Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló tabletta felírása fórum

Fogamzásgátló tabletta felírása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
140. girl26
2014. máj. 19. 09:27
Sziasztok ! Pharmatex hüvelytablettát és megszakítást akalmazunk a párommal,mikor együtt vagyunk ,de komolyan gondolkozom a fogamzáagátló tablettán,mert mégiscsak biztonságosabb. A párom nagyon sokat van távol,munkájából kifolyólag és kb heti 1x-2x tudunk együtt lenni ez miatt. Szerintetek érdemes fogamzásgátlót feliratnom?
2010. nov. 1. 09:37

Az egész témához szeretnék hozzászólni, elolvastam pár hozzászólást, de nem mindet. Viszont, láttam, hogy páran már tudnak arról, amiről én is, és nem győzöm terjeszteni ezt az infót.

Én még olyan dokival nem találkoztam, aki megvizsgált volna, mielőtt felírja a fogamzásgátlót. Nyilván azért van annyiféle, mert a nők szervezete sem egyforma. Ha lenne normális, alapos kivizsgálás, nem lenne ennyi "beteg" ember.

Mellesleg: minden orvos, aki a saját sz.rját ajánlja, hogy szedd biztonsággal, tuti, hogy az 1. győzködő okok közt ott lesz, hogy alacsony a hormontartalma, blabla...

Bocsi, de ha valaki nem bírja, akkor lehet benne akármilyen csekély mennyiségű hormon, ha az egyből kiüti, nem???

Másrészt, ha orvos lennél, és az orvoslátogató felajánlaná, hogy ha felírsz legalább 30 embernek x nevű fogamzásgátlót, akkor az ő jóvoltukból elmehetsz nyaralni mondjuk Indiába, Amerikába, kihagynád?

Gusztustalanul, és már egyre látványosabban minden a pénzről szól...

Amióta ezt tudom, nem szedek fogamzásgátlónak nevezett mérget, és nem is fogok szedni soha többé!

Persze, van, akinél bevált, az szedje nyugodtan, mert véletlen az ő szervezete elfogadja a szert, amit gyakorlatilag a patikalátogató erőltetett rá, mert ez van a háttérben...

138. de65993010 (válaszként erre: 137. - Petja17)
2010. nov. 1. 09:28
Ha ennyire együtt érző a "barátod", akkor valószínű nagyon szerethet téged!
137. petja17
2009. aug. 14. 10:03
sziasztok:) én egy 17 éves lány vagyok, és szedtem egy éve a balera fogamzásgátlót, és hiztam 15kg-ot:S a barátom nem hagy békén aztmondja szedjek megint gyógyszert... nem igazán szeretnék, de tudtok esetleg ajánlani valamit? segitségeteket elöre is köszönöm
136. a6d5a14c21 (válaszként erre: 132. - Luanax)
2009. jún. 7. 19:50
Ez komoly,hogy egy gyógynövénnyel védekezel?és mégis hogy szeded?semmi félsz nincs benned,hogy nem hat esetleg mégsem?
135. cfe91a5448 (válaszként erre: 134. - Kata óvónéni)
2009. jún. 7. 19:46
no rosszindulatbol irtam sokkal inkább+lepődve...az én ismerőseim között akik rendszeresen szedték sajna mindnél elöbb v utobb problémát okozott és ahogy olvasgatom itt a beszámolokat sajnos itt is van 1-2 negativ élmény
134. Kata óvónéni (válaszként erre: 133. - Cfe91a5448)
2009. jún. 3. 20:50
huhhh,még van olyan....húúúúú olyan felháborodottan írtad,pont,mint egy reklámemberke(jha mielőtt lehuhognál,közlöm,nem szedek fog.gátlót,csak nem bírtam megállni,hogy ne reagáljak)
2009. jún. 1. 18:52
jézusom még van olyan nő aki irat hormon tabit?huuu..no semmi:(én maradok a formatex terméknél gyógytárban kap6ó és hormon mentes készitmény bátran ajánlom non jó:)
132. Luanax
2009. márc. 6. 19:58
A fogamzásgátló tabletta szedése nekem is hasonló problémákat okozott. Úgy hogy egy idő után nem kísérleteztem és lemondtam róla. Nem rég beszéltem egy nőgyógyásszal aki már nem praktizál a következők miatt. Szerinte ha egy nő tablettát szed nem is tudja , hogy milyen maradandó károsodásokat okoz neki a tabletta. Ha így van számomra ez nagyon rémisztő ! A párom pár hónapja rábeszélt , hogy szedjek természetes fogamzásgátlót aminek nincsenek mellékhatásai. Örülök, hogy hallgattam rá.Jó választás volt a jamsz gyökér.Kár, hogy nem találkoztam vele hamarabb !A párom szerint emelt a libidómon is !
131. Csillagbogar (válaszként erre: 130. - Lilia-na)
2009. febr. 4. 13:25

Sziasztok!

Elég hihetetlen számomra, hogy vannak olyan orvosok, akik nem küldik el a nőket vérvizsgálatra... Ha trombózis-hajlam után kutatnak, akkor nem mennek sokra a májfunkció nézésével.

De én igazán szerencsésnek mondhatom magam, mert a gyógyszerszedés előtt kiderült, hogy nem szehetek fogamzásgátlót. 18 évesen rossz volt ezt hallani, de inkább így, minthogy valami bajom legyen.

2009. jan. 28. 18:56

Sziasztok!


Ismeri valaki a Gestomixot? Ezt írta fel az orvos, semmi vizsgálat és kérdés nélkül. Nem tudom, hogy kimerjem-e váltani.

129. zinocs
2009. jan. 27. 17:14
Én már csak azon gondolkozom, hogy ha az orvosok a vérképből nem tudják megmondani, hogy valaki hajlamos-e a tormbózisra, akkor utána hogyan állapítják meg, hogy elmúlt-e már a közvetlen veszély, vagy sem. Nos. Legjobb barátnőm a Belara fogamzásgátlótól lett trombózisos, nekem viszont smemi problémám nincs vele. Ő azóta is vizsgálatokra jár és a vérvételi papírjaiból egyértelműen kiderült, hogy vannak olyan értékek, amik utalnak erre a kockázatra.
128. moncsicsi83 (válaszként erre: 126. - Myrthil)
2009. jan. 26. 19:49
Hm... Nekem is már 1-2 éve fáj a hasam, a hajam jó pár éve -talán a gyógyszerszedés kezdete óta- hullik és a libidóm az teljesen lecsökkent a nullára. Akkor tuti a gyógyszer. Te azóta abbahagytad, vagy kaptál másikat? Megkérdezhetem, melyiket szedted?
127. Awela
2009. jan. 26. 10:28
Nekem nagy szerencsém van a nőgyógyászommal. Nagyon öreg a bácsi, még nagyanyám is hozzá járt (:)), de nagyon alapos. Mikor elkezdtem szedni a gyógyszert, egy hónapig csak vizsgálgatott, mindenfélét megcsinált, aztán kétszer csak egy adagban írta fel nekem a gyógyszert, hogy ha esetleg nem jó, ír fel másikat. De nagyon jól eltalálta, semmi mellékhatása nem volt a gyógyszernek és azóta is azt szedem.
126. Myrthil (válaszként erre: 119. - D879a0c5b4)
2009. jan. 26. 09:07

Igazad van! Velem is másfél évig kísérleteztek!

Amikor visszamentem, hogy csökkent a libidóm, hányok a gyógyszertől, hullik a hajam stb, akkor azt mondta a doki, hogy ezek teljesen NORMÁLIS mellékhatások!!! Nekem kellett könyörögni egy másikért.

Mára mi is odáig jutottunk a párommal, hogy ő tiltakozik jobban a bogyó ellen.

3 éve átjöttem egy másik klinikára, mert állandóan fájt a hasam és az első helyen nem vették észre, hogy begyulladt a méhem a gyógyszertől!!!!

Még nem akarunk kisbabát, de kétszer összejött, és el is vetéltem mindkétszer. A doki azt mondta, genetikai okok miatt....

És elgondolkodtató, hogy ilyen helyen fogok én majd egyszer szülni????

125. Franc22 (válaszként erre: 120. - Mugli)
2009. jan. 26. 08:34
én azt vettem észre legalábbis eddig nálam, hogy minden gyógyszert próbára adnak, és kiderül, hogy beválik e vagy sem. Nekem ez a 3dik fogamzásgátlóm. Az elsőt az egyik ismerősöm beszámolója által írattam fel(Trilegol). Ezt 3,5évig szedtem, de 20kg-ot híztam. Kiderült nagy a hormon tartalma. Aztán abba hagytam fél év kihagyás után a doki írt fel egy másik gyógyszert(Balera) amire azt mondta, kicsi a hormon tartalma, majd meglátjuk beválik e. Nem vált be, a mensim folyton kimaradozott hónapokat. Aztán 4hónapja elmentem megint a dokihoz, aztán egy másik orvos volt, ő elküldött vérvételre és felírta a mostani gyógyszeremet(Milligest), ő elmondta, hogy rengeteg nő meg van vele elégedve, mert nincs nagy hormon tartalma és nem állnak fent súlyos változások. Már a 4.levéllel szedem, eddig nem láttam semmi változást és most is mikor mentem íratni, az orvos kedvesen megkérdezte, hogy van e változás milyen tapasztalataim vannak és meg vagyok e elégedve a gyógyszerrel. Ha azt mondom nem, lehet megint egy újabb gyógyszer írt volna. Ők sem tudják biztosra, hogy mi a jók nekünk, csak írják, mert ez a dolguk. Csak magunkban bízhatunk, hogy a változásokat időben észleljük
124. kishoresz (válaszként erre: 9. - C42a13b98c)
2009. jan. 25. 22:17
Ezt szeretném én is tudni. Állítólag a nőgyógyász kérhet vérvételt, amiből kimutatható, hogy pl. a trombózisra hajlamos vagyok, vagy sem.
123. kishoresz (válaszként erre: 8. - 200a1d39d3)
2009. jan. 25. 22:15
Sajnos folyamatosan vérhigitót kell szednie, gumiharsinya elengedhetetlen (télen-nyáron). Az idén 31 lesz, ha teherbe esne nem lenne egyszerű, bármit csinál meg kell gondolnia. Megtanult vele együtt élni. Mást nem tehet...
122. 80ASIQ (válaszként erre: 120. - Mugli)
2009. jan. 25. 21:56
Így, ahogyan mondod!
121. 80ASIQ (válaszként erre: 117. - C42a13b98c)
2009. jan. 25. 21:55
A nők ugye évekig szedik a fogamzásgátlót. Következésképpen valóban illene néhány mondatos tájékoztatást adni, ha nem is órákhosszáig.
120. mugli
2009. jan. 25. 21:41

Jó, akkor most mondok valamit, ha akartok mondtok rá nagy okosakat, ha nem meg nem...

Ugye azért azt mindenki tudja, hogy a gyógyszergyártó cégek megkeresik az orvosokat. Mindenkit, mindenhol...

Aztán lehet a doki nem is olyat ajánl, amelyik valóban a leghatékonyabb és legjobb volna nekem, hanem, olyat, amiből neki haszna van...persze azok közül talán a legjobbat, de a piacon akkor is van, olyan, amelyik jobb...ilyenkor?

2009. jan. 25. 21:36

A hormonokról az orvostudomány sem tud mindent, ezért mennek a találgatások pl. a fog. gátló felírásakor.

Én nem akarok kísérleti nyúl lenni és szennyezni magam és a környezetem, ezért nincsenek ilyen gondjaim :)

És ami meglepő: a párom jobban tiltakozik ellene, mint én :D

118. c42a13b98c (válaszként erre: 115. - 68f3da251d)
2009. jan. 25. 21:31
Az élet nem habostorta, Pelikán.:-)
117. c42a13b98c (válaszként erre: 116. - 68f3da251d)
2009. jan. 25. 21:31

Nem a nőgyógyászomra gondoltam, rajta kívül az összes orvosra igaz, akivel eddig találkoztam.

Nem vagyok én hülyegyerek, hogy órákig kelljen magyarázni. Sőt a hatásmechanizmus se érdekel, csak a végeredmény. És tudod mit? Ha olyan mellékhatásokról beszélünk, mint a trombózis, akkor szerintem igen, szóljon!

116. 68f3da251d (válaszként erre: 110. - C42a13b98c)
2009. jan. 25. 21:22
Akkor csak a hangulatkeltés miatt reklamáltál? És ez a csodadoktor órákig magyarázza neked a hatásmechanizmust és az összes lehetséges mellékhatást?
115. 68f3da251d (válaszként erre: 113. - C42a13b98c)
2009. jan. 25. 21:20
Ezt már hallottam valahol.
2009. jan. 25. 21:18
köszönöm!
113. c42a13b98c (válaszként erre: 112. - 4c35511f0b)
2009. jan. 25. 21:10
értem én a tréfát, csak nem szeretem;-)
112. 4c35511f0b (válaszként erre: 110. - C42a13b98c)
2009. jan. 25. 21:07
csak vicceltem:)
111. c42a13b98c (válaszként erre: 109. - 89b99f816e)
2009. jan. 25. 21:06
hererákos férfi vagy? LOL
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook