Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátlás fórum

Fogamzásgátlás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
637. nickkk
2010. okt. 31. 08:41

Engem is érdekelne egy dolog. Erősítsetek meg kérlek! Most a fog. Gátló tabi véd a 7napos szünetben is? Illetve ha a 7nap után már az 1. tablettától teljesen ok a dolog?

Sok helyen hallottam h a 7napos szünetben is véd. De a tájékoztatóban az van h ha 1napot kihagysz akkor a kövi 7napban más fog gátló eszköz ajánlott!(magyarul 7napig kéne szedni h újra teljesen védjen) Azaz csökken a hatása. Eleve nem szedem 7napig és mikor elkezdem akkor is még 7napig kéne szedi h védjen. Most én értem nagyon félre vagy hogy van ez? Novynette-t szedek úgy 1,5éve.

636. süni Sandra (válaszként erre: 635. - Nyunyu22)
2010. okt. 27. 13:35

Szia! Én kb. 3 év után hagytam abba a gyógyszert kb. fél évre! Én Mercilont szedek! Nekem az volt a problémám, hogy a bőröm iszonyatos lett! Rengeteg mitesszerem volt, a kozmetikus kinyomkodta, de egy-két hét múlva már megint rengeteg volt rajtam! Az arcomnak is már elege volt a nyomkodásból, tökre ronda voltam! :( Utána újra elkezdtem szedni, azóta is szedem! Egyszer úgyis abba kell hagyni,és már előre félek a sok mitesszertől megint! Egyébként a gyógyszer szedése alatt se szép a bőröm, de kevés a mitesszer rajtam! Más problémám nincs vele, nem híztam meg tőle, a fél év szünet alatt sem! Viszont egyértelmű, hogy ha abbahagyod a bogyót, nem jön meg a mensesed rendesen, nekem össze-vissza jött meg! Én azt mondom, hogy egy átok ez a bogyó,sokat árt az biztos, bár soha ne kezdtem volna el szedni, de már késő ezen rágódni sajnos! :(


Üdv: Szandra

2010. okt. 26. 20:22
Én is kérdeznék egyet: több mint 5 éve szedek fogamzásgátlót,kétféle gyógyszert próbáltam ki,most pedig a nuvaringet használom,de abba fogom hagyni ezt is. Az most mindegy,hogy miért. Ha valaki volt már,hogy abbahagyta a gyógyszert,vagy gyűrűt ennyi idő után,az mit tapasztalt,utána megjött rendesen,újra több ideig tartott tőle a menzesz,és nem lett csúnya a bőre?
634. Nyunyu22 (válaszként erre: 633. - Ebó91)
2010. okt. 26. 20:19

szia!

Én csináltam már nem is egyszer,és nem volt belőle semmi probléma. Egyszer-kétszer belefér,de nem szabad túlzásba vinni.

633. Ebó91
2010. okt. 24. 20:54

sziasztok!

Véleményeteket kérném... ki hagyta már ki a 7napos szünetet? h késleltesse a mensit? nagyon egésségtelen? :S volt vmi probléma belőle?

előrre is köszi a válaszokat :)

2010. okt. 19. 20:20

Sziasztok!

Én most használok először hormontartalmú fogamzásgátlót.. Semmi próbléma nincs vele. azonkívül, h már 16 napja vérzek tőle.. Ez meddig normális? A doki annyit mondott, h semm para, az első 2-3 alkalommal ez lesz..

De addig se szex, se semmi ? Kicsit már zavar..

631. MUMi8
2010. okt. 18. 18:11
Sziasztok a SYMICA nevű fogamzáshátlóról tud vki vmit?
630. sengad
2010. júl. 18. 21:24
feledékeny lány vagyok...megint elcsúsztam az első tablettával,csak az a baj h reggel a vonaton jutott eszembe és már nem tudtam 12 órán belül bevenni ,tegnap este kellett volna az elsőt..most bevettem egyet de nem tudom bevehetek-e kicsit később még egyet,vagy akkor így csúszhatok-e egy napot...dilemma...:( vkinek vmi ötlet?
629. babi22
2010. máj. 1. 09:47

Sziasztok!

a problémám az, hogy valamilyen úton-módon sikerült elhagynom egy levél Lindynette 20 tablettát, amiben még pont 7 darab volt, ezért most két tablettát ki kell hagynom, mire hozzájutok a másik levélhez.. Szerintetek szedjem tovább, mikor hozzájutok és tartsak szünetet, amikor kellene vagy ne tartsak szünetet vagy egyszerűen ne szedjem tovább esetleg menjek el orvoshoz..:)? Ráadásul az elmúlt két napban volt szex is, aznap még be tudtam venni, de a következő nap már nem.. Valakivel volt hasonló?

628. szabozsuzska (válaszként erre: 627. - Sengad)
2010. ápr. 25. 14:15

Szia. Egyáltalán nem lesz baj belőle. Este nyugodtan vedd be a mai adagot.

Üdv,Zsuzska

627. sengad
2010. ápr. 25. 08:54

Sziasztok,


én tegnap elfelejtettem bevenni az első tablettát az egyhetes szünet után.Általában este 11-12 között szoktam bevenni,reggel amikor felkeltem(fél nyolc)akkor pótoltam.szerintetek akkor este folytathatom a másodikkal?Elvileg benne kell h legyek a 12 órában.Lehet csak para,de ugye ne lesz baj?eddig még sosem feledkeztem meg róla :S

2010. febr. 3. 09:08

Sziasztok!

9 hónapja szedem a Lindynette20 fogamzásgátlót.

Húgyúti fertőzés miatt körzeti orvosom NOLICIN 400MG Filmtablettát írt fel 7 napig kell szednem 2x1 szemet.Az összesen 14 szem, ebből 10 - et már felszedtem.


Na a kérdésem gyógyszertárban azt mondták antibiotikumnak számít így csökkenti a fog.gátló hatását, amit persze én is sejtettem.


Ha felszedem a 14 szemet, persze ezalatt az idő alatt ugyanúgy szedem a fog.gátlót ugyanabban az időpontban iszom meg, mint előzőleg. Nolicint 3 órával korábban iszom meg mint a fogamzásgátlót.


Vajon így is csökkenti? ÉS a Nolicin felszedése után mennyi idő után ürül ki a szervezetemből? Tehát mikortól leszek tutira védett. Véletlenekre nem akarom bízni, tudom más módszerek is léteznek, a védekezésre, de ha már gyógyszert szedek nem szeretnénk óvszert, az olyan ........szóval nem olyan jó!!!!Remélem értitek))))):::Így most várunk és ha nehezen is de türtőztetjük magunkat!


Ha voltatok már ilyen helyzetben kérlek segítsetek.A héten megyek körzeti orvoshoz vizeletvizsgálatra, Nolicin szedése előtt is volt genny, és vér volt kimutatható. Mindenképp rákérdezek.


Válaszotokat előre is köszönöm!

Sziasztok

625. c6560fb39d (válaszként erre: 623. - Subb.)
2009. nov. 24. 09:59
Igen hatástalan lesz a gyógyszer,pont ennek eredményeképpen született egy hugom amikor én 17 voltam,megvolt anyunak a mensi is de már túl késő volt,megmozdult a hugi akkor derült ki.
624. edicske (válaszként erre: 623. - Subb.)
2009. nov. 24. 09:54
Szerintem ha hasmenésed van ne szedd többé és ahogy írtad menj el orvoshoz és mond el neki ezeket a dolgokat.
623. subb.
2009. nov. 23. 18:21

Sziasztok.

A segítségeteket akarom kérni. . Szóval most kezdem el szedni a 4. levelemet ( Lindynette 20 ) de elég sok problémám lett tőle. . emiatt pedig most fogok menni nődokihoz. . . megszeretném kérdezni tőletek, hogy szerintetek ha állandó hasmenésem van az gátolja-e a készítményt ? de pl úgy hogy este 7 kor beveszem és másnap 7 órakkor jön rám a hasmenés . . /:

És eddig mindig megjött a vérzésem ugyanazon a napon amikor megkell jönnie. . bár a vérzés nem tul erős és kicsit barnásabb is. de pl az elöző hónapba 5 napig megvolt kb. és rendesen véreztem. . most meg csak 3 napig és alig . . /: szerintetek lehet baj ? válaszotokat előre is megköszönöm.

622. edicske (válaszként erre: 613. - M-agika)
2009. nov. 23. 11:50
Ugyanezek a tüneteim voltak nekem is. Abbahagytam és újra a régi vagyok. A kúp bevált....
2009. nov. 18. 17:13

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi.

Most kezdtem el szedni Stodette nevű fogamzásgátlót, az van a betegtájékoztatóra írva, hogy akár az első szemtől kezdve teljes védelmet biztosít. Én már 9 et bevettem. Mi a véleményetek lehetne már gumi nélkül is? Vagy várjak/várjunk ezzel még?

Előre is köszönöm!

620. M-agika (válaszként erre: 619. - Évianya)
2009. okt. 16. 11:32

De mi ez? tabletta?

Amúgy nem hallottam róla, de érdekelne..

2009. okt. 14. 16:51
Sziasztok! Én is abbahagytam januárban a fog.gátlót és elmentem nőgyógyászhoz, aki felírt egy teljesen új készítményt,amit kb. 2 héten belöl lehet kapni itt Magyarországon. Természetes hormont tartalmaz. A nevét ne tudom a receptről kiolvasni. Valami Qlalvar vagy Alarvar. Erről hallott már valaki?
618. Allie9
2009. szept. 16. 17:59

Sziasztok!

Valaki, akinek van tapasztalata, tud nekem véleményt mondani a Samba tablettáról? (mellékhatások, mennyire biztonságos,stb..)

2009. szept. 15. 21:00

Sziasztok!


Köszönöm szépen a segítségeteket.

616. Jucusss89 (válaszként erre: 615. - M-agika)
2009. szept. 15. 13:26
koszike :-))
615. M-agika (válaszként erre: 614. - Jucusss89)
2009. szept. 15. 13:17
Nekem 1 évig semmi bajom nem volt, most jöttek ki a mellékhatások, de amúgy sokaknak beválik. Van egy kifejezetten a Yadine-ról szóló topik is, nézz át oda :) ott mindenki arról ír.
2009. szept. 14. 14:49
Sziasztok...Tapasztalatok a yadine tabirol?
613. M-agika (válaszként erre: 612. - 64efac46fa)
2009. szept. 14. 00:53

Az orvosok szerint ezt mi csak kitaláljuk, de szerintem meg lehet a tabletta miatt. Én 3 éve szedek fogamzásgátlót, másfél éve váltottam Diane-ról Yadine-ra, és 3-4 hónapja érzem én is ezt, amit te.. nem merem kijelenteni, hogy egyáltalán nem érzek vágyat a szexre, de önmagamhoz képest mégis ezt állítom.. borzasztó.. érzem, hogy ez nem is én vagyok. Azt hittem eleinte, hogy a kapcsolatunk "punnyad" vagy vmi ilyesmi, de rájöttem, nem ez a gond, egyszerűen nem vágyok közeledésre, mintha mindegy lenne. Továbbá a hajam is hullik (nem vészesen, de én nekem feltűnt egyből) és kedvetlen is vagyok, olyan érzelemmentes. Szerintem ezek a tablettától vannak, mert az előzőtől meg épp hisztis, ingerlékeny voltam, most meg épp az ellenkezőjét érzem.. úgyhogy én abba is hagytam, kemény 1 hete nem szedek semmit, egyelőre sajnos még nem érzek egetrengető változást, de nem is hittem, hogy pillanatok alatt minden helyreáll.

Az utolsó kérdésedre nem tudom a választ, de ez engem is érdekelne..

2009. szept. 13. 21:13
Sziasztok! Érdekelne a véleményetek,hátha vki járt már így...nagyjából 6 hónapja szedem a Lindynette 20-t és kb 2 hónapja kezdtem azt érezni magamon,hogy állandóan fáradt vagyok,sokszor migrénesen fáj a fejem (holott előtte sosem volt ilyen) és ami a leginkább zavar: a libidóm visszaesett 0-ra. Őszintén szólva ott tartok,hogy kedvem sincs gondolni rá,nemhogy csinálni...:S ha mégis van vmi,akkor pedig kb olyan vagyok,mint egy sivatag...előtte ezekkel nem volt baj. Lehet a tabi miatt? Gondolkoztam rajta,h váltanék,de nem tudom mire...azt olvastam,h a 2 v 3 fázisúak sokkal kevésbé bolygatják meg a hormonháztartást,ezáltal kevesebb ilyen jellegű mellékhatásuk van...ez igaz?
611. 9bc5015697 (válaszként erre: 610. - Pemete)
2009. szept. 11. 21:54
Igen, és minden 1 nappal előbbre tolódik, tehát ha eddig szerdán kezdted, akkor mostantól kedden fogod. Én pont így jártam 1 hete. :)
610. pemete
2009. szept. 11. 21:50
Ha véletlenül kettőt vettél be, akkor nincs semmi gond. Szedd nyugodtan tovább, max 1 nappal előbb jön majd meg a menstruációd. Ugyanúgy véd, ne aggódj:)
2009. szept. 11. 21:39

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, ha valaki járt így kérem írjon!


Ma vettem észre, hogy a pénteki gyógyszert már megittam, tehát ez azt jelenti így visszagondolva, hogy tegnap tehát előző nap 2 szemet vettem be. Este 9 órakor szoktam meginni és szerintem megittam 9 órakor a megszokott időben. aztán a fáradság miatt eszembe jutott 9:30 kor, hogy még nem ittam gyógyszert. És erre ma döbbentem rá. Töprengtem mit csináljak hisz a betegtájékoztatóban nem írnak ezzel kapcsolatban semmit, így úgy döntöttem/döntöttünk megiszom a következő szemet tehát a holnapit, így 1 napot tolódott előre. Remélem követhető vagyok, mert picit parázok most mi lesz?


Ez a 4. hónapja, hogy gyógyszert szedek Lindynette, de még nem fordult elő semmi ilyesmi mindig ugyanabban az időpontban ittam meg, és semmi panaszom nincs.

Ez a 4. hónap 5szem gyógyszere kellett volna, hogy legyen, de így a 6 - nál tartok! Szóval most szedjem ugyan úgy míg elfogy a levél és utána 7 nap szünet. És mikor fog megjönni?

Kérlek minél hamarabb írjatok! Szerintetek más védekezési módszert is alkalmazzunk?De Én nagyon úgy sejtem, hogy egyik nap 2 szemet ittam! Köszönöm előre is a segítségeket, vagy tanácsokat!

608. M-agika
2009. szept. 4. 22:27
Ja :DDD egyre jobb ötletek :)))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook