Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fényes, ragyogó csillag fórum

Fényes, ragyogó csillag (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fényes, ragyogó csillag

1 2
32. Napsugár8 (válaszként erre: 31. - Margarita Citokina)
2022. szept. 12. 13:15
Köszönöm. 🌹
2022. szept. 10. 21:28
Vegigolvastam, szívesen olvasom mások gondolatait. Szép gondolatokat tartalmaz ez a cikk. Elfogadom az író hitét, van, amit magam másként hiszek, de éppen mivel hitről van szó, nincs helye vitának.🌟
30. csemár (válaszként erre: 29. - Napsugár8)
2022. szept. 6. 09:46

Szerinted ez így "hit"?


Szerintem ez egy - cikk.


:-/

29. Napsugár8 (válaszként erre: 28. - Csemár)
2022. szept. 1. 15:09

Köszönöm!

Az ideológia: volt "megrögzött" ateistaként, félig megtért, önmagam által összegyúrt saját hit. Hogy igaz, vagy nem? Majd kiderül. Vagy mégsem? Ki tudja azt előre? :))

28. csemár (válaszként erre: 1. - Napsugár8)
2022. szept. 1. 13:06

Szép írás, szívmelengető gondolatokkal, érzésekkel.

Csak annyi vele a "gondom", hogy tőlem idegen az az ideológia, amit demonstrál.

27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2022. aug. 31. 19:19
Erről kiderítették, hogy városi legenda.az orvos, aki állítólag lemérte a léleksúlyát, sosem tudta mások előtt bebizonyítani és azóta sem tudta fizikailag bebizonyítani senki.
26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2022. aug. 31. 19:16
A szelet fizikailag érezzük. Ez nem jó hasonlat.
2022. aug. 31. 17:32

"Több dolgok vannak földön és egen,

Horatio, mintsem bölcselmetek

Álmodni képes."

24. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2022. aug. 31. 17:30

Ebéd után szoktam egy órácskát pihenni, az időmbe belefér. Már félálomban voltam, mikor eszembe jutott:

Nem "Vízöntő" Kiadó könyvek voltak, amiket rongyosra olvastam, hanem: "Édesvíz" Kiadó. Nem tudom, hogyan jött a Vízöntő. :))

Nem sokkal később a Kiadó nevet (tulajt???) váltott, de akkorra én már a tibeti vallást, életről-halálról szóló tanításait olvastam, ill. a kínaiak ősi tanításait (Konfícius és társai) a Ji-King-en és hasonlókon keresztül...

A lényeg, ahogy Shakespeare írta a Hamletben:

"Több dolgok vannak égen és földön Horatio, mint azt kegyelmetek..."

(Meg kell néznem, hogyan is fejeződik be. :))

2022. aug. 31. 12:02

[link]

"A film címe arra a 19. századi elképzelésre utal, hogy az emberi test tömege a halál pillanatában, a lélek távozásával 21 grammal csökken.[2]"


A kísérletről: [link]

22. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Unom)
2022. aug. 31. 11:55
Még a '70-es években olvastam rendszeresen a Nők Lapját. Azóta semmi hasonlót nem járatok, nem forgatok, de az elmúlt néhány év óta még a Szuperinfot sem nézem át. :))
21. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Globus)
2022. aug. 31. 11:53

Így van!És ettől kezdve marad a hit! Kinek ilyen, kinek olyan, és szerintem jól is van ez így.


Amikor anno materialistaként bizonyos élethelyzetben elkezdtem olvasni a "Vízöntő" Könyvkiadó könyveit, és rengeteg különböző véleményekkel találkoztam. Akkor jutott eszembe, hogy ennyi erővel akár a Bibliát is elolvashatnám... és meg is tettem 2x oda-vissza!! És utána jött a kérdőjel, hogy bizonyos dolgokról mit hisznek a buddhisták, stb. stb. és elkezdtem azokat is olvasni, keresni, kutatni... hosszú évek után "gyártottam" magamnak mindezek ötvözetéből egy "saját isten-hitet". Nem hagytam magam egyik gyülekezet által sem bekebelezni, de az ezoterikus tanítások között is van, amit már az én gyomrom sem vesz be... mindenki maradjon a saját hite mellett. Ha abban első helyen a másik iránti elfogadás, szeretet, megbocsátás szerepel, akkor már nálam jó! :))

20. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2022. aug. 31. 11:45
Ezt mondom én is a 15-ös hsz.-ben. Mindenre van magyarázat, mindenre van cikk, mindenre van már "tudományos magyarázat". Csak a "révésznek" legyen jó vastag a buxája. :))
19. Bless the child (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. aug. 31. 09:53
21 gramm az a 4-5. Ez tuti így van, film is készült róla. Ez engem totálisan meggyőzött:)
18. unom (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2022. aug. 31. 08:57
Erre jó a forráskritika. Ha valami a Blikkben megjelenik, az nem számít forrásnak.
17. globus (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2022. aug. 31. 08:51
Hát akkor nem marad más igazság, mint a " ki mit gondol róla" 🙂
16. Amaunet (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2022. aug. 31. 08:47

Mert az volt a cél, hogy kimutassák.

Mindent ki lehet mutatni és annak az ellenkezőjét is.


Nem lehet, hogy annak a levegőmennyiségnek a súlya az a 4-5 gramm, ami eltűnik a tüdőből?

15. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Globus)
2022. aug. 31. 08:42

"... a cikkre, a kutatás linkjével..."


Ezt "játszottuk" anno Guruljkával is, esetenként. Valamelyikőnk állított valamit, amit a másik egy cikk linkjével támasztott alá, erre előkerült egy újabb cikk linkje, amivel az állítás igazát cáfoltuk. A cikkek linkjeinek garmadát lehet ma már találni... attól függ, ki "fizeti a révészt", olyan tartalmú linkeket lehet előkotorni. :))


Ha nagyképű akarnék lenni, ami fölött mi most diskurálunk, gyakorlatilag az is egy cikk. Meglehet, hogy majd 30-50 év múlva valaki ezt a cikket is belinkeli, hogy: íme egy cikk, arról hogy... :))

14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Globus)
2022. aug. 31. 08:35

Én is erről a 4-5 gr súlyra emlékszem, valóban kb. 15-20 éve volt téma.

Valóban más a tudat, és más a lélek. Vagyis aki elájult, elveszíti arra az időre a tudatát, de a lélek marad a helyén.

13. globus (válaszként erre: 12. - Globus)
2022. aug. 31. 08:28

Még eszembe jutott, hogy olvastam cikket régen tudományos kutatásról, sajnos nem sikerült újra fellelni. Ami arról szólt, hogy a klinikai halál állapotában lebegő lélek valójában az agy oxigénhiányos játéka. Mesterségesen előidézhető, erre történtek kísérletek. Életet a halál után-ami a lélekvándorlást tudná magyarázni, tudományosan cáfolja.

Jó lenne rabukkanni a cikkre, kutatás linkjével...

12. globus (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2022. aug. 31. 08:23

A 4 gramm elmélete legalább 15-20 éves, azóta nem írtak újat róla. Már akkor olvastam, mikor először volt netünk 🙂

Például aki elájul, a tudatát veszti el.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Globus)
2022. aug. 31. 08:16

Állítólag ma már az orvostudomány is eljutott arra a pontra, hogy elismeri, igen, van lélek.

Sikerült nekik megállapítani, (lemérni), hogy amikor valakiből "elszáll a lélek" a test valami minimális súllyal, de könnyebb lesz. Többszöri ellenőrzéssel, de bizonyítottá vált.


Egyébként jó kérdés: a lélek szállt el, vagy a tudat? Akkor tovább lehet(ne) boncolgatni: mi a különbség a lélek és a tudat között? :))

Valóban, felesleges lenne ezen vitát nyitni. A hit mindenkinek szuverén joga. És itt a következő: mi a hit? :))

10. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Globus)
2022. aug. 31. 07:59

Igen! A materialista szemlélete a világnak. Csak azt hisszük, amit látunk, amit két kezünkkel meg tudunk fogni. Én is így éltem le életemből közel 50 évet. Ezért volt anno számomra kínszenvedés minden fizika óra, mert az elektromosság, a villanyáram léte, a mai napig "megfoghatatlan" számomra. :))


Egy idő óta azt mondom: a szelet sem látom, csak azt, hogy mozgatja a fa leveit, vagy jobbra-balra fújja a füstöt, vagy éppen érzem bőrömön, de... a szelet nem látom! Mégis van.

9. globus (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2022. aug. 31. 07:55
Maga a "lélek' egy kifejezés, van rá bizonyíték, hogy nem a tudat?
8. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 31. 07:52

Valóban. Egy idős ember, aki már elvégezte élete során, amit el kellett végeznie, s számára nincs más, mint az emlékezés.


Hinni kell! hogy VAN valahol egy ennél szebb, és jobb világ, mert ami itt van:


"Bújt az üldözött s felé

Kard nyúl barlangjában,

Szerte nézett s nem lelé

Honját a hazában,..."


Ha igaz, hogy a lélek örök, hát ennél már csak szebb lehet, ahonnét jöttünk, és ahova inkább visszamegyünk.

2022. aug. 30. 20:06

Azt gondolom, hogy ez egy hosszabbra nyúlt vallomás arról, hogy miként vélekedik az életről és halálról.

Ha te ezt így hiszed nincs ezzel semmi baj. Nincs is mit megbeszélni, megvitatni, mert az, hogy ki mit és miben hisz nem vitatéma.


Végigolvastam, de még csak el sem gondolkodtatott, mert távol áll tőlem ez a "csillagos" gondolkodás. Én, ha felnézek az éjszakai égre a Kozmoszt látom. Távoli csillagok fényét, amelyek körül számtalan bolygó kering és biztosan van még 1-2, amelyik hasonlít a Földre. A lakói pedig talán ránk, emberekre.

Közben ráébredek, hogy milyen kis porszem vagyok ebben az óriási világban és ha magam nem teszem boldoggá az életemben senki más nem fog arra törekedni.

2022. aug. 30. 19:00
Az odafönt az mi?
2022. aug. 30. 18:03

Hááát, nem tudom...

Egyelőre objektív bizonyíték arra van, hogy születünk és meghalunk.

Minden más elmélet, képzelet szúleménye. Tényként nem állítható.

Persze, kisebb stresszt okoz a lét végessége, ha hinni tudunk valamiben.

2022. aug. 30. 17:58

"A test csak egy jármű, amelynek segítségével bejárjuk azt az utat, melyet földi létünk során be kell járnunk."


Ez a mondat megtetszett és ezért olvastam végig. De a többi már, számomra mese.

Jó, aki tud hinni abban, hogy lesz még egy szebb világ.


Amikor írsz arról, egy lélek elvégezte a dolgát, idős emberre tudok gondolni. Egy újszülött, kisgyerek, kamasz, fiatal anya, apa miért akar visszamenni?

3. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Alessandro)
2022. aug. 30. 17:31
Köszönöm!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook