Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felvételi mesterképzésbe fórum

Felvételi mesterképzésbe (beszélgetős fórum)


1 2
9. Fiatal nő (válaszként erre: 8. - Awela)
2011. jún. 9. 06:24
Igen, ilyen korán. Egyébként én is "nagyon" örülök neki, mert pénteken felvételi, 16 tétel, kedden pedig záróvizsgázom, ahol meg 20 tétel van... "Szuper". :/
8. Awela (válaszként erre: 7. - Fiatal nő)
2011. jún. 8. 20:52
Ilyen hamar van a szóbeli? A miénk csak július elején lesz valamikor. Konkrét időpont nincs, pedig az nem ártana már...
7. Fiatal nő (válaszként erre: 1. - Mirha)
2011. jún. 8. 12:00

1. Pénteken megyek.

2. PTE-BTK

3. szóbeli

4. Ezt szeretném én is tudni valaki olyantól, aki volt már Pécsen (akár előző években) mesterszakon, bölcsészkaron szóbelizni. A felvételi tájékoztatóban motivációs beszélgetést írnak a szak mellé, de olyanokat hallok, hogy Pécsen ilyen nincs, csak vizsgáztatnak. (De akkor minek írnak mást a tájékoztatóba?!) Amúgy 16 tétel van.

5. Remélem nagyon, hogy nem lesznek azok, és bőkezűek lesznek a pontokat illetően - nálam. :D

2011. jún. 2. 21:16

köszönöm Awela, hogy válaszoltál!


Kíváncsi vagyok, milyen tapasztalatai vannak annak, aki szóban felvételizik...

Írjatok szóbelizők is!

5. Awela (válaszként erre: 3. - Mirha)
2011. jún. 2. 19:59

Szia!


Szóval úgy zajlott, mint az érettségi.:) Mindent időben szabad csak csinálni, bontatlan borítékok... Aztán a szánkba rágták, mit hogyan kell csinálni, mit hogyan szabad, nem szabad. A két szakirány együtt felvételizett, külön tételeket kaptunk, mindkét csoport egyet. A miénk kifejezetten könnyű volt, lehetett róla írni (bár bakizni is). Aztán zárt borítékban leadás, szigorúan név nélkül, ami szerintem jó is így. Viszont csak hónap végén lesz eredmény...

4. Awela (válaszként erre: 3. - Mirha)
2011. máj. 26. 17:19
Persze! Szerdán írásbelizek, utána megírom.
3. mirha (válaszként erre: 2. - Awela)
2011. máj. 26. 16:49
majd ha megvolt, leírnád a tapasztalataidat?
2011. máj. 26. 16:08

Szia!

Én úgy tudom, jövő héten kezdődnek az írásbelik, a szóbelik meg csak június végén-július elején lesznek. Egyébként ELTE levéltár és történelem.

2011. máj. 26. 16:05

1. Voltál már mesterképzéses felvételin?

2. Hová jelentkeztél, melyik intézménybe?

3. Szóbeli volt vagy írásbeli?

4. Milyen volt a szóbeli? Csak az anyagról kérdeztek, vagy egyéb kérdések is voltak (pl motiváció)?

5. Szigorúak voltak?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook