Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiam napokon belül elhagyja az országot. Egyrészt... fórum

Fiam napokon belül elhagyja az országot. Egyrészt... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
365. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 363. - Aszparagusz)
2023. máj. 10. 14:19
Köszönöm, nekem elég a fiam barátjától kapott információ.
364. aszparagusz (válaszként erre: 347. - Puncsos)
2023. máj. 10. 14:18
Így igaz!
363. aszparagusz (válaszként erre: 344. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 14:15

Nézz már utána az EU-s nyugdíj egyezményeknek.

Mindenki a megszerzett jogosultságai után kapja.

362. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 361. - BorosTyánka)
2023. máj. 10. 14:01
Megkérlek titeket, hogy ami nincs összefüggésben a fiam kinti életével, azt ne ide írjátok. Köszönöm.
361. BorosTyánka (válaszként erre: 359. - Icuska538)
2023. máj. 10. 13:53
Én is csak véletlenül írtam, mert "más" jutott eszembe.
2023. máj. 10. 07:46
Fiam nagyon jól érzi magát a szigeten. "Öreg" barátjával derűsen és hasznosan töltik ki az idejüket. A rádiós találkozóhoz fiam toborozza a cimborákat, eddig már 4 jelentkező is van akik terveznek kimenni Fuerteventurára a találkozóra. A kis bungalóját már belakta, elégedett vele. Nekem boldogság hogy jól érzi magát.
359. Icuska538 (válaszként erre: 345. - BorosTyánka)
2023. máj. 7. 18:07
Bocs hogy beleírok! Á dehogy!
358. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 357. - Globus)
2023. máj. 7. 14:28
Csak ezért, ott se teszik le a lantot, örül akinek van munkája. Alkalmazottként elég jól lehet keresni, de kidolgozzák a belüket is. Viszont sok munkát el se vállalnak az őslakosok. Afrikából korom feketék sokan vannak ott gályázni. 10-12 órát kell egyes helyeken lenyomni, ők arra vannak. Hogy mi a feltétele annak hogy a helybeliek segélyt kapjanak nem tudom, nem is érdekel, mert fiamat ez nem érinti.
357. globus (válaszként erre: 356. - Globus)
2023. máj. 7. 14:14

Bocs, véletlenül elment.

Elképzelem nálunk. Nem is tudom, sírjak-e vagy nevessek.

Ha simán megélnék, már letehetném a lantot.

356. globus (válaszként erre: 355. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 7. 14:13
megél simán a segélyből az aki kapja. A töb
355. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 353. - Tyityu)
2023. máj. 7. 13:54

Van egy város Spanyolországban, ahol van egy magyar iroda ahol minden féle ügyet el lehet intézni. Kifejezetten magyarok részére van akik kint akarnak letelepedni. Fiam egyenlőre tartózkodási engedélyt kért, és kapott.

Barátja itthon rokkantsági ellátáson tengődött, a nyugdíját most intézte. Mostantól öregségi nyugdíjat kap. 1 éve van kint a lányánál, soha nem dolgozott ott. A magyar nyugdíját ami neki is egy szánalmas lesz, vagy már van is nem tudom, valóban kipótolják az ottani minimál nyugdíjra. Egyszer azt hallottam hogy Ausztriában is ez van, de nem akartam elhinni. Ezek szerint mégis igaz lehet.

Átlátni az ottani életet valóban nem könnyű. Talán annyi könnyebbsége van a barátnak hogy a lánya 10 éve ott él, dolgozik. Szállodája és vendéglátó egysége van a férjével együtt. Ők segítettek fiamnak is átlátni a helyzetet, és megmutatták az ügyintések menetét. Persze ő már 3.-szor van kint, nem teljesen idegen a környezet. Ismeri a sziget minden zugát amiből máris profitál. Ott sincs kolbászból a kerítés, sok a munkanélküli, viszont megél simán a segélyből az aki kapja. A többség szegény, de nyugodtak, derűsek, teljesen más a légkör mint itthon. A rendőri és a katonai jelenlét állandó. Talán ezért nincs bűnözés. Szabálysértés sincs az utakon, mert nagyon keményen büntetik. És sorolhatnám a különbségeket kis hazánk és Fuerteventura között, de felesleges. A lényeg aki kimegy nyaralni, semmi kedve visszajönni. Sokan ki is költöznek.


Fiam egyik nyaralásáról hazatérve, feltett a nappalijában egy posztert Fuerteventura egyik strandjáról. Azt mondta addig nézegeti és járatja az agyát rajta, hogy megoldja hogy kiköltözhessen. Az ingatlan hirdetésében most is látszik. Másfél év alatt megoldódott, kint van.😀

354. Puncsos (válaszként erre: 353. - Tyityu)
2023. máj. 7. 13:40
A németeknél sincs ilyen. A nagybatyam ott született, ott is dolgozott sokaig. Aztan ide hazasodott, itt szulettek meg a gyerkocok, itt is dolgozott egeszen a nyugdíjáig. Aztan onnan is kapott nyugdijat. Meg innen is. Jó kis summát felvett minden hónapban. Semmit nem vontak ossze neki, meg valasztania se kellett.
353. tyityu (válaszként erre: 351. - Puncsos)
2023. máj. 7. 13:29

Letelepedei engedelyt biztosan kaphat, unios orszagbol megy, a fia szerint nyigdijat is. Ez tenyleg furcsanak tunik.

En Fro-ban elek, itt nincs ilyen. Csak az kap francia nyugdijat aki itt dolgozott (mondjuk logikus). Anyam akart kijonni es elvarta volna hogy a kis magyar nyugdijat az itteni nyugdijfolyosito felemelje az itteni minimal nyugdijra. Persze nem volt ra lehetoseg mert sosem dolgozott itt. Persze lehet hogy a spanyoloknal ez nem igy van.

Egyebkent abban igazad van, hogy ahhoz ido kell hogy az ember atlassa jo e egy orszagban elni vagy sem, nem par het, nem par honap. Es ezt tapasztalatbol mondom, mar 15 eve elek itt. Elsore minden szupernek tunik, az ember uj kornyezetben van, foleg Magyarorszag utan. Ido kell mire az ember atlatja milyen is a valos helyzet, a helyiek elete.

Pl egy ugy hallottam hogy a spanyoloknal ingyenes az eu szolgaltatas, viszont nagyon rosszul van megcsinalva. Ha rendes szolgaltatast akarsz, belathato idopontokat kapni stb akkor kulon fizetni kell magan kasszanak (vagy vmi ilyesmi). Persze ez is valtozo lehet peldaul Madrid, kisebb varosok vagy a szigetek kozott. Ezeket a dolgokat csak lakva tudja az ember megtapaszlani.

Az elelmiszerek is dragabbak szoktak lenni a szigeteken, logikus hiszen a szallitasi koltseg joval magasabb. De ezt a fia kitapasztalja.

352. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 351. - Puncsos)
2023. máj. 7. 12:05

Leírtad a kulcsszót az összes mondandódra: "gondolom".

Nem akartál? Akkor legalább a későbbiekben ne tedd!😀

351. Puncsos (válaszként erre: 349. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 7. 11:55
Mert gondolom dolgozott is ott, nem csak a nyugdíját ment kiélvezni. De te nem fogsz letelepedési engedélyt se kapni, ha nincs ott bejelentett munkahelyed. Azert nem ilyen egyszerűen működnek ott se a dolgok. Nincs kolbászból a kerítés. :) De nem akartam egyebkent belepofazni, mert semmi közöm hozzá. De nyugdíjat honosítani nem lehet. Ahhoz dolgozni kell X ideig. :)
350. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 348. - Puncsos)
2023. máj. 7. 11:48
Most is az van, de nem erről fogunk beszélgetni.😉
349. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 347. - Puncsos)
2023. máj. 7. 11:47

Nem a kis ujjamból szívtam ám ki. Fiam barátja most intézte a nyugdíját Costa Calmáról Magyarországon. Közvetlen tőle van az információ. Aki ott megszerzi a letelepedési engedélyt és kevesebb a nyugdíja mint ott a minimál nyugdíj, annak kiegészítik.

Lehet hogy te tájékozottabb vagy e téren mint egy frissen szerzett tapasztalat amit első kézből kaptam?😀


Na, csak eltértem a témától, véletlen volt, örömömben történt. Elnézést!!! Ígérem maradok a témánál, mert tudom hogy aki figyel, azt a fiam életének alakulása érdekli. A továbbiakban az egyéb információt megtartom magamnak. Szóljon csak fiamról a fórum!😉

348. Puncsos
2023. máj. 7. 11:32
Van olyan resze Spanyolorszagnak ahol jobban élnek, de szerintem nem mindenhol. Egy pár éve még ott is elég nagy munkanelkuliseg volt.
347. Puncsos (válaszként erre: 344. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 7. 11:31
Dehogy emelik fel a nyugdíjad. Te Magyarországtól kapod tovabbra is a nyugdíjat. Akarhol is vagy. Itt dolgoztal, ide voltal bejelentve. Semmi köze ennek a Spanyol államhoz.
346. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 345. - BorosTyánka)
2023. máj. 7. 11:27
Ilyen jól ismered a helyet?
345. BorosTyánka (válaszként erre: 344. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 7. 11:25
Ott cukorból van a kerítés is...
2023. máj. 7. 11:08

Spanyolországban a minimál nyugdíj forintban 250-260 ezer ft. Ha kiköltöznék, a jelképes összegű nyugdíjamat felemelnék erre. Biztat fiam hogy ha megveti a lábát, menjek utána. Erősen gondolkodom is ezen. Az élelmiszer annyi mint itthon, a rezsi picivel több, viszont nincs fűtés. Ezt beleszámítva, olcsóbb.

Színvonalas eü. ellátás van. Bármilyen vizsgálatra napokon belül van időpont, ha nem aznap.

Nem tudom hogy oldják meg, de az itthoni helyzetnél biztos nem kerülnék rosszabba.

343. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 342. - Libikóka)
2023. máj. 6. 19:13
Köszi! Én is örülök.😀
2023. máj. 6. 19:06
Örülök hogy minden rendben van 👍🙏🙏
341. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 340. - L.Anikó2)
2023. máj. 6. 18:16
Örömmel! 😀
2023. máj. 6. 17:57
Köszönöm a segítseget.
2023. máj. 6. 14:54

Már láttam is ami kész van belőle. Egy hatalmas apartman ház, tele kis apartmanokkal, az udvarában egy csodálatos medence. Nagyon higiénikus környezet. Ez Costa Calmán van.

Azt írja fiam ha nem ragaszkodsz ahhoz hogy ő intézzen neked, akkor adta ezt a lehetőséget hogy itt tudsz keresni szállást: [link]

A taxiztatást vállalja, lényegesen olcsóbban mint a taxi vállalat.

2023. máj. 6. 14:42
Már válaszolt is fiam. Azt írja találd ki a sziget melyik részére akarsz menni, aztán néz neked valamit. Taxiztatást is vállalnak. Amit ő fotóz még nincs kész teljesen, mert lesz drónfelvétel is, az még hiányzik.
337. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 336. - L.Anikó2)
2023. máj. 6. 14:32
Beszélek erről fiammal, amint megtudok valami konkrétumot, jelzem. Sok féle van. Ha meg tudnám neki mondani hány személyre kell apartman, vagy hány szobás, és kb mikor, könnyebben tudna válaszolni. Van hogy 1-2-3 hónappal előbb le kell foglalni, ezzel is számoljál. Transzfer szolgáltatás is van.
2023. máj. 6. 13:35

Szia Judit!

Ha a kiadó ingatlanok elérhetőek lesznek a neten, meg tudod osztani itt? Szívesen bérelnék egyszer.

Engem transzfer szolgáltatás is érdekel.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook