Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felrepedt a kislányom feje, de már nem vérzik.Szerintetek nézessem meg dokival? fórum

Felrepedt a kislányom feje, de már nem vérzik.Szerintetek nézessem meg dokival? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jan. 4. 09:56
sürgösen.doki
2011. jan. 3. 11:55

Köszi!Teljesen jól!

Végül nem mentünk dokihoz és semmi baja sem lett.:)

A seb is szép.Én fújtam fel a dolgot.Ő meg már el is felejtette.

Tegnap szánkózni is voltunk és nagyon élvezték a gyerekek.:)

47. 9242a6388c (válaszként erre: 46. - Anyuccci)
2011. jan. 2. 21:05
Hogy van a kislányod?
46. anyuccci (válaszként erre: 43. - Somaeszter)
2011. jan. 1. 13:56

Nem furcsa már most is rosszalkodnak az öccsével.:)

Fájdalomra nem panaszkodik.

2011. jan. 1. 13:50
ügyeletben sokszor hívnak engem is a szülők, mi a teendő... mindig behívom őket, mert csak ha látom, vizsgálom, akkor tudom megmondani mekkora a baj... általában nincs baj, de ezt hogy lehet megmondani látatlanban?!
2011. jan. 1. 13:47
a fej az mindig kényes téma..megéri, hogy baj legyen?
2011. jan. 1. 13:44
Te ismered a gyermeked, ha "furcsa", más a viselkedése, vagy fájdalmat jelez, menjetek ügyeletre... :)
2011. jan. 1. 13:43

Ha 7 éves, akkor tavaly kapott tetanus elleni védőoltást, az már szinte biztos hogy nem kell neki.

A seb-összehúzó csíkot Steri-Strip-nek hívják, recept nélkül kapható a patikában (többfajta van, más-más szélességekben kapható). Érdemes beszerezni. Gyerekorvosként mondhatom, hogy a kicsik - saját fiam is... - szinte mindig akkor sérül, mikor ügyeleti idő van... :)) ...ja és nincs nyitva a gyógyszertár.

Agyrázkódás tünetei: fejfájás, hányinger, hányás, szédülés, agitáltság - vagy pont fordítva aluszékonyság (lényeg: megváltozik a viselkedés), görcs. Súlyosabb esetben más idegrendszeri tünetek is lehetnek, pl. eszméletvesztés, stb... Nézd meg a pupilláját (szembogár), egyforma-e...

Teendő: agyrázkódásra -> lehetőleg pár óra nyugalom, ne ugráljon, szaladgáljon - szánkózni mehet...- könnyű étkezések, kevés zavaró zaj, fény. Sebre-> Betadin-es sebellátás, hajas fejbőrt csak borotválással lehet "sebtapaszozni", szerintem ez nem kell. Fésülködésnél vigyázzatok pár napig! A varrt (seben lévő részt) ne szedegessétek le, mert akkor ott nem nő majd haj...

2011. jan. 1. 13:41

Köszönöm a segítséget!!!!!

Várunk.Remélem nem lesz semmi komoly ebből.Azért tök jó így indítani az újévet.:S

2011. jan. 1. 13:36
Nem lesz semmi baj,a fejen lévő sérülések egyébként is nagyon tudnak vérezni a sok hajszál ér miatt,ha már elállt akkor csak gyógyítsd neki!:-)
2011. jan. 1. 13:32
Noha nem vagyok anyuka, de én elvinném megnézetni.
2011. jan. 1. 13:32
Én elvinném, mert én is olyan aggódó fajta vagyok, biztos ami biztos alapon aztán biztos meg is nyugszol.
2011. jan. 1. 13:30

Jól lelocsoltam Betadinnal.

Most szegényemnek attól van össze ragadva a haja.

Remélem nem gyullad be.

2011. jan. 1. 13:27
Ha ennyire aggódsz, amit megértek, akkor nézesd meg, hogy nyugodtabbak legyetek.
35. krumplicska (válaszként erre: 34. - Anyuccci)
2011. jan. 1. 13:26
Ha szövődménymentesen gyógyul (pl.: nem gyullad be)7-10 nap alatt meg szokott gyógyulni.
2011. jan. 1. 13:19

Meg néztem Neki megint.Seb még nincs rajta.Kicsit véres ennyit.

7 éves nagy lány már.:)

Mennyi idő alatt sebesedik be?

2011. jan. 1. 13:18
Mi is jártunk már így, nem volt nagyon mély a seb, és mire beértünk a kórházba nem is vérzett jól is volt a fiam, de összevarrták Neki!
32. terek (válaszként erre: 29. - Anyuccci)
2011. jan. 1. 13:17
:)))
31. krumplicska (válaszként erre: 25. - Cottilady)
2011. jan. 1. 13:17

Az orvos nem duzzoghat, de így az ünnepek alatt, legalábbis Bp-en, a gyerek sebészeten feleslegesen kivárni a sort lehet akár fél nap is!

Ha rögtön felsírt, nem hány, nem aluszékony és a seb sem vészes, megnyugodhattok. (dr. Gajdos Gábor sebész)

2011. jan. 1. 13:15
Csak akkor nagyon vérzett.Lehet csak én fújom fel hogy így megijedtem...
2011. jan. 1. 13:14
Most semmi tünetet sincs.Jön-megy babázik.
2011. jan. 1. 13:13
Várok délutánig és meglátom mi lesz.utálja az orvosokat meg a kht.És van még két öccse is akiket vinni kéne magunkkal ha megyünk.Ezért nem szeretném feleslegesen vinni.
27. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Anyuccci)
2011. jan. 1. 13:13
Figyeld meg a következő pár órában: hirtelen változik-e a kedélye, mennyire változik hirtelen a viselkedése, álmosodik, hirtelen csendes lesz, panaszkodik-e erősebb fájdalomra, jól mozog, hányás jelentkezik, szédülés...
26. Titánia83 (válaszként erre: 18. - Kriszti1212)
2011. jan. 1. 13:13
Ha mély lenne, most is ömlene belőle a vér!
25. Cottilady (válaszként erre: 19. - 4c07880d46)
2011. jan. 1. 13:11
Én is így gondolom... Az orvosnak meg legszívesebben behúznék egyet, ha ilyenen duzzog... Valószínűleg azért viszi el a gyerekét, mert aggódik érte és TÖRŐDIK vele, hogy minden rendben legyen...
2011. jan. 1. 13:10

Pont a feje tetején van.A haj alatt.

A fiók szélébe vágta nagyon be,mikor játszottak.Nem széles egy csík.Ahogy felrepedt a fiók élétől.

2011. jan. 1. 13:08

Nincs semmi más és a seb sem vérzik.Ha nem tudnám hogy ott van nem is gondolnám...

Játszanak az öccsével...

2011. jan. 1. 13:08

Sziasztok!


Szerintem ha csúnya a sem vigyétek be az ügyeletre.


Nem tartják bennt.


A fiamnak is felrepedet a fejbőre,csináltak röntgent,hogy nem tört-e be a feje,aztán összeragasztották a sebet.


Leborotválták egy kicsit a haját,kapott kötést

2011. jan. 1. 13:08

Ha nem látható helyen van, mondjuk a haja takarja és nem tátongó széles nem feltétlenül szükséges speciálisan kezelni. De ha szem előtt van, erősebb heggel fog gyógyulni, ha nincs összeragasztva vagy varrva. Látatlanban nehéz ennél többet mondani. (Igazság szerint minden sebnél járna a tetanusz megelőző oltás, ha nem olyan korú a kicsi, hogy mostanában kapott DiPerTe-t. De a lakáson beülli sérülésnél én nem adatnám be a saját gyerekemnek.) Jobbulást!

dr. Gajdos Gábor

2011. jan. 1. 13:07

Fogalmam sincs hogy ilyet lehet e venni patikában...De igazából nem piszkálnám ezzel.

Ennyit a mai szánkózásról:(

Szegények pedig úgy várták....:(((

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook