Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » FNH-sok beszélgessünk - a betegségről és a fogamzásgátlásról… fórum

FNH-sok beszélgessünk - a betegségről és a fogamzásgátlásról… (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2014. jan. 18. 17:33
Szerény véleményem az FNH-ról : fogamzásgátló szedése után,egy teljes vérkép alkalmával derülhet csak ki,ha olyan helyen van,hogy nem okoz panaszt. Semmilyen tünete nincs,de az orvosom szerint 4 cm-től már ki kell vetetni,ugyanis ha tovább nől,akkor átalakulhat adenomává,mint nálam is ! Ugyan ez a helyzet a haemangiómával is,ami egy jóindulatú érdaganat,de az nem lesz adenóma. Én azt mondom,aminek nem kell ott lennie,az ne is legyen ott,még akkor sem,ha nem okoz tüneteket ! Engem a SOTE Transzplantációs és Sebészeti Klinikáján műtött meg Dr. Kóbori László docens Úr ,akit mindenkinek csak ajánlani tudok ! Akinek kérdése lenne,írjon bátran ! Sziasztok!
455. Kriszta40 (válaszként erre: 454. - FH_Nora)
2014. jan. 10. 19:07
Szia ! Nekem pont 2 évvel ezelőtt volt májműtétem FNH miatt. Sajnos a nagyobbik (13 cm.!) az már adenoma lett,mire megműtöttek,de volt ill. még most is vannak kisebb 2 cm. körüli FNH-m. Ha bármi kérdésed lenne,nyugodtan írj e-mailt (tothne71@citromail.hu)! Szép napot!
454. FH_Nora
2013. dec. 10. 16:48

sziasztok!

Pár hete diagnosztizáltak egy 10,5*9*7,5 cm-es FNH-t a jobb májlebenyemben. Működik még a klub? Szívesen csatlakoznék... Köszi!

453. bzsé (válaszként erre: 452. - 4c1a787e8f)
2013. okt. 22. 13:07

Itt például, van akinek a műtét után 2 miangiómája lett a májában. Lehet, hogy nem jól írom :-)

Én sem szedtem fogamzásgátlót, mondta a doki, nem attól van, mert akkor mért van férfiaknak is.. Hát nem egyszerű, de a lényeg, hogy Te túl vagy rajta!

452. 4c1a787e8f (válaszként erre: 451. - Bzsé)
2013. okt. 22. 11:41

Hát én pont azt hallottam, hogy igazából pont ezekkel nincs semmi szövődmény, hiszen ez nem rákos daganat, kiveszik, és utána el lehet felejteni. Én kontrolra se járok, 3-4 év után azt mondták az I. sebészetin, hogy nem akarnak látni, felejtsem már el az egészet.

A nőgyógyászom aztán az első, meg a második gyereknél is elküldött szándékosan egy másik helyre, hogy nézzék meg, legyen egy független vélemény is, mégis nehogy belefussunk valamibe, de ott is ugyanezt mondták, hogy felejtsem el, ezt egyszer megműtik, olyan, mintha nem is lett volna..


De persze azért fogamzásgátlót a mai napig nem merek szedni, és már nem is fogok, mert el fogom magam köttetni. Ezt mondjuk úgy egyébként utólag nem bánom, hogy nem mérgeztem magam vele, nem is híztam el (eddig).

451. bzsé (válaszként erre: 450. - 4c1a787e8f)
2013. okt. 22. 10:26

Ebben egyetértek, a lelki tényezőben... eszméletlenül negatívan gondolkozom az élet dolgairól, hiába tudom, hogy ez nagyon rossz, nehezen tudok tenni ellene. A leterheltség is megvan, fizikailag is, lekileg is. Régóta tudom, hogy válltoztatnom kell ezen, de képtelen vagyok a gondolataimat kordába tartani.

Gartulálok a 4 gyermekhez!

Nekem van egy 4 éves, akkor mikot terhes voltam már ott kelett lennie az FNH-nak, mégsem derült ki. Erről csak annyit, hogy van egy barátnőm, akinek a szülés után 2 évvel vettek ki a méhéből egy 17cm-es daganatot!! Azt sem vették észre sem a terhesség, sem a szülés közben, pedig annak ott kelett már lennie..


Örülök, hogy jól vagy, nincs szövődményed, ez nagyon ritka, ezért is félek a műtéttől.

Majd beszámolok az Articsóka hatásáról:-)

450. 4c1a787e8f (válaszként erre: 449. - Bzsé)
2013. okt. 22. 09:06

Valószínűleg nekem sokkal gyorsabban nőtt oda. Vélhetően. Előtte is volt már hasi uh-om, és sohase látták. Persze ettől még nincs kizárva, hogy ott volt.


Engem hálistennek rábeszéltek a műtétre. Előtte volt angio, meg csomó vizsgálat stb.. kb 2 hónap. Aztán műtét. Utána 3 hónappal én már az edzőteremben csináltam a karhajlításokat.. Soha többé semmi bajom nem volt vele...

Én úgy gondolom, a fene se tudja, miket okozna az ott, mivé alakulhat, stb.. Jobb nélküle. Van ugyan egy 40cm-es vágás a hasamon, ami alig látszik, körülötte néhány helyen érzéketlen az izom. De mindezzel együtt utána még évekig versenysportoltam. Azóta szültem 4 gyereket.


Kívánom, hogy használjon neked a készítmény, hátha. Bár ez igazából nem egy "szokványos" daganat, de ha te így érzed, miért ne lehetne ez is jó út? Csak azért a puskaport is tartsd szárazon...


Egyébként - mint a legtöbb betegségnél, de főképp a daganatoknál - szerintem nagyon fontos a lelki tényező. Én szerintem nagyon túl voltam terhelve középiskolásan sok szempontból. Úgy nagyon nagyban nézve a dolgokat ide vezetném vissza a problémát..


Kíváncsi vagyok én is a Keserű hatására, majd számolj be néha!

449. bzsé (válaszként erre: 448. - 4c1a787e8f)
2013. okt. 22. 08:50

Szia!

18 évesen volt ekkora ? Hát kész talány 9-10 éves korod óta mitől nőt oda?

Én most időt kértem, hiába ekkora a daganat, nem szeretnék műtétet. Neked nem volt semmilyen szövödmény?

Most ajánlották az Articsóka Keserűt, 3 cm-es daganatot 1 év alatt eltüntetett, mindekinek ajánlom, akinek van, próbálja meg, én is ezt fogom most tenni.

448. 4c1a787e8f (válaszként erre: 443. - Bzsé)
2013. okt. 21. 12:08
Bár nem vagyok lelkes klublátogató, de ez a klub engem is érdekelne..
447. 4c1a787e8f (válaszként erre: 427. - Szederecske)
2013. okt. 21. 12:07
Én azóta 4 gyereket szültem.
2013. okt. 21. 12:05

Hát ahogy nézem, a méreteket, másnak is szép nagy labdái voltak..

Nekem a májamon volt 9x8x10cm-es, és ennek ellenére nem lehetett kitapintani.


18 éves voltam akkor, és a fél SOTE átjött a hasamat tapogatni. Mivel egyébként semmilyen tünetem sem volt - majd később arról, hogy hogy derült ki - igen élveztem a huszonéves kis dokipalánták látogatását.. :-))


Hát igen, akkor még olyan erős az élet az emberben, hogy fel sem merült bennem, hogy mégse FNH, meg hogy esetleg meg is halhatok.. Nekem annyit mondtak, hogy FNH, ami nem rák.. Ok, akkor semmi gáz.. Nem gondoltam, hogy szegény anyámék mit élhettek át..


Úgy utána kb. két évvel ilyedtem meg úgy utólagosan, és lettem kicsit flúgos, meg hipochonder..

2013. okt. 21. 12:01

Sziasztok!


Nem is láttam még a fórumot..


Engem 1999-ben műtött az I. sebészetin Kupcsulik Péter egy szép méretes máj FNH-val..


Bizony, azóta a fogamzásgátlás, meg ilyen gondok végigkísérik az életet.. Bár nekem már évekkel ezelőtt mondták, hogy felejtsem el, szedjek bogyót nyugodtan, de én valahogy nem merek..


Még nemigen olvastam vissza, addig meg nem írok hülyeségeket, kíváncsi vagyok a többiek tapasztalatára..

444. Judy04 (válaszként erre: 440. - 051809cc90)
2013. okt. 20. 14:05

Szia! Végigolvastam a fórumot. Szívesen csatlakoznék a klubhoz, remélem, befogadtok.

Nálam a múlt héten, egy szép kis vesekő mellett találtak valamit a májamon. A CT szerint a képlet lehet adenoma, esetleg FNH, de bár centralis nidus nincs, metastasis (áttét ?!) sem zárható ki. További kivizsgálást javasolnak. Rám hozták a szívbajt rendesen. Engem is arról faggatott a diagnoszta, hogy meddig szedtem fogamzásgátlót. Hát bizony én sose szedtem!

Ha tudtok megbízható, rendes dokit ajánlani, azt szívesen veszem. Egyelőre a vesekövemtől kell megszabadulnom, aztán konzultálok valakivel a májamról.

443. bzsé
2013. okt. 1. 18:02

Sziasztok!

Már nagyon régen voltam itt, próbáltam belépni a klubba, jelentkeztem, hogy megy ez?

Végigolvastam ezt a fórumot, mert pénteken egy 10x9x7 cm FNH gyanús daganatot találtak a májamba, azóta teljes sokk alatt vagyok. Megvan már a Ct is, ami ezt támasztotta alá.

Minden információt szeretnék begyűjteni, a műtétről, meg mindenről, az az igazság, még magam alatt vagyok, nagyon friss, és felfoghatatlan ez az egész.

Olvastam, valaki a babavárás miatt fél tőle, én 4 éve szűltem, akkor már ott kelett lennie, mert állítólag 10-15 éve megvan, vagyis növekszik.. És sima terheségem volt, sima szülésem, észre sem vették.

Hogyan tudok belépni a klubba?


Köszi! Zsanett

442. Hercegnő41 (válaszként erre: 434. - Vee86)
2013. szept. 9. 21:26

Szia vee86,

Bátorkodlak megszólítani,hogy mengnyugtassalak.Én is ebbe a cipőbe jártam,de nekem már vége a rettegésnek.Januárba vették észre (véletlenül)ultrahangon a daganatot (11cm X 9cm) a májamon.Kezdődőtt a tortúra,izotóp vizsgálat,hepatológia,ct és végül műtét,mert már feszítette az oldalamat.Dr.Kóbori László professzor műtött Budapesten őt egy rokon ajánlotta,májusba voltam nála konzíliumon,melyen kifejtette,hogy megkell műteni ,mert nagyon nagy,majd julius 17.-én megműtött.A műtét után rögtön beszélgetett a rokonnal (aki ott dolgozott),hogy nagyon csúnya volt és lehet,hogy rossz indulatú,de nem akar semmit mondani,majd a szövettan igazolja magát,átnézte a beleimet meg mindent,mert azt modta,a májon a daganat mindig másodlagos és kereste hol van még,de hálistennek nem talált semmit !!!A kapocs szedésre megjött a szövettan és jó indulatú volt a daganat.Nem volt egy egyszerű eset a felépülés,átvágva a hasad,de már túl vagyok rajta,holnap megyek kontrolra.Nagyon nehéz volt végig csinálni a majd hét hónapot (félelem,rettegés ),de nem bánom,hogy megműtettem magam,túl vagyok rajta és vége a rettegésnek.Neked mi lett az eredmény a ct-én ? Fel a fejjel és kérdezz bátran !!!!

További szép estét :-)Szia

441. topika (válaszként erre: 440. - 051809cc90)
2012. szept. 28. 10:42
Szia!Hol keressem a klubbot?Nincs időm visszaplvasgatni
440. 051809cc90 (válaszként erre: 439. - Topika)
2012. szept. 23. 20:13
Nem akarsz belépni a klubbunkba????Szeretettel várunk!!!!!!!!!!!!
439. topika
2012. szept. 21. 09:42

Sziasztok!

Az én történetem:Kisfiam 1 éves volt,amikor elkezdtem rosszul lenni.Hánytam naponta kb.5-6 szor,és hasmenésem is volt.Folyamatos hányingerem volt.Fogytam 10 kg-ot.Elmentem a körzeti orvoshoz,kaptam hányásra gyógyszert.Megvizsgált,mondtam hogy én úgy érzem,a gyomrom környékén van valami,de ő nem érzett semmit.Szedtem a gyógyszert kb.2-3 hétig,jobban is lettem.De amint abbahagytam ismét minden elkezdődött.Beutalt uh-ra,ahol nem találtak semmit.Elakart küldeni gyomortükire,de én visszautasítottam.Így szenvedve eltelt lassan 1 év.Már a családom nem bírta nézni hogy mi van velem.Elmentem egy 3D uh-ra,ahol közölték velem,hogy a gyomrom egészséges,viszont a májam bal lebenyén van egy 6.5 cm-es daganat,a többi részen pedig elszóródva egy csomó ciszta.Ezután végigmentem minden vizsgálaton,míg a végére kiderült,hogy fnh.De amíg ez kiderült,az maga volt a pokol.Gondolom nálatok is.Ráadásul apukám májrákban halt meg.Az én orvosom is azt mondta,hogy elvileg nem szabadna,hogy ekkora panaszt okozzon,de nekem mégis.Iszonyúan betud duzzadni az egész májam,mostanában megint elég sűrűn rosszul vagyok.Simán kitudom tapogatni,hogy mekkora.Most már 2 hete akkorára tud nőni hipp hopp a hasam,mintha 5-6 hónapos terhes lennék.

Jövő héten megyek uh-ra,hát naggyon kíváncsi vagyok az eredményre.Az a lényeg lányok, hiába mondják hogy tünetmentes,igenis van tünete.Máskülönben én a mai napig nem tudnám,hogy van.

Pusza mindenkinek

438. edimeli
2012. júl. 12. 12:15

Sziasztok!

Én elég rég óta olvasgatok FNH-s fórumokat, de eddig nem éreztem szükséget, hogy megosszam a tapasztalataimat, főleg mivel azok elég régi bejegyzések voltak,de most úgy látom találtam egy fórumot ami elég frissnek tűnik :).


2010 szeptembere óta próbálkozunk gyermekvállalással a párommal, de sajnos mindezidáig nem sikerült.

Tavaly decemberben felkerestük a SOTE meddőségi klinikáját, ahol elvégezték az én hormonális és párom andrológiai (2x) kivizsgálását. Az eredmények normális értéket mutattak, így az intézeti protokoll szerint ezután további 3 hónapig ovulációs tesztet végeztem és annak megfelelően időzített együttléttel próbáltuk elérni a teherbeesést.

Ezután ismét felkerestük az intézet professzorát, aki azt mondta, hogy az intézményi protokoll szerint a következő lépés a petefészek stimuláció.


Tudni kell, hogy az én kórtörténetemben szerepel 2 kisebb elváltozás a májamon, az egyik 97%-os valószínüséggel FNH-nak nyilvánított (UH, CT, MR és izotóp vizsgálatok során) kb. 22x17 mm-es, míg a második kisebb, kb. 15x16 mm-es elváltozás.

Az FNH - azaz focalis nodularis hyperplasia - a máj jóindulatú daganata és gyakran hozzák összefüggésbe fogamzásgátló tabletta szedésével.


Ezeket az elváltozásokat félévente UH kontrollal vizsgálják, de sebészem a műtétet jelenleg nem látja indokoltnak és döntésében én is támogatom. Szakirodalom által bizonyítottan, terhesség kihordható FNH mellett, azonban nincs arra vonatkozó adat, hogy egy hormonkezelés (petefészek stimuláció) milyen hatással lenne rá, így a SOTE-n írásos dokumentáció (kezelőorvosom engedélye) híján nem végeznek petefészek stimulációt.


Mivel a petefészek stimulációt magam sem preferálom (még FNH nélkül sem tenném), így kértem orvosomat, hogy találjunk valami alternativ megoldást. Utánajártam a témának és több helyen is olvastam, hogy petevezeték átjárhatósági vizsgálat után több esetben megnő a spontán teherbeesés száma ill. felvetettem azt is, hogy esetleg lehetne-e petefészem stimuláció nélküli inszeminációt végezni.

Mindkét opcióra azt a választ kaptam, hogy az intézményi protokoll előírása alapján a stimuláció nem hagyható ki, így sajnos nem tudnak tovább foglalkozni az esetemmel és továbbra is ajánlják az időzített együttlétet ovulációs tesztelés mellett.


Van esetleg közöttetek olyan aki FNH mellett részesült bármilyen meddőségi kezelésben?


Előre is köszönöm!!

437. P.Petra (válaszként erre: 436. - Vee86)
2012. jún. 25. 13:26
Nem hiszem, hogy köze lenne hozzá. De említsd meg a hepatológusnak feltétlen, lehet, hogy csak z emésztésed.
436. vee86 (válaszként erre: 435. - P.Petra)
2012. jún. 25. 13:24

Szia! Köszi a nyugtatást :)

Dr Gajdán László, Székesfehérvár.

Szerinted ez a bugyogó recsegő hang a hasamban mi lehet? Köze van hozzá?

435. P.Petra (válaszként erre: 434. - Vee86)
2012. jún. 25. 12:14

Ne félj! Ha a heatológus FNH-ra gyanakszik, akkor nagy valószínűséggel az is. Az pozitív, ha nincs panaszod, nem szúr és a mérete sem olyan hatalmas hál' istennek. Valószínű figyelgetni fogják, hogy nő-e és annyi. A CT-t várd ki türelmesen, hisz ott minden 100%-ig ki fog derülni. Valószínű, hogy a terhesség alatt is ott volt, de nem okozott problémát a méretéből adódóan, így nem tulajdonítottak neki jelentőséget.

Nekem is a magas süllyedés volt gyanús (65 volt), pedig semmi bajom nem volt az ég egy adta világon.

Ki a hepatológusod?

434. vee86
2012. jún. 25. 11:48

Sziasztok!


Tegnap végigolvastam az összes bejegyzéseiteket.

Leírom én is a történetemet:

26 éves vagyok, van egy 15 hós kisfiam. Januárban elmentem a háziorvoshoz, hogy adjon egy beutalót vérvételre, nem volt semmi panaszom csak még is, császárral szültem nézzük meg mi újság. A vvt süllyedési sebességem nem volt jó ezért gyulladást mutatott a szervezetemben, kérdezte, hogy fogaim jók? mondtam igen, mondta, hogy nézzünk egy hasi UH-t, mondtam, hogy régebben fájt az epém környékén, de most megszünt. Hasi UH-n kiderült, hogy van epekövem, na meg egy 5cm-es daganat a májamon, hát teljesen kétségbe estem (és még vagyok is..)papíromra az FNH illetve az érgomolyag van írva kérdőjellel, rákérdeztem, hogy ettől függetlenül lehet rosszindulatú daganat is? Mondták, hogy benne van a pakliban, de igazából, mivel alkoholista nem vagyok, meg fiatal vagyok nem gondolná. Vissza a háziorvoshoz, ott már nem bírtam sírás nélkül, ő azt mondta, hogy ne féljek, hatalmas pénzösszegben merne velem fogadni, hogy nincs gond. Nem tudom, hogy csak nyugtatásképpen mondta vagy tényleg úgy gondolja...

Kaptam beutalót hepatológiára, ott egy csomó kérdés (dohányzik? iszik? fogamzásgátló? fáj? ...stb)Megnyomkodta a hasamat. Mivel már nem cigizek kb 2 éve, alkoholt az elmúlt 2 évben egyszer ittam, fogamzásgátlót szedtem 2008-2009 között, majd most míg szoptattam szedtem az Azaliat, amit szoptatás mellett lehet, illetve nem érezek fájdalmat így a hepatológus is FNH-ra gyanakszik, kért időpontot CT-re, augusztus 22-re kaptam, azt mondta nem látja indokoltnak, hogy megsürgesse. Még is rettegek az augusztus 22-től, nagyon félek, mi van ha rossz indulatú? Illetve most elkezdtem érezni a hasam bal oldalán fent ilyen recsegő, bugyogó hangot bizonyos mozdulatokkor, de ez nem a májamnál van SZERINTEM, hanem a gyomrom környékén, de nem fáj csak idegesítő, hogy ez meg most mi lehet? összefüggésben lehet a májammal? Nagyon félek, kérlek írjatok erről is véleményeket, a páromon kívül senki nem tudja a családból, senkinek nem mondtam el, mivel a papámról nemrég kiderült, hogy rákos, ezért inkább nem is mondom. REttegek!!!

Szerintetek ha terhesség alatt is ott lett volna akkor az UH-kon nem vették észre? Vagy ezt nőgyógyász nem ismeri fel? Mit gondoltok lehet, hogy évek óta ott van és az úgy gondolt epefájásaim az a májam volt? Nekem azt mondta az orvos, hogy szerencsére jó helyen van, ha kell biopszia, bal lebenyen van. Kérlek írjatok! Nagyon le vagyok törve!!!Köszi

433. P.Petra (válaszként erre: 432. - Bery7)
2012. máj. 24. 22:16
SOTE Transzplantciós Klinika, Dr. Kóbori László! Csak ajánlani tudom, a legjobb!
432. bery7
2012. máj. 24. 22:13
Azt már nézegettem, de nem találtam róla bővebben semmi értelmeset, hol csinálnak olyat? Esetleg egy orvost ajánlanátok Pesten?Eddig vidéken jártam hepatológushoz,de ott nem ajánlottak kezelést csak megfigyelést.És legközelebb biopsziát akarnak, attól is félek, a hemangióma miatt is, meg a szövődmények miatt is..
431. P.Petra (válaszként erre: 430. - Bery7)
2012. máj. 24. 20:00
Ajaj az tényleg rossz helyen van.:( Akkor marad az angiográfia, és reméljük, hogy a mérete miatt még hatásos is lesz!
430. bery7 (válaszként erre: 429. - P.Petra)
2012. máj. 24. 19:36
Nekem azt mondták nem lehet műteni mert rossz helyen van,az erek mellett, csak májátültetéssel.4-5 szegmentum az FNH, 7-es szegmentum a heamangióma.
429. P.Petra (válaszként erre: 428. - Bery7)
2012. máj. 24. 19:22
Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos ezek nem fognak eltűnni semmiféle étrend és gyógykészítmény hatására. Ezek magunk megnyugtatására jók, hogy mégis teszünk valami az ügy érdekében. Úgy vélem, hogy a tiéd egész gyorsan nő és még mellékhatása is van, hogy fáj. Mindenképp javaslom, hogy járd végig a hepatológust, MRI, CT, jó sebész, érdemes. A heamangiómára van az érelkötéses lehetőség, de nem 100%-os. Hol helyezkednek el a kis drágák?
428. bery7
2012. máj. 24. 19:04
Sziasztok!2 éve tudom h van vmi bigyó a májamon akkor 2,5cm-ről indultunk.Tavaly novemberben már 3,9cm volt, így volt megint egy MR, megint egy vérpoolszcintigráfia, (az elsőn megcáfoltuk a hemangiomát,de akkor azt mondták ne foglalkozzak vele,kicsi)aztán febr-ban elmentem egy 3D UH-ra és kiderült az igazság: 2cm hemangióma és 5cm FNH.Azóta gyógynövényes termékeket szedek,iszok.Van vkinek tapasztalata gyógyulásról, csökkenésről? Egyébként egyre jobban fáj, főleg evés után, feszül.Félek hogy megint nőtt emiatt.Szerintetek a hüvelygyűrű is káros? Nem májban szívódik fel..Nem tudom mit használjak,nincs semmi hormonmentes fogi ami tuti:S Próbálta vki a paleolit étrendet?Lehet h beválna sok jót írnak...Én próbálkozom vele, ha nem eszek liszteset nem puffadok,nem fáj.Várom az ötleteket.:))
2012. máj. 8. 08:58
Nekem is ezt mondta az orvosom 6-12havonta UH-val kontroll és ha akarunk még babát, jöhet, ő nem tiltja meg, mert nincs egyértelműen kimutatva még semmi ezzel a betegséggel kapcsolatban.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook