Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fogászati számla! fórum

Fogászati számla! (beszélgetős fórum)

12. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 11. - Mamás)
2009. márc. 12. 19:34

Teljesen egyetértek veled, ami a dühödet illeti. Mindenhol, mindenki átver és ugyanmá' Fogyasztóvédelem...!


Csak példának hozom fel, meg sem közelíti a te ügyedet: a Kaiser's-ben vettem egy energiatakarékos izzót sok pénzért. Biztos emlékeztek, régen ki lehetett próbálni, becsavarni egy foglalatba vagy mi. Hát most ilyen persze nincsen. Na, hazavittem és rá kb 3 hétre kiégett egy ilyen izzónk. Én meg büszkén mondom a férjemnek, semmi baj, ugyanis van itthon, a múltkor vettem. Na, hozza, csavarja - mit tesz Isten - nem ég. Rögtön leméri műszerrel és közli, szakadt az izzószál! (Mer'hogy ért hozzá és műszere is van...:-) Mondom, majd visszaviszem. Vissza is vittem, de tudtam én előre, hogy hiába, mert nincs meg a blokkom. Ők is tudták, én is tudtam, hogy ott vettem, ez az újfajta spirálforma volt és ismernek is, mert mióta megnyílt ez az áruház, majd'minden nap látnak. Na, mindegy.


Kérdik, blokk? Mondom: nincs. Akkó' sajnos - mondják ők. Kérdem én: maguk is elraknak minden napi vásárlás-blokkot? Nem, ők nem. Nohát, én sem. Az áruházigazgató orra előtt kivettem a dobozból az égőt, széttéptem a dobozt, az égőt meg odavertem a kőpadlóhoz, hogy eltörjön és ne tudják kiszedni a szemétből (becserélni), majd kértem egy seprőt és összesepertem. Ezek úgy meg voltak döbbenve, hogy csak néztek. És utána kisétáltam az üzletből. Ez így történt.


Tudom, hogy nem volt igazam, mert tényleg kell a blokk és akkor kicserélték volna, de baromi dühös voltam. Majdnem 2 ezer forint volt az a c@r égő.


De ezek után sem fogom eltenni a napi blokkokat. Legfeljebb az égőket szaküzletben fogom vásárolni.



Bocsánat az offért.


:-))



Visszatérve a fogadra és még egyszer elnézést is kérve, hogy eltértem a témától, ha a fogad megfelelő - úgy értem, evésre - és jól is néz ki, akkor ne dühöngj tovább, hanem használd egészséggel. Csak magadat hergeled vele, bíróságon nem tudsz bizonyítani, mert laikusként nem tudhatod, hogy valójában mit is írt a számlára.


Csak azt mondhatom szomorú szívvel és nagy-nagy sóhajtással: írd a többihez!


:-(((

11. mamás
2009. márc. 12. 14:06

Bocs, elfelejtettem hozzátenni a 6o ezer forintos protézis árhoz azt, hogy az uj fogsor valójában a fogorvos közremüködése nélkül készül.Azaz a fogtechnikus leveszi a mintát majd elkésziti a fogsort. Igy kimarad a tulajdonképpeni "fogorvosi haszon". Ezért kerülhet csak ennyibe., és nyilván számla nélkül. No persze igy utólag könnyü most okosnak lenni. Első fogsor, hogy a csudába tudná megkülönböztetni a laikus. A fogtechnikus is egyébként megkocogtatta, -a két anyag köztü hang különbségét én magam is érzékeltem - de első ránézésre ő sem volt biztos a dolgában.

A formáját tekintve egyébként szép, használatát illetően is nagyon jól sikerült,csak hát nem abból az anyagból, amiből kértük, és azért nem mindegy hogy mondjuk l4 év helyett 7 év a "kihordási ideje". No de az ujnál tuti kipróbálom a rágót. Csak le ne nyeljem a protkóval együtt.

Mindenesetre köszi a tippeket. Az első dühöm az átveréstől, és a tehetetlenségtől kissé elszállt, és az valóban igy van, hogy "holló a hollónak.." Hát szükségem van az embernek még egy ezzel kapcsolatos bosszuságra? Nem igazán.

2009. márc. 11. 19:34

"kb. 6o ezer forintba kerül ma egy porcelánfogakból készitett protézis."



Bocsáss meg, ez nem igaz. 60 ezerből hozza ki a szakember, aki ilyet állít. Barátnőm 5 évvel ezelőtt csináltatott teljes alsó-felső protézist porcelánból és félmilliót fizetett érte - számla nélkül.


Egyébként a színéről és a formájáról szerintem egy laikusnak is rá kell jönni, hogy porcelán-e vagy műanyag a fogsor.

Nekem egy fogorvos árulta el a titkot, hogyan lehet rájönni, továbbadom, bár lehet, hogy neked ez késő már: rágógumizni kell!!! Igen, bizony! A műanyagra feltapad a rágó és csak lekapargatni lehet, míg a porcelánon ugyanúgy viselkedik, mint a saját fogadon. Szépen tudod a szádban forgatni, nem ragad, nem tapad.


Hát ennyi.


U.i. A perekkel meg az a probléma, hogy holló a hollónak... ugye, ismered? Akit meghívnak szakérteni a tárgyalásra, nem fogja a kollegát bemártani, mert lehet, hogy neki lesz rá szüksége legközelebb:-((((


Ez a mai peres gyakorlat orvosi körökben.


:-(((

9. 64fa0801a6 (válaszként erre: 6. - 64fa0801a6)
2009. márc. 11. 19:05
Ja!! És 2006-ban 11 db fog volt 240.000.- Ft, akkor a szüleim spórolt pénze ment rá...
2009. márc. 11. 19:02
Anyukámnak 240-be volt a porcelán...
7. 64fa0801a6 (válaszként erre: 6. - 64fa0801a6)
2009. márc. 11. 19:01
javítva: "sem" megy le a gyulladás
2009. márc. 11. 18:59

Szerintem felhívhatnád az Adóhivatal figyelmét a csalásra...


A porcelán fog sem örökös, mert max.14-15 év alatt elkopik, és Akineka z van, le kell szedni,és újra cserélni...


Amikor először tettek fel porcelánt, 22 éves koromban, nem hittem el, hogy valóban elkopik, és 14 év után, 2006-ban, valóban elkopott, és le kellett cserélni...

Ahogy kopik el a fog alatta, úgy mindenkinek fokozatosan, lassan elrothad alatta a foga, és azért kell leszedni, és újat feeltenni...


A 2. fogsor levételét, és feltevését megszenvedtem, mert az amúgy is kicsi csonkokat még tovább kellett csiszolni az új fogsorhoz, azóta az összes felső fogamból ki kellett szedni az ideget, mert az apró csonkok már nem bírták a hideget,meleget, és sorra begyulladtak...


2006. szeptemberében került fel a fogsor, és még mindig, 3 év elteltével is járok a fogorvoshoz...


És a legfőbb oka az volt, hogy mondtam neki, hogy a fogászati cementre allergiát mutattak ki, és ezért van egy drágább de jobb minőségű ragasztó, és nem azzal rakta fel, hanem az olcsó fillérekbe kerülő cementtel...

És három év elteltévelnem megy le a gyulladás a fogaim fölött lévő területről, pedig már egy rakás antibiotikumot beszedtem...


Pedig a fogorvosok is megérdemelnék, hogy az Adóhivatal a körmükre nézzen, mert soha, senkinek nem adnak számlát...

2009. márc. 11. 18:58

Műanyag fogakat társadalombiztosítási alapon is lehet csináltatni,lényegesen olcsóbb.Nyugdíjas igazolvánnyal is lehet.

Porcelánt sajnos csak magánalapon lehet,és valóban nagyon drága.

Az a 60.000 Ft nyílván az önköltségi ár lenne,de sajnos keményen rápakolnak egy jó összeget.

Nekem 16.000 volt 1 db porcelánfog.

Mindenképpen lépni kellene,de valóban először a fogyasztóvédelemmel kellene kezdeni,a peres út túl drága.

2009. márc. 11. 18:53
Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség?
3. Tiduj30 (válaszként erre: 1. - Mamás)
2009. márc. 11. 18:51
Szomorú, hogy nem lehet megbízni lassan már senkiben...:(
2. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - Mamás)
2009. márc. 11. 18:51
Én a fogyasztóvédelemhez fordulnék.
2009. márc. 11. 18:48

Tanácsot kérek tőletek.Négy éve vált szükségessé protézis készitése, mig férjemnek egy éve. Megbeszéltük a fogorvossal, hogy porcelánfogakat fog késziteni, javaslata szerint sosem fog elkopni, sokkal jobb mint a müanyag. Nyilván drágább is. Ajánlatát elfogadtuk, én 220, mig férjem 420 ezer forintot fizetett a protézisért. Számlát kaptunk - munkaadói hozzájárulás miatt.

Most derült ki, hogy a protézisek 90 százaléka müanyagból készült. Kifogásunkra azt a választ adták, hogy ezt velünk megbeszélték, és különben is elmehetünk akárhova, mert a kiállitott számlán az szerepel, amilyen fogakat valójában készitettek. Az igaz, hogy a számlát nem ellenőriztük le, de nekünk laikusnak a fogászati kifejezések nem is mondtak volna semmit., a fogorvosban, és asszisztenső feleségében pedig teljesen megbiztunk, mert évek óta ismertük őket.

Arra ugyan semmit nem tudott az asszisztenső mondani, hogy nem gondolja, hogy müanyag fogakért nem fizet az ember ennyit. Ha meg azt akartunk volna, akkor azt kérjük, nyilván kevesebb összegért. Lényeg, hogy jól átvertek a tudtunk nélkül. Akkor dobtam egy hátast, miután kiderült a csalás,a szakember közölte,hogy kb. 6o ezer forintba kerül ma egy porcelánfogakból készitett protézis. Nyilván fogorvos-és fogorvos -, árak-és árak közt különbség van, tudja az ember, hogy egyáltalán nem olcsó a fogászat. Azért is állapodtunk meg többek között a porcelánfogba, mert abban biztunk, hogy valóban örökös lesz, és az évek során elég lesz csak "alábélelni". , és nem kell cserélni, mint a ruhát. Hát igy jártunk sajnos. Gondoltuk, hogy peres utra tereljük a dolgot, talán szerencsénk lesz, ha már a protkóval nem volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook