Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fogamzásgátló szüneteltetése! Nektek beiktatta a nőgyógyász, vagy folyamatosan szedni kellett éveken keresztül? fórum

Fogamzásgátló szüneteltetése! Nektek beiktatta a nőgyógyász, vagy folyamatosan szedni kellett éveken keresztül? (tudásbázis kérdés)

2010. jún. 24. 16:19

Én 4 évig szedtem folymatosan és azt mondta kb. félév szünet időnként jó.

Enyém kicsit hosszabb, mert azóta kiderült nem szedhetek bogyót, de ez már más történet....

2010. jún. 24. 16:15

Nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy hosszú évekig lehet folyamatosan szedni a fogamzásgátlót, mivel ezek már elég alacsony hormontartalmúak és különösebb gondot nem okoznak.

Egyszer abbahagytam, azt gondoltam néha ki kell hagyni, de az orvosom azt mondta, hogy annál rosszabb, mivel így felborulhat a hormonháztartásom.

Én kb. 6-7 évig szedtem, mert utána szültem.

Gyermekvállalás előtt kb 3 hónappal érdemes abbahagyni a szedését.

2010. jún. 24. 12:14
Naaa, valakiiii!
2010. jún. 24. 12:07
Azért tettem fel ezt a kérdést, mert én már több mint 7 éve szedem a bogyit, nincs gyerek és nincs is tervbe. Számíthatok rá esetleg, hogy az orvos a szüneteltetést fogja javasolni. Már számítok rá valamiért.
2010. jún. 24. 12:06
Fogamzásgátló szüneteltetése! Nektek beiktatta a nőgyógyász, vagy folyamatosan szedni kellett éveken keresztül?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook