Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiú gyermeket szeretnék...és ha lány lesz? fórum

Fiú gyermeket szeretnék...és ha lány lesz? (beszélgetős fórum)


1 2
51. Ilián
2022. máj. 2. 13:42

Ha pedig fiú lesz és hasonlítani fog nagyon a férjedre , akkor mi lesz?

Rátelepszel életed végéig nehogy valaki " elvigye "?

Boldogtalan lesz így.

Amíg az alapproblémád nem oldódik meg , addig jól gondold át a gyerekvállalást!

A férjed iránti rajongást nem vetítheted ki egy gyerekre se így, se úgy.

Kívánom, hogy sikerüljön!

50. michelle.r (válaszként erre: 1. - HajniCa)
2022. ápr. 28. 11:26

Majd örökbe adod. Vagy elcseréled. Biztos van olyan, aki fiút szül, pedig lányra vágyik 🙃


Én gyereket se akartam. Már házas voltam, voltunk egy társaságban, ahol volt egy irtó cuki gyerek, az a fajta, akiről a szemedet se tudod levenni, és azt érzed, csak forduljon el az anyja, már lopod is el. Egymásra néztünk a férjemmel, és azt gondoltuk, nekünk kell egy ilyet. Megszületett a lányunk, kb három év múlva azt gondoltuk, annyira jó ez így, hogy legyen egy másik is. Alig egy év múlva megszületett a fiúnk.


Ha nincs valami súlyos pszichés problémád, abban a pillanatban ahogy meglátod azt a vörösfejű, ordító, csupasz kisbékát, imádni fogod. Függetlenül attól, hogy fiú vagy lány.

49. andilaci (válaszként erre: 47. - L.luiselotte)
2022. ápr. 27. 23:35
✔🙆‍♀️
48. Egomanyus2 (válaszként erre: 8. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 22:31

Ezt rosszúl gondolod. Nekem egy lányom és egy fiam van. Már felnőttek. A lányom az idősebb. Ő pontos mása a férjemnek. A temperamentuma, a jelleme, a gondolkodása. Amikor először a szemébe néztem, ott volt benne a férjem.

A fiam inkább én vagyok. Mind a kettőjükkel nagyon jó a kapcsolatom. Felnőttként már mind a kettőnket meglátom bennük. Nem tudhatod előre, hogy milyen lesz a gyermeked, de befolyásolhatod a szereteteddel, neveléssel. Azt írod szereted a férjed, tőle lesz majd gyermeked, akkor miért jut eszedbe, hogy fogod e szeretni?

2022. ápr. 27. 20:15

MIndenki változik. Én pl sosem szerettem a gyerekeket, egyke vagyok, nem is láttam közelről babát a gyermekem születéséig. Ha nagyon sarokba szoritottak, akkor inkább lánypárti voltam, szuper gyerekkoromra gondolva. Mondani sem kell, hogy fiam született.

Ismerőseim , de a hoxa tagok egy része is tanusithatja, hogy tőlem elszántabb fiús anya/tigris/ szinte nincs is a világon.

46. b9e097a9f6 (válaszként erre: 45. - B9e097a9f6)
2022. ápr. 27. 20:00

Azt még hozzátenném, hogy kíváncsi vagyok milyen kis emberke születne a kettőnk szerelméből. Én is szívesen vélném felfedezni benne a férjem tulajdonságait, akár fiú, akár lány.

Engem a sok meló és felelősség tántorít el. Úgy tartom, hogy még pár évet ráérek.

45. b9e097a9f6 (válaszként erre: 39. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 19:56

Szerintem teljesen normális vagy. Nincs veled semmi baj, bizonytalan vagy a gyerek témát illetően.

Az én férjem is egyre inkább szeretne apuka lenni, én pedig tele vagyok kétségekkel. Nem tudom, hogy mit is szeretnék. Abban biztos vagyok, hogy akarok gyereket, de nem most. Igaz, hogy már 30 évesek leszünk az idén. El kéne dönteni ezt lassan.

Szoktam látni egy anyukát az 1 és 5 éves gyerekeivel. Néha megirigylem, néha pedig a fenébe kívánom azt a ricsajt ami náluk megy. Nem biztos, hogy most vágyok erre. Az sem biztos, hogy jó anya lennék. Azért ha már úgy alakulna, igyekeznék.

Én hiszek abban, hogy ha egyszer gyerekünk születik, szeretni fogom. De még nem jött el ez az érzés. Túlságosan ragaszkodom a kényelmes kis életünkhöz.

44. pteri (válaszként erre: 39. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 17:28
Kedves Hajni. Én megértelek. Én is szorongó fajta vagyok. Féltem én is sok mindentől terhesség előtt és nem akartam kislànyt, azért, hogy neki könnyebb, jobb élete legyen, mint nekem. A màsodik kislàny lett. Imàdom és nem kell féltenem, mert tiszta apja, erős,hatàrozott, életrevaló! Ami a szorongàst illeti, mindkét terhesség alatt elmúlt, mint később megtudtam, ez gyakran előfordul a hormonvàltozàsok hatàsàra.
43. New(l) (válaszként erre: 42. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 13:47

Akkor ezek szerint nem ódzkodtál mindig ennyire a gyerekvállalástól (vagy csak most fordult igazán komolyra). Én meg tudlak érteni, bár nálam - mint említettem korábban - nem ilyen okok miatt nem opció a szülővé válás.

Egyébként az én fejemben is megfordult, mi lenne, ha a párom hirtelen mégis szeretne gyereket...kb. fél-egy évente átbeszéljük, változott-e valami ebben a kérdésben valamelyikünknél, mert soha ne mondd azt, hogy soha. Mondjuk mi az egész közös életünket úgy építettük föl, hogy ketten vagyunk (+ tetszőleges számú állat), szóval nagyon bekavarna egy pálfordulás ilyen szempontból is.

42. HajniCa (válaszként erre: 40. - New(l))
2022. ápr. 27. 13:31
Minden módon próbál megnyugtatni, ahogy csak tud. Ő biztos benne, h ez csak átmeneti elmezavar nálam és minden megoldódik. Persze én nyilván nyomás alatt érzem magam. Hogy az ő lelke elbirná-e az én lelki gyötrődésemet? Ez jó kérdés. Sztem ezen még ő sem gondolkodott el, mert annyira biztos abban, h kiheverem ezt az elmebajt
41. tien (válaszként erre: 39. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 13:23

Akkor ha Te nem vagy normális ,akkor mi sem ;)


Kb.öt percet bírunk ki egymás nélkül .

Q..va nagy bajban lesz az egyik ,ha a másik meghal.

Ja ,és nincs gyerekünk.

Nekem hiányzik az anyai gèn ,férj szereti jobban a gyeremeket (én félek tőlük )


Hát evvan ,kellenek a többség által hülyének tartott emberek( miért mincs gyerek ? de miért nincs ? )

40. New(l) (válaszként erre: 39. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 13:09
Azon kívül, hogy a férjed szeretne gyereket, hogy áll a félelmeidhez? Ha mégsem sikerül kikeveredni ebből, és nem szülsz neki, mi történik a kapcsolatotokkal? El bírná a lelke, hogy úgy legyen gyereke, hogy téged ez ennyire megvisel mentálisan, lelkileg?
39. HajniCa (válaszként erre: 36. - Papája)
2022. ápr. 27. 12:29
Köszönöm az ilyen és ehhez hasonló hozzászólásokat. Igen, nyilván vannak olyanok, akik szerint nem vagyok normális, ez is egy vélemény. De sokkal építőbb jellegű számomra azoknak a kommentje, akik értelmezni tudták és kicsit átérezni is a problémákat. Nekik köszönöm a választ!
38. libikóka (válaszként erre: 37. - Libikóka)
2022. ápr. 27. 12:18

Még hozzátenném,,a fiam inkább rám hasonlít,a lányom kiköpött apja.

Természetesen a saját egyéniségükkel .

37. libikóka (válaszként erre: 18. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 12:11

Nem lesz a férjedből kettő,a gyermek bár hasonlít/hat a szüleire (is)mégis önálló emberke.

Lehet hogy teljesen más lesz mint a férjed.

Rossz úton jársz ha össze akarod mosni a férjedet és a gyermekedet.

36. papája (válaszként erre: 1. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 12:11
Nem vagy normális. Így nem lehet gyereket vállalni, úgyhogy várj addig még megjön a jobbik eszed.
35. fincsi5 (válaszként erre: 34. - Andi6020)
2022. ápr. 27. 12:06
Az ilyen embert klónozni kellene. D Hány éves ez az aranyember?
34. andi6020 (válaszként erre: 18. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 11:58
A férjedből csak akkor lesz 2, ha félbevágod. Bár akkor is csak 2 darabban lesz.
2022. ápr. 27. 11:49
Átoperáltatod. Mai világban ez teljesen elfogadott. Modern.
32. PöttyösPanka (válaszként erre: 18. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 10:56
Tehát te nem akarsz gyereket, de a férjed igen, és félsz, hogy csak úgy tarthatod meg őt, ha gyereket szülsz neki. Ez bizony probléma.
31. Charlize (válaszként erre: 1. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 10:51

1975-ben születtem, akkor még nem volt ultrahang meg vérteszt meg semmi. Megszületett a baba, aztán megnézték mi van a lába között.

Anyu nagyon fiút szeretett volna, végig azt hitte, hogy fiú leszek. De nem. Lány lettem. Azt mondta, hogy ahogy meglátott, karjába vett, nem is érdekelte, hogy milyen nemű vagyok, aztán el sem tudta képzelni, hogy fia legyen.


Most fiú unkája van, így kárpótolta az élet. Egy kisördög, de imádja.


Szerintem ne aggódj. Tulajdonképpen mindegy, milyen nemű. Az apák rajonganak a lányukért, erre gondolj!

30. Sziszi69 (válaszként erre: 18. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 10:49

Ne haragudj meg érte,de szerintem te önző módon ragaszkodsz a férjedhez.


Pillanatnyilag én nem gondolkoznék a helyedben gyerekvállaláson.

29. Kacsahercegno (válaszként erre: 18. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 10:45
Nem tudom írta-e már valaki, de amúgy egyáltalán nem kötelező!!!! gyereket vállalni. Lehet gyerek nélkül is értelmes, értékes, teljes életet élni. Ha ennyi szorongást okoz már most, akkor nem biztos, hogy jó ötlet belevágni, főleg ha ilyen érzéseid vannak, hogy lehet, hogy nem is szeretnéd??? Annyira rossz sorsú gyerekek vannak, ne vállaljatok úgy, hogy nem biztos hogy szeretetben fel tudjátok nevelni. :(
28. 37e1ff8723 (válaszként erre: 26. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 27. 10:44
A gyerek elveszi tőle a férjét, és ha fiú születik, a férjéből kettő lesz?! 😱
27. dfc04c70e4 (válaszként erre: 18. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 10:40

Jaj, te szegény! Komolyan sajnállak. De tényleg. Nem ironizálok.

Azt írod, hogy pszichológushoz is jársz évek óta, de ebben a témában nem tudsz dűlőre jutni magaddal.


Ha ennyire csak kettesben tudod elképzelni az életedet, az óriási gát.

De azt is írod, ha mégis lenne harmadik ember az életetekben, azt csakis fiúként képzeled el. De ha fiad is születne, egyáltalán nem biztos, hogy az apja tulajdonságait örökölné. Lehet, hogy rád hasonlítana. Egyébként sem lehetne a férjedből kettő, ha fiad születne, akkor sem. Minden ember egyedi. Még az egypetéjű ikrek is.

Abba is gondolj bele, akár fiad, akár lányod születne, az apja imádná, a nemétől függetlenül.

A leírtak alapján te pont attól félsz, hogy a gyerek "elveszi tőled" a férjedet. Nem venné el, de a szeretet már osztódna. Más-másféle szeretet lenne, de bizony osztoznod kellene. És ez teljesen független lenne attól, hogy fiatok, vagy lányotok születne.

Ha ezzel nem tudsz szembesülni, nem tudod elfogadni, az nagyon nagy baj.


Remélem, valamilyen módon tudod majd rendezni magadban ezeket. Ha nem, akkor ne szülj, mert az senkinek nem lesz jó. Sem neked, sem a férjednek, de főként a gyermekednek nem.

26. 37e1ff8723 (válaszként erre: 22. - New(l))
2022. ápr. 27. 10:40
Nem akar gyereket? Semmi baj. Engem az sokkol, ahogyan a férjéhez, és egy fiú- vagy lánygyerekhez viszonyul. Valami nem stimmel nála. Elnézést.
25. Léna123 (válaszként erre: 18. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 10:39
Hú, a te félelmed akkor nem is konkrétan a gyermek neme miatt van, csak úgy érzed a fiú gyermeket jobban elfogadnád a férjed miatt. Igen ha megszületik egy gyermek, onnantól minden körülötte forog, főleg az elején, de később is. Mindegy làny, vagy fiú. A fiú sem biztos, hogy az apja mása lesz, bárkire hasonlíthat a családban. És valamilyen szinten mindegy, mindegy milyen nemű, "elveszi" tőled a férjedet, de ez teljesen természetes, onnantól,hogy megszületik, jó esetben ő lesz az első. Nem tudom hàny évesek vagytok, de ha ezt nem tudnád elfogadni,lehet várnotok kellene még kicsit,aztán hátha Te is változol később.
24. LionQueen🦁 (válaszként erre: 18. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 10:31

A másik meg, biztosan szeretnél gyermeket?

Nem kötekedni akarok, de lehet, hogy valójában attól félsz, hogy nem a férjedet fogod viszontlátni és egy másik ember belép a kapcsolatotokba.

23. LionQueen🦁 (válaszként erre: 18. - HajniCa)
2022. ápr. 27. 10:29

Ha fiad lesz, ő sem lesz feltétlen a férjed mása, sem külsőre, sem belsőre. És egy lány is hasonlíthat az apjára.

Tudom, hogy ez nem segít, ennél mélyebb van a kutya elásva, de a férjed 100%-os hasonmását egy gyerekben sem fogod meglelni.


Egyébként lehet, hogy ha megszületne szeretnéd a nemétől függetlenül. Én pl a lánygyerekekkel szimpatizáltam egész életemben, mert van egy unokahúgom akire kicsiként sokat vigyáztam. Biztos voltam benne, hogy lesz egy lányom. Két tökös babám lett és imádom őket. :)

22. New(l) (válaszként erre: 21. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 27. 10:27

Belőlem se lehetne kipszichologizálni, hogy nem akarok gyereket. Volt olyan nagyokos, aki javasolta, hogy kezeltessen ki magam, mert ez tuti, hogy valami trauma miatt van így. Hát nem, csírájában sincs meg bennem az ösztön, nem is támadt föl soha, az meg, hogy valóban vannak kézzel fogható ellenérveim is, majdnem lényegtelenek.

Persze lehet FI-nak olyan démonjai vannak, amik kiűzhetőek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook