 percig lehet az arcon hagyni, a 100%-osat nehezen tudok elképzelni savakból.

5. Kacsahercegno (válaszként erre: 3. - Qwert1234)
2021. júl. 16. 08:35
Miért akarnál 100%-osat? o_O A TO-nak van 30%-os AHA-ja és már az is szükségtelenül erős, főleg gyakori használatra, vagy ha rosszul használod... Attól hogy valamiben több a hatóanyag, nem feltétlen lesz jobb a bőrödnek. Ezeket a termékeket direkt úgy alakítják ki, hogy normálisan lehessen használni, stabil legyen és hatékony (ahogy NomNom már írta) nem azért mert gonoszak és kispórolják belőle a hatóanyagot. :-)
4. NomNom (válaszként erre: 3. - Qwert1234)
2021. júl. 15. 23:05

Nem vagyok vegyész de egyrészt biztosan kell még valami hozzá, hogy tartós legyen vmennyire, van amelyikhez a nagyobb hatékonyság miatt tesznek plusz dolgokat, illetve olyan anyagokat is tesznek hozzá amik segítenek a jobb felszívódásban, hogy hatékonyabban fejtsék ki hatásukat.


Kérdés, hogy neked mire kellenek.

3. qwert1234 (válaszként erre: 2. - NomNom)
2021. júl. 15. 22:36
Köszi :) őket is már néztem, de sajnos az övékébe is van még más dolgok is.. egyáltalán amúgy van rá esély, hogy kapok 100%os aha savat, hiarulon savat? Vagy esetleg olyat ami vízzel van csak higítva? Egyáltalán a márkák honnan szerzik be? Vagy ők gyártják? De miért tesznek hozzá még egy csomó dolgot?
2. NomNom (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2021. júl. 15. 22:07
Nézd meg a The Ordinary termékeit. Ők a minimális szükséges dolgokat pakolják a termékeikbe.
2021. júl. 15. 21:44
Aha savból, bha sávból meg hiarulon sávból van olyan amiben csak a hatóanyag található, tehát csak aha acid, csak bha acid, csak hiarulon acid? Eddig csak olyat találtam amiben még nagyon sok összetevő található....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook