Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Automata, darálós kávéfőzők közül kinek, melyik vált be? fórum

Automata, darálós kávéfőzők közül kinek, melyik vált be? (beszélgetős fórum)


16. globus (válaszként erre: 15. - Timycat)
2022. ápr. 12. 15:22

Alapvetően nincs gond az itallal, csodás és finom. Csak nem éri meg a pucerálás miatt.

Hiába fújja forró vízzel át a tejadagoló csövet, akkor is marad egy idő után bizonyos lerakódott tejzsírt. Olyan kefe nincs a tartozékok között, amivel a cső tisztítható. Én kreáltam drótból, visszakunkorítva a végét karcmentesre.

15. timycat (válaszként erre: 8. - Globus)
2022. ápr. 11. 09:27
Az új gépnél nincs ez a tejtartó doboz, csak a fúvóka, mondjuk ezt se nagyobb öröm takarítgatni.
14. 7962decf87 (válaszként erre: 12. - Globus)
2022. ápr. 10. 19:01

Szintén "zenész"!!👍


Nekünk Philips EP2232/40 LatteGo kávéfőzőnk van, kb. fél éve vásároltuk 98 ezerért. Most ahol néztem már 149 899.-- Ft!😡

2022. ápr. 10. 18:55
DeLonghi, Philips nagyon jó, de akár a kis kotyogós is! 🙂
12. globus (válaszként erre: 10. - Bichi)
2022. ápr. 10. 18:18
Persze, átöblíti az egész csőrendszert forró vízzel. Gyakorlatban több a mosogatóvíz, mint a kávé mennyisége, ha nincs tejtartó, akkor is :) Amikor megnyomod a KÁVÉ gombot, arra felfűtött a kazán. Mi lágy vizet használunk, így ritkán kell vízkőteleníteni, de a tejtartót az általad említett dolog miatt nem használom. Nem is szeretem annyira a tejeskávét, inkább veszek egy 2 dl-es tejszínt, abból löttyintek borsónyit.
11. michelle.r (válaszként erre: 9. - Bless the child)
2022. ápr. 10. 14:39
Dettó. Dettó. Dettó 🤗
10. Bichi (válaszként erre: 1. - Alondadalon)
2022. ápr. 10. 13:27
Én ajándékba kaptam évekkel ezelőtt a férjemtől, mert mindig nézegettem, bár kimondottan mondtam neki, hogy nem szeretnék. Igazából nem szeretem, és sok dolgot nem is értek. A tejtartójában hiába rakom a hűtőbe sokkal hamarabb megromlik a tej, mint a saját dobozában, mivel egyedül használom, ezért mikor be és kikapcsol mindig kienged egy rakás vizet, mivel átöblíti magát, ami azzal jár, hogy állandóan töltögetni kell. Elég sűrűn kell üríteni emiatt az alsó tálcáját is, eszméletlen sűrűn kell vízköteleníteni. Ha a férjem nem lenne műszaki zseni, már ezerszer lett volna szervízben, mert hol a víz nem úgy jön, hol a gőz, hol áll a kávézaccban a víz. Szóval én nem vennék soha többet, ha mégis, akkor csak olyat, ami nem tejtartályos, hanem közvetlen a tejesdobozba tehető csővel rendelkezik...
2022. ápr. 10. 13:23
Jura f50-em van, imádom, ajándékba kaptam.
8. globus (válaszként erre: 3. - Timycat)
2022. ápr. 10. 12:40
Én a tejtartót igénylő variációkat már nem főzöm, utáltam mosogatni a dobozt. Inkább csak eszpresszót, amibe löttyintek kis tejszínt. Ezt bőven tudja kisebb gép.
7. globus (válaszként erre: 3. - Timycat)
2022. ápr. 10. 12:33

Dinamica Plusunk van, nálunk csak 1 fő kávézik.

Tudom, ez nem jó ajánlat FI- nak az ára miatt.

2022. ápr. 10. 12:13
2022. ápr. 10. 11:51
DeLonghi
2022. ápr. 10. 10:19
Nekem egy kis Philips Saeco Xsmall van. Szeretem.
2022. ápr. 10. 10:09

DeLonghink van nagyon régóta.

Tavaly ősszel adta be a régi, tizenéve 300ezer körüli gép a kulcsot, akkor vettem újat, ami 100ezer alatt volt (black friday, vagy cyber monday vagy valami hasonló alkalmával) és pont ugyanolyan jó kávét főz, mint az a gép ami előtte volt. Az olcsóbb gépnél nincs 28féle beállítási lehetőség, mint a réginél, de amúgy sem használtunk ki. Max 2 féle kávét és cappuccinot főztünk vele, ezt az újabb gép is tökéletesen tudja.


Annyi kompromisszumot kötöttem, hogy maga a gép fehér színű, mert pusztán a színe miatt 30ezerrel olcsóbb volt, mint az inox. De egy percig sem bánom, meglepő de sokkal szebben, egyszerűbben lehet takarítani mint az inoxot.

2. libikóka (válaszként erre: 1. - Alondadalon)
2022. ápr. 10. 09:16
Klarstein van,,,nézz rá ha gondolod.Nincs túlárazva.
2022. ápr. 10. 09:09

Vásárlás előtt állok, a 100ezret nem szeretném átlépni, vagy csak épphogy súrolja!


Véleményekre lennék kíváncsi!


Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook