Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló tablettáról MINDEN + rézgyöngy?? fórum

Fogamzásgátló tablettáról MINDEN + rézgyöngy?? (beszélgetős fórum)


3. timycat (válaszként erre: 1. - 526d586c57)
2019. aug. 16. 16:25

Én 2szer hagytam abba a tablettát, egyszer tevrzett szünet miatt, abból lett a lányom, egyszer tervezett baba miatt, de aztán az nem sikerült, majd mikor már össz-vissz 16 éve szedtem - nem túl modernet - közti vérzés és rossz pajzsmirigy értékek miatt 2 teljesen elhagytam. Fél év alatt rendeződött minden. Tabletta alatt egyáltalán nem, utánna sem jelentkezett semmilyen borzasztó mellékhatás (átmenetileg zsírosabb bőrt és hajat leszámítva) ciklus rögtön visszaállt a teljesen normális 29 napra, pajzsmirigy értékek is maguktól rendeződtek. Ugye a tabletta is az agyalapi mirigyet bizergálja, ami kihat a pajzsmirigyre, nálunk a családban minden nő pm alulműködéses, tehát rossz genetika, nem a foggátló hozza/hozta elő csak meggyorsította picit. Én ezért hagytam abba, hogy minél jobban kitoljam a pm gyógyszer szedés nélküli időt.


Szóval ha nőgyógyászati, hormonális okod nincs az abbahagyásra akkor szedd nyugodtan.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - 526d586c57)
2019. aug. 16. 15:12
Embóliára létezik teszt (mi megcsináltattuk gyogyiszedés előtt), és akkor nincs ok a riogatásra.
2019. aug. 16. 11:46

Biztos nem először és nem is másodjára fut ez a téma ezen a fórumon, de mostanában sokat nézegetem a 'hormonmentes' csatornákat , alternatívákat , no nem azért mert egyelőre esedékes, hanem csak simán érdekel.

Én 5 éve szedem a symicia nevű gyógyszert , problémamentesen. Nincsenek fertőzéseim, a libidóm normális, a vérzés rendben van, hízás nincs (max önhibámbóli zabálásból :D :D ) , fejfájás , hangulatingadozás mint előtte volt maximum.

Tudom sokatoknak sok kellemetlen tünettel járt a gyógyszer szedése , és azt is , hogy ez nem egy természetes dolog valahol. Nekem annak idején több okból írták fel, az egyik ilyen volt a rettenetesen erős menstruációs görcs és a túl sok vér. Többek közt. Védekezés szempontjából is ez a legkényelmesebb , bár emellett is érdemes óvatosnak lenni pláne ha friss partner az illető. Próbáltam Pharmatexet(libidógyilkos fertőtlenítő...) , óvszer (az szakadt párszor de végülis sokáig megfelelt) , illetve most kacérkodok a rézgyöngy gondolatával . Erről van valakinek tapasztalata? Ti mikor hagytátok abba a tabi szedést? Vagy miért hagytátok abba? Rémhírek ellenére én szeretem a tablettámat , hiába riogatnak tüdőembóliával . Erről mi a véleményetek ? Beszélgessünk :)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook