Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyulladás 1 hónappal foghúzás után. fórum

Gyulladás 1 hónappal foghúzás után. (tudásbázis kérdés)


2020. dec. 20. 19:03

Korábban is ugyanezt a gyógyszert szedted?

Persze, kialakulhat később is allergiás reakció, sőt az is lehetséges, hogy csak bizonyos mennyiség felett nem tolerálja a szervezet.

Remélem, minél hamarabb sikerül megszabadulni az utólsó góctól is és meggyógyulsz.

17. liliom10 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 20. 18:42
Egy ismerős nő mesélte, hogy Sumetrolimot írtak fel neki. Már többször szedte életében, soha nem volt mellékhatása. Az utolsó alkalommal pont egy háziorvosi rendelőben jöttek ki az allergiás tünetek, de úgy, hogy majdnem megfulladt. Persze kapott életmentő injekciót. Szóval kiderült, hogy mindegy, hányszor szedted már, egyszer csak lehetsz allergiás arra a gyógyszerre !
2020. dec. 18. 21:51

Kedves Vendriner!


Tavaly elég sok antibiotikumot kellett sajnos szednem a mandulám miatt. Akkor nem volt semmi bajom.

De azt olvastam hogy allergiás reakció kialakulhat később is. (persze nem értek hozzá)

Azóta a manduláimtól már könnyes búcsút vettem. :)


Aztán a cisztás fogamtól is elbúcsúztam. Azt hittem ezzel végre lezárhatom a góckutatást de elég makacs egy dolog ez :(

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Liliom10)
2020. dec. 18. 21:46

Kedves Liliom10!


Köszönöm szépen a segítséget!

Sajnos ma és holnap nem rendel az orvosom de vasárnap délelőtt megyek.

Nem tudom mi lehetett a pontos oka hogy rosszul lettem, de mind a 2 alkalommal a gyógyszer bevétele után történt.

És mivel a betegtájékoztató azt írta hogy ha láz jelentkezik bevétel után, akkor azonnal hagyjuk abba a szedést, így nem mertem ma bevenni.

Ma teljesen jól is voltam. Nem volt se láz se rosszul lét.


De majd írok mit mondott az orvos :)

14. liliom10 (válaszként erre: 13. - VendrinerPiroska)
2020. dec. 18. 21:10
Lehet... Érdekes, mert általában kiütések lesznek, duzzanatok, nem láz és szapora pulzus.
13. VendrinerPiroska (válaszként erre: 12. - Liliom10)
2020. dec. 18. 20:38
Vagy a klavulánsavra. Persze lehet, hogy csak egy másik összetevő a ludas. Anyukámnál volt már olyan, hogy a hordozó anyag okozott elég kellemetlen mellékhatást, és mivel magát az aktív hatóanyaggal nem volt gondja a szervezetének, így át tudták állítani egy ugyanolyan hatóanyagú, de különben más összetevőket tartalmazó szerre.
12. liliom10 (válaszként erre: 11. - VendrinerPiroska)
2020. dec. 18. 20:31
Sőt, mostantól egész életében mindig szólni kell, hogy allergiás az amoxicillinre ! Remélem, általában megkérdezik !
2020. dec. 18. 20:12
Volt már máskor is allergiás reakciód antibiotikumra? Mert, ha igen, akkor a következő gyógyszer felírása előtt mindenképpen meg kell említened. Ilyenkor a Dalacin C is jól működik, annál más az aktív hatóanyag.
10. liliom10 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 20:06

Szia ! Ma nem tudtál volna felíratni másik gyógyszert ? Az antibiotikumot folyamatosan kell szedni.

Jobbulást kívánok !

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Liliom10)
2020. dec. 18. 12:51

Szia Almowill duo-t szedtem. A tájékoztatóban azt írták amennyiben láz jelentkezik azonnal abba kell hagyni a szedését. Közben beszéltem az orvosi aszisztenssel és ő is mondta hogy hagyjam abba. Vasárnap megyek vissza az orvoshoz.


Amúgy mikor a második szem után este megint belázasodtam, direkt nem vettem be lázcsillapítót és reggelre elmúlt. De inkább a szívdobogás meg a remegés volt az ijesztő...


Köszönöm a válaszod!

8. liliom10 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 11:59
Az is lehet, hogy nem az antibiotikum okozza. Elolvastad a gyógyszerismertetőt ? A lehetséges mellékhatásokat ?
7. liliom10 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 11:58

Hívd fel az orvost ! Másik antibiotikum kell, amire nem vagy allergiás !!! Nem szabad napokat kihagyni ! Pláne most, hogy jönnek az ünnepek.

Mit szedtél ?

2020. dec. 18. 10:28

Na a tegnapi napon valszeg sikeresen allergiás lettem az antibiotikumra. Vagyis ma már nem mertem bevenni.

Tegnap Délben bevettem 1 szemet, rá két órára elkezdett görcsölni a hasam majd hidegrázás és láz. Gondoltam a gyulladás miatt lettem lázas így bevettem egy lázcsillapítót.

Majd este fél 7 fele bevettem a 2. szem antibiotikumot és rá két órára elkezdtem remegni meg olyan magas pulzusom lett mint egy maratonfutónak. Majd megint hidegrázás és láz.

2020. dec. 17. 20:23

Köszönöm szépen a válaszod! Igazából 2 éve kezdtem góckutatásba mert hullott a hajam. Azóta már a manduláimat is kiszedettem mert havonta volt tüszős gyulladásom. A ciszta a fogamon később lett felfedezve. Nagyon érdekes hogy amúgy sosem fájt, nem volt vele gond. Viszont azt mondták hogy ettől függetlenül ez egy gyulladás a szervezetbe. És igaz is volt :( azóta csak kínlódok mióta kihúzták.

De hiszem hogy jobb lesz ha sikerül kilábalni ebből. De azért rohadjon meg hogy egy ilyen év után a szabadságom első napjára gyulladt be :D


A kenőcsöt mindenképpen kipróbálom!!

2020. dec. 17. 20:15

Nagyon sajnállak. Nekem is volt már gondom karácsonykor. Az én cisztás fogamat helyből a szájsebészeten húzták ki, és ki is kaparták a belsejét, utána pedig összevarrták. Remélem, a második adag antibiotikum hatni fog, bár lehet, hogy hasznos lenne kérni még egy adagot. Max 10 napig lehet szedni egy alkalommal.

Sajnos, az ilyen gyulladások elég makacsak tudnak lenni és visszajárnak. Curasept kenőcs is nagyon jó szükség esetén.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Cc7a88f96d)
2020. dec. 17. 18:50

Már tegnap délután az orvoshoz visszamentem :D úgy bepánikoltam. Csak olyan rossz hogy már be volt gyógyulva és megint felnyitottak :(

Félek hogy sosem lesz vége. Annyit kínlódtam már ezzel a foggal... most meg még a helyével is?? Tiszta nyomi vagyok

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 17. 18:45
Hù,szerintem mielőbb doki.Minnèl tovàbb hùzod,annàl nehezebb lesz kezelni.Jobbulàst!
2020. dec. 17. 18:40

Sziasztok,


Röviden:

Volt egy fogam aminek a gyökerén ciszta volt. Kihúzták. Sajnos kiesett a véralvadék így 2 nap múlva visszamentem az orvoshoz mert nagyon fájt, begyulladt.

Szedtem antibiotikumot meg kaptam jódos gézt a sebbe.

Ez több mint 1 hónapja volt. A seb szépen begyógyult. Nem fájt. Már simán rágtam vele.

Tegnap reggel viszont arra ébredtem hogy húzódik. Megnéztem és be volt vörösödve, valamint alatta a nyirokcsomó meg volt duzzadva és fájt.

Visszamentem az orvoshoz, megint felnyitotta, kaptam gyógyszert meg jódos gézt.

Viszont azt mondta ha megint be fog gyulladni akkor szájsebészeten ki kell tisztíttatni mert annó a ciszta rajta volt egy idegszálon és ez miatt lehet még rajta gyulladás.


A kérdésem annyi hogy valaki járt e már hasonló cipőbe?

Nagyon el vagyok keseredve mert jönnek az ünnepek és félek hogy rosszabb lesz. :(

Ma még kis hőemelkedésem is volt úgy be van gyulladva....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook