Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Felvizesedett macska - veseelégtelenség? fórum

Felvizesedett macska - veseelégtelenség? (beszélgetős fórum)


5. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 4. - 2c1d5b9264)
2009. máj. 27. 09:34
szerintem nálatok nem erről van szó! de vizsgáltasd ki a cicut!
2009. máj. 27. 09:34

Az idült veseelégtelenség tünetei


Az első jel általában az, hogy az állat többet iszik és többet pisil. Ez sokszor fel sem tűnik a gazdinak mindaddig, amíg a korábban szobatiszta kutya éjjel bepisil. Sokszor az első tünetek valamilyen stressz hatására jelentkeznek pl. fizikai megterhelés, baleset, altatás, betegség. Gyakran kísérheti a tüneteket hányás, étvágytalanság, levertség, lesoványodás, hasmenés.


Az idült veseelégtelenség végső stádiumában kialakuló kép az uraemia (húgyvérűség). Ilyenkor az állat bőrének és szájának vizeletszaga van, mert a vérben felszaporodó karbamid a bőr faggyúmirigyein és a nyálmirigyeken keresztül is kiválasztódik. A szájban és a nyelven fekélyek képződnek, amihez gyomorgyulladás is társul. Gyakran figyelhető meg hányás, esetleg véres hányás és hasmenés, ami csak fokozza az állat kiszáradását. A vörösvérsejtképződés gátlása miatt anaemia (vérszegénység) alakul ki, ami miatt a nyálkahártyák sápadtak lesznek. A kezdetben megfigyelhető nagy mennyiségű vizelet ürítését a végső stádiumban a vizeletürítés teljes megszűnése követi. Az idült veseelégtelenség végső stádiumában idegrendszeri tünetek is jelentkezhetnek: depresszió, kóma, görcsök, epilepsziás görcsrohamok.

2009. máj. 27. 09:32
Nem, nem említette, csak én gondoltam rá, hogy talán valami szervi baja lehet. Hasmenése van, de eszik, azzal nincs probléma.
2. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 1. - 210789613f)
2009. máj. 27. 09:30

Szia!

nem hallottam még ilyen tünetekről veseelégtelenség esetén! az én cicámnál is erre gyanakodtak, mert sokat hányt és nem akart enni...

ezek a legfőbb tünetei! a doki említette a veseelégtelenséget? vérvételből tudják megállapítani hogy arról van e szó, érdemes megnézetni

2009. máj. 27. 09:28

Két napja írtam, hogy a macskának dagad a hasa, kemény. Elvittük másik orvoshoz, kiderült, hogy tele van vízzel. Leszívta, kapott injekciókat. De mára a melső lábai lettek dundik. Soha életemben nem láttam vagy hallottam ilyenről.

Mi lehet az oka a felvizesedésnek? Veseelégtelenség? Lehet valamit tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook