Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátlás fórum

Fogamzásgátlás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
667. nana06
2012. dec. 13. 13:28

Sziasztok :)


Most írattam először fogamzásgátlót, az orvos a corenelle tablettát írta fel....van aki ilyet szed? Még nem váltottam ki, és érdekelne hogy mennyibe kerül...valamint hogy előjött-e nektek valamilyen mellékhatása?

Előre is köszönöm a válaszokat!

666. judy_21
2012. nov. 18. 19:49

Sziasztok!

Most írattam fel fogamzásgátlót és a Mistralt írt fel a doki. Szed még valaki ilyet? Még nem váltottam ki és érdekelne, hogy kb mennyibe kerül.

Köszi :)

665. Linda02
2012. okt. 14. 13:46

Sziasztok!

Volna egy olyan problémám h több éve szedem a yasminelle tabit de most fordult velem elő elősször h nem tudtam kiváltani de 1-2 napos kimaradásokból maradt pár plussz tabi amiket nem dobtam ki és oktober 1.én kezdtem el újra szedni menszi után ugye és(ezek a pót tabik) 9.én vettem be a maradék uccsot azóta nem tudtam újjat kiváltani... és jövö7 utáni levő 7en kellene h megjöjjön de ma megjött :S ilyenkor mivan? h tudom újra szeni? mikor? ez az első h ilyen előfordul :/ köszönöm...

664. Rozinante (válaszként erre: 663. - S.B.H.)
2012. aug. 27. 18:16

Szia!

A vérvételre és a rákszűrésre szükség van. Ha rossz gyógyszert ír fel, beláthatatlan következményei is lehetnek. Sajnos le kell vetkőzni a szégyenlősséget..Egy valamire való doki nem fog neked felírni bogyót ezen vizsgálatok nélkül. Hidd el, hallgass rám. Muszáj ezeken átesni. :S

663. S.B.H.
2012. aug. 27. 11:25

Sziasztok!

Tud valaki olyan nőgyógyászt, akinek a fogamzásgátló első alkalommal való felírásához elég a labor eredmény, a tőbbi vizsgálattól (rákszűrés és egyéb levetkőzős borzalmak) kérésre eltekint? Azt még nem szeretném... elég szégyellős vagyok.

Ha tudtok segíteni, nagyon megköszönöm!

662. Rozinante (válaszként erre: 659. - Gardenstate)
2012. aug. 13. 21:44

Szia!

Kipróbáltad a teát és a melegvizet? :)

Yasminelle? Azt hiszem az a Yadine "testvére", vagy mi. Lepasszolom egyébként ezeket a bogyókat, szerintem mindenkinek más a véleménye róluk. Kíváncsi vagyok, hogy neked mi lesz a tapasztalatod vele.

661. Rozinante (válaszként erre: 660. - Adri089)
2012. aug. 13. 21:41

Szia!

A pharmatexről én is csak rosszat hallottam. A bogyót nem javaslom, de a hüvelygyűrűt még úgysem. Még mindig a mini spirált ajánlom. Miért idegenkedsz tőle, ha a hüvelygyűrűtől nem? Mindkettőt felhelyezik. A spirállal ráadásul semmilyen dolgod nincs. Nagyon kényelmes megoldás, nekem rettentően jól bevált. Mondjuk mi párommal megbeszéltük, hogy így sem megy el bennem, biztos ami biztos, viszont gumi nélkül jobban élvezzük az együttléteket. Jobb lenne mindenképp az orvosoddal megoldást keresni a kérdésedre, hátha ő tud neked valamit javasolni. Majd írj, hogy mi volt a dokinál, ha eljutottál hozzá. :)

660. adri089
2012. aug. 5. 23:30

Sziasztok!


Segítségért fordulok hozzátok. Megyek majd nőgyógyászhoz is a hetekben, és őt is meg fogom kérdezni, de hátha itt valaki előbb tud megoldást nekem.

Új fogamzásgátló módszert keresek. Régen gyógyszert szedtem, de azt egészségügyi okokból már nem szedem. Ezek után tértem át az óvszerre. Minden rendben is ment, több évig, és aztán jött a baleset.. elszakadt… 72 órás tabletta. Nah ezzel sem lenne gond, egyszer előfordulhat az ilyesmi. Nah igen ám, de sajnos azóta olyan események részese lettem, hogy nem hiszem el, hogy ez velem történik. Az első szakadást követő 4 hónap alatt, 3x újra elszakadt a gumi. Ezeket már időben észrevettük, így gond nem lett, mert az első eset után én már nem engedtem, hogy a párom bennem menjen el, biztos, ami biztos és igazam is lett. Az óvszert jól használtuk, márkát is váltottunk és még óvszerbarát síkosítónk is volt, hogyha esetleg az lett volna a gond, hogy száraz vagyok (ami nem voltam, de már nem tudtunk mit kitalálni miért velünk történik ez). Már azon gondolkodtam, hogy biztos én vonzom be, már nem is élveztem a szexet, csak arra tudtam gondolni, hogy mikor szakad el megint. Szóval ezután eljutottam arra a pontra, hogy konkrétan félek lefeküdni a pasimmal. Nem szeretnék apáca lenni, de az óvszerben már egyáltalán nem bízom. Nézegettem a Pharmatex termékeket, barátnőim használják, nekik bevált, de a fórumokon nagyon rosszakat olvastam róluk. Hallottam hüvelygyűrűről is, annak fogok még utánanézni, a spiráltól idegenkedem. Esetleg tudtok valamit ajánlani?

2012. júl. 31. 19:21

Szia

Köszike a tippet kipróbáltam és valóban hatásos volt, viszont a dokim a Yasminelle-t írta fel, majd leírom ennek jótékony hatását. Valakinek van valami tapasztalata eme szerrel kapcsolatban?

Üdv: Gardenstate

658. Rozinante (válaszként erre: 657. - Gardenstate)
2012. jún. 27. 08:02

Szia!


Örülök, ha tudtam segíteni valamicskét. A cataflam nekem soha semmilyen görcsöt nem múlasztott el. Én jobban esküszöm a cickafarkfű teára. Testvérem is mindig azt issza, ha görcsöl. Ha pedig nagyon elviselhetetlen, akkor próbáld ki a teát, feküdj le és tartsd melegen a pocidat. Lehet, hogy nem múlik el ettől, de valamennyire enyhíti a fájdalmat. Próbáld ki, hátha működik. :)

2012. jún. 24. 12:25

Sziasztok!

Rozinante, már tervezem a dokihoz menést, persze így, hogy folyton variálják a beosztásom elég nehéz, de már elakarok jutni, remélem tud valami számomra jó hírrel szolgálni, mert nem csak a súlyom a gond, hanem az összevisszaság a mensesemben és a fájdalomról nem is beszélve, szóval, hiába szedek be időnként már 2 cataflant is úgy is legalább 1-2 óra mire elmúlik a majdnem kibírhatatlan görcs.... Szóval köszönöm a tanácsot, és meg is fogadom :-)

Üdv: Gardenstate

2012. jún. 21. 11:27

Sziasztok!


Az előttem lévő két hozzászólásra reagálnék.


Csobesz: nekem mini spirálom van lassan két éve. 23 éves vagyok, nem szültem még. Teljesen meg vagyok elégedve vele. 5 év a "szavatossága", de a dokim 4 év után leveszi és kicseréli. Továbbá az egy év helyett félévente kell hozzá ellenőrzésre járnom. Semmilyen mellékhatása nincsen. Legalábbis számomra. Alább leírom, hogy miért van spirálom. Egyébként 23.000 Ft volt, ha jól emlékszem.


gardenstate: 2008-ban kezdtem egy fogamzásgátló gyógyszert szedni. Olyat kértem, amiben kevés hormon van, hogy ne hízzak tőle. Ez volt a Yadine. Akkori barátnőm is ezt szedte, ő még fogyott is. Felbuzdulva mentem el az orvoshoz. Volt vérvizsgálat, rákszűrés, minden. Felírta, elkezdtem szedni. Fél év után, amikor mentem vissza ellenőrzésre, közel 30 kilóval többel léptem be az ajtón. Egyáltalán nem kellemes érzés, hogy ennyit híztam tőle. Annyira felborította a hormonháztartásom, hogy az orvosom sem tudta megmondani melyik hormonommal van a probléma (pajzsmirigyem gyönyörű, semmilyen gondom nincs vele). Azóta is küszködök, hogy le tudjam adni, de nem megy olyan egyszerűen. Akkor javasolta az orvosom, hogy tegyünk fel egy mini spirált, mivel nem voltam hajlandó másik bogyóra cserélni a Yadine-t. Elmondta mi ez a mini spirál, hogy működik stb. Nagyon kevés orvos tud róla, hál' istennek az enyém igen. :)


Mindenkinek más tapasztalata van a fogamzásgátló módszerekkel kapcsolatban. Nyilván azért, mert különböző szervezeteink vannak. Mindenki máshogy reagál a különböző módszerekre. Ezért aztán nem is lehet tanácsot adni, hogy használd ezt, vagy azt. Mert lehet, hogy neked teljesen ellentétesen fog hatni. Lásd a barátnőm és engem. Ő fogyott, én híztam.

Szóval azt tudom csak mondani, hogy menjetek el az orvosaitokhoz és kérdezzétek meg őt. Aztán próbáljátok ki valamelyik módszert. Vagy beválik, vagy nem. Ne hallgassatok senkire.


Mindenkinek szép napot!

2012. jún. 4. 14:33

Sziasztok!

Most biztosan mindenki furcsán fogja olvasni írásom, de én igaz már elmúltam bőven húsz éves eddig sose szedtem semmilyen fogamzásgátlót, mert mikor oda került a sor másképp védekeztem. Viszont mostanában elgondolkodtam azon, hogy jobb lenne teljes biztonságban élni és nem félni a nem kívánt gyermektől, ezért elhatároztam, hogy elkezdem szedni egy részt ezért, másrészt, hogy hízzak. Kíváncsi lennék arra, hogy tényleg igazak a pletykák, hogy 10 akár 20 kilót is lehet hízni. Olvasgattam a hsz-eiteket és én megnyugvással olvastam, hogy igen. De gobdolom biztos tudjátok melyek azok, amelyektől valóban lehet hízni, melyek amiktől nem, vagy melyek azok amelyektől sivármódon, de lehet. Tudom ez nem minden napi dolog, hogy valaki hízni akar, de gondoltam összekötöm a kellemest a hasznossal.

További szép napot kívánok nektek.

654. Csobesz
2012. máj. 17. 21:39
Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki aki egy kicsit,aki jártas esetleg a spirálokban? A lényeg lenne,hogy nem tudom még mindig eldönteni,hogy milyen vagy melyik lenne a számomra a legjobb (persze úgyis a dokim fogja eldönteni a véglegest) csak előtte szeretnék tájékozódni egy kicsit! Annyi ellene meg mellette érv van! Kinek hogy jött be ? Melyik? És mennyibe került?
2012. jan. 2. 20:40
Sziasztok! Lenne néhány kérdésem: már 2. éve szedem a yasminelle-t, nemsokára megyek rákszűrésre, de azt nem tudom h esetleg mellrákszűrésre kellene e mennem, vagy vmilyen más vizsgálat kell e(a családban előfordult daganatos megbetegedés), mert nem szeretném, h vmi bajom legyen a tablettától.Ja és egy másik fórumon olvastam vmit ami elgondolkodtatott, mégpedig h a cickafarkfű tea befolyásolja e a tabi hatását?mondjuk ittam már úgy a teát (felfázásra) h szedtem a gyógyszert, h lekopogjam nem volt baj, de ki tudja... azt tudom h orbáncfűvel együtt nem szabad szedni. tudna valaki segíteni? megköszönöm:)
652. snowgirl (válaszként erre: 650. - Nhajni)
2011. dec. 28. 14:31
vannak a mirenának kellemetlen hormonális mellékhatásai? én gondolkozom azon, hogy szülés után arra álljak át, mert szoptatás alatt is ajánlott, de ugye nem olyan borzalmas, mint a tabletták? (nekem tönkrement a bőröm a tablettáktól és még herpeszem is lett, ezért 2 hónap után abbahagytam)
2011. dec. 28. 14:17

Sziasztok...

Én már lassan 9 éve szedek Meliane-t, és újabban azt vettem észre, hogy mostanában ingerült, fáradékony vagyok, a libidóm meg 0. (Hajhullás is van, de az már régebbi történet, bár az is lehet, hogy az is összefügg a többivel.)

A kérdésem az lenne, hogy mindezt okozhatja a fog.gátló, vagy ennyi idővel a gyógyszer elkezdése után már nem jelentkezhetnek mellékhatások? (az elején nem volt vele semmi bajom...)

Vagy éppen mostanra telítődött a szervezetem a sok méreganyaggal, és azt mondta STOP?

650. nhajni (válaszként erre: 648. - Babocsa)
2011. dec. 19. 11:13
Mirena. Nem olcsó, - ca. 45 eFt - de 5 évre fix megoldás. A másodikat gyűröm. Hibátlan. Ha érdekel egy barátnőmnek van egy feleslegessé vált, mert őt betegsége miatt eltanácsolták tőle. Szerintem olcsóbban megválna tőle.
649. ganxsta
2011. nov. 5. 22:16

Sziasztok!


Légyszi ha van egy kis időtök,töltsétek ki az alábbi kérdőívet(a fogamzásgátló módszerekről)!


[link]

előre is köszönöm:)

648. babocsa
2011. aug. 26. 21:35
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!4 napja keztem el szedni a Symica fogamzásgátlót.. és az első nap már jeletkezett az első tünet.. a szédülés, és utánna a további napokba erősödött a torokfájásom is..És ma nem vettem be a napi adagot.De viszont úgy görcsölök mintha újból megjönne, de ezen a héten hétfőn jött meg..Jah és ez az első fogamzásgátlás szedésem..Szerintetek lehet bajom hogy nem szedem többet a fogamzásgátlót?
2011. júl. 8. 12:30

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. 2006 óta nem szedek fogamzásgátlót, (előtte Diane 35, Yadine-t szedtem). Most hogy már kisfiam nem szopik, el kellett gondolkodnom a hogyan tovább a fogamzással kérdésen?

Mit javasoltok? Van tapasztalatok az injekcióról amit 3 havonta kell beadatni? Olvastam hogy van valami amit havi 1x kell beszedni, arról tudnátok írni? Nagyon nem szeretnék napi szinten tablettával bajlódni, hátha az elmúlt 6 évben ez a terület is fejlődött:-)

2010. dec. 5. 20:17

Sziasztok!

Én gyűrűt használtam elég sokáig,de most abbahagyom valamennyi időre. Az utolsó gyűrű levétele óta eltelt 3 hét,és ugye vártam,hogy majd meg fog jönni,persze gondoltam, hogy most hogy össze van zavarodva kicsit a szervezetem így nem lesz pontos. De most már egy hete kb. hogy meg kellett volna jönnie. Meddig várjak még,vagy menjek el orvoshoz? 5 év fogamzásgátló szedés abbahagyása után ez természetes hogy ilyen későn jön meg? Ha valakinek van tapasztalata,az írjon!!

2010. nov. 23. 10:37

Sziasztok!


Nekem két hete volt a 7 bogyómentes napom, amikor rendesen meg is jött...viszont úgy döntöttem, hogy tartok egy kis szünetet. Így mióta újra be kellett volna vennem a bogyót...azóta eltelt egy újabb hét. Viszont most megismertem egy pasit...és úgy érzem, hogy ebből lesz vmi...és akkor meg kellene a bogyesz. Ha most újra elkezdem szedni a bogyót, abból nem lesz semmi gond, ugye? Ill. akkor azért 1 hónapig máshogy is kellene védekezni?! Vagy felesleges? 1,5 éve szedem kb.

2010. nov. 23. 00:15
Sziasztok!meg tudná valaki mondani,hogy antibiotikum szedése utána meddig kell védekezni?volt aki azt mondta 4 hét,volt aki 1,és hallottam olyat is h csak addig amíg antibioitkumot szedünk...köszi
643. süni Sandra (válaszként erre: 642. - Mazsika0809)
2010. nov. 10. 18:40
Ne hagyj ki egyetlen tabit sem! Szedd ugyanúgy, így nem teszel akkora kárt, mintha kihagynád, mert akkor a mensesednél is kavart okoznál!
2010. nov. 7. 21:17

Sziasztok!

Véletlenül tegnap este a szombat helyett a szerdai nap tabiját vettem be. És ma megijedtem, hogy nem vettem be a szombatot és kettőt vettem be azt is meg a mait is. Ilyenkor mi a helyzet? Hagyjam ki holnap és szedjem ugyanúgy? Akkor nem olyam mintha két napot kihagytam volna? a védettség marad?

641. süni Sandra (válaszként erre: 640. - Nickkk)
2010. nov. 1. 14:19
Amit írtam, igaz!
640. nickkk (válaszként erre: 639. - Süni Sandra)
2010. nov. 1. 09:38
Jó. Az most részletkérdés. Amúgy a barátnőm szedi csak nem akartam mindent 1es szám 3. személybe írni. De a választ így is megkaptam ami remélem igaz. :)
639. süni Sandra (válaszként erre: 637. - Nickkk)
2010. okt. 31. 17:04
De elég fura vagy, ha pasi létedre fogamzásgátlót szedsz! :D
638. süni Sandra (válaszként erre: 637. - Nickkk)
2010. okt. 31. 17:02
Szia! A 7 napos szünetben ugye menstruálsz, tehát olyankor nyilván nem szexelsz!A 7 nap után már az első tabletta védelmet nyújt!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook