Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása után folyamatos felfázás...tapasztalta valaki? fórum

Fogamzásgátló abbahagyása után folyamatos felfázás...tapasztalta valaki? (beszélgetős fórum)


18. SReni (válaszként erre: 16. - Mufifufi)
2009. júl. 6. 22:20
Minden nap ír valaki valami újat! Ezt az összefüggést se gondoltam volna. Én onnan tudom a bajom okát, hogy már másodszor fordul elő, mindig a gyógyszer szüneteltetése közben.
17. SReni (válaszként erre: 15. - Msforrester)
2009. júl. 6. 22:18

Pont múlt pénteken voltam általános vérvételen, meg is lepődtem. Ha jól tudom, a sűlyedés ha több, az mutatja a gyulladást. Hát nekem az alsó érték alatt van egy picivel, nemhogy magas lenne.

Ha visszaviszem a háziorvoshoz, kikérem a véleményét.

2009. júl. 6. 18:05
Szia.Nekem is volt egy időszak amikor rendszeresen felfáztam.2 ismerősöm is mesélte, hogy mindkettejüknél megállapították, hogy a szexuális együttlétek voltak a gyulladások okozói(főleg a kutya póz-mivel úgy hatol a legmélyebbre).Én is elég furcsának találtam, de megfigyeltem önmagamon is, hogy legtöbbször az után jelentkeztek a tünetek.Kamillás ülőfürdő és Cranberry(vörösáfonyalé) ami nekem mindig jót tett.Az antibiotikumoktól mindenképp tartózkodj, az áfonyakapszula biztosan jó lehet, én még nem próbáltam.
15. msforrester (válaszként erre: 14. - SReni)
2009. júl. 6. 17:32
Én nem nagyon akartam kivetetni a mandulámat 23 éves koromban már, és az orvos azt mondta, hogy a művesére szorulók iszonyú nagy százalékában kimutatták, hogy volt krónikus mandulagyulladásuk, és a húgyúti, meg vesegyulladások sokkal többször függnek össze vele, mint gondolnánk. Egyébként elég, ha csináltatsz egy vérvételt, azon látszik, ha van gyulladásod valahol.
14. SReni (válaszként erre: 13. - Msforrester)
2009. júl. 6. 13:43
Megvannak a manduláim. Elég bonyolult a szervezet, ha még ez a két dolog is függhet egymástól.
2009. júl. 6. 09:15

Nekem egy állandó felfázásos, hólyaghurutos probléma után derítették ki, hogy mandulagyulladásom van már tök régóta. Kivették a mandulámat, de még mindig nagyon érzékeny maradtam.

Tök furcsa, mert a császármetszéses szülés után szűnt meg a tünet, ki tudja miért, lehet, hogy tényleg hormonális is a dolog.

Homeopátiás alkati szer, meg egy virágokból készült homeopátiás kivonat segített azért elég sokat, meg az, hogy sosem járkáltam mezítláb, még nyáron se. És ha van még mandulád, vizsgáltasd meg, valamint egy nőgyógyásszal sem árt beszélni petefészekgyuszi ügyben.

2009. júl. 5. 20:06
egyébként az áfonyát kapszulát én a bioboltban olcsóbban veszem mintha netről rendelném és a netesre még rájön a posta költség is,ugyhogy érdemes bioboltban körülnézni. Pedig ugyanaz a két készítmény
11. SReni (válaszként erre: 10. - Judyt640)
2009. júl. 5. 19:51
Köszi, megnézem ezt is.
2009. júl. 5. 19:48
igen nem filteres olcsó kb300eggy tasak 2 kell a10 napra atea jóizü nekem már többször használt nem vagyok hive az antibiotikumnak
9. SReni (válaszként erre: 6. - Judyt640)
2009. júl. 5. 19:43
Gondolom gyógynövény boltban kapható?
8. SReni (válaszként erre: 4. - Sylvia81)
2009. júl. 5. 19:42
Olvastam itt valahol, hogy ilyenkor nem szabad vitamint szedni, mert a vitamin a bacikat is erősíti, táplálja. Nahát, sokat tanul az ember, nem is gondolnám, hogy így van.
7. SReni (válaszként erre: 5. - C066a749d7)
2009. júl. 5. 19:40
Hát igen, a libidó csökkenés meg az álomkór is ismerős. Nem is gondoltam, hogy az is attól lehetett. Megnézem a bogyót a neten én is. Köszi.
2009. júl. 5. 19:39
felfázásra van eggy jó gyógynövény akkor szoktam használni ha csip amikor pisilek. medveszöllölevél 10 napig reggel este 1kávéskanál teát felforralni picit hagy ni forrni majd ha nemtul meleg meginni
2009. júl. 5. 11:10

ezt akár én is irhattam volna azzal a különbséggel, hogy én másfél éve szedtem fog.gátlót kb 10 hónapig, de én is tiszta depisnek éreztem magamat, legszívesebben mindig csak aludtam volna és a libidóm nekem is kb megszűnt :S

Most h ezt írjátok, gondolkodtam, és lehet h én is emiatt voltam többször felfázva? Erre én nem is gondolta, fog a fog.gátlónak lehet ehhez köze. De augusztusban hagytam abba,és októbertől szinte folyamatosan fel voltam fázva vagy fél éven keresztül. Április óta most nincs semmi bajom. Antibiotukimmal kezeld ki magad egyszer de mellette már kezdjél el szedni áfonya acerola kapszulát (Naturpharma forgalmazza) Neten megtalálod. Én ezt szedem és azóta minden gondom megszűnt, és ez nem gyógyszer. Kb másfél hét alatt kezdtem el érezni a hatását, azóta se egy kis csípést,se fájdalmat semmit nem éreztem. Nem olcsó, mert 4000 körül van, és 75 szem van benne ami elvileg egy hónapra elég,mert napi kettőt kéne szedni, de én csak 1et szedek, és így is jó. Én hiszek benne, hogy ez segített és segít. :)

2009. júl. 5. 10:33

Sajnálom, hogy más nem válaszol egyelőre... Nem nagyon szedtem fogamzásgátlót. Egész pontosan 9hónapig, még valamikor 5 éve... De én depressziós meg álomkóros voltam tőle, úgyhogy abbahagytam. Ja, meg a libidóm is nullára csökkent. Volt is belőle surlódás, nem is kevés... :(

Szóval, nem sokat fogok tudni segíteni... Esetleg valami vitamint, vagy homeopátiás szert próbálj meg az antibiotikum mellé... Na me Normaflore-t, mert a sok antibigyó az emésztésedet is hazavágja... Jobbat sajna nem tudok...

3. SReni (válaszként erre: 2. - Sylvia81)
2009. júl. 5. 10:00
Igen, pont azért tartok én is szünetet, most 4 év után. 4 évvel ezelőtt ugyan ez volt, már ha a biciklin zögykölődök, nagyon jáj a méhem. Olvasgattam fórumokat a felfázásról, ott a hólyagra panaszkodtak, de nekem nem az fáj, meg nem pisiléskor, hanem a méhem.
2009. júl. 5. 09:47
Hát, lehet, hogy tényleg a fogamzásgátló miatt nem volt eddig ennyire vészes. Unokatesóm viszont azért hagyta abba, mert ő meg állandóan elkapott minden fertőzést... Tehát a fogamzásgátló sem tökéletes... Sőt, azt mondta neki a doki, hogy 3 évente kell szünetet tartani a szedésében...
2009. júl. 5. 09:41

Abbahagytam a fogamzásgátlót és azóta folyamatosan fel vagyok fázva, ami fáldalommal is jár. Ez régen is így volt, amikor szintén szüneteltettem a gyógyszert. Antibiotikumot kell szednem, hogy elmúljon a fájdalom. Azt olvastam a papírján a gyógyszernek, hogy jótékonyan védi a méhet és a többi szervet. Tehát ez a felfázás lehet, hogy eddig is előfordult, de fogamzásgátló jótékony hatása miatt, nem volt ennyire dúrva.

Azért hagytam abba, mert már a korom miatt is, nem akartam hormont bekapkodni, de a sok antibiotikum amit beszedek azóta, ugyan annyira káros, sőt még védekezni is kell mellette!!!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook