Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Filteres vagy darálós kávéfőző? fórum

Filteres vagy darálós kávéfőző? (tudásbázis kérdés)


1 2
57. Böce (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 20. 20:12

Nekem ilyen van, tökéletes. Szeretem.


[link]

56. Guruljka (válaszként erre: 42. - D7ba7bf7ff)
2020. nov. 20. 19:30

A Bosch a fűnyírótól kezdve a borotván át sok mindent gyárt. Konyhai elektronikát is.

Hogy az olaszok is értenek pár dologhoz, az biztos. A kávéfőzőiket nem ismerem, de érdekes,hogy bojlert nem képesek jót gyártani, pedig az elv hasonló.

A Philips megint csak sok egyebet is gyárt a kávéfőzők mellett, de én is bízom a közmondásos német alaposságban.

Mindent összevetve, nem érdemes általánosítani.

Rengetegféle kávéfőző van, szerontem nem sok ember van,aki elég sokat próbált ki ahhoz, hogy kijelenthesse: az X cégé jobb gyártmány, mint az Y cégé.

És igen, rengeteget számít a kávé fajtája.

Nem utolsó-, sőt inkább elsősorban az egyéni ízlés is. Aki a lágyabb, gyengébb kávét szereti,nem lesz boldog egy olyan főzővel, amely "megáll benne a kanál" típusú presszókávét készít.

55. Guruljka (válaszként erre: 44. - D7ba7bf7ff)
2020. nov. 20. 19:21
Én meg tapasztaltam azt, hogy amelyik kávé főzőben elkészítve kifejezetten ócska (olcsó is volt egy időben), az a leforrázásos kávéfőzési technikával nagyon kellemes ital.
2020. nov. 20. 11:47

Helló, ha még keresel kV fozot, ez most tökjó áron van. Én is ezt rendeltem meg. Nem ezt akartam, de a másiknak nagyon felkuldtek az árát az egekbe. Arukereson jókat írnak erről a termékről.


[link]

2020. nov. 20. 06:23
De most így utólag rálátva a dolgokra, az a 39 ezer ft tényleg nem lett volna sok érte. :D
2020. nov. 20. 06:20
Ahhoz képest a legtöbbjük a fél évet se éri meg, ahhoz képest drága. :D Mondjuk egy kotyogósnál nem kell annyi hibajelenséggel számolni. De tökmindegy. Vicc ez a Black Friday. Legalább is itt nálunk. A hét elején még megtudtam volna venni 39 ezerért azt a kv főzőt, ami most mindenhol 55 ezer ft. Összebeszéltek ezek a piszkosok. Egyik se adja olcsóbban. :D
51. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 48. - A97b9a4e4e)
2020. nov. 20. 03:18
Nyugi! Most már nem telhet el nap Black Friday nélkül! Mint ahogy Tesco sem telhet el AKCIÓS tábla nélkül! Ez egy nagy marketing, ha elhiteted az emberekkel hogy mindennap "kedvezmény" van és egy kicsit lejjebb tolod az árakat! Szóval lesz még Black Friday augusztusig, ne aggódj!!!
50. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 47. - A97b9a4e4e)
2020. nov. 20. 03:14
Senki nem mondta, hogy kapszulásat vegyen, én csak felhoztam típusonként! Valakinek a kapszulás jön be, valakinek a filteres, valaki meg megfőzi egy lábas edényben. Különbözőek vagyunk!
49. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 46. - A97b9a4e4e)
2020. nov. 20. 03:11
Amikor egy csöves is okosórára gyűjt, akkor hol drága 30-40 ezer forint? (Most ne vegyük bele az idei év kihívásait!) Igazán nem drága egy ilyen gép! Veszel egy monitort vagy egy lapos tévét, ugyanott vagy! 50 ezer! Ha valaki éppen kávéban utazik, akkor miért ne adhatna ki rá? Ha nem drogra meg alkoholra költi, akkor "könnyen" össze tudja spórolni!
2020. nov. 20. 02:12
Most is ezeket a krva kapszulás kávéfőzőket árazták le, amazokat meg sehova, sőt még emeltek is némelyiken. Amelyiket megakartam most black fridaykor venni 39.000-ről felment 55-re. Mondom várok még egy kicsit hátha akciósabb lesz. :D
2020. nov. 20. 02:06
Azért meg nem veszek meg egy kávéfőzőt hogy nézegessem. A tchibo ingyen adta a nyáron a kávéfőzőit, gondolom pont ezért mert a kapszulan meg behajtja az árát.
46. a97b9a4e4e (válaszként erre: 43. - D7ba7bf7ff)
2020. nov. 20. 02:03
Én ezekből egyet se vennék meg. :D Ha már kávéfőző legyen karos. Vagy kotyogó. Biztos jók ezek a kapszulas gépek, de hát ezt ki tudja megfizetni? Marmint a kavefogyasztast. Én naponta 4-5 adagot iszom. Nekem ez százezrekbe lenne havonta. :D
45. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 20. 01:52
Szarvasi? Szerintem felejtsétek el! Akkor már inkább egy Philips vagy DeLonghi!
44. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 20. 01:50

Tegyük tisztába! Két nagy kávéfajta van: arabica és robusta!


Ha élvezeti cikknek tekinted, akkor arabica!

Ha ébren akarsz maradni, akkor robusta!


Az egyedi kávé ennek a két minőségnek a variálható keverékéből jön ki! A kávégép csak lefőzi!


Ezenkívül nem mindegy hogy milyen formában készítjük el, tejes vagy cappucino, esetleg sima fekete, stb. Tehát a minőség, hígítás, arány is belejátszik, hogy végül milyen kávét kapunk.


(Ezt onnan tudom, hogy dolgoztam éttermi bárban!)


Amúgy minden kávé erős, ha sok kávét raksz bele, mert hatóanyaga a koffein, ami túladagolva olyan, mint a "méreg"!


[link]

43. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 20. 01:37

Na mutatok neked dolgokat!


Filteres


[link]


Kávépárnás


[link]


Kapszulás


[link]


(Nyilván a stílus és az ár-érték arány belejátszik!)

42. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 20. 01:27

Márkában az egyik biztosan a Philips lenne! A másik valószínűleg DeLonghi, esetleg Bosch vagy LAVAZZA! Mivel ezek konyhai eszközökre specializálódnak, elég stabilak, főleg ha kávéról van szó. A Nespresso még elég felkapott, de nem ismerem, csak érzem hogy még a jók között van!


Én amiben csak tudok PHILIPS-et veszek! Hatalmas szerelem! ❤️

41. Guruljka (válaszként erre: 38. - A97b9a4e4e)
2020. nov. 20. 00:18
Lehet, hogy ahhoz értenek, de azt nem tudják, én hogyan szeretem a kávét.
40. Guruljka (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 20. 00:15

Nem értem ezt a gyengére főzést. Annyi víz folyik át a kávén, amennyit beleöntöttél, és a kávét is te adagolod.

Amikor ezt a főzőt kaptam, én is túl gyenge kávékat főztem, de aztán megtaláltam azt a menyiséget, amivel nem lesz erős, de a színe is meglesz.

Lehet, a szüleid spórolni akarnak a kávéval, vagy már kicsit tartanak a hatásától.

Szerintem nem a főző hibája, ha gyenge lesz a kávé.


Ami elromlott nálam kávéfőző,az egyszerűen nem főzte le a kávét, mert nem melegítette fel eléggé a vizet.

2020. nov. 19. 18:44

Na, mondom már felemelték egy ötezressel. A hét elején még 35 körül volt. :D


[link]

2020. nov. 19. 18:42
Ezek olasz márkák. Ők azért értenek a kávékészítéshez.
37. Guruljka (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 19. 18:42

Vagy a szüleid tesznek bele kevés kávét?

Én is kikísérleteztem.

Vannak viszont kofeinmentes kávék is, finom illatosak és teljesen kávéízűek. Abból bármilyet lehet inni.

Van ám Omnia is ilyen!

[link]

2020. nov. 19. 18:41
A Delonghi automata kávéfőzők nagyon jók. Most én is egy ilyenre akarok lecsapni ha lesz ez a black friday. 35-40 körül már lehet kapni jót. Meg a Gaggia is jó. Az is 35 körül van, asszem. Vagy is a héten láttam annyiért, már lehet több. Mert jön a Black Friday. :D
35. Guruljka (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2020. nov. 19. 18:40

Innen tudom én is, hogy az én Philipsem is Kínában készült. :D

HD 7450 a típusjelzése, és 595-750 Watt teljesítményű.

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2020. nov. 19. 18:39
Kösziii. Ez is philips, ami anyuméknak van, de szinte átlátszó a kávé már, amit lefőz. Igaz van minimum 10 éves. Jól bírta végülis. De gyengén főzi már le a kávét...
33. Guruljka (válaszként erre: 31. - Globus)
2020. nov. 19. 18:37

Valahol van rajta egy "tábla" az alapvető adatokkal.

Mondjuk a kávéfőzőnél a legalján.

De körülbelül minden elektromos gépen van valahol. Szabvány.

32. Guruljka (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 19. 18:35

Egy ős-öreg Philips, a húgomék lecserélték.

Teljesen műanyag, alul csak egy kicsi kapcsoló, az maga világít, ha be van kapcsolva.

Felnyitom, papírtölcsér bele, a vizet a tölcsér mellett kell beleönteni. Fedél lecsuk, bekapcs, aztán zörög-röfög, míg lefőzi a kávét.:D

31. globus (válaszként erre: 20. - 98aa2e5eda)
2020. nov. 19. 18:20
Honnan lehet tudni, hogy román gyártású-e, ha nincs meg a csomagolás?
2020. nov. 19. 17:38
Bármelyik.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2020. nov. 19. 17:32

Igazad van teljesen. 💙 Vigyáznom kell rájuk!! Nagyon köszönöm!

Ha megkérdezhetem, milyen márkájú a kávéfőzöd? ☺️

28. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 19. 17:24

Az én kávéfőzőm is régi és filteres. Pont szeretem a vele készült kávét, mert az erősebb kávétól szívdobogást kapok, ezen kívülkifejezetten megkedveltem ezt a "németes" kávét.

Külön szeretem, hogy tudok erősebb kávét is főzni, ha akarok, vagy ha a megszokottól eltérő fajta kávét vettem vagy kaptam, akkor tudom hozzáigazítani.

Nagyon nem szereténk kapszulás kávéfőzőt, mert az amellett, hogy adagonként plusz pénzbe kerül, mindig egyforma is.

Ha a szüleid nagy kávésok, akkor nyilván jó nekik a gyengébb kávé is: végül is felnőtt emberek, el tudjúk dönteni, mi a jó nekik.

Tényleg ne akard őket átnevelni, csak ha megbeszélted velük. Tudom, akkor nem lesz meglepetés, de legalább csalódás sem lesz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook