Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogaikkal küszködők! Ugye nem vagyok egyedül? fórum

Fogaikkal küszködők! Ugye nem vagyok egyedül? (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. syria (válaszként erre: 14. - 9a095cf031)
2016. dec. 4. 10:23
Kamaszkorban már késő. Amelyik gyereknek max. éves koráig nem válik olyan rutinná a helyes fogmosás mint a levegővétel, az megnézheti a fogait 20-30 év múlva. A genetikára kár számítani, mert sajnos egyre silányabbak vagyunk biológiailag.
38. léna94 (válaszként erre: 34. - 328e1b30ab)
2016. dec. 3. 14:08
Az elektromos fogkefémet kb 2x használtam, aztán elkezdődött ez a kínlódás, nem akartam jobban "zaklatni" őket, mint amennyire szükséges, illetve van egy fogam, amivel elvileg semmi gond, de fáj az elektromos fogkefétől.. :( Most kezdtem vitamint szedni + elmex fogkrém, szájvíz, gél, remélem, nem veszítek több fogat mostanában, mert már tényleg lelkileg megnyomorít az egész procedúra :(
37. léna94 (válaszként erre: 35. - Ab61752c45)
2016. dec. 3. 14:06
Igen, engem is elintéztek ennyivel, hogy ja, van akinél nem hat a gyökérkezelés :( de több fogorvost is megjártam, mind ezt mondák, már nem tudom, hova menjek :/
36. ab61752c45 (válaszként erre: 26. - Channa*)
2016. dec. 3. 13:43
főként genetika.a testvéreimnek nincs összesen annyi foguk,mint nekem.de ahogy öregszem,úgy töredeznek.
35. ab61752c45 (válaszként erre: 28. - Léna94)
2016. dec. 3. 13:39
nem véletlenül félsz gyökérkezelésre én az életben többé nem vállalkoznék.elmentem az orvoshoz,hogy fáj a fogam,elküldtek röntgenre,azt mondták semmi baja,használjak valamilyen fogkrémet.utána elmentem a maszekhoz,az mondta,ide gyökérkezelés kell.jó párszor jártam,fúrták a fogam,betömték a gyökeret.végül akkorára dagadt a fél fejem,mint egy cipó.nincs mese ki kell húzni,kétszer adtak fájdalomcsillapítót,de a gyulladás miatt nem használt.ketten fogták a fejemet,mert könyörögtem,hogy húzzák ki.mondta a fogorvos,hát van ilyen,mindezt egy kalap pénzért.
34. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Léna94)
2016. dec. 3. 13:29

Keress egy olyan fogorvost, aki érti a dolgát! Ez nem kezelés, amit veled csinált. A fogak kihúzása nem lehet cél manapság.


Valamint szerezz be egy elektromos fogkefét, ÉS használj fogselymet napi kétszer!


És szedj D3 vitamint ÉS kálciumot is!


Ezekkel együtt támogatod a fogaid anyagát belülről, megfelelően ápolod kívülről (kérj fogmosástechnikai tanácsot egy dentálhigiénikustól!), főleg, ah szedeted a fogkövedet is.


Egy jó fogász pedig felépíti a fogaidat. Olyan nincs, hogy a fogad nem bírja "a" tömést. Egyszerűen nem megfelelő a szaktudása, az anyaghasználata annak, aki kezel.

33. léna94 (válaszként erre: 31. - Channa*)
2016. dec. 3. 13:15
Hogyne tehetnék, mindenki elmehet szabira :D Én csináltam szarul, hogy ennyi fogorvoshoz jártam, mert a magán csak heti 1x van, aztán mindig volt valami gond, most visszamennék a körzetihez erre így járok :D
32. syria (válaszként erre: 29. - Fincsi5)
2016. dec. 3. 11:59

Köszi, vigyázok. Tudom, hogy Isten nem rágásra alkotta az ínyt. :) De alsó fogpótlásra tuti nem vállalkozok.

Ja, a fogmosásról annyit: a fodrászom, aki iszonyat sokat szenved a fogaival rendszeres fogsikálás mellett mondta: nem érti. Az egyik szomszédja talán sose mos fogat, sárgák neki, mint a lónak, s egyetlen foga sem hiányzik. (Nem gondolom, hogy pusztán genetika lenne, bár az is közrejátszhat.)

Amúgy réges-régen áttértem a mentolmentes elmexre, és nagy-nagy előnyben részesítem a mechanikus fogtisztítást. Különös tekintettel a fogközökre.

31. Channa* (válaszként erre: 28. - Léna94)
2016. dec. 3. 07:14
Igen, ilyenkor ki kell fúrni és 2-3 kezeléssel elvileg rendben van és be lehetne tömni. Sokáig nem jó nyitva hagyni. Óóóóó, ezek a fogorvosok borzalmasak mostanában! Elmegy szabira a betegek meg itt maradnak kezelés nélkül. Tök jó, hogy mindent megtehetnek:(
30. Channa* (válaszként erre: 27. - E36c6ad80e)
2016. dec. 3. 07:12
Ja, a félelemre gondolsz! Az rossz! A fiam önként és dalolva fúratott ki egy fogát érzéstelenítő nélkül, azóta ő is fél a fogorvostól...
29. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Syria)
2016. dec. 2. 19:59
Csodálkozom rajtad; azzal nem edzed az ínyedet, hanem tönkreteszed, vigyázz!:)))
28. léna94 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2016. dec. 2. 19:06
2 hete betömték, iszonyatosan elkezdett fájni néhány nappal később, olyan szinten, hogy ha a nyelvemmel hozzáértem, csillagokat láttam...megint beszedtem egy doboz fájdalomcsillapítót mire eljutottam a körzetihez, aki azt mondta, valószínű a fényre kötő tömés a hibás, megölte az ideget a fogban...(mondjuk akkor nem tudom, miért fájt...)Kiszedte a tömést, elkezdte a gyökérkezelést, de sajnos idén már nem dolgozik, kereshetek mást. Szerdán kezelte, csütörtökön még rettenetes fájdalmaim voltak, de szerencsére tegnap este óta nem kellett gyógyszer, szóval egész jól vagyok. Csak félek, hogy ez a gyökérkezelés sem fog sikerülni... :(
27. e36c6ad80e (válaszként erre: 26. - Channa*)
2016. dec. 2. 19:02

Ok, akkor leírom, mi volt a gond. Elmentem a régi körzetihez kb. 17 éves koromban, aki a gimiben iskolafogász is volt. Mondtam neki, hogy kérek injekciót, mert anélkül nem bírom a fúrást. Nem adott, és elkezdett anélkül fúrni, jó sokáig, iszonyú volt, és azt a fogamat el is rontotta, 19 évesen ki kellett húzni. De elkezdtem rettegni a fogászati kezeléstől, annyira, hogy ha mennem kellett (volna egy darabig), nem aludtam előtte semmit, totál kikészültem.

Aztán találtam egy jó szájsebészt, akihez beutaltak vagy ilyesmi volt, és ő potom pénzért megcsinálta akkor az összeset, viszont azt a fogamat ki kellett sajnos húzni :( ez a doktornő még mindig rendel és pont a mostani szuper fogorvosommal szemben, hát ha meglátom a nevét, kiver a víz.

26. Channa* (válaszként erre: 25. - E36c6ad80e)
2016. dec. 2. 17:36

Nem vitázni akartam:D

Nekem pl. sosem csinált semmit a fogaimmal, mert jók voltak, de néhány osztálytársamnak betömte.

A fiamnál meg csak annyi volt, hogy küldött egy szakvéleményt és én vittem el fogászatra.

Nekem jók a fogaim, a fiamé viszont kriminális! És nem tehet róla senki, csak a genetikája, amit nem tőlem örökölt:(

25. e36c6ad80e (válaszként erre: 19. - Channa*)
2016. dec. 2. 14:43
De igen. Az én esetemben én tudhatom, mi történt :)nem pedig te. Ez nyilvánvaló. De mindegy. Ez is lehet vita tárgya :) az én fogászati kezelésem kálváriájának története :)
24. syria (válaszként erre: 18. - Magdalénia)
2016. dec. 2. 09:33

Ez a hajó nekem már elment. Alul éppen a hátsók hiányzanak, amikre építeni lehetne. Ezért a hátra lévő max. 20-30 évemben nem tervezek fogpótlást. :D


Sose felejtem el, amikor tizenéves koromban egy fogorvos azt mondta, hogy a fog előbb törik bele lágy kenyérbe, mint bármilyen kemény rágni valóba. Igaza volt.

2016. dec. 2. 07:47
*eddig nem okozott gondot
2016. dec. 2. 07:46

Hál' Istennek nincs bajom a fogaimmal. 51 vagyok, a négy bölcsesség ki sem jött, fekvő nyolcasaim vannak. Azt mondták amíg nem okoz gondot hagyjuk. Hát hagyjuk, a fenét sem érdekli. Eddig nem okozott ezután sem fog.

Kettő hiányzik hátulról egy van felépítve, egy gyökér kezelt.

Ennyi. Mind a sajátom és nem csúnyák.

Pedig a szüleimnek és a húgomnak vacak, rossz fogai vannak/voltak. A szüleimnek már protkó, a húgomnak beültetések és hidak összessége.

Bizony alkati adottság.

21. 31bc25d879 (válaszként erre: 15. - Syria)
2016. dec. 2. 07:41
:)
20. Channa* (válaszként erre: 13. - Léna94)
2016. dec. 2. 06:56

Most miért is fáj a fogad? Gyökérkezelik? Betömték? Mikor kell visszamenned? Ha gyökérkezelés közben betömik és fáj, akkor vissza kell menni, hogy kiszedjék a tömést és kezeljék tovább.


Ha ennyire "rosszak a fogaid, akkor én a helyedben mielőbb hidat csináltatnék az egészséges fogakat feláldozva, mert ha azokkal is probléma lesz, akkor nem tudnak majd csinálni....

19. Channa* (válaszként erre: 17. - E36c6ad80e)
2016. dec. 2. 06:53
Nem az iskolai fogorvos a hibás, de gondolom ezt te is tudod, de jó rámutatni valakire....
18. Magdalénia (válaszként erre: 15. - Syria)
2016. dec. 1. 23:18

Úgy tudom, hogy az ínnyel nem szabad rágni, mert ellaposodik és nem illeszthető rá a műfogsor. Ez inkább az alsónál lényeges.

Felül nekem is hidaim vannak, de alul a rágófogaknál pótlás, mert középen meg vannak a fogaim. Csak evésnél használom, nehogy ellaposodjon az íny.


A leghátsó fogaitokra vigyázzatok, mert addig lehet hidat csináltatni.

17. e36c6ad80e (válaszként erre: 1. - Léna94)
2016. dec. 1. 20:04

Most a 30 - as éveimben járok. Sajnos az iskolafogászat egy horror volt régen, így nagyon elkezdtek romlani a fogaim, annyira, hogy 19 évesen készült az első fogpótlásom, 2 fogamra kellett koronát tenni, ezek hátul vannak. Azóta még az első felső kettőre is, azt én akartam, esztétikai beavatkozás volt, ezekről senki nem mondja meg, hogy nem igaziak, nagyon szépen megcsinálta a körzetim. Illetve most még egy korona kellett. Ez van. Ilyenek az adottságaim, mit tehetek?

Az implantátumot nem szerettem volna, nekem a korona tökéletes. Így is rengeteget költöttem már fogorvosra.

2016. dec. 1. 14:50

De nem ám ! sose voltak olyan szuper jó fogaim ( egyik szülőmnek sem ) de a terhesség végképp tönkretette.És a fogorvos, hogy kényelmesem tudjon pótolni, a jó fogaim is kihúzta .

Azóta volt már néhány műfogsorom, a legutolsó a nyáron tört el, amikor egy lángost akartamn elharapni ... Nekem is örökké napirenden van

15. syria (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2016. dec. 1. 13:57

Bárcsak igazad lenne, hogy könnyen beszélek! :) Bizony, foghíjas vagyok, alul nem egy fogam hiányzik. Felül mindkét oldalon van koronám, ott teljes a sor. De olyan tortúra volt, hogy az alsó résszel képtelen vagyok foglalkozni. inkább rágok jó kemény dolgokat (pl. magvak, porcogó), edzem az ínyemet.

A protkóval kapcsolatban legutolsó sorban az érdekel hogyan néz ki; szerintem az a lényeg, hogy fájdalommentesen, jól működjön.

14. 9a095cf031 (válaszként erre: 11. - Léna94)
2016. dec. 1. 13:48
Dettó ugyanez történt, nálunk sem figyeltek oda egyáltalán a fogápolásra, gyerekként sokszor teljesen elhanyagoltam, meg is lett az eredménye. Az tuti, hogy én jobban odafigyelek majd, akkor is, ha már kamasz és unja a szólongatást.
2016. dec. 1. 09:22
Iszonyatosan fáj, nem hiszem el, hogy senki nem bírja megoldani :( már komolyan az őrület határán vagyok
12. Katinkaboszi (válaszként erre: 11. - Léna94)
2016. nov. 30. 22:59

Ne aggódj, a mai fogorvosok nagyon ellene vannak, hogy fölöslegesen kihúzzanak fogat.

A fiam, szerencsére az édesapám csodás fogait örökölte, és 40 évesen csak egy tömött foga van, az is csak a foga egyharmad része a valódi, kétharmada tömés, de nem húzzák ki, amíg bírja a foga és megáll rajta a tömés.


Figyelj oda mindig, keményen napi kétszer, ha kell és megoldható, akár háromszor is, moss fogat.

Fogkrémet érdemes sűrűn váltani, fogkefét szinte 3--4 hetente. Betegség, főleg nátha után, azonnal.


Aki idősebb, vagy valamilyen okból kénytelen műfogsorral élni, az sem végzetes, hiszen olyan csodás fogakat képesek készíteni, nem beszélve a mai ragasztókról, ami tényleg egy napra fogja az egészet.

11. léna94 (válaszként erre: 10. - Linzerkarika)
2016. nov. 30. 20:32

Gyógyszert csak utána kaptam, megy egyszer a két hónap alatt is beszedtem egy dobozzal, de nem hatott semmit :(

Az biztos, hogy ha gyerekem lesz, én is nagyon oda fogok figyelni, sajnos ez nálunk elmaradt, annak ellenére, hogy édesanyámnak régóta nincsenek meg a saját fogai...

Köszönöm a tanácsot, mindenképp igyekszem pótolni a vitaminokat! Fogkrémet most cseréltem elmexre...remélem ez nem számít reklámnak :)

10. Linzerkarika (válaszként erre: 6. - Léna94)
2016. nov. 30. 19:06

Ha feldagadt a fogat nem is szabadna kihúzni amíg gyulladt. Írjon fel gyógyszert a gyulladásra! Ha pedig a gyógyszeres kezelés hatott, utána meg kell menteni a fogat.Ez egy kontár lehet. Nem veled van a baj, hanem a doki tudásával. Keress másik orvost.

Én nem vagyok fogorvos, de sajnos nagyon sokszor voltam már fogászaton, kezelésen. Amikor aztán anyuka lettem mindent elkövettem, hogy a gyerekemnek egészségesek legyenek a fogai. Most 25 éves és minden foga tökéletesen egészséges.

Amit én neked tanácsolok, hogy kalcium pezsgőtablettát, Tovitát, Ca-Mg-D3-K2 pótlását csináld, mert meg kell erősíteni a csontozatodat. A fogkrémedet is vizsgáld felül, lehet, hogy nem jó.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook