Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felnőttkori bokasüllyedést hogyan lehet kezelni? fórum

Felnőttkori bokasüllyedést hogyan lehet kezelni? (tudásbázis kérdés)


9. Soly (válaszként erre: 7. - Vilma1848)
2020. jún. 9. 19:19
Helal módszer és a Weil is felnőttkori bokasüllyedés műtéti módszerei. Annyira kevés információ van fent. Nekem gyerekkorom óta volt lúdtalpbetétem nem javult csak tünetmentes volt. Jelenleg mindennap fáj a bokám. Csak annyi infót mondott a doki hogy lúdtalpbetét és fájdalomcsillapító. Majd mikor idős leszek akkor majd elmerevítik a lábam és akkor majd szép lesz az íve. Ez annyira megviselt, hogy keresgéltem de senkit nem tudok vagy találok akit műtöttek ilyen módszerrel. Köszönöm a válaszokat! :)
2020. jún. 9. 14:31

Nem csak vallási dolog, műtéti eljárás neve is.

[link]


Sajnos azt nem találtam meg, hol végzik TB-re.

7. Vilma1848 (válaszként erre: 1. - Soly)
2020. jún. 9. 10:12

Ezt találtam neked a google-n. Amiket kérdezel, a Helal meg a Weil módszerek azok valami vallási, ill. diétás dolgok.


"Nagy gondot kell fordítanunk az izomzat erősítésére. Különösen hasznos az egyenetlen talajon történő mezítláb járatás, ugyanakkor a mesterséges sík felszínen történő mezítláb járás kifejezetten káros. Ilyenkor nincs szükség az aktív stabilizátor szerepét betöltő izmok működésére. Lakáson belül hasznosabb a harántboltozatot támogató lábbeli viselése. Az ízületek aktív tornája és az izomzat erősítése rendkívül fontos szülői feladat. Erre a célra igen alkalmasak a mezítelen befelé forgatott lábakkal végzett álló és járó gyakorlatok.


Felnőtt korban a lúdtalp gyógyításában a leghatékonyabb eszköz a lúdtalpbetét. Annak érdekében, hogy a lúdtalpbetét betöltse funkcióját a lábhoz, cipőhöz és a különféle aktivitási szintekhez egyaránt illeszkednie kell. Ez csak adaptálás, vagy egyedi lúdtalpbetét készítés során valósítható meg."

6. Leosa09 (válaszként erre: 5. - Leosa09)
2020. jún. 9. 10:12
Persze egedi talpbetétet hordtam cipőben
5. Leosa09 (válaszként erre: 2. - Leosa09)
2020. jún. 9. 10:10
És eleinte annyira rossz volt a süllyedés, hogy nem is tudtam mezitláb normálisan lépni, tehát hogy a sarokra lépve gördül előre a lábfej, hanem pont fordítva a lábujjpárnákra lépve jártam, mint a balettosok. (a lábujjhegyen járás nem jó, ha esetleg a lúdtalp mellett harántboltozat süllyedés is van.)
2020. jún. 9. 10:05

Ezt találtam neked a google-n. Amiket kérdezel, a Helal meg a Weil módszerek azok valami vallási, ill. diétás dolgok.

"Nagy gondot kell fordítanunk az izomzat erősítésére. Különösen hasznos az egyenetlen talajon történő mezítláb járatás, ugyanakkor a mesterséges sík felszínen történő mezítláb járás kifejezetten káros. Ilyenkor nincs szükség az aktív stabilizátor szerepét betöltő izmok működésére. Lakáson belül hasznosabb a harántboltozatot támogató lábbeli viselése. Az ízületek aktív tornája és az izomzat erősítése rendkívül fontos szülői feladat. Erre a célra igen alkalmasak a mezítelen befelé forgatott lábakkal végzett álló és járó gyakorlatok.


Felnőtt korban a lúdtalp gyógyításában a leghatékonyabb eszköz a lúdtalpbetét. Annak érdekében, hogy a lúdtalpbetét betöltse funkcióját a lábhoz, cipőhöz és a különféle aktivitási szintekhez egyaránt illeszkednie kell. Ez csak adaptálás, vagy egyedi lúdtalpbetét készítés során valósítható meg."

2020. jún. 9. 10:01
jó talpbetéttel.
2. Leosa09 (válaszként erre: 1. - Soly)
2020. jún. 9. 09:59

Szia!

Nekem is felnöttként lett lúdtalpam. Azt a tanácsot kaptam, hogy otthon minél többet mezítláb járjak. lábujjhegyen a legjobb, nem kell nagyon megemelni a sarkat csak annyira hogy ne érjen a földre(1-2 mm). Lépcsőn lefele is mindig gyalog menj. Nekem szépen visszaívesedett a hosszanti boltozatom, pedig elmúltam 40 és az orvos azt mondta ennyi idősen nem jön rendbe...

1. Soly
2020. jún. 5. 23:50
Sziasztok! Szeretnék utána járni a Helal és Weil módszernek. Nem tudom melyik ortopéd orvos végzi. Csak magán dokikat találtam. Minden infó érdekel! Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook