Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogaikkal küszködők! Ugye nem vagyok egyedül? fórum

Fogaikkal küszködők! Ugye nem vagyok egyedül? (beszélgetős fórum)


1 2 3
9. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Syria)
2016. nov. 30. 16:44

Lennél a fenét foghíjas, csak most könnyen beszélsz. D

orvosnő ismerősöm annyit szenvedett a fogaival, hogy 40 körül kihúzigáltatta a még megmaradtakat, és olyan protkója lett, hogy nem mondanád meg, nem eredeti. A beültetés nagyobb lutri, minthogy néha meg kell igazítani, vagy netán új fogsort, ha annyira sorvad az íny. :))

8. léna94 (válaszként erre: 7. - C73db520ef)
2016. nov. 30. 15:34
atyaég! :(
2016. nov. 30. 15:22

3 honapja??

2x30 eve!!

Kitartas!!

6. léna94 (válaszként erre: 5. - Linzerkarika)
2016. nov. 30. 10:43
Az egyik nagy őrlő volt, mindenképp meg akarta menteni, ezért is kínlódott vele 2 hónapig, másik városban lévő rendelésére adott időpontot, mert ott jobb a felszerelése, lézer és egyebek, nem értek hozzá...egy héttel az időpont előtt feldagadt az arcom és ki kellett húzni :( Most másik dokihoz megyek, mert a magán csak heti egyszer rendel, én meg nem bírok ki egy hetet se már :(
5. Linzerkarika (válaszként erre: 1. - Léna94)
2016. nov. 30. 10:40

Szerintem fogorvost kellene váltani. A férjemnek az egyik rágó foga letört és akihez elment, az azt mondta ki kell húzni, de a férjem ezt nem akarta és elment egy másikhoz. Az gyönyörűen gyökérkezelte és most kap rá koronát. Van olyan doki, aki a 3 ágú gyökérrel nem akar bíbelődni, mert ott mind a 3 ágat gyökérkezelni kell, ezek a nagy örlő fogak. Sokkal egyszerűbb nekik a húzás. Hogy mi lesz azután a pácienssel, az már nem érdekes.

Szerintem keress egy másik fogorvost.

4. syria (válaszként erre: 3. - 9a095cf031)
2016. nov. 30. 10:27

Neeeem! Műfogsort csak a legvégső esetben!

Inkább leszek foghíjas, (persze, ez a „kirakatra” nem vonatkozik!) mint műfogsorral kínlódjak.

Biztosan akad jó pár ellenpélda is, de a műfogsorral az a baj, hogy az íny sorvad alatta. Még akkor is sok probléma lehet vele, ha nagyon jól megcsinálják. Előfordulhat, hogy az íny változása miatt akár negyedévente kell igazítani, a köztes idő meg fájdalmakkal jár.

3. 9a095cf031 (válaszként erre: 1. - Léna94)
2016. nov. 30. 10:05

Sajnos az én fogaim is romlandóak, pedig tisztességesen mosom, nem igazán eszek-iszok cukros dolgokat, de szintén családi örökség :// Lekopogom, kicsit idősebb vagyok, mint te, és még "csak" egy fogamat húzták ki, viszont sok be van tömve, egyet gyökérkezelni kellene és egyszerűen mindig van valami új kis lyuk, bármikor megyek. Pedig szinte sosem eszek-iszok cukros dolgokat, tisztességesen ápolom és mosom őket, főleg mert egyébként nagyon félek a fogorvosoktól, de hiába, sajnos a mi családunkban is jellemzőek a romlandó fogak.


Igen, sokszor kiakadok ezen, mert félek is, sok pénzbe is kerül és én sem akarok 40 éves koromra műfogsort, de néha én is azt gondolom, jobb lenne, legalább nem kell vele annyit szenvedni.

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Léna94)
2016. nov. 30. 10:01

Nem, nem vagy egyedül! Sokan szenvednek ezzel, még olyanok is, akiknek a szüleinek vagy legalább az egyik jók a fogai. Sőt! Nekem jók a fogaim, de ennek ellenére 2 éve még az ínyemet is fel kellett vágni és napokig kezelni, pedig csak egy épp csak lyukas fogamat tömték be.


Én az implantátumot nem javaslom. Minden ismerősöm szenved vele. Nehezen fogadja be a szervezet és sokkal több vele a probléma, mint egy híddal.

Nekem is hiányzott egy fogam sokáig, mert hátul volt és nem látszott, és én is azt gondoltam, hogy 2 egészséges fogat nem tennék tönkre, de egyszer a hiányzó fogam melletti, persze az amelyik jobban látszott letört, mert ráharaptam egy meggymagra. Töméssel meg lehetett volna oldani oldani, de úgy döntöttem, hogy eljött az idő a pótlásra, így kihúzattam és 2 egészsége fog lecsiszolásával csináltak egy hidat, ami azóta is jó. Porcelán, senki nem veszi észre, hogy műfog, mert pont olyan színű, mint a sajátom. Semmi gondom nincs azóta.

Ja, én 49 éves vagyok és úgy 5 éve csináltattam ezt meg, de sokkal előbb kellett volna, mert a foghiány miatt a fogaim el kezdtek vándorolni és a kedvenc kicsit megtekeredett fogam kiegyenesedett és lett mellette egy kis rés. Már azért is megéri mielőbb megcsináltatni, hogy a többi fogad, de csússzon szét.

2016. nov. 30. 09:52

Három hónapja kínlódok a fogaimmal...Két fogamat két hónapig gyökérkezelték, hiába, mindkettőt ki kellett húzni. Nem bírták se a gyógyszeres tömést, se az ideigleneset. Azt mondták, van ilyen, van akit nem lehet gyökérkezelni. Már nem tudom fejben tartani, mennyi fájdalomcsillapítót szedtem be és hány éjszakát virrasztottam át. Múlt héten betömtek még egyet, most ez is iszonyúan fáj, rettenetesen félek, hogy újabb hiábavaló kínlódás elé nézek, mert a végén úgyis kihúzzák. Még csak 22 éves vagyok, de már hiányzik 4 fogam, implantátumra nincs keret, hidat meg különösebben nem szeretnék, nem tudom, mennyire éri meg két ép fogat beáldozni érte.

Lelkileg teljesen tönkrementem az elmúlt hónapokban, önbizalmam semmi, rettegés és fájdalom az életem. Nem akarok műfogsort, de egyre csak romlanak a fogaim és már nem látom értelmét a szenvedésnek. Sajnos a szüleimnek sem jók a fogai, volt kitől örökölni.

Nyugtassatok meg, ugye nem csak én vagyok ilyen pocsék helyzetben? Nagyon kétségbe vagyok esve :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook