Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogyás teherbe esés előtt, illetve kora terhesség alatt fórum

Fogyás teherbe esés előtt, illetve kora terhesség alatt (beszélgetős fórum)


12. vekni (válaszként erre: 11. - 946f66f45d)
2016. jún. 13. 14:50

Nem írtad, hogy mennyi plusz van rajtad, mert pár kilóval én nem diétáznék, ha teherbe esel, csak az egészséges táplálkozásra figyelnék. Ha sokkal több ment fel, akkor a leadása akár segítheti is a könnyebb teherbeesést és a problémamentes terhességet.


Ne görcsölj rá, össze fog jönni. Éld meg úgy, mint egy izgalmas várakozási időszakot, amikor még van időd aludni is. :)))

2016. jún. 13. 14:47

igen probalkozunk, es majusban nem jott meg..volt baba de elment..es azert 2-3 honapgyogyulas utan probalkozunk. Rajta avgyunk az ugyon :) faj a mult, de vagyunk a kisbabara.

es az utolso hozzaszolas a futas, bicajozas na ilyesmikre gondoltam, ami koraterhesseg alat tis vegezheto mert barmikor megfoganhat a pici :)

10. vekni (válaszként erre: 9. - 6496c360f6)
2016. jún. 13. 12:49

De ha több mint egy éve volt az abortusz, azóta biztos próbálkoznak. Nem írta, hogy az ő egészségével lenne probléma, hanem a terhességgel, a magzattal volt gond. :(

Szerintem ha orvosilag nem ellenjavallt, sokkal jobb esélye lehet, ha megerősödik a szervezete. Terhesség alatt is sok intenzív mozgást támogatnak, nem feltétel, hogy akkor csak sakkozni lehet. :) Persze nem versenyszerű súlyemelésbe kell vágni, de a bicajozás, futás, sok minden jó lehet.

9. 6496c360f6 (válaszként erre: 8. - Vekni)
2016. jún. 13. 12:16
De bármikor az lehet.
8. vekni (válaszként erre: 1. - 946f66f45d)
2016. jún. 13. 11:00

Ha még nem vagy terhes, szerintem belekezdhetsz egy teljes életmódváltásba, sok sporttal, egészséges táplálkozással, nem csak jógával, kismamatornával. Ha életmódot váltasz, egészségesebb, erősebb leszel, nagyobb eséllyel lesz problémamentesebb a terhességed is.

Előre óvatoskodni, visszafogni magad, mikor még nem is vagy terhes, szerintem felesleges.

7. 6496c360f6 (válaszként erre: 6. - 946f66f45d)
2016. jún. 13. 10:48
Sok sikert! :) Ez remek ötlet! :) Amúgy youtubon találsz kismama tornát, ha unod a jógát.
6. 946f66f45d (válaszként erre: 5. - 6496c360f6)
2016. jún. 13. 07:31
próbalkozunk jelenleg is :) es azert igy tettem fel a kerdest, hogy ha sikerul es megfogan a pici, akkor mit erdemes mozogni. En jogazom, de akkor majd a kismama valtozatra valtok :)
5. 6496c360f6 (válaszként erre: 1. - 946f66f45d)
2016. jún. 13. 00:35
Tehát akkor most babát vársz, vagy csak dolgoztok rajta? Ez nem egészen világos. Terhesség alatt nem ajánlatos semmi új mozgásformába kezdeni a jóga, úszás(erről vannak más vélemények is) és a kismamatornán kívül. Tehát, ha előtte csináltál valamit, azt folytathatod, de ne most váltsd meg a világot. :) Én így tudom.
4. 946f66f45d (válaszként erre: 3. - Ankamacko)
2016. jún. 13. 00:08

koszonom hogy irtal :)

szerintem a taposogep az nagyon hasznos;)

a kajara en is figyelek, foleg arra melyik napszakban mit eszem. Hasizmozni nem mertem a baba miatt de most hogy gyogyulok kicsit tornazom azzal is. Csak ket rosszul vegzodott eset utan mar felek. :(

2016. jún. 12. 18:57

Én is hasonló helyzetben vagyok, ráadásul vigyáznom kell a vérnyomásomra is, mert messzire el szeretném kerülni a toxémiát.


Taposógépem van, amit nagyon szeretek. Nem megerőltető, de hatékony és tempós sétákat szoktam tenni.

A kajára is sokkal jobban figyelek. Bízom benne, hogy ez elég lesz.

2016. jún. 12. 08:45
senki?:(
2016. jún. 12. 07:55
Sziasztok, az a helyzet hogy 2015 marciusaban volt egy abortuszom, meg kellett szakítani a terhességet mert nem volt rendben minden...szóval utana felszalad ram jo par kilo..:( amivel,azota is kuzdok. Talan mostanra indult meg eddig nagyon nehezen. Viszont a parommal nagyon vagyunk mar kisbabara. Az lenne a kerdesem hogy milyen mozgásformát ajanlotok kora terhesseg isejere, illetve teherbeeseskor? Vagy valakinek van tapasztalata, vagy volt hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook