Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiús anyukák! Milyen volt, mikor a fiatok bemutatta az első barátnőjét? fórum

Fiús anyukák! Milyen volt, mikor a fiatok bemutatta az első barátnőjét? (beszélgetős fórum)


1 2 3
30. rinike
2016. dec. 6. 18:15

Nekem 15 év 8 hónapos volt a fiam (most már 24 lesz), amikor bemutatta a 15 éves kislányt. 5 évig voltak együtt.

Én éppen az ellenkezőjét mondtam a fiamnak, mint a 3. hozzászóló: ő is itt lakik, azt hoz haza, akit akar, legyen az barát, vagy barátnő. Lehetőség szerint azonban szeretném előre tudni, mert akkor úgy főzök, úgy vásárolok, ha nem szól előre, akkor neki kell bekalkulálni, hogy rendetlenség lehet, vagy éppen nincs itthon mivel megkínálni. Én biztosítottam a fiam arról, hogy akár első éjszakán is hazahozhat bárkit, akár úgy is, hogy reggel a konyhában vagy a fürdőben találkozom vele. Ilyenre egyébként nem került sor! Az öt éves kapcsolata után egy évig volt egy másik barátnője, és a jelenlegi fél éve van, szerintem nem lesz több barátnője...


És hogy miről beszélgetni a kislánnyal első alkalommal: szerintem minél kevesebbet zavarni a fiatalokat. Beszélgetni lehet arról, hogy mit szeretne inni, enni, egyébként is mi a kedvenc étele, itala, szereti a konkrét XY ételt, mert mi azt szoktunk gyakran készíteni. Sportol-e, egyébként van-e kedvenc sportja, tevékenysége, hobbija stb.

29. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Magdol)
2016. dec. 6. 18:05
18,semmit nem kérdeztem,mivel jött természetesen minden,nem kell ezen előre izgulni,úgyis hozza sors a megfelelő "témát"....
28. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Magdol)
2016. dec. 6. 17:53

Huuu, nekem (eddig) 2 fiam van, de mar elore "felek" :D

Bar, messze van ez meg, de azert szivesen olvasnam,ki,mit tapasztalt...

2016. dec. 6. 15:54

Kb. 15 éves volt a fiam, amikor az első olyan barátnője volt, aki feljött hozzánk.

Nekem nem szokásom faggatni a lányokat, pedig én is roppant kíváncsi vagyok:D

Nem akarom zavarba hozni őket, illetve azt sem, hogy kihallgatáson érezzék magukat. Igyekszem jó kapcsolatot kialakítani a lányokkal, hogy ne sárkányként tekintsenek rám.

Ami érdekel, azt a fiamtól kérdezem inkább.

A lányokat kb. úgy kezelem, mint bármelyik fiú barátot, nem kerítek nagy feneket annak, hogy ő a barátnő. Azt gondolom, hogy ez így jó mindenkinek.

A 18 év alatti lányoknak nem nagyon engedtem meg, hogy nálunk aludjanak. Tudom, hogy felesleges óvintézkedés volt, mert akkor is mehetett bármi, amikor nem voltunk otthon, de akkor is.:D

Mi is általános témákról beszélgetünk a lányokkal. Suli, meló, időjárás, fejfájás, stb. Ez ugye függ a korától. Most már felnőtt lányok járnak hozzánk, velük azért kicsit könnyebb:DDDD


A visszajelzések pozitívak. Jófejnek tartanak minket és szeretnek nálunk lenni. A legtöbb irigykedik a fiam szüleire, azaz ránk, mert sajnos jellemzően a szülők nem igen foglalkoznak megfelelően a gyerekükkel...:(

26. Channa* (válaszként erre: 4. - Csikil4ny)
2016. dec. 6. 15:43
Pontosan!
25. 3d787b167a (válaszként erre: 18. - Globus)
2016. dec. 6. 14:43
:DDDDD
24. Sirga (válaszként erre: 1. - Magdol)
2016. dec. 6. 14:25

Már nagyon kíváncsiak voltunk a lányra, mert hallottunk már róla.(Röpke 300 km-re laknak tőlünk, eleinte a fiam volt náluk.)20 éves volt a fiam, 19 a lány, mindketten érettségi előtt. Zavarban voltam - biztos ő is -, és arra próbáltam visszagondolni, annak idején milyen kérdést akartam, vagy nem akartam hallani a párom szüleitől. :) Ebből indultam ki.

Nem tudom, ő volt-e az első barátnő, de "hivatalosan" igen.(3 éve együtt vannak.)

23. Magdol
2016. dec. 6. 14:23
Na jó, kicsit elkanyarodtunk a témától. :)
22. Magdol (válaszként erre: 20. - Túrógombócka)
2016. dec. 6. 14:18
Jó tudom, én is voltam kislány, azért nem felejtettem el. :) Max egy kis szemkihúzás elég volt,vagy egy picit rövidebb szoknya, de ma már sokkal merészebbek a lányok. Nem azt mondom, régen is voltak kivételek akik kirívóan viselkedtek. Ilyen világban élünk sajnos. Ha lányom lenne, elmagyaráznám neki, hogy ő nem lenne attól több, mert majdhogynem meztelenül mutogatja magát. Így könnyű préda, és egy fiú se fogja komolyan venni. Fiúként meg elmagyaráztam neki, hogy nem lesz több attól, hogy ha sok csajt megfektet, bagózik, ne adj isten valamilyen szerhez nyúl. Szarja le, ha emiatt lenézik, keressen akkor más barátokat. És még sorolhatnám.
21. csikil4ny (válaszként erre: 19. - Magdol)
2016. dec. 6. 14:14

Most divat az élénkpiros színű rúzs a tinik körében, ebből én nem következtetnék semmire. Ismerek olyan lányt is, aki mindenét kipakolja, de szüzességi fogadalmat tett. :)


Az viszont tény, hogy kíváncsiak és tombolnak a hormonok (a természetes, jó humorú lányokban is), meg a fiúkban pláne. :) De vannak későn érő kamaszok is, akik még jó pár évig elvannak szex nélkül.

20. túrógombócka (válaszként erre: 19. - Magdol)
2016. dec. 6. 14:05
azért ne ez alapján szűrj :) sok kislány azért csinálja, h azt higgyék róla, h nagylány :P
19. Magdol (válaszként erre: 12. - Csikil4ny)
2016. dec. 6. 14:02
Nagy általánosságban ránézésre is lehet tudni, melyik lány volt már fiúval. Tényleg nem akarok senkit megbántani, de némelyik már 14-15 évesen agyon van sminkelve, kirakja a melleit és sorolhatnám. Ugye már most facebookon simán meg tudsz nézni bárkit, és néha látok lányokat olyan képet feltenni, hogy leesik az állam. Na az én fiam az ilyeneket nem szereti. Nem azt mondom, megnézi őket, de ennyi. Nem szereti a beképzelt, magamutogató lányokat, ő inkább a laza, természetes, jó humorú lányokat bírja. Ki tudja, lehet hogy ez még változni fog a későbbiekben.
18. globus (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2016. dec. 6. 13:57
Le vagy maradva :)
17. csikil4ny (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2016. dec. 6. 13:57
Igen, erre fel kell készülni az anyukáknak, hogy nehogy lekéssék a felvilágosítást. Azok a menő lányok, akik 7.-ben elvesztik a szüzességüket, 16 évesen meg már szégyen szűznek lenni. Lelkileg nagyon helyén kell lennie a nagylánynak, ha azt meri mondani 16 évesen, hogy ő még várna. Fiúknál ugye ez egy kicsit másként néz ki, de nem árt szülőként a lelki oldaláról, meg a védekezés részéről is beszélgetni. S bármilyen meglepő a védekezés feléről nagyon sok tévhit terjeng a fiatalok körében.
16. Bichi (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2016. dec. 6. 13:44
hát igen...
15. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Csikil4ny)
2016. dec. 6. 13:42
15 éves szexelgetnek?
14. Bichi
2016. dec. 6. 13:38
Nálunk simán hazahozta (most 18), és bemutatkozott, ha éppen úgy alakult, hogy lent voltak a nappaliban (na ez elég ritkán fordult elő), akkor 1-2 mondatot váltottunk, vagy ha hazavittük a lányt, akkor a kocsiban. Teljesen általános dolgokról, de én soha nem is gondolkoztam ezen előre, hisz ha egy nagyobb cégen belül is ritkán összetalálkozó kollégával is el tud beszélgetni az ember. Szerintem nincs manapság az a leülünk és beszélgetünk "pillanat". Most, pedig már 1,5 éve van együtt a barátnőjével szinte csak futólag látjuk, meg ha itt ebédel, de evés közben meg magyar ember nem beszél :). Na jó, de igen, mintha bárki más lenne, vagy egy távoli rokon. Mondjuk nem kezelem úgy, mintha a menyem lenne :)
13. csikil4ny (válaszként erre: 10. - 3d956aa820)
2016. dec. 6. 13:37
Én a lányt nem támadnám le, ekkor úgysem a fiú szüleire kíváncsi, hanem a fiúra. Teljesen átlagos témákról beszélgetnék vele, aztán alakul magától a beszélgetés.
2016. dec. 6. 13:35

Én azt látom a 15 éves fiúkon, hogy borzasztóan érdekli őket a téma. A bátrabbak próbálkoznak a lányoknál - s azt is érdemes tudni, hogy a lányok nagy része 14-15 éves korban túl vannak az első szexuális tapasztalaton, ezek a lányok kapósabbak a 15 éves korú fiúknál, mert akkor biztosabbra mennek - már ami a szexet illeti. A legtöbb esetben viszont az érzelmi háttérről nem sokat tudnak, arról érdemes beszélgetni a kamaszokkal, mert a biológiai feléről a dolognak értesülnek.


Gyakorlatilag ebben a korban is a legfontosabb, hogy minél többet beszélgetni velük, s ahogy JokerBarney is megfogalmazta: ha van bizalom, akkor nincs kényes kérdés.

11. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2016. dec. 6. 13:34
DD
10. 3d956aa820 (válaszként erre: 7. - 325b42d966)
2016. dec. 6. 13:33

Egy zavarban lévő lánynak, aki először áll pasija szülei előtt minden hülye kérdés lesz.

Szerintem kérdezd meg előtte a fiadtól, hogy suliról, családról lehet-e kérdezni (nem épp akkor válnak-e a szülei és hasonló dolgokba nem lenne jó beletrafálni). Ha ezekről lehet kérdezni, akkor míg mesél feloldódik kicsit, utána már könnyebb lesz.

9. Magdol (válaszként erre: 7. - 325b42d966)
2016. dec. 6. 13:30
Ugye milyen izgalmak előtt állunk? :D
8. 3d956aa820 (válaszként erre: 4. - Csikil4ny)
2016. dec. 6. 13:25

Én 26 éves nő vagyok, de teljesen egyet értek veled. Az első pasimnál, akit hazavittem, mehettünk mindkét családhoz, így a szülők felé sokkal nagyobb volt a bizalom, jobban meg tudták ismerni a srácotés persze mi is egymást. Én nagyon támogatom az ilyen szülői hozzáállást.

Ha meg nem a gyerekedhez való a választott pár, akkoris első kézből értesülsz róla, mert bízik benned. Kikéri a tanácsodat, meghallgathatod a kétségeit, adhatsz tanácst és ez megfizethetetlen :)

2016. dec. 6. 13:17
Sziasztok,tök jó a téma.Az Én fiam is 15-éves engem is foglalkoztat ez a kérdés.Nem szeretnék kíváncsi anya lenni és elszúrni mindenféle hülye kérdésekkel .
6. Magdol (válaszként erre: 4. - Csikil4ny)
2016. dec. 6. 13:12
Ezt én is így gondolom. Fiamban maximálisan megbízok, minden meg van vele beszélve, nincs tabu.
5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Linzerkarika)
2016. dec. 6. 12:48
Minden 15 évesnek komolyak a szándékai.
4. csikil4ny (válaszként erre: 3. - Linzerkarika)
2016. dec. 6. 12:22
Nagyon sok 15 évesnek van már barátja/barátnője. Nem árt ha a szülő elbeszélget a kamaszokkal és nem csak útjukra engedi, s csak akkor fogja a fejét, ha kiderül, hogy a lányka terhes. Jobb ha mehetnek mindkét családhoz közös programokra, mint az utcán császkáljanak, vagy titokban járjanak egymáshoz és érzelmi/szexuális felvilágosítás nélkül szexelgessenek.
2016. dec. 6. 12:18

Én azt mondtam a fiamnak, hogy csak akkor hozza el bemutatni a barátnőjét, ha komoly szándékai vannak vele. Futó kalandokat miért is mutogatná be?!

De azt dondolom 15 éves a fiad, ha már most ezeken gondolkodsz, mi lesz későb? De ne félj egészen rutinosan fogod kezelni a helyzetet! :)

2016. dec. 6. 12:10
Már nem emlékszem, de inkább a fiadat kérdezd ki.
2016. dec. 6. 12:07
Hány éves volt akkor a fiatok? Mit kérdeztetek a lánytól? Milyen témáról lehet olyankor beszélni?Nem akarok majd sok lenni szegény leánykának /vagy sokk :D / de én elég kíváncsi természetű vagyok. Igyekszem nem bombázni majd a kérdéseimmel. :) Még nem tartunk ott, csak néha foglalkoztat ez a téma. Most 15 éves, gondolom lassan számíthatok rá.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook