Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » FNH-sok beszélgessünk - a betegségről és a fogamzásgátlásról… fórum

FNH-sok beszélgessünk - a betegségről és a fogamzásgátlásról… (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
786. bery7
2018. jún. 13. 09:04
Sziasztok! Létrehoztam egy Facebook csoportot FNH-sok klubja néven.Ha van kedvetek csatlakozzatok és ott picit egyszerűbben tudjuk követni az eseményeket kivel mi történt.Belépéskor írjàtok meg az itteni felhasználó neveteket ha megosztanátok a múltbeli előzményeket vagy pár sorban szedjêtek össze h mi a "kór"történetetek.:)Ez egy zárt csoport csak az látja a beszélgetést aki csatlakozik.
785. vgirl100 (válaszként erre: 783. - Malybaby)
2018. jún. 9. 19:46
Szió! Mikor mész a műtétre? Ki lesz az orvosod? Irtam privi üzenetet!:)
784. Hillymoon (válaszként erre: 783. - Malybaby)
2018. jún. 1. 16:09

Koszonom Malybaby! Megerkezett a ct eredmeny es nalam is az fnh a legvaloszinubb! Picit megnyugodtam, de ettol sajnos a tuneteim megvannak. Szoval jovo heten megyek orvoshoz es remelem sikerul szakemberhez eljutnom. Ha itt nem talalok normalis orvost( nem otthon elek) akkor haza fogok menni es a korabban ajanlott orvosok egyiket felkeresni. :)

Nagyon szep hetveget!

783. malybaby (válaszként erre: 782. - Hillymoon)
2018. jún. 1. 13:28
Szia:) Reméljük neked is ,,csak" ez a problémád és tudunk majd segíteni.Eddig én is küzdöttem hogy kinek írjak hol találok olyat aki átment ezen ,de magán uton jártam meg.Viszont most ujra nagyon aktív a csoport.:) Jelentkezz és ne aggódj!
2018. máj. 30. 13:19
Sziasztok! Most olvastam vegig az osszes hozzaszolast. Nekem hetfo este derult ki UH-n hogy van valami a majamban es mivel nehezen tudta eldonteni az orvos hogy mit lat, kerdojellel irta fel az fnh-t is. Tegnap voltam CT-n is es annak az eredmenyet meg varom de elegge megijedtem :( nekem is voltak tuneteim - lattam a korabbi hozzaszolasok kozott is volt aki irta a felhasi fajdalmat. Semmi mast nem talaltak amitol lehetne a fajdalom de ez mar hetek ota tart. Remelem tenyleg joindulatu... annyira jo hogy van ez a forum! Mindenkinek jobbulast x
781. horompol (válaszként erre: 780. - Malybaby)
2018. máj. 29. 13:03
Szia Malybaby!Nekem is mondták, hogy hormonok hatására nőhet, ezért ultrahanggal követni kell végig. Azt mondták a műtét kockázatosabb, mint az, hogy bent marad, így inkább figyeljük. 12 évig szedtem fogamzásgátlót, így lehet, hogy az növesztette meg. Igazából nem tudom, mi lesz, ha növekszik. Én az első riadalmon már túl vagyok, mostmár próbálom pozitívan felfogni. Sajnálom, hogy nem szülhetek természetes úton, mint legutóbb, de azt mondta a prof. a császár kockázatmentesebb lenne az én esetemben. Ne izgulj, nem halálos betegség!
780. malybaby (válaszként erre: 779. - Horompol)
2018. máj. 28. 14:47
Kedves Horompol!Nagyon köszönöm hogy írtál ,örülök hogy van rá esély,mert engem riogattak hogy a hormonoktól tovább fog nőni és nem lesz aki elvállalja,ha vállalják akkor nekem is császárt mondtak ,nehogy az erőlködés miatt megrepedjen!Nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok Nektek!:)
779. horompol (válaszként erre: 773. - Malybaby)
2018. máj. 28. 14:03

Szia!

Nekem is rossz helyen van egy kb 8X8 cm-es FNH. A két májlebeny között, a vastag ér mellett. Szegedi vagyok, egy professzor látta, ő azt mondta, ehhez nem fog hozzányúlni. Jelenleg terhes vagyok, valószínűleg csak császárral szülhetek. 4 éve szültem, akkor rendesen, valószínű, hogy már akkor is ott volt. Elvileg nem okoz gondot.

778. malybaby (válaszként erre: 774. - DoloresK)
2018. máj. 28. 11:11
Szia!Miért kellett mégegyszer megcsinálni az embolizációt?Dr Doros Attila műtött meg? Én most megyek majd júniusban pontosan ezért amiért te voltál.A műtét mennyi idő volt?Köszönöm a válaszod és jobbulást kívánok!
777. Cyd23 (válaszként erre: 774. - DoloresK)
2018. máj. 23. 12:03
Szia, jobbulast kivanok. Nekem szinten februarban volt de utana lazon es neha neha nyillalo fajdalmon kivul nem ereztem semmit. Azt mondjak h az a jo ha faj :-( mi indokolta amugy h februarban es azt kovetoen egeszen hamar ismeteltek az embolizaciot? Nekem is februarban volt de csak augusztusban kell mennem mr kontroll. Advil ultra fortet javasoltak Nekem anno lazra fajdalomra. Hatha..
776. vgirl100 (válaszként erre: 775. - DoloresK)
2018. máj. 21. 16:35

Szia Dolores! Mielobbi jobbulast!

En nekem is van egy joind majdaganat amit nem tudtak kimuteni. Nekem azt a tobbi goc kivetele kozben hatástalanitottak! Etanollal korbefecskendezték. Par ev alatt azota fel cm zsugorodott.

En ezt az embolizaciot nem merném bevállalni. Jobb volt h elaltattak es azt csinaltak amit akartak. A mellettem levo holgy jobbam szenvedett mint en. Neki is embolizacio volt. Egesz ejszaka jajgatott.

Nekem "kutyabajom" sem volt. Pedig

22

Cm vágásom van.

Doros csinalja a Sotén? Puszi jobbulast! Kitartast!

775. DoloresK (válaszként erre: 773. - Malybaby)
2018. máj. 19. 20:48
Szia igen én csütörtökön estem àt a màsodik beavatkozàson februàrban csinàltàk meg először...és 2 napja ismételték de azóta is borzasztó fàjdalmaim vannak!
2018. máj. 19. 20:46
Csütörtökön estem át a második aorta embolizáción mert 2017.novemberében 10x6,5x7 cm és FNH-t diagnosztizàltak nàlam. Mivel a CT utàn kiderült hogy nem operàlható mert rossz helyen van a màj aorta mellett fél cm-re ezért csak az invaziv eljàràs jöhetett szóba. Jelenleg is iszonyú fàjdalmaim vannak az első kezelés is nagyon megviselt és sajnos ez a màsodik kezelés sem jobb. Aki àtesett ezen megirhatnà mivel csillapitsam az iszonyú fàjdalmaimat! Előre is köszönöm DoloresK
2018. máj. 4. 18:18
Sziasztok!van itt valaki akit nem lehetett műteni mert rossz helyen van de arterian keresztul az ereket elegettek hogy ne tudjon tovabb noni?vagy olyan akinek van es szult gyermeket?koszonom elore is !
772. bery7
2017. nov. 19. 12:33

Sziasztok!

Voltam MR-en nyáron, sajnos amiről azt hittem hogy eltűnt igazából megduplázódott:( Szóval most ott tartok h van a 6,7x6x5 cm-s a májkapuba ami a panaszaimat okozza meg van 2db 2cm-s amik összeérnek. Viszont életmódot váltottam! Elmentem egy ételintolerancia vizsgálatra ami kimutatta h tejfehérje(azaz kazein és nem pedig cukor ami a laktóz) intoleranciám van, valamint a glutén egy összetevőjét a gliadint se tolerálom. Szigorú diétán vagyok amit a táplálkozás beállítás csapata rakott össze és azt kell h mondjam 90%-ban javultak a panaszaim! Már feleannyira sem puffadok, csak ha nagy adagokat vagy olyan kaját eszek pl a brokkoli az gyilkos:)Itt olvastam régebben vkinél h GM diétázott és eltűnt neki az FNH-ja! Ja és elkezdtem szedni én is ezt a Tiens cordycepset - Antal vali honlapján van róla egy klassz videó! Állítólag eltünteti a gyógyszer maradványokat a májból! Egy évet adtam magamnak így diétázva,ha nem változnának a dolgok akkor megyek én is a dokihoz! Szorítsatok hátha találtam egy módszert ami működik:) Mellette lelkileg is készülök, théta meditációkra járok. A műtéthez sok erőt és kitartást, biztosan jobb lesz utána, én is belevágnék ha nem szar helyen lenne.

771. 4c1a787e8f (válaszként erre: 769. - Csillubilu)
2017. nov. 10. 17:32

Szia!

Igaz, én 18 éves voltam akkor, de a 42cm-es vágásommal 6 hét után mentem suliba. Elvileg még pár hetet kellett volna maradjak otthon, de én "nem olyan családbú származom.." aki a fenekén tud maradni.

3-4 hét után mondjuk egy kísérővel olyan light-ba valószínűleg el tudsz menni vásárolni, de azért ne erre a karácsonyra tervezd a nagy dolgokat, vásárolni lehet neten is sokmindent, kaját is lehet rendelni, stb.. Bírni jó esetben fogod, csak nem érdemes.. Ez most jó alkalom, hogy tényleg mindent letojjál, és csak a fontos dolgokra figyelj.

A januári elutazásnak szerintem semmi akadálya.

Én sportolni, futni 3 hónap után voltam kint először, de mondom, nekem a mellem közül indult a vágás, és L alakban jobb oldalon a medencecsontnál van a vége.

6 cm-es vágással, ha egyéb nem indokolja valóban pár napot tartanak már csak bent.

Engem 12 hetes terhesen, igaz laparoszkópos vakbélműtét után másnap haza akartak küldeni, úgy könyörögtem ki még egy napot, hogy maradhassak.. Ma már nincs hotel, ettől ne tarts..

Őszintén remélem, hogy semmi szövődmény nem lesz, és tényleg "csak ez" a bajod.

Szerintem jobb túl lenni rajta.

Nekem ennek már 20 éve, de mondjuk egy tüsszentésnél, vagy erősebb hasizmozásnál azért érzem a dolgokat, el nem fogom felejteni a műtétet, de bőven együtt lehet vele élni. De neked valószínűleg ennyid se lesz, mert jóval kisebbet vágnak. Legyen úgy, és minden jót!!!

770. Hetty78
2017. nov. 10. 16:50
Sziasztok!Egy ideig nem voltam netközelben!Látom,vannak új tagok!!!Az én fnh-m változatlanul 5,5 cm-es!Évente kell nézetnem
2017. okt. 31. 17:41

Sziasztok!

Voltam ma a Kòbori Lászlònál, mert úgy döntöttem,hogy kivetettem az Fnh-mat mert elegem lett a hasi fájdalmakbòl. Elvileg 11.28 -án műtenek :/

És hát nem mondanám,hogy nem vagyok ideges..

Eddig az Mr alapján a májam balszélén van az fnh a 3segmentumban. Így a doki szerint 6cm vágásbòl megoldja. Remélem , hogy elég lesz ekkorra vágás és nem kell majd nagyobbat!

Kérdezni szeretnék azoktòl akik már átestek ezen a műtéten, hogy szerintetek 3-4hét alatt felépülök annyira, hogy kitudjak mozdulni otthonròl pl: karácsonyi ajándék beszerzés stb.-re vagy ez kizárt?

Emelni tudom,hogy nem szabad egy ideid kb.meddig?

A másik dolog, hogy január végén vagy február első hetére terveztük a férjemmel, hogy elutaznánk amolyan nászútra kicsit messzebbre. Addigra felépülök szerintettek annyira,hogy kicsit várostnézzünk/ fürödjünk stb. Addigra mát 2hònap eltelik majd a műtét napjátòl.

Szerintetek???

Fontos kérdés számomra, mert lehet hogy inkább másik időpontot kérnék a doktor úrtòl, mert nagyon el szeretnénk menni. Az orvost nem kérdeztem, mert kicsit úgyérzem h.nem mondja meg ilyen téren a frankòt kicsit lazán beszélt a felépülési időröl is.

Pl: szerinte kb 5nap múlva kiengednek a kòrházbòl, és 50% esély van arra h.1nap az intenzívre kerülök. Itt azt olvastam 10nap kòrház 1 napintenzív kb.mindenkinél.

Mindtam, hogy majd babát szeretnénk azt mondta 1hònap után lehet kezdeni a babaprojektet :) hát szerintem ez kicsit korai lenne, szòval inkább olyanra sdok aki átesett a műtéten és átélte a fájdalmakat.

Előre is köszönöm, és bocsi kicsit hosszúra sikeredett :)

768. vgirl100 (válaszként erre: 767. - Mancus23)
2017. okt. 1. 10:59
Szió. Nagyon kihalt ez a fórum. 1-2 ember ha van itt még. Néha felnézek, hátha tudok másoknak segíteni :) hogy semmi ok a félelemre :) Írtam privit. pussz
2017. szept. 29. 12:34

sziasztok.

remélem még azért vagytok itt páran.

Én hétfön megyek mütétre.Nagyon be vagyok sz@rva.

Láttam van egy külön FNH csoport jelentkeztem is oda de még senki nem fogadta el a jelentkezésem.Tegnap éjjel végig olvastam az elejétől amit itt irtok de mire kiderült volna mi lett "régi" tagokkal csináltak egy csoportot :).

766. bery7 (válaszként erre: 762. - Margrett)
2017. jún. 28. 22:13
Szia Margrett! ÉS miket szedtél? Milyen dózisban? Ismerem a tienst, van pár hasznosnak mondott dolog ott is de a sunrider is kb hasonló. Én már annyi mindent próbáltam (bár a kisebb gócot egy éve nem találják, tavaly csináltam egy C9 Aloes FLP-s tisztítókúrát és azóta eltűnt) Sokfélét kell összevásárolni és nagy mennyiségbe beszedni?
765. bery7 (válaszként erre: 764. - Vgirl100)
2017. jún. 28. 22:06
Köszi hogy írtál! Csak annyit tudok h neki is vmi góc volt de hagyta h csináljanak biopsziát és attól rosszabb lett..azér kell a transzplant. De nem közeli ismerős, csak szülők mesélték szóval nemtom a sztorit. Mindenestre én azt nem merem megcsináltatni. Várom a MR eredményt, mostanába sajnos soka fáj mert nekem nyomja a májkapuban az eret, és emiatt ingerült vagyok és stresszes..arról nem is beszélve h folyton hasmenésem van meg puffadok..Megyek majd táplálkozásbeállítás konzultációra, meg elkezdem a FODMAP diétát ,hátha az segít. Olvastam valaki lisztmentes diétázott és elmúlt neki..ilyen csodára lenne szükségem!Gyereket is kéne már vállalni mert 34 leszek idén..de így nem mernék.6,5 cm nél tart most, nem nőtt 2 éve de akkor is okoz sok gondot.
764. vgirl100 (válaszként erre: 763. - Bery7)
2017. jún. 25. 21:49

Szió!

Nekem volt etanolos roncsolás.

2 éve. Azóta minden rendben. Nem nőtt a góc. De nem is csökkent. Sőt hasi uh géppel nézve nagyon mehezen vehető észre.

Altatásban csinálták, mivel volt más gócom is amit szegmenssel együtt vettek ki.

Ez jó kérdés hogy idővel elrákosodhat e azért mert megpiszkálták. De szerintem nem!

Az rosszabb opció hogy homokba dugjuk a fejünket, nem foglalkozunk vele, netán termetes méretre nő. Fnh-ból lehet adenoma. Az adenomából pedig lehet rák.


Az ismerősödnek egy májbiopszia miatt kell új máj?

Vele mi történt?

Neki is van fnh-ja?

Miért kell új máj?

763. bery7
2017. jún. 25. 12:16

Sziasztok! Érdeklődnék azoktól akiknek bármilyen roncsolásos eltávolítás volt (hőkezelés, etil-alkoholos) azoknak mik a tapasztalataik? Ezt milyen formában végzik? Végleges megoldás-e? Van-e esély h utána elrákosodik mivel megpiszkálták?

Ismerősöm ismerőse csináltatott biopsziát és most transzplantációra vár..én nem szeretnék idáig eljutni. Most megyek MR-re 6 év után újra és utána a radiológusoknak megy tovább a leletem konzíliumra.

2017. ápr. 21. 12:17
Sziasztok ! Tiens termékektől tűnt el az fnh-m .
761. Nicky0329 (válaszként erre: 759. - Margrett)
2017. ápr. 20. 18:59
Szia.ugyanebben a cipöbe vagyok mindenáron meg akarnak müteni de én nem szetetném érdekelne a történeted meg a gomba is ha neked segitett hátha nekem is köszi váladzod
2017. ápr. 12. 20:21
akkor lehet meg sem jelenhet melyik gomba tüntette el az fnh-t mert reklám, kár
2017. ápr. 10. 16:11
Sziasztok ! Csak régi bejegyzéseket látok,fnh- val kapcsolatosan, van egy tapasztalatom , már 2 éve, hogy velem is közölték fnh-m van, mit tehetek semmit , nem is tettem 1.5 éven át semmit ott van ott marad csak aggódtam 3-4 havonta ellenőrizték, találkoztam valakivel, mesélt egy gyógy gombáról, valami 7 érzék azt súgta ki kell próbálni , kipróbáltam 3 hónap múlva felére csökkent, 7-8 hónap és eltűnt teljesen, alig hittem el, a máj szélén elhalt rész is teljesen helyre állt . tehát van remény el lehet tüntetni, nekem azt mondta a doki , semmit nem lehet tenni csak imádkozzak, hogy ne forduljon rosszindulatúra .
2017. febr. 9. 00:35

Sziasztok!

Szerintetek lehet hullahoppozni fnh-val? Kicsit jò lenne leadni pàr cm a derekamròl, ezt ajànlottàk csak eszembe jutott, hogy a doki mondta, hogy vigyàzni kell, mert ütèsre bevèrezhet a màjamon lèvő fnh..

757. vgirl100 (válaszként erre: 756. - Csillubilu)
2016. nov. 9. 09:08

Szió!:)

Sikerült megkeresni a dokit?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook