Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyi 2012 fórum

Fogyi 2012 (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyi 2012

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1204. Drop
2013. szept. 7. 12:19
tudom, tudom... meg lehetett volna oldani másképp is, csak az egyszerűbb megoldást választottam.. de most már másképp lesz
1203. patapucs
2013. szept. 7. 11:58
A korpás vagy a teljes kiőrlésű zsemlével is jobban jársz mint a nasi pogival
1202. patapucs
2013. szept. 7. 11:56

A pogi helyett miért nem veszel inkább mást?

Ha a grill pultban nem akarsz az ár miatt vegyél tejterméket.

Az én ebédem /mert most megyek az Auc.ba 10dkg light óvári sajt és egy dob cottage cheese. Tegnap mivel nem volt kajám, egy cerbonát ettem, egy joghurtot és ezt a cott.sajtot.

1201. Drop
2013. szept. 7. 11:34
Nekem is sokáig ezek nem voltak jelen az életembe... de most visszajöttek... Sajnos.
1200. patapucs
2013. szept. 7. 11:25

Jaaa, most már világos.

Hát igen, ezeket száműztem először.

Kivétel azok az alkalmi dolgok, ami félre evés, de ennyi belefér.

Pld tegnap ettem egy Mozart golyót és este "halotti tor"t tartottunk a fiammal az egyik állatunkra emlékezve és akkor lecsúszott kb 0,5 dl bor.

1199. Drop
2013. szept. 7. 11:14
Nasi, süti, csoki egyebek vagy nem viszek melóba kaját(elfelejtem) és helyette gyorsan veszek egy-két pogit, vagy csigát (30 percbe ez fér bele) ... vagy a bulik alkalmával kevesebb pia, közbe nem ropogtatni. Meg kevesebb szószok vagy egyáltalán nincs szósz.(ketchup, mustár, majonéz).. meg az adagot csökkenteni...
1198. patapucs
2013. szept. 7. 10:33

Akkor valóban csak a félre evésre kell figyelni.

Egyébként mit jelent ez nálad? A nasikat?

1197. Drop
2013. szept. 7. 10:23
Attól nem félek, hogy keveset eszek, mert diétát én tartani nem tudom, eddig se tudtam.. eddig is félre ettem... csak kevesebbet tudok enni, mint most, mert most eszem keveset, vagy inkább többet mint kellene... na szóval lehet ezt csűrni-csavarni... de a lényeg, kevesebb félre kajálás és kevesebbet...
1196. patapucs
2013. szept. 6. 22:40

Azért arra vigyázz, hogy nehogy túl keveset egyél, mert akkor pont azért nem fogsz fogyni.

Nálam kiderült, hogy amit soknak éreztem, az csak 700-800kcal volt.

Most igyekszem 1000-1200 köröttre feltornázni, majdnem dupla annyit eszem mint pár hónapja és fogyok.

1195. Drop
2013. szept. 6. 22:29

a fogyás 80 % ban a kaján múlik... ezt tudjuk...

nekem is még kevesebbet kell ennem... és az edzést is mindig váltogatni kell, váltani, változtatni... hozzá szoktam ehhez a terheléshez, nem fáradtam el, amit írtam is csak megszokásból mentem le... ma pl még délután is éreztem az edzés hatását...

esetleg dietetikus... vagy egy edző tanácsa, irjon össze egy megtartható étrendet!?

1194. patapucs (válaszként erre: 1193. - Ibolya19710123)
2013. szept. 6. 21:45
Szívesen! :-)
1193. ibolya19710123 (válaszként erre: 1192. - Patapucs)
2013. szept. 6. 18:01
Kösz a segitséget!
1192. patapucs
2013. szept. 6. 16:20

Az intervallumos dolgot már én is hallottam.

Az ellipszisnél szoktam azt csinálni, hogy időnként gyorsabb tempóra váltok.


Én a következőt csinálom, hátha segít dönteni.


Délelőtt csak gyümölcs, utána szétválasztó diéta elve alapján.

Ez azt jelenti, hogy magas fehérjés dologhoz zöldség, főzelék magában zabkorpával sűrítve (vagy önmagával).

Amit nem eszem: burgonya, rizs, búza alapú dolgok

Ritkán: édesség (pld. ma a lelkem kívánta a Mozart golyót, így megettem egyet)


Naponta 4-5 alkalommal eszem, mert minél ritkább az étkezés, annál lassabb lesz az emésztés és jobban fog tartalékolni (és én is 38 vagyok, szóval nálam sem mindegy) a szervezet.

+ a kalóriabázison vezetem, hogy mit és mennyit tetem, így el tudom kerülni, hogy túl kevés vagy túl sok legyen.


Eddig ez a taktika bejött.

1191. ibolya19710123 (válaszként erre: 1190. - Drop)
2013. szept. 6. 16:11

Hello!


Felkaptam a fejem amikor olvastam hogy mit irtál. Mármint az intervallumozásról. Szerintem is jobb mint a monoton kocogás. Biciklivel már próbáltam a nyáron, most futással is kifogom próbálni.

Összegzés a nyárról:

Fogyás semmi. Ami lement, fel is jött. 85 kg a jelenlegi sulyom, kb tavasszal is ennyi voltam. Volt hogy lement 2-3 kg, de az vissza is jött. azt is tudom mi az oka. Nem vettem komolyan. Hiába volt futás, biciklizés, a kajára nem igen figyeltem. Elértem azt a kort, (42) amikor már a kevesebb kajától is hízok, hiszen lassabb az anyagcserém mint 20 éves koromban. Valamit ki kell találnom a kajára, mert túl sokat eszem. Nálam csak a drasztikus fogyókőúra segít. Ezt tudom biztosan, hiszem ismereem a tesetem, tudom hogy mire mikor hogy reagál.

Mozgás marad, de kajálást még nem döntöttem el hogy hogyan csináljam. Nekem előre el kell határoznom hogy másnap mikor mit egyek, mert csak akkor tartom be., Ha nincs kitűzve az aadag, és mogy mi legyen ami eszek, akkor össze-vissza bekapok mindent.

1. változat: délelőtt gyümölcs, ebéd hús meg saláta, vagy főzelék, este ismét gyümi.

2. változat: délig minden, délután és este már semmi.

Szerintetek melyik a jobb???

1190. Drop
2013. szept. 6. 13:38

Sajnálom!


Hát ha belegondolsz a távfutók se 50-60 kilométerrel kezdték. A súlyemelők is mindig a csúcsot keresik, a legnagyobb súly megemelését. Ha mindig ugyanazt csináljuk nem fejlődünk. Az csak egy szinten tartás. Nekem most kell szintet lépni, még mielőtt kevés lenne ez a mozgás és a kaja. Most kell, mert ez a 70-75 közötti ez az amikor hipp-hopp és felszalad 80-85 re és tovább. De még innen könnyen lehet lefele építkezni és kell is. Igenis kell! Szóval nem a hosszútávú futás lesz a célom. Persze az is belefér egyszeregyszer, de a lényeg, hogy kibillentsem magam ebből, felpörgessen magam, beindítsam a fogyást. Intervallum futások és súlyzózás. Anyagcserém működik, de nem zsírt éget. Nekem meg az kell.

Sorolhatnám , hogy ez miért jobb:


Időhatékony.


Serkenti az anyagcserét.


Növeli az antioxidáns termelést.


Mozgás után is folytatódik a zsírégetés (akár 36 órán keresztül!) Ennek oka, hogy a fokozott edzés miatt anyagcseréd felpörög, amit aztán szervezeted őrült mód próbál visszaállítani az edzés előtti szintre. Ehhez a munkához viszont sok-sok oxigénre van szüksége. Az oxigénfogyasztás általi energianyeréshez pedig rendesen égeti a kalóriát.


Felkészít a stresszhelyzetekre, hiszen intenzitása ciklikusan változik. Pontosan olyan, mint egy érzelmi hullámvasút. (Az egyik pillanatban minden rendben, aztán váratlanul lecsap a stressz.) Az intervall edzés felkészíti testedet, hogyan reagáljon a váratlan helyzetekre, hiszen a stresszhez hasonló reakciókat vált ki szervezetedben: hirtelen megnövekedett pulzusszám, oxigénhiány, izzadás. De nem káros, mivel ezek a tünetek értelmet nyernek, „levezetődnek” a testmozgás által.


Jó alakformáló. A zsírégetés mellett szépen formálja, építi izmaidat.


A gyakori tempóváltások miatt egyszerűen nem lehet megunni.


Na majd meglátjuk, hogy nálam hogyan válik be. Ma volt az első. És még most is érzem... Durva...

1189. patapucs
2013. szept. 6. 11:57

Sajnos reggel elpusztult. :-((


Erre én sem gondoltam, mármint hogy hozzászokik a szervezet és nem hat úgy mint korábban.

Most hogyan fosz változtatni?

1188. Drop
2013. szept. 6. 10:51
Jobbulást az állatkának! Nekem meg a vállam fáj, szerintem megfázott.
1187. Drop
2013. szept. 6. 10:37
Leesett az újabb tantusz a fogyásomban. Rájöttem, hogy miért nem fogyok. Eddig hiába mondta nekem bárki is, egyiken be, másikon ki. Mindig saját magamnak kellett rájönnöm, hogy mi jó és mi nem jó a testemnek. Már többször említettem, hogy a fogyás egy jó önismereti teszt is. Na szóval vége a hosszú óra-másfél órás futópados edzéseknek. Amit eddig csináltam az csak egy puszi volt a szervezetemnek (ahogy Katám mondaná). Már nagyon hozzá szokott szervezetem ehhez. Szóval kell egy nagy löket neki. Egy nagy bomba támadás :) Tudom, tudom már mondtátok , hogy változtassak, de nekem most jutott el az agyamig. :)
1186. patapucs
2013. szept. 5. 18:20

Ma fejfájósan, nyűgösen.

Halódik az egyik állatunk, holnap viszem dokihoz. :-(

1185. Drop
2013. szept. 5. 17:47
Na és ti hogy vagytok mostanság? Meséljetek!
1184. patapucs
2013. szept. 4. 22:05

A zselatin állítólag jó, mert kollagén van benne.

Van egy jó receptem, mindjárt bemásolom ide, csak előbb elmegyek fürödni.


Este 1 óra tengerimalac takarítás volt sport helyett.

1183. Drop
2013. szept. 4. 21:39

Gondolod a zselatin meg citromhéj por használ? Ja és mi az a citromhéj por?


A bőröm meg lógjon, csak fogyjak.. Most tök mindegy hogy 30 évesen lóg vagy 50. Nem!?

1182. patapucs (válaszként erre: 1179. - Drop)
2013. szept. 4. 13:50

Én is így vagyok vele (és mindig is így voltam).

Egyébként szerintem ahhoz, hogy nagyjából rendbe jöjjön a bőr, kell 1-2 év.

A pacskert nem tervezem hamar feldobni, szóval végül is van időm... :-)

1181. patapucs
2013. szept. 4. 13:48

Tablettát én sem veszek...vettem étkezési zselatint és citromhéj port.

Csinálok fini zselét és minden nap eszek belőle :-)

Nasinak jó lesz. :-D

1180. Drop
2013. szept. 4. 09:32
tegnap egybe lefutva 4.3 km ma már 4,7 km...
1179. Drop
2013. szept. 3. 18:12
Akkor nem veszünk kollagént, meg amúgy is drága. Meg aki így akar szeretni, az így is fog... lógó orral akarom mondani, lógó bőrrel :)
1178. Drop
2013. szept. 3. 17:59
Ezt tudtam én is... én se vagyok fiatal az idénharminc évemmel. Akkor sem rugalmas már a cuci :) Vitamint most be kell vásárolnom, mert elfogyott, meg jön a hőn áhított telecském :)
1177. patapucs
2013. szept. 3. 17:11

Ezt kaptam:


a bőrt sajnos nem feszesíti semmi, kivéve az izomzatot. ebben a korban a bőr már nem igazán rugalmas, így akkor tudod feszessé tenni ha aláépítesz némi izmot súlyzós edzésekkel. ehhez tápkiegnek menjen fehérje, illetve vitaminok, pl mulvititamin for women, omega 3, calcium complete és c-1000!


Szóval én már öreg vagyok....na szép.

1176. patapucs
2013. szept. 3. 13:03
Én most írtam nekik, hogy mit javasolnak a bőrömre (mivel a fogyást nem tudta követni a bőr), ha kapok választ bemásolom.
1175. Drop
2013. szept. 3. 12:14
Én is megnézem magamnak ezt a kollagénest tabit... Marad a fólia és a pamut naci...
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook