Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » FNH-sok beszélgessünk - a betegségről és a fogamzásgátlásról… fórum

FNH-sok beszélgessünk - a betegségről és a fogamzásgátlásról… (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2015. aug. 11. 07:03
Sziasztok! Kezdek en is megbolondulni :) azt álmodtam hogy már a klinikán vagyok es a sebész mondja hogy nem tud megműteni :(
605. andiali
2015. aug. 11. 06:47
Neked a szövettan is jó lett.Úristen mit csináljak magammal hogy ne bolonduljak meg nekem a családomban mindenki rákos volt anyukám mellrákban halt meg .Akkor én mire számíthatok.
604. andiali
2015. aug. 11. 06:31
Ez is csúcs nekem az ultrahangos doki első mondata az volt hogy nem áttét.Akkor már be is tojtam hogy akkor mégis mi.Ez volt az első sokk.Korán keltem mert hánytam gondolom az ideg:(
603. detty78 (válaszként erre: 601. - Andiali)
2015. aug. 11. 01:22
Nekem 5 db van, a legkisebb kb. 2.8 cm, a legnagyobb 7.5 cm.De az mondta az uh-os, hogy sem a méret, sem a darabszám nem visz közelebb a megoldáshoz, uh.nem alkalmas megkülönböztetni az adenomát az áttéttől. A tükrözésnél nem az aggaszt, hogy esetleg ciki lenne, érezni nem szeretném az öklendezést. :-(
602. andiali
2015. aug. 10. 23:57
Ja ès mindenki öklendezik kicsit sem ciki.
601. andiali
2015. aug. 10. 23:56
Az az igazság hogy inkább tükrözés mint biopszia.Az fáj inkább jobb a kellemetlen mármint ha kicsit morbid módon választani kellene.alNeked mekkorát találtak?Pont azért félek mert itt mindenki ilyen nagyokról számol be az enyém meg 2cm.Az uh-ban nem hiszek azt mondták ráérek a ct-vel mert jóindulatú aztán meg kiderült lehet mégse.Szóval a képalkotó diagnosztikák sem igazán jók.Amennyiben nem számos van neked sem áttét ne aggódj.
600. detty78 (válaszként erre: 598. - Andiali)
2015. aug. 10. 23:34

Ha neked nem mondtak ilyet, akkor nem kell félned tőle. Nekem az ultrahangok leletein rajta van lehetőségkét az áttét is.

A tumormarkerek állítólag nekem is jók, én nem értek hozzá, ellenőrizni meg nem tudom, de az egyéb laboreredményekben van, ahol van eltérés.

A kellemetlenre sem vágyik annyira az ember :-( Én attól félek, hogy öklendezni fogok.

599. andiali (válaszként erre: 592. - Detty78)
2015. aug. 10. 22:57
A laborjaim hibátlanok tumormarkerek is.
598. andiali (válaszként erre: 596. - Detty78)
2015. aug. 10. 22:52
Miből gondolják hogy áttét mármint az állítólag szóródásos?Most még jobban félek még az is lehet..Kész.A gyomortükrözés az semmi 2perc és csak kellemetlen.
597. detty78 (válaszként erre: 594. - Hetty78)
2015. aug. 10. 22:30
Nem tudom elképzelni, hogy zajlik ez. Nekem attól is őrült öklendezésem van, hogyha a fogkefe hátrébb megy. Azt meg elképzelni nem tudom, hogy lehet nyitott szájjal nyelni, kipróbáltam, hogy ráharaptam az ujjamra. HA lett volna kedvem, röhögök.A lidokain nem mulasztja el az öklendezést, hisz elvileg azért is adják.Én már a ct-n is úgy voltam, hogy egyszerűen nem tudtam elhinni, hogy ez épp velem történik, mit keresek én itt, miért pont én.
596. detty78 (válaszként erre: 595. - Andiali)
2015. aug. 10. 22:27
Igen, agyerekek, miattuk aggódom én is. :-( Sajnos nekem nem elsődleges májrák áll szemben a jóindulatúsággal a "versenyben", hanem az áttét. Én ezért rettegek, mert ha áttét, akkor én tudom, hogy végem, ennyi volt. Ma én is sokat sírtam.
595. andiali
2015. aug. 10. 21:49
Jaj lehet holnap meglesz a leletem ma nem igen alszom:(Remélem jó hìrekkel szolgálok majd.A rettegés a bizonytalanság miatt nem múlt amúgy nekem is hullámokban jön.Amúgy sebész barátom mondta ha carcinoma kiveszik és mehetek tovább.Remélem tényleg ennyire egyszerű....Amikor az embernek gyerekei vannak nem is magáért aggödik félek...
594. Hetty78 (válaszként erre: 593. - Detty78)
2015. aug. 10. 07:55
A gyomortükrözésnél a légzésedre figyelj,kisebb az öklendezési esélyed.Nekem a végén kezdett erőltetni,de addigra már vége volt.
593. detty78
2015. aug. 9. 16:14
Gyomortükrözés tapasztalatairól szabad kérdezni? Mire ügyeljen az ember, mivel tud magán segíteni? A lidokainos spray tényleg elnyomja az öklendezési ingert, mert én még a fogkefétől is, meg a fogorvosi tükörtől is szoktam. :-(
592. detty78 (válaszként erre: 588. - Andiali)
2015. aug. 9. 16:02
Egyébként hogy érzed magad, a lelki részén túl? A laborok mit mutatnak? Próbálj megnyugodni kicsit, nagyon drukkolok, hogy mindenki jó hírekkel jöjjön.
591. detty78 (válaszként erre: 588. - Andiali)
2015. aug. 9. 15:55
Szia! Sajnos nem tudom, hogy kell megnyugodni, az én érzéseimet írod le... A bizonytalanságnál, rettegésnél nincs rosszabb, de nem is segít, csak ront a helyzeten. Próbáld meg elterelni a figyelmed és ne ezzel foglalkozni egész nap. Nekem hullámokban jön, van, hogy eszembe se jut, aztán lenyom. Ez az oldal nagyon sokat segített, itt rögtön írtak nekem, ismeretlenül is éreztem az empátiát, segíteni akarást.Néha kisírom magam s eldöntöm, hogy csak azért is adenoma ez és nincs vele baj.Bízni kell, a jót akarni, azt bevonzani!
590. Hetty78 (válaszként erre: 586. - Detty78)
2015. aug. 9. 13:58
Nekem egy 5,5x6x8 cm-es FNH-m van.Nem nyúlnak hozzá.Fél év múlva Ultrahang kontroll.
589. Hetty78 (válaszként erre: 587. - Detty78)
2015. aug. 9. 13:52
Az FNH és az adenoma között az a különbség,hogy az adenoma évek múlva vagy évek alatt átfordulhat rosszindulatú daganattá (carcinoma).Legalábbis ezt olvastam,hallottam.
588. andiali
2015. aug. 9. 13:14
Üdv!Nekem április óta megy a huzavona,azóta már depis is lettem.Hasi uh benignóma,ct adenoma vagy hcc.Biopszia jövőhéten lesz eredménye de mindennapjaimat a rettegés tölti be.Mások hogy bírják ezt rákos vagyok vagy "csak" adenoma.2cm-es ez is megijjeszt másoknak olyan nagy az adenoma.Akkor nekem nem az.Kérek mindenkit aki átment ezen segítsen....:(
587. detty78
2015. aug. 8. 22:51
Az adenoma és az fnh között egyébként mi a különbség? Én korábban azt hittem, az ugyanaz. Illetve azt hittem, az adenoma is egy fnh. Nekem kontrasztanyagos uh nem volt, csak a ct-n volt kontrasztaanyag.
586. detty78
2015. aug. 8. 22:45

Nekem 5 van. A legnagyobb 7.5*3.5-ös, van 6 cm-s is, a többi 2-3-4 cm. Jó nagyok.:-(

Miért nem műtik? Nagysága miatt, vagy nem szükséges?

585. Hetty78 (válaszként erre: 583. - Detty78)
2015. aug. 8. 21:12

detty78!


Nekem egyértelműen nem volt leírva,csak annyi,hogy FNH vagy adenoma.Elvileg a ct-n felismerhetőnek kellett voln lennie,ha hozáértő doki nézi.Győrben megnézték a radiológusok és a professzor,és ott mondták,hogy FNH.Még csináltak egy kontrasztanyagos ultrahangot,és egyértelműen látszott a folyamat,a kontrasztanyag áramlása.Ezért nem kellett biopszia.

Ne aggódj,biztos minden rendben lesz.Mekkora is a góc nálad???Nekem Győrben 8 cm-t írtak.És nem műtik meg.

584. vgirl100 (válaszként erre: 583. - Detty78)
2015. aug. 7. 08:53

Szio!

Nekem ilyenek vannak a papírra írva:

" elsősorban fnh-nak vagy adenómának felelhetnek meg"

"Életkora miatt elsősorban fnh-nak felejtenek meg"

"Irodalmi adatok szerint 20%-ban lehetnek tobb gocuak is ami fnh-nak felelhetnek meg"

"Mintavétel megfontolandó"


De mintavételre nem mentem, nem Vittem vissza azt a papirt a dokinak amin ez szerepelt. 2 ev utan eljutottunk volna oda hogy mintavetel :)) vicc kategoria :)

Szóval, minden csak LEHET :))


Figyu, ne aggodj! Minden rendben lesz!

En mar tul vagyok a parazason, most abba a fazisban vagyok hogy lesz ami lesz :)

Volt idoszak mikor Homokba dugtam a fejem! Aztan a remulet es felkerestem egy maj sebeszt. Valtozo hogy epp hogy vagyok.


Arra kell gondolni hogy fiatalok vagyunk nem lehet rák bennunk! Erősnek kell lenni bármi is van!

Ne aggodj, nalad minden ok! C2 joindulatu!

Ha bizonytalanok lettek volna c3 lett volna mert az a hatareset!

Ne foglalkozz a negativ velemenyekkel, ki mit mondd hogy az "nem biztos hogy negativ"

Csak a jó ragadjon meg benned!

Kitartast!

Ha netan műteni kell mint engem, majd ha tul leszek a muteten tudok segiteni mire kell szamitani.

Neked amugy mutetrol nem volt szo!?

583. detty78 (válaszként erre: 582. - Vgirl100)
2015. aug. 7. 00:00

Drukkolok! Egyértelműen adenómát ír, meg fnh-t, vagy neked is így van, hogy leginkább arra hasonlít?

Én most megint nagyon félek, rettegek, mert mindenki más mond. Van, aki szerint ez egy jó eredmény, van, aki meg épp azt mondja, hogy ez nem bizonyított semmit, nem igazol és nem is zár ki semmit. Van, aki szerint a protokoll része a gyomortükrözés, van, aki szerint épp azért kérik, mert a citológia nem volt biztos. Ti hogy kezelitek ezt a bizonytalanságot? Én már beleőrülök.

582. vgirl100 (válaszként erre: 581. - Detty78)
2015. aug. 6. 15:12

Nekem sincs kimondva mi ez! Legelso ct eredmeny hemangioma (orult a májam :) ) de jo

Csak erdaganat :)


Control mr: fnh vagy adenoma

Ct: fnh vagy adenoma

Mostani ct: fnh :)

Neha elbizonytalanodom, hogy jol dontottem e. De remelem hogy igen. Megszabadulok toluk orokre remelem.

Nem akarom megvarni mig megno es netan olyan érhálózatot epit ki maga korul, hogy nem lehet kiszedni. Nah de majd elvalik, hogy kitudjak e szedni.

Engem nemsokara mutenek :s kicsit be vagyok mar toljva :)) nagyon félek!

581. detty78
2015. aug. 6. 14:19
NAgyon köszönöm mindenkinek! Egyébként nekem még most sincs kimondva, hogy ez mi, vannak olyanok, amik nem, de nincs egy olyan papírom, amin az adenoma megállapított. Szolnokon nagyon alaposak és gyorsak, szakmailag teljesen meg vagyok elégedve.
580. vgirl100 (válaszként erre: 579. - Detty78)
2015. aug. 6. 12:32
Sokszor akkor is ezt a 'tumor daganat' szot hasznaljak, mikor nem is kene. Nekem a ct beutalora irtak hogy daganat miatt surgos! De nekem a doki mondta csak azert irja ra hogy hamar kapjak idopontot! Lehet nalad is emiatt van odairva. Mert a c2 az joindulatu! 100%!
579. detty78
2015. aug. 6. 10:40
Nekem a c2 mellett az van, hogy további tumorkutatás javasolt. Ettől kapok frászt. Hogy miért ez a megfogalmazás, miért nem mondjuk az, hogy tiovábbi vizsgálatok javasoltak.
578. Hetty78 (válaszként erre: 573. - Vgirl100)
2015. aug. 6. 05:48
A méretére vonatkozóan azt mondta a professzor,hogy nem szoktak hozzányúlni.Fél év múlva kontroll ultrahang.Ha nő,akkor meggondolják a műtétet.
577. Hetty78 (válaszként erre: 572. - Vgirl100)
2015. aug. 6. 05:46
A szombathelyi orvosok mondták,hogy góckutatás miatt kellenek a tükrözések.A őrofesszor azt ,omdta,felesleges volt.Nem szoktak jóindulatú "daganatoknál".Viszont nálam a szombathelyi dokik nem tudták egyértelműen eldönteni,Győrben viszont igen.Addigra megcsináltattak velem mindent.Azt mondták felesleges volt.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook