Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Főbérlő problémák fórum

Főbérlő problémák (beszélgetős fórum)


19. nana06 (válaszként erre: 17. - Ati982)
2017. okt. 18. 15:43
Köszönöm!
18. aileron44 (válaszként erre: 17. - Ati982)
2017. okt. 18. 14:28
Azért ez nem egészen van így! Joga van bemenni CSAK ELŐTTE egyeztetni kell a bérlővel. Természetesen otthon kell lennie is ;-)
17. ati982 (válaszként erre: 1. - Nana06)
2017. okt. 18. 08:25

Onnantól kezdve, hogy aláírtátok a bérleti szerződést téged megillet a birtokvédelmi jog .Tehát, te nem vagy köteles beengedni a tulajdonost, akár rendőri segítséggel is kitessékeltetheted, vagy följelentheted magánlaksértésért. Ugyanis: Ptk.5:1. § [Birtokos]


(1) Birtokos az, aki a dolgot sajátjaként vagy a dolog időleges birtokára jogosító jogviszony alapján hatalmában tartja.


(2) Olyan birtokos mellett, aki a dolog időleges birtokára jogosító jogviszony alapján tényleges hatalmában tartja a dolgot (albirtokos), birtokosnak kell tekinteni azt is, akitől a tényleges hatalmat gyakorló a birtokát származtatja (főbirtokos).


(3) Az albirtokos jogcíme szerint részesül birtokvédelemben a főbirtokossal szemben.


Havi 10 percet sem vagy köteles neki megengedni, ha nem engeded , és úgy megy be, akkor törvényt sért. Írd be egy keresőbe, hogy 'albérlet birokvédelem " ott pontosan leírják az ide vonatkozó jogszabályokat.

16. syria (válaszként erre: 14. - Nana06)
2017. okt. 17. 08:50
Akkor lehet, hogy attól ideges: nem biztos, hogy rögtön talál megbízható albérlőt. Tisztázd vele, állítsa le magát! Nem hiányzik nektek arra a pár hónapra se a zavargás.
15. Piroska52 (válaszként erre: 14. - Nana06)
2017. okt. 16. 16:23
akkor se zavarogjon ,akkor menjen ha szükséges, az meg már hogynézki ,hogy bemenne szó nélkül a saját kulcsával, szerencsére a lányoméknál nagyon jó fej a tulaj, nem zavarog, mindent megbeszélnek telefonon, mindent a lányom intéz, az ő nevére jönnek a csekkek, jó helyen lakik
14. nana06 (válaszként erre: 13. - Piroska52)
2017. okt. 16. 15:28
Igazából nem zavarna ha el akarná adni, mert jövőre már elköltözünk. December 31-ig van szerződèsünk. Januártól már költözünk sajátba. Csak mèg tart a felújìtás.
13. Piroska52 (válaszként erre: 6. - Nana06)
2017. okt. 16. 13:03
szia, írteam neked hogy a lányom is albérletben lakik Pesten, az jutott eszembe,hogy megkellene tudni, mi szándéka van ezzel az örökös látogatással, nem lehet hogy esetleg elakarja adni? csak egy ötlet de egy próbát megér,
12. agis
2017. okt. 16. 12:27
Elore egyeztetett idopontban ellenorizheti a lakas allapotat.
11. syria (válaszként erre: 9. - Nana06)
2017. okt. 15. 08:04

Nyugtassátok meg, hogy számotokra a legfontosabb a lakás állapota, hiszen ti éltek ott. És ahogy a csőtörésről értesítettétek, ezután is rögtön fogja tudni, ha valami rendkívüli történne.

Finoman céloznék arra, hogy az ilyen sűrű, pláne váratlan látogatásokat még a rokonaimtól se venném jó néven.

10. simple (válaszként erre: 9. - Nana06)
2017. okt. 14. 17:59
Aha, tipikus, nekem is volt "szerencsém" ilyenhez. Több éve laktok itt, gondolom elégedettek vagytok a lakással. Így a békesség kedvéért egyszer engedd be szerintem, ellenőrizze amit akar, de beszéljétek meg vele, hogy ez nem járja, nincs joga titeket zavarni, főleg nem ilyen gyakorisággal. Sok bérlő nincs tisztában a jogaival, és ezzel a tulajok szeretnek visszaélni. Az unalmát máshol vezesse le!
9. nana06 (válaszként erre: 8. - Simple)
2017. okt. 14. 13:16

Azt mondta hogy ellenőrzi a lakás állapotát. Holott eddig nem èrdekelte, csak sajnos volt egy csőtörès a lèpcsőházba ès beázott a lakásunk is. Ès azóta állandóan jönne. Meg már a kislányom is kezd ácsorogni, mászik ès hogy megnèzi a fal állapotát, nehogy összetapogassa. Legutóbb mikor jött, akkor ki sem nyitottam az ajtót neki, csak mondtuk hogy menjen el. Már nagyon elegünk van belőle.

Eddig pedig szèpen mindig megbeszèltük mikor jön, ha volt valami problèma mindig azonnal szóltunk, erről a beázásról is azonnal. Soha nem titkoltunk semmit. A kisgyerekre is figyelek, ne a falat matassa, inkább a fotelba meg az ülőgarnitúrába kapaszkodjon. Vigyázok a lakásra. Èrtetlenül állok ezelőtt. Persze a modora is elviselhetetlen lett. De mindegy is. A kèrdèsemre választ kaptam. 😊 köszönöm a segìtsèget!

8. simple (válaszként erre: 1. - Nana06)
2017. okt. 14. 08:14
Amúgy miért akar mindennap odamenni, mit mondott?
7. simple (válaszként erre: 1. - Nana06)
2017. okt. 14. 08:13
Az van leírva, hogy indokolatlanul nem zavarhat, és nem háborgathat. Indokkal is kizárólag akkor mehet be, ha veled meg van beszélve előre, és otthon tartókodsz.
2017. okt. 14. 08:07
Köszönöm a segìtsèget! Akkor a lakbèr ès a rezsi költsègeinek átadásán kìvül, nem kell beengednem.
2017. okt. 14. 08:00
a lányom 4-éve lakik Pesten ugyannabban az albérletben a tulaj kb -4-szer volt ott, mindent telefonon beszélnek meg, jó lenne ha megkérdeznéd mit zavarog ott mert az hogy az ő lakása nem jelenti hogy kénye- kedve szerint ki-be mászkáljon, van szerződés, fizetsz érte, akkor menjen ha valami problémája van,és ha nem vagy otthon akkor simán bemegy ,na ne már, kérdezd meg konkrétan mit akar
4. syria (válaszként erre: 1. - Nana06)
2017. okt. 14. 07:37

A tudtotok és engedélyetek nélkül nem mehet be, hiába az ő lakása tulajdonjogilag.

A helyzet elmérgesedése előtt tisztáznám vele, hogy miért zavarog. Lehet, hogy egyszerűen csak unatkozik, kíváncsi az életetekre. Akárhogy van, le kell állítani.

2017. okt. 14. 07:33
Hát úgy van, hogy van egy idősebb nő ( ő a tulaj), ès a lánya a meghatalmazott. Mi mindìg a lányával találkoztunk csak. Itt lakunk már 4 ève. Eddig semmi problèmánk nem volt. Most nem tudom mi ez az átfordulás.
2017. okt. 14. 07:29

Kitől bérled az ingatlant? Tulajtól v. főbérlőtől?


Itt olvashatsz róla:

[link]

2017. okt. 14. 07:17
Sziasztok! Albèrletben lakunk, ès sajnos egyre több a problèmánk a lakás tulajdonosával. Már minden nap ide akar jönni, volt olyan is hogy a kulcsom a zárban volt, ès azt hallottam hogy kotorásznak a zárral. A vèr is meghűlt bennem, mert persze egyedül voltam itthon a kislányommal. Mikor nèzem hogy mi ez, hát látom hogy a tulaj próbál bejutni....nah most párom azt mondja hogy havi 10 percet tartózkodhatna a lakásban. Ez tènyleg le van ìrva törvènyileg? Èn olvasgattam a ptk-t de abban nem találtam. Bár lehet átsiklottam felette. Esetleg ti tudtok erről valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook