Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fizetési felszólítás a MÁV-tól...(úgynéz ki, visszaéltek az adatainkkal) fórum

Fizetési felszólítás a MÁV-tól...(úgynéz ki, visszaéltek az adatainkkal) (beszélgetős fórum)


1 2
29. Jossie (válaszként erre: 25. - Timycat)
2011. dec. 29. 22:07
Igaz! :) Köszönöm a pontosítást. :))) valamit nagyon félreolvastam.
28. timycat (válaszként erre: 24. - Pen80)
2011. dec. 29. 22:06

sajnos csak oda...


Ez a tipikus példája annak mikor jobb elsunnyogni :( még egyszer mondom; ilyenkor követendő stratégia, hogy "milyen levél? mi olyant nem is láttunk?"


Majd ha a tértiset küldik, akkor elég, sőt muszáj reklamálni (de sokszor a tértisig nem jutnak el a szolgáltatók)

27. Pen80 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2011. dec. 29. 22:04
Szerintem az rosszabb lett volna, ennyivel nem tudsz kibújni.
26. Pen80 (válaszként erre: 23. - Timycat)
2011. dec. 29. 22:03
viszont ha peres eljárás lesz, akkor azt végül nem nekik kell fizetniük. (ha bizonyítják az igazukat)
25. timycat (válaszként erre: 21. - Jossie)
2011. dec. 29. 22:03
Ez még nem volt ellentmondás; ellentmondást küldeni csak fizmegh-ra lehet; ez egy szimpla levél volt az olvasatomban
24. Pen80 (válaszként erre: 15. - Timycat)
2011. dec. 29. 22:02
persze, az oké, de oda-vissza bizonyítás annak a vége.
23. timycat (válaszként erre: 22. - Pen80)
2011. dec. 29. 22:02
Nem olyan egyszerű bizonyítani egy hamis aláírást; hosszú és költséges
22. Pen80 (válaszként erre: 15. - Timycat)
2011. dec. 29. 22:01
igazából a lényeg az, hogy az aláírás nyilván hamis. ha meg nincs aláírás, akkor nincs miről beszélni.
21. Jossie (válaszként erre: 17. - Cimoka)
2011. dec. 29. 22:01
Igen, annak számít, de a következő lépés, hogy ügyvédhez, jogi képviselőhöz viszik a dolgot, aki kiállít egy fizetési meghagyást, és arra kell egy levelet írni, vagy ügyvéd által ellent mondani, és akkor alakul át peres üggyé. De az is lehet, hogy egyből bíróság elég viszik, viszont ha minden igaz, akkor 25.ooo Ft alatt nem lesz belőle per. Egyszóval nem foglalkozik vele a bíróság, így lehet, hogy "szerencsétek" lesz.
20. timycat (válaszként erre: 17. - Cimoka)
2011. dec. 29. 22:00
Nem; erre a levélre semmit nem szabadot volna reagálni
19. timycat (válaszként erre: 15. - Timycat)
2011. dec. 29. 21:59
UFF szóval a MÁVnak elég ha be tudja mutatni az aláírt cetlit; az aláírás valódiságát nem kell bizonyítaniuk, azt cáfolni a fórumindítóéknak kell
18. Jossie (válaszként erre: 12. - Jossie)
2011. dec. 29. 21:59
Pontosítanék, először fizetési meghagyás lesz belőle, és utána végrehajtás.
17. cimoka (válaszként erre: 12. - Jossie)
2011. dec. 29. 21:59
:((( ha elküldtem a panasz mail-t, akkor az már ellentmondásnak számít? Bocsi, de jogi dolgokban nem igazán vagyok otthon...
16. globus (válaszként erre: 4. - Cimoka)
2011. dec. 29. 21:58
Jogodban áll tudni, hogy mégis mikor, milyen viszonylatban "utaztatok", amiért utólag kérik a pénzt. Lehet, hogy az információ közelebb visz a megoldáshoz, esetleg egy olyan általatok ismert személy rendszeres útvonala, akiről elképzelhető ilyen görénység.
15. timycat (válaszként erre: 11. - Pen80)
2011. dec. 29. 21:58
Nekik elég az adat és az aláírás; azt nekik kell bizonyítani, hogy nem ő írt alá
14. t.Ili
2011. dec. 29. 21:58
Valószínűleg,polgári peres eljárásban,nektek kell bizonyítani,egy megdönthetetlen alibit.
13. Pen80 (válaszként erre: 10. - Cimoka)
2011. dec. 29. 21:57
na pont ezekre gondoltam. én nem fizetnék, de utánajárnék, azt sajna tuti nem ússzátok meg.
12. Jossie
2011. dec. 29. 21:56
Fizetési felszólítás ellen ellentmondással lehet élni, ekkor peres üggyé válik, és ott kell mindkét félnek bizonyítania az igazát, viszont ha nem éltek ellentmondással, de nem is fizettek, akkor végrehajtás lesz belőle. :/ Sok sikert hozzá. :((( Sajnálom.
11. Pen80 (válaszként erre: 9. - Timycat)
2011. dec. 29. 21:55
És a MÁV mivel igazolja, hogy ő volt ott?
10. cimoka (válaszként erre: 7. - 26c9a8950c)
2011. dec. 29. 21:55
elég gáz... én is ettől félek, hogy még nekünk kell utána járni és bizonyítani, hogy nem ő volt... Csak reménykedni tudok, hogy a szül. időt, helyet, anyja nevét ill. személyi ig. számot nem tudták, na meg még akkor is ott van az aláírás, ami mindenképp hamis...
9. timycat (válaszként erre: 2. - Cimoka)
2011. dec. 29. 21:53

Gyakorlatilag képtelenség lesz bizonyítanotok az igazatokat! :(


Kár volt válaszolni


(nem ismerem a MÁV hozzáállását az ilyen dolgokhoz, de ha az átlag szolgáltatóból indulok ki, akkor ezt behajtatják rajtatok)

2011. dec. 29. 21:53
Valaki jól átverte őket, és kamu címet adott meg. Sokszor előfordul ilyen. Szerintem nem kell vele foglalkozni, vagy legalábbis fizetni semmi esetre nem szabad.
2011. dec. 29. 21:51
Nem a MÁV-nál, de a Körös Volánnál volt hasonló esete az unokatesómnak. Ott még az anya neve is fel volt tüntetve. Azt tudni kell, hogy ez a rokonom 15 éve 99%-os rokkant, úgyhogy nem utazgat. Elég nehezen, orvosi igazolásokkal tudták csak elintézni, hogy ne kelljen fizetni. Remélem a MÁV rugalmasabb ezen a téren. Mindenképpen fel kell venni velük a kapcsolatot.
6. Pen80 (válaszként erre: 4. - Cimoka)
2011. dec. 29. 21:51
Alá kellett írnia a papírt, nem?
2011. dec. 29. 21:50
Bizonyítaniuk kell.
4. cimoka (válaszként erre: 3. - Globus)
2011. dec. 29. 21:50
Persze, de gondolom bliccelt a delikvens, s jobb ötlete nem volt, mint a férjem nevét és címét bediktálni...
3. globus (válaszként erre: 2. - Cimoka)
2011. dec. 29. 21:48
Ezt nem értem... soha nem társítják össze a vonatjegyet névvel-címmel. Elvileg "inkognitóban" utazunk.
2011. dec. 29. 21:47

Kaptunk ma egy levelet, nem ajánlottan:


Feladó: MÁV Start

Címzett: a Férjem

Cím: csak az utca stimmel, a házszám nem, emelet, ajtó nincs megadva (szerintem fel se kellett volna bontani, de ez már késő bánat...)


Mivel a postás ismer minket, így bedobta hozzánk, férjem kibontja, 16000-res büntetés... Kössz, évek óta nem ültünk vonaton... Egyébként soha nem büntették meg, se vonaton, se buszon, igaz parkolási bírságai voltak Debrecenben, de mindig befizette, s a rendszámán kívül soha semmilyen adatot nem kellett megadnunk semmiféle büntetéssel foglalkozó társaságnak.

Visszatérve a levélre, semmi info benne, hogy mikor, milyen vonalon, miért büntették meg... Ha naiv akarok lenni, akkor azt hiszem, hogy véletlenül elcímezték a MÁV-nál. Ha a realitások talaján maradok, akkor tuti, hogy valaki visszaélt a nevével, címével - még ha rosszul is tudta a házszámot...


Ilyen esetben mi van? Írtam egy panaszlevelet a MÁV-nak, fizetni tuti nem fogunk.

Hallott már valaki ilyen esetről? Esetleg van ötletetek, hogy melyik félnek kell bebizonyítani az igazát és hogyan???


Köszönöm, hogy elolvastátok, s köszönöm, ha megosztjátok az észrevételeket, esetleges tapasztalatokat és tanácsokat! :)

2011. dec. 29. 21:46
Fizetési felszólítás a MÁV-tól...(úgynéz ki, visszaéltek az adatainkkal)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook