Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogtömés után kialakulhat gyulladás? fórum

Fogtömés után kialakulhat gyulladás? (tudásbázis kérdés)


2017. ápr. 30. 13:16
Koszonom a valaszokat. Ugy folyadekra edesre sosra...nem erzekeny. Csak kocogtatasra erzem h picit gyulladt.
5. Gabriella_127 (válaszként erre: 1. - Norma2)
2017. ápr. 30. 11:36

A gyógytömés nem valami tartós dolog, ráadásul a fehér esztétikus tömés után is egy ideig érzékeny lehet a fog, mivel savval marják fel a fog felületét hogy tapadni tudjon hosszútávon.

Az amalgám tömés után nincs egy az érzékenység érdekes módon. Habár én 1 kivételével már az összes amalgám tömésem kicseréltettem fehérre az idők folyamán.

A cataflam van akinek tényleg erősebb, de ahogy érzed, ha úgy veszed észre szükséges szedni akkor vegyed, mert a gyógytömést még cserélni is kell, nekem is volt olyan fogam amelyikkel hetekig vissza kellett járjak mindig másféle gyógyszeres tömést tettek bele mert az istennek se akart gyógyulni.

Nekem akkor a flectort kellett szedni, de hatóanyag tekintetében lényegében majdnem ugyanaz.

Én szedtem, amikor éreztem fájogat, majd lassan elmúlt és megkaphattam a végleges tömést bele.

Az is érzékeny volt egy kis ideig, azóta semmi gond nincs vele.

4. cd7bc2426f (válaszként erre: 3. - Norma2)
2017. ápr. 30. 11:21
És felülbírálod a doktort? :DD
2017. ápr. 30. 10:42
azért mert a napokban rossz a gyomrom, és nem akarom még ezzel is "ne adj isten" feleslegesen terhelni.
2017. ápr. 30. 10:33
Miért nem hallgatsz a doktorra? A Cataflam Dolo nincs olyan erős, mint a sima Cataflam. Gondolom, még vissza kell menned. De ha nem, akkor mielőbb tedd meg. Én nagyon megjártam most a fogammal.
2017. ápr. 30. 10:22

Sziasztok


3 napja voltam fog tömésen. Volt egy kisőrlő fogam lent ami lyukas volt, és be is tört. Az utána nem fájt. Igaz nem is ettem azon az oldalt utána.

Namost, gyógyszeres tömést kapott fehér töméssel lezárta. Akkor azt mondta nekem a doki hogy vegyek Cataflam Dolo-t és napi 3x 2 szemet vegyek be. (wtf???) Minek gyilkoljam a gyomrom ennyire és ráadásul 1 hétig mondta hogy szedjem így. Ez elég sok nem? AZt mondta hogy megelőzzük a gyulladás kialakulását. Elég közel volt a fogbél, sajnos mély volt a lyuk.

A lényeg hogy napi 2 szemet vettem csak be belőle. Két részre bontva. Ma reggel felkeltem, és érzem hogy kopogtatásra kicsit érzékeny. Nem fáj, de ha megkocogtatom érzem hogy érzékeny. Másnak volt hasonló, elmúlhat ez majd? sajnos a dokit nem tudom elérni...így gondoltam megérdeklődöm itt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook